Strani: 1 2 3

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2588405] 23.03.16 15:07
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-180464 23.03.2016 15:08
podaljšujem seznam: ... Fakulteta za računalništvo in informatiko v Lj.
En profesor je imel cucka ob sebi, ko sem bil tam na izpitu, pred približno 10 leti.
simona2 sporočil: 2.204
[#2588406] 23.03.16 15:13
Odgovori   +    2
Košorok je imel na Tetolu nagačenga psa - sam povem, da to ne šteje. :)
simona2 sporočil: 2.204
[#2588409] 23.03.16 15:19 · odgovor na: (#2588407)
Odgovori   +    4
plačamo s pozornostjo
najobj sporočil: 31.920
[#2588411] 23.03.16 15:23
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2016 15:27
... Da imajo psi pozitiven vpliv v službi, je pokazala tudi raziskava v Sloveniji. V njej je 83 odstotkov sodelujočih menilo, da prisotnost psa ugodno vpliva na delovno zadovoljstvo. ...

... evo, in ko zaradi relativno visoke cifre 83 odstotkov navdušenih sodelavcev kliknem na famozno www.finance.si/8332799/ raziskavo, v linkanem članku preberem, da so VSI sodelujoči (24 komadov) v raziskavi lastniki psov ... eh, jebiga ...

P.S.: linkan članek dveh mladih dam je sicer rahlo zmeden, ampak vseeno mislim, da sem prav prebral ...
anon-27344 sporočil: 4
[#2588424] 23.03.16 15:46
Odgovori   +    22
S temi psi se pretirava na vsakem koraku. Zgleda, da so bolj pomembni kot ljudje, saj so že povsod: v lokalih, trgovinah, blokih, verjetno že tudi v bolnicah... žival pač ne paše povsod. Lastniki psov naj ne posiljujejo drugih ljudi s svojimi ljubljenčki. Če moj sodelavec pripelje psa, jaz pa imam fobijo pred njimi, a naj dam odpoved ali kako...
simona2 sporočil: 2.204
[#2588425] 23.03.16 15:55 · odgovor na: anon-27344 (#2588424)
Odgovori   +    2
The more I learn about people, the more I like my dog - Mark Twain
a ste šli kdaj gledat, kako je videti, ko psi pomagajo otrokom s težavami pri branju, ful pretresljivo - kot bungee jumping, po mojem - ampak jaz nisem strokovnjak - ozdravi fobijo
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2588429] 23.03.16 16:12 · odgovor na: simona2 (#2588425)
Odgovori   +    13
[simona2]
The more I learn about people, the more I like my dog - Mark Twain
a ste šli kdaj gledat, kako je videti, ko psi pomagajo otrokom s težavami pri branju, ful pretresljivo - kot bungee jumping, po mojem - ampak jaz nisem strokovnjak - ozdravi fobijo
Za doma ni problema, naj ima vsak kar hoče. V javnem prostoru, kar tudi služba na nek način je, je druga zgodba. Ni pošteno da nekdo vsiljuje sodelavcem svojega psa. In kaj bo potem, ko bo moj pes ugriznil šefa, ki mi gre na živce ?
crt sporočil: 27.196
[#2588432] 23.03.16 16:31 · odgovor na: anon-204390 (#2588429)
Odgovori   +    7
[vickibedi]
Za doma ni problema, naj ima vsak kar hoče. V javnem prostoru, kar tudi služba na nek način je, je druga zgodba. Ni pošteno da nekdo vsiljuje sodelavcem svojega psa. In kaj bo potem, ko bo moj pes ugriznil šefa, ki mi gre na živce ?
ce bo tvoj pes nekoga ugriznil, bos seveda imel probleme, ne glede na to, a ravno sefa.

ker si pripadnik vrste, ki se ponasa z dodatkom "sapiens", znas namesto svojega psa to moznost vnaprej upostevati in pretehtati, kam in kako bos s psom, kakrsen je, sel in kam ne.
anon-321814 sporočil: 180
[#2588434] 23.03.16 16:34
Odgovori   +    12
A so samo psi dobrodošli? Če da, potem je to diskriminacija živali.

Mačke tudi, mogoče? Zajci, hrčki? Kaj pa golobi, bi šlo?
novica sporočil: 5.397
[#2588435] 23.03.16 16:37 · odgovor na: anon-204390 (#2588429)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [simona2]
> The more I learn about people, the more I like my dog - Mark Twain
> a ste šli kdaj gledat, kako je videti, ko psi pomagajo otrokom s težavami pri branju, ful pretresljivo - kot bungee jumping, po mojem - ampak jaz nisem strokovnjak - ozdravi fobijo

Za doma ni problema, naj ima vsak kar hoče. V javnem prostoru, kar tudi služba na nek način je, je druga zgodba. Ni pošteno da nekdo vsiljuje sodelavcem svojega psa. In kaj bo potem, ko bo moj pes ugriznil šefa, ki mi gre na živce ?
imeli smo pred leti psa na delovnem in prijateljskem obisku, ki se je obilno podelal kam drugam, kot direktorju pred pisarno. gospodarica in številne priče smo še tu, direktorja že nekaj časa ni več.
novica
crt sporočil: 27.196
[#2588436] 23.03.16 16:37 · odgovor na: anon-321814 (#2588434)
Odgovori   +    4
[miha00]
A so samo psi dobrodošli? Če da, potem je to diskriminacija živali.
glej, v cvetlicarni razkazujejo potrgane spolne organe zivih bitij, pa nic.
moon sporočil: 1.623
[#2588443] 23.03.16 17:07 · odgovor na: (#2588442)
Odgovori   +    3
Precej ljubiteljev živali ima čudne navade...predvsem do živali samih.
crt sporočil: 27.196
[#2588445] 23.03.16 17:17 · odgovor na: (#2588444)
Odgovori   +    7
[porkamizerija]
nekatere pasme so sicer k temu bolj nagnjene, nekatere pa manj, ampak ne glede na to nikoli ne veš. zato pa jaz svoje otroke učim, da se v pse, ki jih ne poznaš nikoli ne rine.
jasno... isto kot za ljudi... :)
simona2 sporočil: 2.204
[#2588449] 23.03.16 17:48 · odgovor na: (#2588444)
Odgovori   +    3
ne jih tega učit, prosim... uči jih, da naj psov ne brcajo, nauči jih, kako se psu - tudi neznanemu - pametno približajo, ne pa, da naj ne gredo zraven, nauči jih, kako spoznati prijaznega in kako malo bolj zlovoljnega psa, to je tako, kot jih naučiš, katera hrana je ok in katera ne... veš, da imamo mi bernca - že drugega; absolutno neprimerno - in moja odgovornost - mi pobegne enkrat na vikendu in ga pripeljeta nazaj ena hrvaška mama in otrok -- in cvili :) nekaj tisti otrok in mu mama govori, pa kako se lahko bojiš psa, velik pes, ki je nevaren za ljudi, nikoli ne bo sam hodil okoli... in to je res, problematični psi so zaprti in prav je tako... tisti, ki so zunaj, ki jih tvoji otroci lahko srečajo, so neproblematični... saj je tudi verjetnost, da bo otrok naletel na problematičnega človeka, ful majhna, pa kaj, ga zato učiš, da naj se sploh izogiba vseh ljudi in ga ne socializiraš? mislim, itak, da zdaj solim pamet, in it's not my business - za kar se opravičujem, ampak gledam odnos avtrijskih al pa italijanskih, da ne govorim o francoskih starših in otrocih - do psov -- to je something completly different, kot vidim, kako se po Trstu vsi otroci plazijo po Piazza Unita po rokah, nogah, ližejo une ploščice in tla, pljuvajo in se ravsajo, Slovenci pa svoje otroke posadijo na stol in jim naročijo toplo vodo pri 40 stopinjah, da ja ne bodo dobili angine... še enkrat, not my business.. sorry... ampak sem mogla :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2588452] 23.03.16 18:01 · odgovor na: crt (#2588432)
Odgovori   +    3
[crt]
> [vickibedi]
> Za doma ni problema, naj ima vsak kar hoče. V javnem prostoru, kar tudi služba na nek način je, je druga zgodba. Ni pošteno da nekdo vsiljuje sodelavcem svojega psa. In kaj bo potem, ko bo moj pes ugriznil šefa, ki mi gre na živce ?

ce bo tvoj pes nekoga ugriznil, bos seveda imel probleme, ne glede na to, a ravno sefa.

ker si pripadnik vrste, ki se ponasa z dodatkom "sapiens", znas namesto svojega psa to moznost vnaprej upostevati in pretehtati, kam in kako bos s psom, kakrsen je, sel in kam ne.
tako, sledec iz tega: pes je redko problem. V glavnem je problem lastnik.
Endimion sporočil: 10.318
[#2588453] 23.03.16 18:04 · odgovor na: simona2 (#2588449)
Odgovori   +    1
[simona2]
ne jih tega učit, prosim... uči jih, da naj psov ne brcajo, nauči jih, kako se psu - tudi neznanemu - pametno približajo, ne pa, da naj ne gredo zraven, nauči jih, kako spoznati prijaznega in kako malo bolj zlovoljnega psa, to je tako, kot jih naučiš, katera hrana je ok in katera ne... veš, da imamo mi bernca - že drugega; absolutno neprimerno - in moja odgovornost - mi pobegne enkrat na vikendu in ga pripeljeta nazaj ena hrvaška mama in otrok -- in cvili :) nekaj tisti otrok in mu mama govori, pa kako se lahko bojiš psa, velik pes, ki je nevaren za ljudi, nikoli ne bo sam hodil okoli... in to je res, problematični psi so zaprti in prav je tako... tisti, ki so zunaj, ki jih tvoji otroci lahko srečajo, so neproblematični... saj je tudi verjetnost, da bo otrok naletel na problematičnega človeka, ful majhna, pa kaj, ga zato učiš, da naj se sploh izogiba vseh ljudi in ga ne socializiraš? mislim, itak, da zdaj solim pamet, in it's not my business - za kar se opravičujem, ampak gledam odnos avtrijskih al pa italijanskih, da ne govorim o francoskih starših in otrocih - do psov -- to je something completly different, kot vidim, kako se po Trstu vsi otroci plazijo po Piazza Unita po rokah, nogah, ližejo une ploščice in tla, pljuvajo in se ravsajo, Slovenci pa svoje otroke posadijo na stol in jim naročijo toplo vodo pri 40 stopinjah, da ja ne bodo dobili angine... še enkrat, not my business.. sorry... ampak sem mogla :)
Tudi jaz si ne morem pomagat:

"I will go for a fair pussy anytime. I will not go for a bitch...." #Cats&Dogs
bc123a sporočil: 48.253
[#2588454] 23.03.16 18:05 · odgovor na: (#2588442)
Odgovori   +    2
[kajulci]
neproblematični psi, za katere je popolnoma gotovo, da človeka ne bodo ugriznili. Če bi bili kaki problemi na to temo, potem v firmah najbrž ne bi dovolili pse. Skratka, jaz čisto razumem, da eni ne marate psov in to spoštujem.
Tako mimogrede, eni psi smrdijo ko prasica. Se posebej ko so mokri. A to vas lastnikov ne moti?

Ne vem pa kaj dela psa smrdecega, v sirsi familiji imamo psa ki ne smrdi nic, sosedov pes v bloku pa vcasih smrdi tako da zasmradi celo stopnisce, se 10 minut pozneje zavohas da je sel mimo. Pa je cisto prijazen pes, rad ima otroke, itd, tudi cist zgleda.

Ma smrdi pa ...

Mislim, tudi ce je pes cisto pohleven, se ne pomeni da ni motec.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2588456] 23.03.16 18:13
Odgovori   +    4
ko človek posveča preveč pozornosti psu naj se vpraša kaj je z njim narobe....pes je prvi znak depre...
simona2 sporočil: 2.204
[#2588459] 23.03.16 18:34 · odgovor na: (#2588451)
Odgovori   +    2
aja, sori, nisem dojela tega "riniti"; je pa točno to - izkušnja; če se otroci ne znajo obnašati z živalmi, pa ali je to pes, mačka, kura ali pa želva, je to znak nesocializacije in napaka staršev :); najbl smešen je blo, ko so meli pri gorjancu bernca, ki je bil ful hud, pa rotvajlerja, ki je bil ful prijazen, pol je pa folk hotu božat bernca, pa jih je valjda vse narenčal, uni bogi rotvajler pa je bil ves nesrečen... mi smo meli dobermana, totalna mačka... edin na živce mu je šlo, če je kdo od familije spal na istem kavču kot jaz, to ga je zelo motilo, če me je kdo motil - sam doberman ima itak problem, ker so vaši otroci v bistvu njegovi otroci in ne vaši, vaša dnevna soba ni vaša ampak njegova in tudi avto ni vaš, ampak od dobermana;
anon-321814 sporočil: 180
[#2588468] 23.03.16 19:07 · odgovor na: (#2588465)
Odgovori   +    6
[gsavli]
To so neke new age bolane fore.
Si predstavljam, kako bi te pogledali v bolj resnih cajtih, recmo 100 let nazaj, v kaki resni moski sluzbi, ce bi s sabo privlekel domaco zival*. Pa poznam se kmete, ki se razumejo da je lajf naceloma borba in ki razumejo da je zival zival in kje ima mesto in namen.
Danes pa - civave, obleceni psi, psi v vozickih, na delovnih mestih... ...kjer opravljajo funkcijo zapolnjevanja custvene praznine lastnika (pes/macka kot nadomestek za partnerja ali otroka).

*gusarske papige excluded - te so in vedno bodo, cool as fuck
Tako, ja.

Če pa že propagirajo živali, pa ne vidim ovir, da bi se omejili samo na pse.
En pripelje mačko, en zajca, en hrčka, en pa goloba. Mogoče bo potem bolj jasno, da nekaj ni OK z idejo živali na delovnem mestu.
crt sporočil: 27.196
[#2588475] 23.03.16 19:55 · odgovor na: anon-58746 (#2588456)
Odgovori   +    3
[payme]
ko človek posveča preveč pozornosti psu naj se vpraša kaj je z njim narobe....pes je prvi znak depre...
ves kako... preberes tekst o tem, kako so se ljudje v firmi lepo zmenili, da je kul, ce imajo pse, jih tudi dejansko imajo in so tega veseli -- potem pa beres pod takim tekstom komentarje o vsiljevanju, pa kaj vse da je narobe s psi in pripadajocimi ljudmi. no, to je potem depra. ki pa jo zlahka razbijes s tem, da gres na sprehod s psom.
najobj sporočil: 31.920
[#2588476] 23.03.16 19:56 · odgovor na: (#2588465)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2016 19:56
[gsavli]
To so neke new age bolane fore.
Si predstavljam, kako bi te pogledali v bolj resnih cajtih, recmo 100 let nazaj, v kaki resni moski sluzbi, ce bi s sabo privlekel domaco zival*. Pa poznam se kmete, ki se razumejo da je lajf naceloma borba in ki razumejo da je zival zival in kje ima mesto in namen.
Danes pa - civave, obleceni psi, psi v vozickih, na delovnih mestih... ...kjer opravljajo funkcijo zapolnjevanja custvene praznine lastnika (pes/macka kot nadomestek za partnerja ali otroka).

*gusarske papige excluded - te so in vedno bodo, cool as fuck
... čuj, moraš pa priznat, da se zelo fensi sliši, če lahko napišeš, da si v družbi Googla, Amazona in kaj je še teh zaradi psov na delovnih mestih uspešnih podjetij, tako da jaz Financarje čisto razumem, ker danes ni lahko biti uspešen ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2588481] 23.03.16 20:32 · odgovor na: (#2588444)
Odgovori   +    1
[porkamizerija]
no ja, jaz sem velik ljubitelj psov, ampak ne govori, da psi ne ugriznejo. nekatere pasme so sicer k temu bolj nagnjene, nekatere pa manj, ampak ne glede na to nikoli ne veš. zato pa jaz svoje otroke učim, da se v pse, ki jih ne poznaš nikoli ne rine.
še veliko bolj kot od same pasme je to odvisno od vzgoje in socializacije psa; (beri gospodarja :))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2588483] 23.03.16 20:37
Odgovori   +    1
Psa vam lahko vedno privlečem.

Če boste pri njemu naredili izpit, potem lahko kakšno rečemo tudi čez službo. :))

*Hvala za zaupanje!
Vaš elektronski naslov je bil dodan na seznam prejemnikov Pismo urednice Topjob.

:)) Da crkneš od smeha! :))
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2588490] 23.03.16 20:53 · odgovor na: (#2588462)
Odgovori   +    1
[kajulci]
>Tako mimogrede, eni psi smrdijo ko prasica. Se posebej ko so mokri. A to vas lastnikov ne moti?

Moti k svina. Meni se smrdeči psi tko gravžajo, da ga niti z nohti ne morem počohat. Sicer je pa tako, da današnji blokovski/hišni psi nič več ne smrdijo, jaz že nkaj let nisem srečala smrdečega psa. Smrdijo bolj kot ne vaški psi, zunaj živeči, na slabi hrani itd. Če smrdi pes, ki živi v stanovanju, je z njim nekaj narobe. Naša tamala je smrdela ko prasica, ko smo jo pred dobrimi dvemi leti posvojili iz nekega zanikrnega hrvaškega zavetišča, in sem jo najprej zapeljala veterinarju, da ugotovi od kod ta smrad. In izkazalo se je, da ima vneto celotno kožo, pa sploh ni bilo vidno na uč, pa vneto črevesje. Ko smo ta vnetja pozdravili, je smrad popolnoma izginil. Moji dve ne smrdita niti ko sta mokri, tako kot večina stanovanjskih psov ne. Sicer je pa tako, lastnik ziher ne bo vlačil okoli po službah smrdečega psa, ker ga bo sram, pa ker bo očitno, da bodo vsi popizdili. Mislim, jaz ne razumem, kako si to nelastniki psov predstavljate - pa saj smo lastniki psov čisto normalni ljudje, ki poskrbimo za svoje pse. In tako kot ti ne boš okoli vozil svojega čisto posranega otroka, ki ima drek že 5 ur v plenici, ker ga boš najprej previl, pa čeprav imate tudi starši marsikdaj čudne predstave glede otrok. Ene stvari so pač samoposebiumevne. Jaz sem ziher, da če bi z lučjo pri belem dnevu iskal smrdečega psa po pisarnah širom sveta, da ga ne bi našel. Ker tisti lastnik, ki sploh pride na idejo, da bi svojega psa vozil v pisarno, ima tudi psa, primernega a pisarno. Tisti lastniki, ki nimajo psa, primernga za pisarno, jim niti na pamet ne pade, da bi psa vlekli v pisarno - ker tisti lastniki, ki nimajo psa primernga za pisarno, za psa tudi ne skrbijo na tak način kot recimo mi, in to potem pomeni recimo smrdečega psa.
Prevec kategoricna si; "vsi, vseh, ga ni takega" itd.

Vse sorte kretenov se najde, in prav pogosto ne vedo, da so, ali pa jih lasten kretenizem celo navdaja s ponosom.

People are stupid, selfish and fucked in the head.

Pesjani pa so vecinoma super. Tisti ki zaudarjajo ali grozijo vse povprek, so zal naleteli na slabe lastnike.

Tudi moja zverina lahko gre zraven na delo. Najvecji problem je, da pozre vse, kar lahko spravi skozi goltanec, in potem utegne kozlat, kadar ni uzitno - kar bi bilo v pisarni neprijetno.

Drzi se nacela "za vsak slucaj pojej, ce ni okej, lahko kasneje pac skozlas, ce je dobro, you win!" Ne znam je odvaditi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2588491] 23.03.16 20:58 · odgovor na: (#2588485)
Odgovori   +    0
Seveda. Odvisno je tudi od psa. Lahko je alfa, lahko je pa omega. :)) Samo to je druga dimenzija.

In tudi ta dimenzija je pri psu konstanta, odvisno je od gospodarja, kako se s tem spoprime.

*kar se Dobermanov tiče, že desetletja moraš imeti neverjetno srečo pri nas, da dobiš približno normalnega; ali so preveč agresivni ali pa čiste mačke. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2588494] 23.03.16 21:13 · odgovor na: (#2588493)
Odgovori   +    0
Ne jamraj! Kar si hotel, to si dobil. :)

Saj z leti in z izkušnjami se stvari malo izboljšajo. :))
Gustl sporočil: 13.629
[#2588496] 23.03.16 21:31 · odgovor na: novica (#2588435)
Odgovori   +    1
[novica]

imeli smo pred leti psa na delovnem in prijateljskem obisku, ki se je obilno podelal kam drugam, kot direktorju pred pisarno. gospodarica in številne priče smo še tu, direktorja že nekaj časa ni več.
novica
Ce se prav spomnim, je bilo to na isti dan, ko nas je obiskal ameriski veleposlanik :)

..evo, tujci, pridejo pa takoj sranje.. :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2588501] 23.03.16 21:38 · odgovor na: anon-321814 (#2588468)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Gustl 23.03.2016 21:39
[miha00]

Če pa že propagirajo živali, pa ne vidim ovir, da bi se omejili samo na pse.
En pripelje mačko, en zajca, en hrčka, en pa goloba. Mogoče bo potem bolj jasno, da nekaj ni OK z idejo živali na delovnem mestu.
WORD.

Jaz pridem zadnjič z mačkom, vse narobe.
anon-347593 sporočil: 2
[#2588502] 23.03.16 21:42 · odgovor na: (#2588465)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.03.16 18:47
Hear, hear!

Strani: 1 2 3