Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdor reši eno življenje...

Strani: 1 2 3

anon-117675 sporočil: 1.191
[#2544382] 29.08.15 09:50
Odgovori   +    71
Takale globoka ljubezen do ljudi tam daleč, kakršno izpričuje tudi Dejan S., je verjeten znak latentnega ali ne tako latentnega sovraštva do ljudi tukaj bližje okrog.


Ali vsaj znak brezbrižnosti do domačinov, ki jim bodo prišleki neizogibno razsipavali življenje, s svojimi prinešenimi šegami in navadami.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2544390] 29.08.15 10:29
Odgovori   +    73
Zadnja sprememba: 0329Softb 29.08.2015 10:31
In ker je reševanje življenja največkrat le prispodoba pomoči sočloveku in solidarnosti do soljudi, potem je altruizem nekaj najbolj zdravega, pozitivnega in samoizpolnjujočega na tem svetu.
Mediji so polni izrazov sočutja in prav je, da se nam vsem ubogi ljudje smilijo in prav je, da tisti, ki zmore in želi, ubogim pomaga, z njimi sočustvuje in naredi največ kar je v njegovi moči, da bi bilo ubogih čim manj.

Zelo bi me zanimal članek na temo, kaj pravijo ubogi ljudje, ki jim ta trenutek odpiramo vrata, o sledečih zadevah :
Citati iz Korana ;
- "Radi bi, da bi tudi vi, tako kot oni, zanikali vero in da bi si bili tako enaki. Zato ne imejte med njimi nobenih prijateljev, vse dokler se ne izselijo iz svojih domov zaradi Allaha. Če pa se ne bodo hoteli izseliti, jih zgrabite in pobijte, kjerkoli jih najdete, ter ne imejte med njimi nobenega prijatelja niti pomočnika. (4-89)"
- "Kazen za tiste, ki se bojujejo proti Alahu in Njegovemu poslancu in ki širijo zlo po Zemlji je, da bodo ubiti, križani, da jim bosta navzkrižno odsekani roka in noga ali da bodo pregnani z Zemlje. To je za njih ponižanje na tem svetu, na onem svetu pa bodo deležni težkih muk; (5-33)"
- "O, vi, ki verujete! Ko na bojišču srečate tiste, ki ne verujejo, jim ne pokažite hrbta. (8-15) In kdor jim na ta dan pokaže hrbet, razen tistega, ki se umakne z namenom izpeljati nek boj ali da bi se pridružil (drugi) skupini, si je zagotovo naprtil Alahov srd in njegovo zatočišče bo Pekel - kako grozno je to končno bivališče! (8-16)"

Evropa (mediji, ti Dejan) se zgraža proti tistim, ki pomislijo na to, da begunci morda vseeno znajo prinesti nekaj slabega, ki za razliko od The Economista sumijo v to, da so ti begunci, ki prihajajo v Evropo skoraj božji dar.

Kako so ti, ki prihajajo, protestirali, ko so njihovi bratje po veri, klali cele vasi, ugrabili šolo deklic in iz njih naredili spolne sužnje, ustrelili v glavo Malalo Yousafzai, ki se je borila za to, da bi lahko deklice hodile v šole? Kaj mislijo o homoseksualcih? Prihajajo v okolje, kjer se trudimo homoseksualce v vsem izenačiti s "heteriči"?! Prihajajo v okolje, kjer so nas vseh polna usta pravne države. Kakšno pravo poznajo in zagovarjajo? Poznajo sploh kaj drugega kot šeriatsko pravo?

Še ena izmed navedb, ki sem jo (tudi) preplonkal pa vendarle. Menda 82% Sirijcev verjame, da bodo doživeli prihod islamskegai odrešenika Mahdija, in ta bo vladal 9 let pred sodnim dnem, ko bo svet rešil zla (pri čemer smo »zlo« vsi neverniki, ki ne sprejemamo Mohameda kot svojega preroka).

Vsakemu priporočam, da poišče članek Mitje Iršiča : Zakaj islamofobija ni fobija, zakaj izpostavljanje težav islama ni rasizem in zakaj je Evropa lahko upravičeno zaskrbljena zaradi beguncev! Splača se ga prebrati!
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2544391] 29.08.15 10:29
Odgovori   +    62
Ne strinjam se s sovražnim govorom, nisem imela slabega otroštva in ne želim nič slabega beguncem, vendar pa imam pravico razmišljati o varnostnih rizikih, ki jih s seboj prinašajo zaradi okolja, iz katerega izhajajo in zaradi vere, v imenu katere pobijajo na milijone ljudi, vere, kjer je dovoljeno pobiti vse nevernike, hkrati so pa ženske ničvredne. A to pa ni sovražni govor in diskriminacija? Zakaj smo tako tolerantni do tega? Na zahodu imamo izredno dvojna merila kar se tiče tega in vsega pravzaprav. Prosim, ne me posiljevat z lažnim humanizmom in s tem, kako smo vsi ena velika družina na svetu, istočasno pa še meje s sosedi ne znamo doreči, kaj šele da bi se znali pravilno odzvati na krizo, ki prihaja. Še vsakemu ciganu, ki je prišel prosit na moja vrata, sem dala hrano, pa čeprav gre povečini za organizirane akcije. Tako bom tudi pomagala po svojih močeh, samo prosim ne me več posiljevat s tem, kako moramo gledati na ljudi, ki prihajajo. Seveda se mi smilijo, posebej otroci in ženske, ki pa so v manjšini. Samo bedak lahko misli, da to ni potencialna nevarnost. Če ti naenkrat poplavi državo milijon ljudi, nastane kaos, v Srbiji so ropali samostane in trgovine, o tem sedaj (zanimivo) nič ne piše. Jasno, poskušajo preživeti. Jaz pričakujem od države, da bo delovala v skladu s pravili, ki veljajo v teh zadevah, to pomeni, da bo poskrbela, da bodo ti begunci imeli vsaj osnovno za preživetje (vodo, hrano, obleke), ter da jih bo obravnavala kot ljudi - istočasno pa, da jih bo tudi v skladu z zakonom preverila, popisala itd. Temu pa smo videli, da se upirajo, zakaj že? Saj se tudi mi ne moremo prosto sprehajati preko meja držav, brez da bi nas ustrezno procesirali, razen v EU. Po vsem svetu so enaka pravila. Tistim resnično nesebičnim pa predlagam, da odpro svoje domove in begunce naselijo kar pri sebi in jim omogočijo življenje po halalu, kajti jaz se jim nimam namena prilagajat in jih ne želim žaliti s svojim načinom življenja. Še kako veljata dva stara pregovora: dobrota je sirota, previdnost pa mati modrosti. Priporočam:
www.reporter.si/slov...ni-rasizem
anon-214372 sporočil: 3.048
[#2544395] 29.08.15 11:32
Odgovori   +    79
Zanima me, ali resnično verjamete v to, kar glasno zagovarjate?

Pa pojdimo po vrsti, nekaj preprostih vprašanj.

www.youtube.com/watc...x6Kd0KSryM

Ali verjamete, so ti moški z zastavo in "Allah Akhbar" na ustnicah (predpostavimo, da jih nekritično sprejmemo odprtih rok):
-deficitarni poklici (zdravniki, znanstveniki, inženirji), ki bodo v Sloveniji zapolnili praznino in takoj začeli delati
-(če ste odgovorili z ne) ali verjamete, da bodo v Sloveniji dobili zaposlitev kot NKV ali KV delavci (kjer imamo na zavodu nepregledne vrste čakajočih takega profila)
-ali verjamete, da ne bodo delali na črno, ker ne bodo dobili zaposlitve
-če je odgovor da, ali verjamete, da ne bodo torej pristali izključno na socialnih ramenih države
-če je odgovor ne, se vam to zdi v redu in ali mislite da vseeno ne bodo socialni problem
-če je bil odgovor da ali ne, ali verjamete, da se bodo integrirali v našo družbo
-če je odgovor ne, ali mislite, da bodo oni in njihovi otroci zadovoljni s svojim družbenim položajem, vzorni državljani, ki bodo odprti, tolerantni, odgovorni in sploh vse, kar si želimo od svojih sodržavljanov
-če bodo nezadovoljni, in bomo mi nezadovoljni z njimi, kakšen smisel ima potem sprejemanje za vsako ceno (da o radikalizmu, vsaj med drugo generacijo, ne govorim)

In ne govorite o beguncih, to so ekonomski migranti. V nesrečnem avtrijskem primeru je bilo na tovornjaku 59/71 moških, 80+ odstotkov. Kje je tistih 5 otrok na družino, kje so ženske? Zakaj migranti v en glas govorijo Nemčija, Nemčija namesto streha-hrana. Zakaj želijo v EU, zakaj čakajo v Calais-u. Begunci ne izbirajo socialne politike zavetja, begunci izbirjao edino pot. Migranti pač ne.

Torej, ob vsem trudu ne morem razumeti, kako lahko zanikate dejstva, kako nas lahko vztrajno prepričujete, da je edino pravilno prikloniti se in na širom odpreti vrata.
In ne verjamem, da tega niste sposobni videti. Torej za kaj gre, je to indoktriniranost in posledično samocenzura, kjer je dogma ena sama in edina (brezkompromisna odprtost in toleranca, nastavljeno drugo lice), je to zgolj distanciranje od divjakov zaradi izboljšanja lastne samopodobe ali strah pred etiketiranjem (v katerem ste mimogrede mediji vrhunski mojstri).


Mlade Hitlerje, dragi Dejan, danes vzgajate mediji. In to je mnogo večji problem kot migranti sami. Ker NACIONALIZEM raste hitreje kot migranti prihajajo.

Vprašajte švedske prijatelje, naj vam povedo kaj o švedskih demokratih in o posilstvih na Švedskem. Pa svoje danske prijatelje o DF. Napijte nove finske prijatelje in jih sprostite, presenečeni boste nad hladnimi severnjaki, kako rasistični in nacionalistični znajo biti. Seveda ne uradno, samo anonimno in na štiri oči.

Norvežani so edini, ki so se upali reči bobu bob in v socialno-odprti ultratolerantni skandinavski maniri posegli po nič več in nič manj kot deportacijah. Deportacijah! Kako se to sliši vašemu svetovljanskemu duhu? Pozabite politično korektnost, pozabite zapovedani mainstream(*), ne bodite bolj skandinavski od skandinavcev ampak spregovorite o problemu. Priseljenci so problem Evrope, če si zatiskamo oči in opletamo s tolerantnostjo proti zatohlosti, odprtostjo proti zaplankanosti, nam to ne bo prav nič pomagalo rešiti problema.
Danci sledijo Norveški zelo sramežljivo, Švedska pa je zapovedano gluha in ko bo tam počilo, bo počilo hudo.

Na Skandinavijo sem se navezal zato, ker zgoraj naštete svet doživlja kot zastavonoše odprte družbe prihodnosti. In če se v zibelki družbenega napredka dogajajo tako čudne stvari, kot je bogokletno omenjanje priseljencev in asimilacije (ki je bila še pred kratkim bogokletna beseda že sama po sebi) kot problem, kot rešitev pa deportacija(!) - potem se ne gre čuditi, zakaj za alpskimi hribi nacionalizem dviga glavo (recimo na Dunaju).

Posmihanje, etiketiranje s populisti in naciji in zatiskanje oči z migljajem roke - češ, itak so to bolniki, ki niso vredni odgovora (ampak jaz jim vseeno odgovarjam, ker sem nad tem), jaz vidim samo kot odsev nemoči in nerazumevanje problema.

Pred kratkim so na Financah sprožili ofenzivo za sprejem migrantov, z milo rečeno zmedeno argumentacijo o bodočih doktorjih znanosti, zdravnikih, cvetu inteligence, da o črncih in azijkah (mimogrede, kakšen prikrit rasist moraš biti, da gledaš na nekoga druge rase kvazipozitivno kot na dobro meso, spomnilo me je na klasično opravičujučo "saj jaz ima tudi prijatelja homoseksualca", bljak pa taka toleranca) ne govorim.

Ja, tudi Finance tiščijo glavo v pesek in si zatiskajo oči pred nacionalizmom. A ga ne vidite, ga ne čutite, kako raste? Po celi Evropi. Ma ne, vi se problema rešujete tako, da ga še malo poglobite. Ko pritisk narašča, je potrebno paro pričeti puščati čim prej, po malem in kontrolirano. Ampak mediji dodate še malo ognja,: imamo migrante, ki nas skrbijo, mediji pa nas prepričujete, da bi bilo fino, če bi jih bilo še več. Pa a ste nori? Potem bo pa sprenevedanje, kako smo lahko dopustili, da je nacionalizem na pohodu. Ali še huje, saj smo opozarjali, da moramo biti odprti in toleranti, ne pa nacionalisti, mi nismo krivi, saj smo rekli, čisti pred svetom in seboj. Nič niste povedali, skrivate se za floskulami, ignorirate problem ker nimate jajc, tisto opravičilo si boste pa lahko nekam vtaknili, ko bo peezdarija in ko bodo mali Hitlerji postali veliki Hitlerji. Pred svetom ne bo nič vredno, še manj pred vami samimi.

Populisti rabijo plodna tla in so samo radikalna posledica pretiravanja v drugo smer, kjer 99% medijev tuli v isti rog. Vi, Dejan ste v teh 99%.

P.S. Pa Frankl in Toplakova tudi. Čeprav Toplakova se je že malo obrusila pa je vsaj začela uporabljati besedico selektivno...
0126Bacis sporočil: 3.030
[#2544398] 29.08.15 11:39 · odgovor na: anon-214372 (#2544395)
Odgovori   +    17
Zanimivo razmišljanje:

www.reporter.si/slov...ni-rasizem
bozga sporočil: 6.303
[#2544399] 29.08.15 11:55
Odgovori   +    11
Jasno, da begunci niso tvegali svojih življenj zato, da bodo tvegali še negotovo prihodnost v Sloveniji, kjer jih čaka poležavanje v azilantskih kapacitetah z nekaj 10 EUR žepnine, ampak bodo izrabili prvo priložnost in jo zbrisali v ekonomsko razvitejše države kjer lahko svoje prihodke preko socialnih in drugih transferjev, sploh pa preko zaposlitve podvojijo ali celo potrojijo. Tudi njim je jasno, da ne morejo biti odvisni od državljanov, ki sami živijo z manj kot pol nemške ali avstrijske plače, pa še dvakrat višja brezposelnost je kot pri njih. Bežijo bolj izobraženi, bolj premožni in bolj razgledani ljudje in po mojem vedo kam je potrebno bežati, tako kot to vedo mnogi mladi slovenski državljani. Po mojem gre pretežno za ekonomske migrante, ker beležijo tudi povečan pritok migrantov iz držav kjer sploh ni vojne. Po mojem ekonomska migracija razen s fašizmom v državah od koder prihajajo nima posebne veze.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2544403] 29.08.15 12:28
Odgovori   +    63
Steinbuch in tebi podobni liberalci, ki s tujim k... otepate po koprivah, vzemite vsak svojega islamskega pribežnika k sebi domov, hranite in vzdržujte ga iz svojega žepa. Potem, in natanko potem, nam moralizirajte z visokodonečimi floskulami. Najprej dejanja, potem besede - dotlej pa jezik za zobe. Če pa ga ne mislite tam držati, si niti slučajno ne drznite omejevati tovrstno svobodo tistim, ki se z vami niti pod razno ne strinjamo. Lopovska rdeče in roza svojat, ki je za lastno kritje in v posmeh Orwellu izumila pojem "sovražnega govora".
anon-88574 sporočil: 933
[#2544405] 29.08.15 12:47
Odgovori   +    53
Kakšen poden od prispevka celo za Dejana. Tokrat mu je že v prispevku samem uspelo vplesti Hitlerja in nacizem, in kolumna tako zgubi vso vrednost.

Vsi drugače misleči pa so bili zlorabljeni/pretepani/... Mislim človek daj preberi še enkrat, preden oddaš takle šit od pisanja.
anon-88574 sporočil: 933
[#2544407] 29.08.15 12:58 · odgovor na: FIN-527377 (#2544403)
Odgovori   +    34
[FIN-527377]
Steinbuch in tebi podobni liberalci..
On ni noben liberalec, ne v ekonomskem, ne v klasičnem smislu. Niti altruist, ker pridiganje ostalim o altruizmu te ne naredi altruista.
anon-235506 sporočil: 1.734
[#2544408] 29.08.15 13:05
Odgovori   +    34
Mislim, da tule mediji in vladajoča politika, ki vsi trobite v isti rok, tule delate kolosalno napako. Nimam nič proti beguncem (v normalnih okvirih), ampak kot je eden omenil, tole postaja idelano gojišče za rast malih Hitlerjev.

Teze politikov in medijev na eni strani ter Naroda v večini na drugi strani sta si v 85% diametralno nasprotna.
Begunski val (+spori z domačim prebivalstvom)+prihajajoča finančna/(posledično gospodarska) kriza =.... Sami naredite rezultat
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2544409] 29.08.15 13:10 · odgovor na: 0329Softb (#2544390)
Odgovori   +    7
[0329Softb]

Zelo bi me zanimal članek na temo, kaj pravijo ubogi ljudje, ki jim ta trenutek odpiramo vrata, o sledečih zadevah :
Citati iz Korana ;
Verske citate vsakdo razlaga kot mu ustreza. Članek bi bil zato nezanimiv, saj ubogi ljudje ponavljajo zgolj tisto s čimer so jim verski veseljaki v mladosti napolnili glave. Kar vprašajte vašega soseda.

Evropa (mediji, ti Dejan) se zgraža proti tistim, ki pomislijo na to, da begunci morda vseeno znajo prinesti nekaj slabega, ki za razliko od The Economista sumijo v to, da so ti begunci, ki prihajajo v Evropo skoraj božji dar.
Seveda bodo prinesli nekaj slabega. Mar poznate človeka, ki ga je sama dobrota? Da so begunci skoraj božji dar pa niti The Economist ne trdi.

Kako so ti, ki prihajajo, protestirali, ko so njihovi bratje po veri, klali cele vasi, ugrabili šolo deklic in iz njih naredili spolne sužnje, ustrelili v glavo Malalo Yousafzai, ki se je borila za to, da bi lahko deklice hodile v šole? Kaj mislijo o homoseksualcih? Prihajajo v okolje, kjer se trudimo homoseksualce v vsem izenačiti s "heteriči"?! Prihajajo v okolje, kjer so nas vseh polna usta pravne države. Kakšno pravo poznajo in zagovarjajo? Poznajo sploh kaj drugega kot šeriatsko pravo?
In kako ste vi protestirali? S pisanjem na forumih, katere nihče ne prebere!? Bodite resni.
Kakšno pravo poznajo ne vemo, vemo pa po kakšnem pravu se ravnajo ljudje. Po tistem, ki je uzakonjeno. In kot vemo v EU državah veljajo zakoni za vse.

Še ena izmed navedb, ki sem jo (tudi) preplonkal pa vendarle. Menda 82% Sirijcev verjame, da bodo doživeli prihod islamskegai odrešenika Mahdija, in ta bo vladal 9 let pred sodnim dnem, ko bo svet rešil zla (pri čemer smo »zlo« vsi neverniki, ki ne sprejemamo Mohameda kot svojega preroka).
Najbrž res. Res pa je tudi, da 100% EU kristjanov pričakuje drugi prihod odrešenika na sodni dan, ko bo svet rešil zla in bodo doživeli poslednjo sodbo, saj bo odrešenik ljudi razdelil na dobre in slabe (pri čemer smo slabi vsi neverniki, ki ne sprejemamo odrešenika kot svojega preroka).

Vsakemu priporočam, da poišče članek Mitje Iršiča : Zakaj islamofobija ni fobija, zakaj izpostavljanje težav islama ni rasizem in zakaj je Evropa lahko upravičeno zaskrbljena zaradi beguncev! Splača se ga prebrati!
Vsekakor. In priporočam članke ali knjige zakaj vsaka vera in religija poneumlja ljudi ter zakaj izpostavljanje težav vere in religije ni rasizem. Splača se prebrati.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2544428] 29.08.15 18:02 · odgovor na: anon-166232 (#2544409)
Odgovori   +    40
In kako ste vi protestirali? S pisanjem na forumih, katere nihče ne prebere!? Bodite resni.
Izražam ob vsaki priliki ogorčenje nad temi norci, ob tej priliki na forumu, tem 10 ali 15tim, ki te naše umotvore berejo in z ozirom na moj trenutni status, je to dovolj.
Če bi danes zopet komunisti delali morije, kot so jih med in po 2ww in bi s familijo moral pobegniti, bi vsakemu v državi, kamor bi prebegnil, razlagal o grozotah in izpostavljal svojo zgroženost nad morilci.
Razlika med vsemi nami in tistimi, ki prihajajo k nam je OGROMNA že zaradi preprostega razloga, oni prihajajo k nam in oni bi se morali predstaviti, povedati kaj bi radi, po kaj so prišli in kdaj bodo odšli. Predvsem nam bi morali povedati, da nas ne bodo spreminjali ampak, da se bodo prilagodili.

O tem, da bi midva pobegnila v najbližjo tujo držav v primeru nevzdržnega stanja v SLO verjetno ni treba izgubljati besed. Tile "bežijo" čez vsaj 10 držav, nekaj tisoč kilometrov stran od problemov??
Mojega pradeda so zvlekli v 1ww, deda v 2ww, mene v 10 dnevno osamosvojitveno vojno. Za prednika ne vem, meni ni padlo na kraj pameti, da bi pobegnil. Bal sem sem se za ženo in otroke, a sam takrat ne bi pobegnil za nič na svetu. Danes gledam begunce, mlade fante iz Sirije in mi gre ob tem malo na bruhanje malo na jok. V rit naj gredo. Če kdo, imajo vsaj oni na izbiro dovolj strani, da bi se opredelili in se borili za svoje ideje karkšnekoli so že. Imajo na voljo Asada in njegovo bando, imajo Svobodno sirijsko vojsko, ki jo podirajo ZDA, Turčija in EU v katero si zdaj tako zelo želijo in imajo na voljo ISIS. Ampak ne, oni bodo pustili, da se koljejo zanje drugi.
Za konec. Tako, kot smo za probleme v Sloveniji krivi mi, so za probleme v katerikoli državi krivi ljudje, ki v tej "katerikoli" državi živijo. Strinjam se, da so ZDA naredile z odstranjevanjem diktatorjev in nasilnim uvajanjem demokracije medvedjo uslugo celotnemu bližnjemu vzhodu, a to vseeno še ne pomeni, da se lahko sedaj ta bližnji vzhod prelije čez Evropo.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2544437] 29.08.15 23:11 · odgovor na: 0329Softb (#2544428)
Odgovori   +    6
Ne vem, no. Kljub dejstvu, da izražate proteste zgolj na forumu, si jemljete pravico zasliševanja Sirskih beguncev kako so protestirali, ko so njihovi bratje po veri ustrelili v glavo Malalo Yousafzai, ki se je borila za to, da bi lahko deklice hodile v šole?

Vam bom pomagal odgovoru. Niso protestirali. Zakaj? Ker že 4 leta v njihovi domovini divja državljanska vojna in njihove deklice ne morejo hoditi v šolo. Če pa hodijo, obstaja precejšnja verjetnost, da se iz nje ne vrnejo. Zato je ob 220.000 mrtvih Sirijcev zahteva po protestih za Pakistanko Malalo Yousafzai shizofrena, se vam ne zdi?

Sprašujete zakaj tile "bežijo" čez vsaj 10 držav, nekaj tisoč kilometrov stran od problemov?? Zato, ker sosednje države pokajo po šivih, saj je Sirijo zapustilo več kot 4 milijone državljanov. Štiri milijone! Turčija jih je od začetka konflikta sprejela kar milijon osemsto tisoč in s tem postala največja gostiteljica beguncev na svetu. V bistveno manjšem Libanonu, ki jih je sprejel skoraj 1,2 milijona, ti predstavljajo že četrtino celotnega prebivalstva. Prebežnike iz Sirije so sprejeli tudi v Jordaniji (650.000), Iraku (250.000) in Egiptu (150.000). Vidite, zato bežijo čez vsaj 10 držav.

Se pa strinjam, mladi sirski begunci imajo krasno izbiro. Imajo na voljo Asada in njegovo bando, imajo Svobodno sirijsko vojsko in imajo na voljo ISIS. Res odlična življenjska priložnost za metek v čelo. Hm, le zakaj želijo v Evropo?
kzupanc sporočil: 10.519
[#2544438] 29.08.15 23:14
Odgovori   +    7
Seveda. Se strinjam. Glavni problem je pa vseeno, da Evropa in Nato ne posredujeta n alicu mesta in uničita z ognjem in mečem sovraga, ki grozi zahodu in naši kulturi. Seveda pa moramo beguncem in migrantom pomagati po svojih močeh. Ampak cilj mora biti, da njihove države postanejo njim prijazne. V ta namen pa ima nato in njegove članice tak arzenal orožja. Ni mi jasno, zakaj ga ne uporabijo. Res ne. Srčno upam, da vsaj Kurdom uspe ustanoviti pravi Kurdistan z velikim delom Sirije, Iraka in deli Turčije in Irana. Zakaj bi se pa Kurdi borili za arabska in druga plemena tam doli pa mi ni jasno.
anon-245058 sporočil: 771
[#2544440] 29.08.15 23:38
Odgovori   +    19
pred kratkim je bila v sstudiu ob 17 zanimiva oddaja, kako tujerodne rastline in živali, ki prihajajo od daleč izpodrivajo in uničujejo avtohtone rastline in živali. V rastlinski in živalski svet tujerodneži niso prinesli obogatitve temveč uničenje avtohtone favne in flore. Tudi družba je organizem, a tu pa naj bi tujerodni ( begunci iz afrike ) prinesli samo obogatitev???? kot nam razlagajo.
Mislim da je to tema, o kateri se bo potrebno argumentirano in z dejstvi v tej družbi soočiti.
Seveda so ti ljudje kot posamezniki vredni in potrebni pomoči. Samo kako???
Če bomo pol Afrike preselili v Evropo, bomo imeli dve Afriki. Eno tam doli in eno tukaj. S tem en bomo - na dolgi rok - ODPOMAGALi tako njim, kot nam ( našim potomcem)
kdor je kdaj potoval po teh krajih ve da je to čisto drug vrednostni sistem, druga življenska filozofija.
Za sožitje sta potrebna dva. A bodo ONI, ko bodo dovolj močni, še pripravljeni na dialog ?????? praksa v njihovih deželah kaže da ne
anon-166469 sporočil: 8.684
[#2544453] 30.08.15 04:49
Odgovori   +    6
čas vnosa: 29.08.15 11:25
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2544459] 30.08.15 04:51
Odgovori   +    13
čas vnosa: 29.08.15 12:50
Dejanovo veriženje črk, zlaganje besed padajočih pod njegovo pero, kopičenje stavkov in kvazi psihoanaliza naroda in množic ter ekstremnih posameznikov postaja, sori je že!, neprebavljiva in populistično demagoško retorična.


PS.
Zakaj je človekova moralna dolžnost, pomagati sočloveku v stiski ....
Kdor uniči dušo, se šteje, kot da je uničil cel svet. In kdor reši življenje, se šteje, kot da je rešil cel svet.
Prav, zanima nas kolikim beguncem in pomoči potrebnim posameznikom je literarno samooklicani filantrop in altruist Dejan zares pomagal, jim dal službo, jih finančno podprl, nastanil in nahranil doma in jim dal zatočišče. Torej je bil, kot je izvorno ukoreninjeno, nagonsko altruistično-filantropsko aktiven in ne samo birokratsko anemičen kot se, bajdevej, hvali s svojo sintagmo. Žal, kot dokaz bomo imeli samo njegovo zapisano besedo.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2544460] 30.08.15 04:52 · odgovor na: 0329Softb (#2544390)
Odgovori   +    10
čas vnosa: 29.08.15 13:10
Zelo bi me zanimal članek na temo, kaj pravijo ubogi ljudje, ki jim ta trenutek odpiramo vrata, o sledečih zadevah :

Na Financah, z Dejanom in Simono vred, še niso na tem nivoju, ampak najraje širokogrudno floskulirajo.
anon-170100 sporočil: 826
[#2544468] 30.08.15 06:08
Odgovori   +    19
Pred dnevi sem kot urednik Portala PLUS zelo ostro odreagiral na en takšen, v svojem bistvu zelo nesrečen primer ekstremno sovražnega govora, zaradi katerega bi se v vsaki drugi evropski državi nemudoma zganilo pravosodje in sankcioniralo kršitelja.
Ali si kdaj odreagiral tudi na to, da je pri nas ljubitelj metkov na meji predsednik vrhovnega sodišča?
anon-283914 sporočil: 1.021
[#2544477] 30.08.15 08:51
Odgovori   +    9
No, pa sem vnovčil prvi žetonček čisto na koncu meseca z mislijo o brezhrbteničnih kimavčkih, slugam razmišljujočega brezciljnega režima Dejanu, Simoni & Co. Ne svari se zaman o možnih posledicah katere bodo prav kmalu nerešljiv problem podalpske greznice in razvite Evrope. Hvala bogu, v petek je prišel željen odgovor. Posel bo stekel in kmalu bom(o) rekli Adieu Slovenija, Adieu Evropa. Živite dalje s svojimi problemi.
tupamaros sporočil: 3.720
[#2544484] 30.08.15 09:25
Odgovori   +    24
Kako so ti, ki prihajajo, protestirali (www.youtube.com/watc...6Kd0KSryM) ko so njihovi bratje po veri, klali cele vasi, ugrabili šolo deklic in iz njih naredili spolne sužnje, ustrelili v glavo Malalo Yousafzai, ki se je borila za to, da bi lahko deklice hodile v šole? Prihajajo v okolje, kjer so nas vseh polna usta pravne države. Kakšno pravo poznajo in zagovarjajo? Poznajo le šeriatsko pravo? Ali verjamete, da so dobro oblečeni moški z islamsko zastavo in "Allah Akhbar" na ustnicah primerni, da jih nekritično sprejmemo odprtih rok.Ob vsem trudu ne morem razumeti kako se lahkotno zanikajo dejstva, da je na pohodu neoborožena okupacijska armada.V medijih nas vztrajno prepričujejo, da se je edino pravilno prikloniti tej invaziji in na široko odpreti vrata. Odprite vi svoja, jaz jih ne bom.

LP
Tupamaros
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2544496] 30.08.15 10:25 · odgovor na: (#2544401)
Odgovori   +    3
[alek14]

Nekaj preprostih misli, ki so nam jasne vsem:

- kot begunce vedno brez zadržkov sprejmemo, Hrvate, Srbe, Bosance, Makedonce, Grke, Avstrijce, Nemce, Italijane, Ukrajince, Pojake itd. pa tudi Ruse (kar nekaj jih je moralo pobegniti pred Putinom).

- Arabskih muslimanov nočem imeti tu. In mislim, da govorim za vse.
Precej domišljavo. Lepše je, da mislite in govorite za sebe.

Če jih bomo vzeli, potem bomo morali revidirati nekatera evropska načela in prišleke asimilirati:

- sklenitev pogodbe po kateri ne smejo na noben način izkazovati ali prakticirati muslimanske vere.
- ne smejo se družiti s soprišleki/sodržavljani razen lastne družine.
- omejitev na enega otroka, za katerega velja gornje.
Revidiranje ni potrebno, saj živimo v svobodni, odprti družbi. Potrebno pa je svobodno in odprto družbo varovati in braniti na vsakem koraka, v vsaki razpravi, z vsakim dejanjem. Kar pomeni, da vernikom v izmišljena pravljična bitja ne prepovedujemo prakticiranje vere, ne prepovedujemo druženja in ne omejujemo rodnosti, a hkrati vernikom v izmišljena pravljična bitja ne dovoljujemo spreminjanja načel svobodne, odprte družbe. Torej jim ne podeljujemo posebnih pravic zgolj zato, ker so verniki v izmišljena pravljična bitja. Zakoni v svobodni, odprti družbi veljajo za vse enako.
anon-257936 sporočil: 1.306
[#2544501] 30.08.15 11:12 · odgovor na: anon-166232 (#2544409)
Odgovori   +    16
Najbrž res. Res pa je tudi, da 100% EU kristjanov pričakuje drugi prihod odrešenika na sodni dan, ko bo svet rešil zla in bodo doživeli poslednjo sodbo, saj bo odrešenik ljudi razdelil na dobre in slabe (pri čemer smo slabi vsi neverniki, ki ne sprejemamo odrešenika kot svojega preroka


Prosim lepo: najprej se malo pouči o krščanski veri (pa ne samo iz arzenala protiverske propagande), potem pa piši. Iz tvoje pripombe se vidi, da pojma nimaš, komentirati te pa ni sram! Užalil si me kot kristjanko.

P.S.: Da ne bo pomote: sprejemam vsako vero, tudi muslimansko, kadar jo ljudje uporabljajo zato, da postajajo boljši. Vsako nasilje (tudi s strani kristjanov!) pa obsojam. Citati -predvsem v Stari zavezi, na katero se naslanja tudi Koran - vsebujejo polno nasilja, a treba je vedeti, da so v določeni meri posnetek življenja ljudi v nekem obdobju. Vsa človeška zgodovina je polna nasilja in še drugih nečednosti (napuh, pohlep, izključevanje). A smo še tu. Vendar so tudi v Stari zavezi (Korana ne poznam dobro) mesta, ki popisujejo, kako so se ljudje v posameznih obdobjih reševali iz stisk in nesreč. Zato pravim, da je Sv. Pismo tudi zgodovinska knjiga - opisuje občutja ljudi, ne dogodkov. Pomembno je, koliko znamo ljudje zatirati slaba nagnjena v sebi.

To sem napisala, ker me boli to nakladanje v tri dni. "Ljubi bližnjega kakor samega sebe", med drugim piše v Novi zavezi. To bo glavno merilo, zato prosim, ne prodajaj svoje površnosti za zlato. Hvala.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2544502] 30.08.15 11:15 · odgovor na: (#2544499)
Odgovori   +    2
[rename]
Tudi ti namenoma pozabljas, da so Alahovi verniki edini, ki drugace verujocim grozijo s smrtjo?
Očitno slab in selektiven spomin. Še zdaleč niso edini. Pred 20 leti je na območju nekdanje Jugoslavije divjala vojna med različnimi zagovorniki izmišljenega pravljičnega bitja, grožnje s smrtjo in izvršitve so bile vsakodnevne. Medtem ko krščanske, hindujske in druge milice po svetu grozijo še danes.
Zagovorniki multikulturnosti se zavedate, da v seriatskem pravu ni clovekovih pravic, pravic zensk, pravic homoseksualcev, verske svobode in da ISIS ne predvideva multikulturnosti?
Zato šeriatsko pravo zavračam in sem vesel, da živim v odprti, svobodni, multikulturni družbi.
Me prav zanima, kako bos obranil svoje pravice, kot pises zgoraj?
Z doslednim spoštovanjem prava in zakonov naše odprte, svobodne družbe.
Pozicija: ne verujem v izmisljena, pravljicna bitja.
Nisem vprašal in me ne zanima. Živimo v odprti, svobodni družbi.
anon-257936 sporočil: 1.306
[#2544506] 30.08.15 11:47
Odgovori   +    6
Pa še moje mnenje o navalu beguncev: ja, me je strah. Lahko pride do trka dveh civilizacij, tudi do vojne. Na eni strani begunci, ki so živeli v za naše pojme revnih razmerah, v pogojih diktature in nasilja, ko že zaradi majhne nerodnosti lahko izgubiš življenje. Ljudje so navajeni na stroga verska pravila, razmišljanje s svojo glavo je prepovedano (vsaj na zunaj). Pa ne zaradi Korana, ampak zaradi načina, kako ga njihovi voditelji izrabljajo. To so prinesli s seboj.

Na drugi strani (relativno!) bogata Evropa, ki je zapadla potrošništvu in moralnemu razvratu. Povprečneži mislijo, da kršenje splošnih moralnih norm pomeni, da so svobodni. Severnjaki s(m)o individualisti, malo je v nas pripravljenosti, da bi sprejeli tujce. (V Novi zavezi med drugim piše: "tujec sem bil, pa ste me sprejeli...") Res pa je, da so delovne navade in da je način življenja povsem drugačen kot pri nas. Kako zagotoviti sožitje, pa ne vem.

Sem zagovornica Združene Evrope. Vseeno pa se mi zdaj oglašajo neki dvomi v delovanje evropskih institucij. Sprašujem se: zakaj so pustili Italijo, da se je tako dolgo sama ubadala z navalom beguncev? Ali so ti uradniki, ki bezljajo s konference na konferenco, pripravljeni na prihod toliko tujcev? Že tistih, ki so dalj časa tu, varnostno ne obvladajo. Kje je še to, da bi bili sposobni tem ljudem zagotoviti približno normalne pogoje za življenje in asimilacijo. Pa kakšna evforija je vladala tu pri nas, ko so firme selile proizvodnjo v revne dežele - poceni, poceni! - samo to si slišal. Kratkovidnost.

Verjamem, da so ljudje v arabskih državah trpeli pod diktaturo samodržcev tipa Sadam. Vendar - zdaj je še slabše. Kaj pa, če je mentaliteta teh ljudi taka, da bolje funkcionirajo "pod komando?" Ne vem, vprašam.

Nekaj pa vem: denar sveta vladar. Ljudje so tako v razvitem svetu, ki ga obvladujejo multinacionalke in potrošništvo, kot tudi v arabskem svetu, ki ga obvladujejo bajno bogati posamezniki, "drugorazredna tema".
anon-293288 sporočil: 72
[#2544507] 30.08.15 11:55
Odgovori   +    0
takoj na filozofski del - točno kot pravi naš vrli avtor. No, nikjer v sveti knjigi ne piše, da bog govori o različnih vrstah življenja. Da, da, človeški genocid nad živimi bitji in njegov ogaben holokavst nad klavnimi živimi bitji nista omenjena, kot dovoljena. Kdor reši eno samo živo bitje tovrstnih človeških dejanj,.. ne, nič kaj dosti ni naredil, živel pa je pravično življenje, ki je po vseh etično-moralnih kriterijih (in ne samo po svetih knjigah) več vredno živeti.
a se razumejmo preden spišem naprej? večina tega ne bo uspela prebaviti.. niti prvega odstavka ne.
anon-257936 sporočil: 1.306
[#2544508] 30.08.15 11:57 · odgovor na: anon-166232 (#2544502)
Odgovori   +    15
COP, s stalnim nakladanjem o "izmišljenem pravljičnem bitju" kažeš svojo nizko stopnjo inteligence in kontaminiranost s komunistično propagando. Se ti opravičujem za grobe besede, vendar - v svoji protiverski vnemi boš veliko bolj verodostojen, če se boš tega lotil na višji ravni, kot pa je osnovnošolska propaganda iz 50 let prejšnjega stoletja. Snovi ti ne bo zmanjkalo, nič bat! Tudi demantirali te bomo težko, mi, ki se imamo za verne.
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2544509] 30.08.15 11:57
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-126255 30.08.2015 11:59
Psihoterapevtska pripomba bi bila, da so male hitlerje v zgodnji mladosti starši doma ignorirali, kadar jih niso pretepali ali kako drugače zlorabljali.
Pa še moja psihoterapevtska pripomba. Nekateri se z nezadovoljstvom nad samim seboj ukvarjajo intertno. Drugi jezo stresajo na okolico. Se pa mi ne zdi prav, da se kolumna uporablja v psihoterapevtske namene.

O tem je enkrat govoril Križnar. On tudi ljubi vse tuje kulture, zato sta z Dejanom na isti liniji. No, zgodba gre takole. Afričan predestiniran za bodočega diktatorja se gre izobraževat v Evropo. Tam pridela manjvrednosti kompleks in začne sovražiti svojo domorodno kulturo, svojo identiteto, sebe. Končno postane diktator, končno ima moč, a njegov kompleks ostaja. Ostalo je zgodovina.

Tako da Dejan, ko vidim kako debatirata s Pribcem, si ne morem pomagati, da se nebi vsakič spomnil na tole Križnarjevo zgodbo. Ne zamerit, ampak nočem bit črnc v državi tega diktatorja.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2544517] 30.08.15 12:41 · odgovor na: anon-166232 (#2544496)
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: mimoidoci 30.08.2015 12:45
[COP]

Revidiranje ni potrebno, saj živimo v svobodni, odprti družbi. Potrebno pa je svobodno in odprto družbo varovati in braniti na vsakem koraka, v vsaki razpravi, z vsakim dejanjem.
Živel govornik COP. Trenutno smo mi pripravljeni in usposobljeni odprto in svobodno družbo braniti (na vsakem koraku, v vsaki razpravi in z vsakim dejanjem...) zgolj tako, da letno 8.000 najperspektivnejših menjamo za 8.000 navdušencev nad koranom.

Za to obstaja tudi politična volja, majke mi, rekao mi drug Mjesec uz podršku druga Štefančiča Jr.....

SFSN
0329Softb sporočil: 3.757
[#2544528] 30.08.15 13:26 · odgovor na: anon-257936 (#2544506)
Odgovori   +    5
Verjamem, da so ljudje v arabskih državah trpeli pod diktaturo samodržcev tipa Sadam. Vendar - zdaj je še slabše. Kaj pa, če je mentaliteta teh ljudi taka, da bolje funkcionirajo "pod komando?" Ne vem, vprašam.
Na to temo bi lahko filozofirali v nedogled ampak dogajanja v zadnjih letih kažejo točno to. Tisti trenutek, ko so padli Sadam, Gadafi in Mubarak, se je začelo totalno sranje.

Strani: 1 2 3