Zasebnost

Strani: 1

anon-143577 sporočil: 315
[#271957] 27.06.08 15:23
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-143577 27.06.2008 15:28
Pa to smo ali bom raje zapisal, da ste res eni Kekci, pri nas gre vse na horuk, kakšen bo efekt je pa vseen q.
Mogoče bi na stojnice zapisali vinjete sconto, sale, discount...

Imel priložnost govoriti z Italijani na dopustu, ko sem jih opozoril na vinjete... Vprašanje: Che cosa, vinjete?

A mi znamo komunicirati samo v našem kurniku? pa še tle zgleda da ne!

A bi bilo težko začeti tujcem 14 dni nazaj že ob vstopu v našo ljubo državico razdeliti par letakov formata a5, in vinjete mogoče že imeti na razpolago za prodajo? Ne pri nas morata biti vedno rit in šiba skupaj!
anon-143577 sporočil: 315
[#271984] 27.06.08 15:48 · odgovor na: (#271964)
Odgovori   +    0
Da smo si na jasnem... js sem za vinjete vendar pred 10 leti, ko še nismo imeli stojnic na vsakih 15km. 

To mi še vse veselo plačujemo ampak prejšnjim voslom je toliko neslo, tem zdej pa ne nese nič dlje!

In še enkrat da za vinjete, ampak ne po sistemu u šit sem mislil prdnt pa mi je ušlo v hlače!
anon-1670 sporočil: 14.712
[#272053] 27.06.08 19:03 · odgovor na: anon-143577 (#271984)
Odgovori   +    1

Redstripe je napisal(a):
Da smo si na jasnem... js sem za vinjete vendar pred 10 leti, ko še nismo imeli stojnic na vsakih 15km.

To mi še vse veselo plačujemo ampak prejšnjim voslom je toliko neslo, tem zdej pa ne nese nič dlje!
Če bi sedanjim voslom neslo vsaj za odtenek dlje bi raje uvedli cestninski cent(par centov višja trošarina na goriva) in ne bi bilo prav nobenih problemov!

Bil bi tudi izredno pošten in ekološko naravnan cestninski sistem, povrhu bi se pa še več denarja nateklo kot se ga bo pa od teh vinjet, ki bodo prinesle komaj pozitivno ničlo, če jo sploh bodo.

Lp
anon-76887 sporočil: 18.121
[#272061] 27.06.08 19:21 · odgovor na: anon-1670 (#272053)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

Če bi sedanjim voslom neslo vsaj za odtenek dlje bi raje uvedli cestninski cent(par centov višja trošarina na goriva) in ne bi bilo prav nobenih problemov!

Bil bi tudi izredno pošten in ekološko naravnan cestninski sistem, povrhu bi se pa še več denarja nateklo kot se ga bo pa od teh vinjet, ki bodo prinesle komaj pozitivno ničlo, če jo sploh bodo.

Lp

In tujci ter tovornjakarji bi se seveda vozili zastonj.

Ko trdiš, da bi par centov višja trošarina prinesla več kot vinjete, ali imaš podatek o prodaji goriva, da to tako vehementno trdiš?
Si sploh prebral izračune, ki jih je ministrstvo pripravilo?
anon-143577 sporočil: 315
[#272083] 27.06.08 19:56 · odgovor na: anon-76887 (#272061)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


In tujci ter tovornjakarji bi se seveda vozili zastonj.

 
V kolikor bi imeli nižje cene goriva kot ostale države tole zgoraj mogoče niti ne drži. Seveda bi se stvar takoj zasukala, ko bi imeli gorivo dražje kot tujina. Sicer pa na pamet govoriti je brez veze, včasih še študije sekajo mimo kaj šele mi ;-)

Klinc gleda tujce, hrvati kasirajo glih kar hočejo, še leni Črno Gorci so opalili ekološki davek!
anon-1670 sporočil: 14.712
[#272089] 27.06.08 20:10 · odgovor na: anon-76887 (#272061)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
In tujci ter tovornjakarji bi se seveda vozili zastonj.

Ko trdiš, da bi par centov višja trošarina prinesla več kot vinjete, ali imaš podatek o prodaji goriva, da to tako vehementno trdiš?
Tovornjakarji bi nam lepo polnili proračun, ker bi še vedno veselo kupovali dizel pri nas saj bi bil tu še vedno precej cenejši.
Povrhu bi pa posebej za tovornjakarje uvedel še letne vinjete(če pa komu ne bi bilo kaj prav pa še izjemno drage dnevne).

O količini prodanih goriv pa poglej Petrolove podatke in jih recimo pomnoži z 2 potem pa krat 3 cente in boš videl večjo številko kot smo pa kadarkoli doslej pobrali s cestnino(brez stroškov) z vinjetami bomo pa še precej manj.

Prirejenih izračunov se mi pa sploh ne da brati, ker itak v njih piše točno tisto kar sami hočejo.
Lp
anon-76887 sporočil: 18.121
[#272092] 27.06.08 20:15 · odgovor na: anon-1670 (#272089)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

Tovornjakarji bi nam lepo polnili proračun, ker bi še vedno veselo kupovali dizel pri nas saj bi bil tu še vedno precej cenejši.
Povrhu bi pa posebej za tovornjakarje uvedel še letne vinjete(če pa komu ne bi bilo kaj prav pa še izjemno drage dnevne).

O količini prodanih goriv pa poglej Petrolove podatke in jih recimo pomnoži z 2 potem pa krat 3 cente in boš videl večjo številko kot smo pa kadarkoli doslej pobrali s cestnino(brez stroškov) z vinjetami bomo pa še precej manj.

Prirejenih izračunov se mi pa sploh ne da brati, ker itak v njih piše točno tisto kar sami hočejo.
Lp

Me res zanima, če bi tako pisal v primeru, če bi ti imel tovornjak ali dva ;-)

Glede Petrolovih podatkov - kar sam jih preveri in pomnoži, boš potem morda manj nabijal.
Over & out.
anon-22293 sporočil: 3
[#272119] 27.06.08 21:57
Odgovori   +    0
Najbolje bi bilo imeti dvojni sistem, vinjetno - cestninski. Slovenci bi v glavnem imeli vinjeti, tujci bi pa še naprej plačevali cestnino.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#272178] 28.06.08 08:07 · odgovor na: anon-76887 (#272092)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Me res zanima, če bi tako pisal v primeru, če bi ti imel tovornjak ali dva ;-)

Glede Petrolovih podatkov - kar sam jih preveri in pomnoži, boš potem morda manj nabijal.
Over & out.
Tovornjakarji najbolj najebejo po sedanjem sistemu, ki ostaja za njih še naprej in bi zanje bilo vse boljše kot to kar imajo.

Podatke pa kar preverjaj, če mi ne verjameš-sam jih dokaj dobro poznam.

Lp
anon-1670 sporočil: 14.712
[#272179] 28.06.08 08:11 · odgovor na: anon-22293 (#272119)
Odgovori   +    0

zdravko je napisal(a):
Najbolje bi bilo imeti dvojni sistem, vinjetno - cestninski. Slovenci bi v glavnem imeli vinjeti, tujci bi pa še naprej plačevali cestnino.
Ja seveda.
Smisel cestninjenja je dobiti denar za gradnjo in vzdrževanje avtocest po tvojem predlogu bi šlo pa ravnotako kot po tem Janševem, vsaj tri četrtine pobranega denarja v birokracijo in največ četrtino za ceste.

Edini smiseln način cestninjenja je cestninski cent, kjer bi šlo 99,99% denarja za ceste.

Lp
anon-23307 sporočil: 582
[#272189] 28.06.08 09:02 · odgovor na: anon-1670 (#272178)
Odgovori   +    2

Maj je napisal(a):

Tovornjakarji najbolj najebejo po sedanjem sistemu, ki ostaja za njih še naprej in bi zanje bilo vse boljše kot to kar imajo.

Podatke pa kar preverjaj, če mi ne verjameš-sam jih dokaj dobro poznam.

Lp

Daj Maj ne nabijaj.

Ce predpostavis, da povprecen avto naredi letno 15.000 km bi ob porabi 8l/100 in tvojih 3 centih placal 36€/leto za (avto)cestnine. Kar je precej manj od cene letne (!) vinijete - pazi tu govorimo o letni porabi in je zato na mestu primerjava z letno vinijeto. Poleg tega so pri vzdrznosti sistema vinijet resno (po moje se pretirano) racunali na tujce.... in prav ti bi se po nasih avtocestah po tvojem predlogu vozili zastonj - cel rezervoar goriva pri 3c/l prinese 1,5€ (avto)cestnine.

Da o tovornjakih sploh ne govorimo. Tudi ce bi natocili poln rezervoar, bi pri 500l placali 15€... Trenutno pa je cestnina za tovornjake okoli 0,17€ na km... Avtoceste med MB in Koprom je okoli 240km, torej bi namesto 40 € po porabi placali zgolj 2,16 € (tovornjak porabi okoli 30l/100km), oz. v najboljsem primeru, ko bi v celoti tankali v sloveniji, pa 15€.
Tvoj predlog je tako izredno prijazen do tranzitnega prometa, od katerega slovenija nima nic. Zgolj prevelike izpuste emisij, zastoji, unicevanje cest... S tvojim predlogom bi se ta promet samo se povecal (zmanjsal gotovo ne), saj bi se tranzit cez slovenijo pocenil.

Maj, zopet se je izkazalo - kot ti je ze predlagal crt - da si idealen za politika. Nakladas do onemoglosti, ko te vprasajo po stevilkah, pa se izmases s tem, da jih sicer poznas, a jih ne bos povedal. Ce ne verjames, da je to idealna lastnost politikov, si preberi tale clanek: www.finance.si/show....?id=216304 .. odgovor Majde Potrata je zelo podoben tvojemu.
jeanmark sporočil: 2.903
[#272194] 28.06.08 09:14 · odgovor na: anon-22293 (#272119)
Odgovori   +    0

zdravko je napisal(a):
Najbolje bi bilo imeti dvojni sistem, vinjetno - cestninski. Slovenci bi v glavnem imeli vinjeti, tujci bi pa še naprej plačevali cestnino.
 
Ne glede na to, kako lepo se sliši, bi bil efekt zabasane avtoceste pred cestnnskimi postajami (tako kot vsako leto do sedaj), in kup jeznih voznikov, ki z plačano cestnino (kot do sedaj z ABC sedaj pa z vinjeto), stojijo 10 km pred cestninsko postajo.

Sicer sem si pa sedaj ogledal zakon o cestninjenju tovornjakov. Med vrsticami se bere, da bomo uporabili kar nemški sistem, ki še zdaleč ni panevropski, ampak enostavno nemški. Pa nobene kazni ni predvidene, če si vgradiš gps motilec :-)) Pa zabavno bo, če bo to potem veljalo tudi za osebna vozila. Namreč ustrezno napravo lehko vgradi le pooblaščeni vgrajevalec, ki mora to delati pod dostoponi ceni. Dostopna cena je pa precej različna za avtoprevozniška podjetja ali pa recimo nedeljskega voznika.

PS: A da bi pa vinjete prodajali avtomati, je pa znanstvena fantastika. Poteg s kartico in voila, vinjeta.

PPS: A se gremo v torek foto natečaj? Kdo bo poslikal največ avtomobilov brez vinjete na minuto, na kakšnem avtocestnem nadvozu.
anon-8865 sporočil: 3.125
[#272197] 28.06.08 09:26 · odgovor na: anon-1670 (#272178)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-8865 28.06.2008 09:36

.
anon-23307 sporočil: 582
[#272217] 28.06.08 10:19 · odgovor na: anon-91864 (#272202)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

No pgregorc, zdaj pa nam še povej, kaj je (v kontekstu dejstva, da so se goriva v zadnjih dveh letih grozno podražila) narobe, če zaračunamo dvojne ali trojne cente, ki jih je maj (Ki ni državni uslužbenec za računanje tovrstnih trošarin!) potegnil tako z vrha glave? Kaj bi bilo narobe s totimi dvojnimi centi?
Nič.
shaman je napisal(a):

Še to nam povej, kaj si s tem sploh dokazal, če si izračunal, da se bi z "majovo" višino cestninskih centof nabralo manj, kot maj trdi?
Da maj nabija. In to, da bi zadeva blazno pocenila in s tem stimulirala promet v tranzitu od katerega Slovenija (predvsem davkoplacevalci) nimamo nic - razen poskodovanih (avto)cest, izpusnih plinov in zabasanih obmejnih mest/vasi.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#272300] 28.06.08 18:15 · odgovor na: anon-23307 (#272189)
Odgovori   +    0

pgregorc je napisal(a):
Da o tovornjakih sploh ne govorimo. Tudi ce bi natocili poln rezervoar, bi pri 500l placali 15€...
Jaz sem za tovornjakarje že vsaj stokrat napisal, da bi za njih poleg cestninskega centa jim dal še letno vinjeto-lahko zaradi mene pa imajo poleg cestninskega centa še nemški satelitski sistem.

Za osebna vozila pa boljšega sistema kot je cestninski cent ni.
Tudi če tujec tanka samo enkrat bo pač plačal 1,5€, če bo pa kot sedaj delal gužvo čez mariborske in koprske ulice pa ne bo plačal nič, škode bo pa naredil še več, pa še prebivalci ob teh cestah bodo brezveze trpeli.

Veliko tujcev k nam tudi hodi samo tankat in ti bi plačali mnogo več kot pa 35€ pa bi se lepo zhlihalo pa še Slovenija bi ostala tujcem prijazna medtem ko sedaj nas bodo sedaj prav grdo gledali.

Sploh pa v primeru cestninskega centa ne bi bilo treba dobiti od vsakega 35€ ampak bi bilo dovolj, če bi dobili le 15€, ker pač ni stroškov, ki so pri zdajšnjem sistemu ogromni-pri vinjetah pa je podobno.

Lp
anon-23307 sporočil: 582
[#272301] 28.06.08 18:25 · odgovor na: anon-1670 (#272300)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

Za osebna vozila pa boljšega sistema kot je cestninski cent ni.
Tudi če tujec tanka samo enkrat bo pač plačal 1,5€, če bo pa kot sedaj delal gužvo čez mariborske in koprske ulice pa ne bo plačal nič, škode bo pa naredil še več, pa še prebivalci ob teh cestah bodo brezveze trpeli.

Prepričan sem, da tujci tudi sedaj ne bodo rinili po starih cestah (vsaj večina ne), ker 35€ spet ni toliko denarja, da bi si zapravil dan dopusta s kolovratenjem po starih cestah. Vsi pa tudi niso tako škrti kot ti :)

Še celo več - prepričan sem celo, da bodo vsi tisti Hrvati, ki hodijo na šoping v Slovenijo, to sedaj še pogosteje počeli. Ker če si bodo že kupili vinjeto, jo bodo pa še izkoristili.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#272307] 28.06.08 18:50 · odgovor na: anon-23307 (#272301)
Odgovori   +    2

pgregorc je napisal(a):

Prepričan sem, da tujci tudi sedaj ne bodo rinili po starih cestah (vsaj večina ne), ker 35€ spet ni toliko denarja, da bi si zapravil dan dopusta s kolovratenjem po starih cestah. Vsi pa tudi niso tako škrti kot ti :)
Seveda niso tako škrti, ampak še bolj.

Za po avtocesti prevoženih 10km bi pa prav rad videl koga, ki bo plačal 35€.

Upam pa, da bomo za vsakega mrtvega zaradi vinjet(pa naj bo to na avtocesti ko se bo treščil v barikade ali pa na slabih navadnih cestah, ker se bo izogibal vinjetam), odsekali Janši in Žerjavu prst, za vsakega mrtvega otroka pa roko.

Lp

Strani: 1