Strani: 1 2

anon-120684 sporočil: 45
[#648499] 03.12.09 22:51
Odgovori   +    0
kaj te zavajate, AUDI.ji A8 so večinoma 3.0 TDI in ne 4.2. Kaj pa tisti črni dimi ko vidimo pri dizlaših pri kickdownu oz menjavi v nižje prestave za prehitevanje? Tisto pa je neškodljivo? Zakaj pa imajo kitajci samo bencinske motorje v vozilih? Ker, če bi imeli dizle bi bilo stanje glede ozračja še dost bolj katastrofalno. Lp
anon-166099 sporočil: 1.195
[#648502] 03.12.09 22:57
Odgovori   +    2
Dragi avtor teme, če vozilo A8 4.2 po slovenskih cestah porabi samo 10,9 litra bencina na 100km in mi to dokažeš obljubim, da bom hodil vse življenje peš v službo.
anon-166099 sporočil: 1.195
[#648503] 03.12.09 22:59
Odgovori   +    0
@ssmart01
ne sekiraj se, saj veš kako je v Sloveniji, npr že vsak mesar lahko piše o kozmetiki, pa ga vsi poslušajo :)
anon-205325 sporočil: 298
[#648507] 03.12.09 23:16 · odgovor na: anon-166099 (#648503)
Odgovori   +    0

Plavi je napisal(a):
@ssmart01 ne sekiraj se, saj veš kako je v Sloveniji, npr že vsak mesar lahko piše o kozmetiki, pa ga vsi poslušajo :)
 
ja tako kot je bilo zabavno (no ja kakor za koga) videti, kako je gospoda, ki je šla na Al Gorovo predavanje o klimatskih spremembav v LJ naročila svojim šoferjem naj imajo prižgan avto s klimo, ( no vsaj nekateri so to tudi zares naredili) da jih slučajno ne bi zeblo, ko se vrnejo po predavanju v avto

in to je splošna demagogija intelektualnega sprenevedanja "ozaveščencev", ki se jim v resnici gladko je.. za zrak v njihovi okolici, v medijih so pa polni sami sebe  
anon-53143 sporočil: 156
[#648510] 03.12.09 23:33
Odgovori   +    0
Edini ekološki avto je tisti, ki ga nimaš
anon-151710 sporočil: 77
[#648516] 03.12.09 23:48
Odgovori   +    1
Poleti ce se le da se v sluzbo vozim z elektricnim skuterjem ki se polni doma preko soncnih celic ki so montirane na garazi. Poleti je to kar fun, ceprav z svojo majhnostjo med velikim terenci in suv-ji ne daje ravno obcutka varnosti. Vcasih se mi zdi da je moje zivljenje v rokah kake blodninke v dosti prevelikem suv ali terencu ko se zjutraj v avtu sminka ali pa telefonira. Pa potem je tudi se speljevanje v semaforiziranih kriziscih, hm sovrazim dizle, ker ko spelje pred teboj dizel je to tako kot da bi inhaliral iz dimnika stare lokomotive. Novi dizli so malo boljsi vsaj ne vidis saj, ceprav dihat se pa isto ne da. In ko je pred tamo kakih 5-6 dizlov spelje ko se prizge zelena, te lahko resi samo se gas maska ali pa skrge. No drugace se zaradi varnosti in predvsem varnosti, pa tudi vremena vozim tudi z avtom . Ok CO2 izpust ima prvo stevilko 3 je pa zato varen in hiter. Ce kdo misli da me pece vsaj kancek vesti se moti. Imam na izbiro dve moznosti elektro skuter 0 CO2 izpust in avto 3xx izpust. Dokler so lahko na cesti blondike in japiji v svojih tankih, se bom tudi jaz vozil z svojim tankom. Ko bo to prepovedano oz. omejeno na normalne vrednosti pa se bom vozil samo z elektro skuterjem ali pa kolesom. Za normalni varni prevoz je dovolj ce ima avto kakih 500kg in 50PS, pa recimo iz aluminija da lako drzi tudi 100 let pol pa samo recikliras. Samo potem moremo imeti vsi avte z max 500 Kg in 50PS. Nobeden ekoloski terorist v Fiat Puntu me ne bo preprical oz. omejil da se ne bom vozil z svojim potratnim avtom (dnevno naredim max 10-20 km) dokler se po nasih cestah vozijo kamijoni, predvsem stari Madzarski in Ruski ki imajo 100-krat vecji izpust kot moj avto in oni se ne vozijo max. 10-20 km na dan ampak nonstop, dan za dnem in mesec za mesecem, leto za letom in potem se najde nekdo ki si upa meni ocitat da sem glavni povzrocitelj onesnazenja in me zeli omejiti. Ko boste ukinili najvecje onasnezevalce, kamijone in industrijo potem bom jaz moj avto samoukinil. (presa). Ce zelite res storiti kaj za okolje potem se raje zavzemajte, da recimo uredijo semaforje tako da lahko peljes po zelenem valu, ne pa da na vsakem semaforju brez veze stojimo v koloni po minute, ceprav na drugih delih krizisca ni nikogar. To optimizacijo vam lahko naredi osnovnosolec z PC-jem, da neboste vi polavtomatski trotli zopet 15 let delali studije kako bi lahko naredili optimizacijo. Ce zelite zmanjsanje izpustov dajte subvencionirat predelavo starih avtov na plin, z minimalnim vlozkom dosezes prepolovitev izpustov, ne pa da z izdelavo novega plehovja povzrocate zopet onasnezevanje. Lp
anon-35163 sporočil: 30.643
[#648519] 03.12.09 23:52
Odgovori   +    0
Lahko nehate s tem. Če še niste opazili, se je ravnokar zgodil climategate.
anon-88722 sporočil: 176
[#648541] 04.12.09 05:06
Odgovori   +    0
"260" gramov škodljivih delcev" - Ste pa res profesionalci. To so grami CO2 (ogljikov dioksid) in nikakršni delci. Vprašajte kakega osnovnošolca!
XODAT sporočil: 1.106
[#648549] 04.12.09 06:07 · odgovor na: anon-151710 (#648516)
Odgovori   +    0

lorenz je napisal(a):
Poleti ce se le da se v sluzbo vozim z elektricnim skuterjem ki se polni doma preko soncnih celic ki so montirane na garazi. Poleti je to kar fun, ceprav z svojo majhnostjo med velikim terenci in suv-ji ne daje ravno obcutka varnosti. Vcasih se mi zdi da je moje zivljenje v rokah kake blodninke v dosti prevelikem suv ali terencu ko se zjutraj v avtu sminka ali pa telefonira. Pa potem je tudi se speljevanje v semaforiziranih kriziscih, hm sovrazim dizle, ker ko spelje pred teboj dizel je to tako kot da bi inhaliral iz dimnika stare lokomotive. Novi dizli so malo boljsi vsaj ne vidis saj, ceprav dihat se pa isto ne da. In ko je pred tamo kakih 5-6 dizlov spelje ko se prizge zelena, te lahko resi samo se gas maska ali pa skrge. No drugace se zaradi varnosti in predvsem varnosti, pa tudi vremena vozim tudi z avtom . Ok CO2 izpust ima prvo stevilko 3 je pa zato varen in hiter. Ce kdo misli da me pece vsaj kancek vesti se moti. Imam na izbiro dve moznosti elektro skuter 0 CO2 izpust in avto 3xx izpust. Dokler so lahko na cesti blondike in japiji v svojih tankih, se bom tudi jaz vozil z svojim tankom. Ko bo to prepovedano oz. omejeno na normalne vrednosti pa se bom vozil samo z elektro skuterjem ali pa kolesom. Za normalni varni prevoz je dovolj ce ima avto kakih 500kg in 50PS, pa recimo iz aluminija da lako drzi tudi 100 let pol pa samo recikliras. Samo potem moremo imeti vsi avte z max 500 Kg in 50PS. Nobeden ekoloski terorist v Fiat Puntu me ne bo preprical oz. omejil da se ne bom vozil z svojim potratnim avtom (dnevno naredim max 10-20 km) dokler se po nasih cestah vozijo kamijoni, predvsem stari Madzarski in Ruski ki imajo 100-krat vecji izpust kot moj avto in oni se ne vozijo max. 10-20 km na dan ampak nonstop, dan za dnem in mesec za mesecem, leto za letom in potem se najde nekdo ki si upa meni ocitat da sem glavni povzrocitelj onesnazenja in me zeli omejiti. Ko boste ukinili najvecje onasnezevalce, kamijone in industrijo potem bom jaz moj avto samoukinil. (presa). Ce zelite res storiti kaj za okolje potem se raje zavzemajte, da recimo uredijo semaforje tako da lahko peljes po zelenem valu, ne pa da na vsakem semaforju brez veze stojimo v koloni po minute, ceprav na drugih delih krizisca ni nikogar. To optimizacijo vam lahko naredi osnovnosolec z PC-jem, da neboste vi polavtomatski trotli zopet 15 let delali studije kako bi lahko naredili optimizacijo. Ce zelite zmanjsanje izpustov dajte subvencionirat predelavo starih avtov na plin, z minimalnim vlozkom dosezes prepolovitev izpustov, ne pa da z izdelavo novega plehovja povzrocate zopet onasnezevanje. Lp
 
Kar dobro spisano, le da ne vem zakaj bi bila Lučka ekološki terorist.
Moram pa reči, da imaš srečo, da se lahko voziš v el.skuterjem. Meni so ga kar vzeli, oziroma država mi ga ni pustila voziti, ker kao ni dokazila da je ekološko prijazen.?!? WTF?!? - toda sprijazniš se s tem, da dokler si v banana republiki pač tako je, povrh vsega pa dobavitelju nisem mogel nič. Ko pa smo želeli v proizvodnjo takih vozil pa je bilo toliko birokratskih ovir, da raje opustiš tako idejo. Ja vlada varuje EU velikane pred konkurenco.
0126Bacis sporočil: 3.036
[#648551] 04.12.09 06:16
Odgovori   +    1
Noben avto ne izpušča ničesar, če ne vozi. Če vozi malo (km), pa spušča malo. Torej mobilna Lučka proizvede več CO2 s Fiatom, kot mirujoči Erjavec z Audijem (torej če se ne vozi). Nihče še ni povedal, koliko CO2 nosi proizvodnja avtomobila. Ali so Audi fabrike čistejše od Fiata? 
Zakaj EKO-verniki ne zahtevalo CO2 podatka za proizvodnjo novih avtov? Preberi mnenje "lorenza" še 2x! 
Sicer pa se nedoslednost CO2 vernikov nadaljuje: hočejo električne avte, elektriko pa bi dobili ne vem kje. Ko jim pokažeš Climategate so zmedeni, pa še vedno tumbajo svoje. Ne znajo ocenit CO2 prispevka svojega dela (tudi njihovo dihanje proizvaja CO2). Zakaj ne predlagajo zmanjšanje prebivalcev Zemlje na 1/2? Tako bi bilo vse rešemo :) 
Resno: CO2 je še najmanj škodljiv. Že voda (vlaga) pa še posebej metan sta bistveno hujša absorberja toplote (topla greda). Vzrok vseh gobalnih vremenskih sprememb na Zemlji je vzrok Sonce s fluktuacijami sevanja. Vse ostalo pa temu sledi.
anon-8865 sporočil: 3.125
[#648560] 04.12.09 06:58 · odgovor na: anon-88722 (#648541)
Odgovori   +    0

akak je napisal(a):
"260" gramov škodljivih delcev" - Ste pa res profesionalci. To so grami CO2 (ogljikov dioksid) in nikakršni delci. Vprašajte kakega osnovnošolca!
 
Milač, a bi lahko, PROSIM, nehal pisati o avtomobilih. Ker mene tema zanima, ko pa vidim, kdo je avtor (testa, intervjuja, globokoumenja, ...), pa ne pridem dlje od naslova.
Prosi Sršena, če te vzame med testne jedce, lepo pij, jej, napisal bo itak Sršen, za avtomobile bodo pa Finance dobile profesionalce.
Hvala!
anon-76226 sporočil: 6
[#648577] 04.12.09 07:37 · odgovor na: anon-151710 (#648516)
Odgovori   +    0
Ja, samo... od česa bo pa naša prikoritna elita potem živela?
alfa55 sporočil: 2.730
[#648579] 04.12.09 07:40 · odgovor na: XODAT (#648549)
Odgovori   +    0
pokliči firmo ELAPHE iz Ljubljane, magistra Gorazda Lampiča pa ti bo pojasnil glede proizvodnje in prodaje tovrstnih skuterjev in biciklov, ki jih njihova firma izdeluje in prodaja pri nas.

Ali pa v Celju firmo ZEEN, ki prav tako trži električne skuterje in bicikle.

Ali pa Andreja Pečjaka, svetovalca pri firmi ANET, ki predeluje klasične avtomobile na pogon na elektriko. Njegov trenutni hit je Mazda RX.
anon-162423 sporočil: 837
[#648594] 04.12.09 08:00
Odgovori   +    0
Klimatologinja Lučka Kajfež Bogataj pridela po okoli 140 gramov izpustov na vsak prevoženi kilometer...
Zame bi bila borec za ekologijo in okolje ter ohranjanje klime, če bi se vozila z javnimi prevoznimi sredstvi (vlak, avtobus). Sicer nima kaj soliti pameti ostalim...
Mrnjafko sporočil: 544
[#648599] 04.12.09 08:03
Odgovori   +    0
Novinarji zopet klatite bedarije. "Škodljivih delcev". Kaj je to? Pišete, pa sami ne veste kaj! Če mislite, da je CO2 škodljiv ste izumili nekaj novega. CO2 je popolnoma neškodljiv za živali (in nas), za rastline pa je več kot koristen. Nehajte nam zabijat v glavo bedarijo o škodljivosti toplogrednih plinov. Ta štorija je samo političen konstrukt za molzenje naivnežev.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#648600] 04.12.09 08:05
Odgovori   +    0
In zakaj naj bi bil CO2 tako škodkjiv za okolje. CO2 je nejno potrebna sestavina v procesu fotosintese, iz tega plina v gozdovih nastaja les, tvori se kisik. Gre za popolnoma naaven proces.
In če že govorimo o CO2 in preveliki porabi fosilnih goriv bi morali kaznovati tiste, ki v velikih stanovanjskih naseljih (Fužine, BS 3, bloki v Velenju) regulirajo temperaturo v stanovanjih z odpiranjem oken. Na ta način po nepotrebnem ogrevamo atmosfero in zato porabljamo premog ali naftne derivate.
Zakaj politiki ne ukrepajo tudi proti tem? Količina fosilnih goriv je omejena!
anon-151648 sporočil: 1.085
[#648608] 04.12.09 08:10
Odgovori   +    1
Vsak človek z dihanjem izpusti na leto približno toliko CO2 kot avto srednjega razreda pri prevoženih 13.000 km, če se ne motim. Čakam "politično korektno" izjavo, da se, kar se okolja tiče, najbolj splača ljudem prepovedati dihati, to se pravi, jih začeti pobijati. Nehajte ga že enkrat lomiti s tem CO2. Ali res ne vidite, v kakšne absurde rinete, samo da bi ljudi s strahom držali pod kontrolo?
anon-202033 sporočil: 1.876
[#648611] 04.12.09 08:14
Odgovori   +    0
Če se ministri vozijo z večjimi avtomobili me nič ne moti, ker skrbijo za svojo varnost.Bolj me moti, da se morajo nekatere eminentne osebe voziti v Puntu, ki res ni varen. Mislim pa, da bi moral biti ravno okoljski minister toliko osveščen, da sugerira vladi za zamenjavo vseh dizlov za bencinska vozila. Cena predelave bencinskega motorja na plin se vrti ( od 1500 - 1900 EUR ), ne glede na leto izelave avtomobila in s tem bi bil storjen  prvi korak pri  osveščanju ljudi pri zmanjševanju izpustovu CO2. Enako bi veljalo razmišljati  za ves mestni in primestni avtobusni promet.
anon-167099 sporočil: 1
[#648613] 04.12.09 08:14
Odgovori   +    0
Kakšen članek??? res ste na nivoju slovesnkih novic..
anon-197368 sporočil: 130
[#648615] 04.12.09 08:16
Odgovori   +    0
Nevem zakaj gospod novinar piše take oslarije,koga briga kaj vozi Erjavc in kompanija.
Bedarije,bla,bla,bla.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#648623] 04.12.09 08:22 · odgovor na: anon-151710 (#648516)
Odgovori   +    0

lorenz je napisal(a):
Poleti ce se le da se v sluzbo vozim z elektricnim skuterjem ki se polni doma preko soncnih celic ki so montirane na garazi. Poleti je to kar fun, ceprav z svojo majhnostjo med velikim terenci in suv-ji ne daje ravno obcutka varnosti. Vcasih se mi zdi da je moje zivljenje v rokah kake blodninke v dosti prevelikem suv ali terencu ko se zjutraj v avtu sminka ali pa telefonira.
In ti imaš občutek, da si ekološko osveščen, tako kot vsi ljubitelji električnih avtov in fotovoltaike. Si se kdaj vprašal koliko energije je bilo potrebne za izdelavo fotocelic? Si se kdaj vprašal koliko energije bo potrebno za recikliranje baterij iz električnih vozi?
Pogosto se dogaja, da se ekologi, zaradi zniževanja CO2, vozijo z Priusi in el. skuterji, po drugi strani pa se poleti v stanovanju hladijo s klimatskimi napravami, ki trošijo elektriko iz termoelektrarn. Da termoelektrarne izpuščajo CO2 pa menda veš.
In še snov iz osnovnošolske biologije: CO2 je nujno potreben pri fotosintezi. Brez tega ne bi bilo življenja.
anon-209551 sporočil: 18
[#648637] 04.12.09 08:33
Odgovori   +    2
Kakšne oslarije so včasih v Financah. Populistično, nestrokovno, tipično slovensko!
Če bi novinar imel dovolj (preveč) denarja, bi si takoj kupil Porscheja Panamero. Vendar se, na srečo, to ne bo nikdar zgodilo. Ima premalo pameti v glavi.
anon-163159 sporočil: 434
[#648649] 04.12.09 08:39
Odgovori   +    1
Napišite raje s kakšnimi avti se vozijo protogonisti Vzajemne, Triglava, Adriatic Slovenice in zdravstveni samaritanci, ki se kot pelikani žrtvujejo za nas in to vse za denar, katerega plačujemo za socialno in zdravstveno varnost.
Nam pa bo kmalu prepovedano prdniti, ker plin vsebuje poleg CO2 še metan in ostale "strupene delce". Kar pa se tiče največjih onesnaževalcev, kamionov iz vzhodne evrope se strinjam z "lorenzom" da so daleč največji onesnaževalci ob dejstvu, da stane prevoz kontejnerja iz Kopra v Budimpešto na železnici samo 300 evrov se prav norčujejo iz nas, da ne omenjam, kako nam uničujejo ceste, katerih gradnje ob stalnem uničevanju očitno ne bomo nikoli zaključili. Okoljevarstvo in ukrepi, katere sprejema vlada je samo farsa in mrzlično iskanje za dodatnim obdavčevanjem delovne populacije, ker kronično primanjkuje denarja za hordo delavcev javne uprave, katero so zaposlili, da so si kupili socialni mir po tem, ko so razprodali in pozaprli 70% slovenske industrije in ustvarili tisoče brezposelnih. Po radiju pa Milič lapa o "plačilni nedisciplini" ustvarjanju "blagovnih znamk" in podobnih oguljenih frazah, ki nimajo z zatečenim stanjem popolnoma nobene povezave.
anon-17087 sporočil: 1.583
[#648669] 04.12.09 08:50 · odgovor na: 0126Bacis (#648551)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-17087 04.12.2009 08:56

Podatek glede CO2 emisij ob proizvodnji novega avtomobila sem zasledil pred kratkim.V povprečju ga je za povprečno 30-letno uporabo avtomobila!
Torej tudi varčevanje z nakupom CO2-free vozil ni nujno smisleno,teranje starega do daske bi bilo bolj logično.
Sicer se pridružujem climategate teoriji,a vseeno bi bilo postopno smiselno,da energije nizke entropije sukcesivno zamenjamo.Res je pa tudi da iz tega ni treba več delati fatalne panike in ni potrebe,da nas stane toliko kolikor ne moremo plačati!
Sicer se pa ta zgodba ne bo nikoli končala.Vrli Holandci so pred časom dali v obtok predlog,da se nemajhen¨okoljski¨davek obračunava glede na prevožene kilometre,kar bi spet nadzirali z pomočjo neke nove tehnologije.Ideja je bila,da manj ko se voziš,mnaj zastojev na cesti pvzročaš in manj je potemtakem spet vrlo dobro!
Ole...
anon-214799 sporočil: 20
[#648672] 04.12.09 08:50
Odgovori   +    0
DAM POPOLNOMA PRAV MATAJU.
anon-214799 sporočil: 20
[#648683] 04.12.09 08:59
Odgovori   +    0
Če je vesolje določilo ,da se bo planet zemlja segrel je čist vseeno s kakšnim plehom se kdo vozi.
pcs sporočil: 5.462
[#648691] 04.12.09 09:13 · odgovor na: anon-162423 (#648594)
Odgovori   +    0

gujsa20 je napisal(a):
Klimatologinja Lučka Kajfež Bogataj pridela po okoli 140 gramov izpustov na vsak prevoženi kilometer... Zame bi bila borec za ekologijo in okolje ter ohranjanje klime, če bi se vozila z javnimi prevoznimi sredstvi (vlak, avtobus). Sicer nima kaj soliti pameti ostalim...
Eko Celebrity Lučka Kajfež Bogataj

M
anon-84313 sporočil: 633
[#648695] 04.12.09 09:18
Odgovori   +    0
Svetelšek je tistega srebrnega mercedesa sesul in bo Petrol sedaj menda kupil nekaj novega.
Sicer je pa tole le pesek v oči ovcam, kajti človek prispeva le kake 3 odstotke h globalnemu ogrevanju, so ugotovili in objavili. Torej gre tu za zavajanje in polnjenje mošenj ter politiko. Na Zemlji je bilo že veliko ledenih dob in pregretega ozračja, ker je le delček vesolja in soodvisna od dogajanj v njem.
Gospa Kajfež bi pa, glede na to, kako pridiga o okolju, morala voziti najmnaj hibrida ali pa uporabljati železnico.
anon-84310 sporočil: 1.139
[#648700] 04.12.09 09:24
Odgovori   +    0
A veste koliko CO2 proizvede vsak orgazem? Sedaj pa naj še tu pazimo?
anon-103400 sporočil: 84
[#648706] 04.12.09 09:29
Odgovori   +    0
Dragi politiki, napravite strategijo javnih prevozov, posebej tistih ki migrirajo vsak dan v službo in bo za več kot polovico manj osnaževanja. Vendar si tega vlada ne želi ker je denar od bencina, cestnin, rezervnimi deli, ......
Torej nas čaka dodatni davek tako, da se bodo državniške mavhe napovnile z svežim denarjem.

DEJANSKO IMAMO VLADE KATERE SO KAP - NEVEM KDO JIH VODI ??!!!

Strani: 1 2