Zasebnost

Strani: 1

trocki sporočil: 1.445
[#3048229] 16.09.24 13:35
Odgovori   +    0
Hm, to glede dedovanja najbrž ni tako enostavno. Vsaj N26 nima objavljenih nobenih kontaktnih podatkov, kamor bi dediči lahko poslali sklep o dedovanju. Komunikacija z banko s lahko opravlja le preko aplikacije, a pokojni najbrž po smrti ne bo voljan deliti gesla za vstop s potencialnimi dediči.

Najbolje bi bilo takoj po smrti dotičnega poskusiti, če je pokojnik imel nastavljeno avtentikacijo s prstnim odtisom in se s prstom pokojnika prijaviti v aplikacijo iz njegovega telefona ter spremeniti geslo.
crt sporočil: 27.659
[#3048230] 16.09.24 13:53 · odgovor na: trocki (#3048229)
Odgovori   +    2
support.n26.com/en-d...nd-probate

tudi fax je, zelo nemsko :)
GV-1113 sporočil: 529
[#3048240] 16.09.24 15:50
Odgovori   +    1
Klasične banke se še ne zavedajo konkurence digitalnih neobank.

Brodnjak sanja o eni milijardi dobička NLB, hkrati pa mu številni komitenti za plačilne storitve počasi odhajajo k neobankam. Obrestna marža pa mu zaradi rezov ECB tudi hitro pada.

No, slabo delujoči madžarski OTP pa bi slovenski komitenti itak morali zbežati!
XPODJ4 sporočil: 77
[#3048266] 17.09.24 07:38 · odgovor na: GV-1113 (#3048240)
Odgovori   +    2
OTP (prej NKBM) ima daleč najboljšo spletno in mobilno aplikacijo. Aplikacija Trade Republic je proti njej prava smešnica.
crt sporočil: 27.659
[#3048269] 17.09.24 08:11 · odgovor na: XPODJ4 (#3048266)
Odgovori   +    4
tako odlicna je, da ko sem skusal odpreti racun zase online, ni slo zaradi neznane maticne stevilke zaposlovalca, ki obstaja od 1997.
najobj sporočil: 32.192
[#3048294] 17.09.24 13:10 · odgovor na: GV-1113 (#3048240)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 17.09.2024 13:14
[GV-1113]
Klasične banke se še ne zavedajo konkurence digitalnih neobank.

Brodnjak sanja o eni milijardi dobička NLB, hkrati pa mu številni komitenti za plačilne storitve počasi odhajajo k neobankam. Obrestna marža pa mu zaradi rezov ECB tudi hitro pada.

No, slabo delujoči madžarski OTP pa bi slovenski komitenti itak morali zbežati!
... čuj, zakaj imam jaz občutek, da ti nisi komitent NLB, kaj šele OTP oziroma nekdanje NKBM ? ...

P.S.: sam nisem komitent nobene neobanke - WTF, kateri genij na Financah si je izmislil butasto ime neobanka, kot da bi električnemu avtomobilu rekli neoavto - zato mi na kraj pameti ne pade, da bi kritiziral ali pa hvalil delovanje katerekoli neobanke ... aja, ker Financarji tote neobanke hvalijo, češ da za poslovanje ni potrebna fizična prisotnost v poslovalnici, se jaz razen pred leti zaradi menjave hrvaških kun kot komitent nekdanje NKBM oziroma sedanje OTP ne spomnim, koliko let nazaj - vse opravim preko Bankaneta - sem bil nazadnje fizično prisoten v kateri od poslovalnic, pa imam zelo dober spomin ...
0430ABAKU sporočil: 1.898
[#3048302] 17.09.24 14:37
Odgovori   +    0
Zaplete se lahko, če ne veste, da je pokojnik imel račun pri neobanki. Sodišče, ki se ukvarja z zapuščino po pokojniku, namreč pri bankah v Sloveniji poizve o računih, pri tujih bankah pa ne.
FURS načeloma ve za račune pri tujih bankah. Ali to nič ne šteje?
Jaz sem svojim otrokom nekoč že povedal: Če se mi kaj zgodi, za vse moje račune ve FURS.
0430ABAKU sporočil: 1.898
[#3048304] 17.09.24 14:45 · odgovor na: XPODJ4 (#3048266)
Odgovori   +    1
[XPODJ4]
OTP (prej NKBM) ima daleč najboljšo spletno in mobilno aplikacijo. Aplikacija Trade Republic je proti njej prava smešnica.
Meni je pa ravno OTP daleč najslabša.
Zelo pogosto mi po prijavi vrti kolešček do neskončnosti in naprej, odpre pa nič.
Tudi izgled. Ne vem, ali samo pri meni, posamezni napisi so kar drug čez drugega, v neki računalniški latovščini + prek tega uporabniško v slovenščini. Napisi celo segajo prek svojih polj. Če okna nimam prave velikost, postane nečitljivo.
Prijava grozna. Vpišem ime in geslo, potem dobim SMS na telefon od žene in jo moram priklicati najkasneje v 2 minutah, da mi pove kodo. :-)
Katera druga banka sploh še uporablja SMSe za prijavo?

Tudi hči je čisto obupala nad OTP.
Oba imava namen v kratkem zapreti tole sr***nje.
najobj sporočil: 32.192
[#3048310] 17.09.24 15:58 · odgovor na: 0430ABAKU (#3048304)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.09.2024 16:01
[0430ABAKU]
> [XPODJ4]
> OTP (prej NKBM) ima daleč najboljšo spletno in mobilno aplikacijo. Aplikacija Trade Republic je proti njej prava smešnica.
Meni je pa ravno OTP daleč najslabša.
Zelo pogosto mi po prijavi vrti kolešček do neskončnosti in naprej, odpre pa nič.
Tudi izgled. Ne vem, ali samo pri meni, posamezni napisi so kar drug čez drugega, v neki računalniški latovščini + prek tega uporabniško v slovenščini. Napisi celo segajo prek svojih polj. Če okna nimam prave velikost, postane nečitljivo.
Prijava grozna. Vpišem ime in geslo, potem dobim SMS na telefon od žene in jo moram priklicati najkasneje v 2 minutah, da mi pove kodo. :-)
Katera druga banka sploh še uporablja SMSe za prijavo?

Tudi hči je čisto obupala nad OTP.
Oba imava namen v kratkem zapreti tole sr***nje.
... khmm, verjetno podobno dela vsaka banka, ki jo s potrditvijo prijave oziroma z "dvojno" prijavo skrbi za varnost denarja svojih komitentov ...

P.S.: ker Bankanet uporabljam na računalniku in pri meni je v vseh teh letih na več različnih računalnikih že kakšnih 20 let vse BP, tako da ne vem - zaradi totega foruma ne bom eksperimentiral - kako se ekrani prekrivajo in kako posamezni napisi (ne) delujejo na tablicah ali telefonu ... no, če pa se na Bankanet prijaviš s številko telefona svoje žene, pa je dokaj normalno - BTW, kako naj strežnik na OTP ve, kako ste za bančno poslovanje zmenjeni pri vas doma - da SMS s kodo za prijavo dobiš na telefon tvoje žene ... aja, če se ti spletna stran OTP nalaga do neskončnosti in naprej, se zmeni s svojim ponudnikom interneta, ker banka s hitrostjo tvojega interneta nima nič ...

Strani: 1