Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2598448] 27.05.16 18:28
Odgovori   +    1
Naj povem, kar sem v preteklosti že večkrat: klasičnih IT-projektov ni več. Vse mora imeti poslovni razlog in vsako investicijo moramo izmeriti.
Ojoj, infrastrukturni projekti torej ne štejejo več, ali se ne štejejo med projekte...letos je pa v hudi modi Digitalna preobrazba...

www.youtube.com/watc...oGfhAHjGVY
anon-18500 sporočil: 32
[#2598826] 31.05.16 14:26 · odgovor na: anon-204390 (#2598448)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 31.05.16 11:32
[vickibedi]
> Naj povem, kar sem v preteklosti že večkrat: klasičnih IT-projektov ni več. Vse mora imeti poslovni razlog in vsako investicijo moramo izmeriti.

Ojoj, infrastrukturni projekti torej ne štejejo več, ali se ne štejejo med projekte...letos je pa v hudi modi Digitalna preobrazba...
Infrastruktura je več ali manj "comodity". Kupiš ko rabiš in to je to, ni pa v tem več nekih velikih zgodb.
Digitalna preobrazba in novi poslovni modeli, ki se rojevajo, je pa dejansko nekaj, kar bo zelo spremenilo več ali manj večino stvari okoli nas. Uber in AirBnB so samo prvi najbolj udarni primeri.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2598873] 31.05.16 15:50 · odgovor na: anon-18500 (#2598826)
Odgovori   +    0
[0114Pe1]
> [vickibedi]
> > Naj povem, kar sem v preteklosti že večkrat: klasičnih IT-projektov ni več. Vse mora imeti poslovni razlog in vsako investicijo moramo izmeriti.
>
> Ojoj, infrastrukturni projekti torej ne štejejo več, ali se ne štejejo med projekte...letos je pa v hudi modi Digitalna preobrazba...

Infrastruktura je več ali manj "comodity". Kupiš ko rabiš in to je to, ni pa v tem več nekih velikih zgodb.
Med infrastrukturne projekte štejem tudi nadgradnje in prenove sistemov. Gre za kombinirane projekte, ki se odvijajo ves čas, so pa daleč od tega da kupiš strežnik, ga vklopiš v mrežo in delaš. Teh klasičnih projektov je po moji oceni še vedno vsaj 50 % (v času in sredstvih). Ne moreš pa brez njih, tudi če si priklopljen na oblak ne. Cost benifit pri takšnih projektih je včasih lahko celo negativen ali ga je nemogoče izračunati. Delo na teh projektih pač ni preveč ugledno, zato se takšni mojstri
tega izogibajo...
Digitalna preobrazba in novi poslovni modeli, ki se rojevajo, je pa dejansko nekaj, kar bo zelo spremenilo več ali manj večino stvari okoli nas. Uber in AirBnB so samo prvi najbolj udarni primeri.
Lahko, ni pa nujno. Digitalna preobrazba je pač buzzword tega leta. Naslednje leto bo kaj drugega. Pred leti so bili to BI, big data ... Jaz razumem, da je podjetjem treba prodajat zgodbe. Kot vedno pa bodo ene zgodbe uspešne, druge pač ne. Podjetje je omejeno s 4P (price, product, promotion, place) Digitalna podoba pa lahko vpliva na zadnja dva P-ja. Če sta prva dva zanič, tudi še takšna šminka ne pomaga.

Strani: 1