Zasebnost

Strani: 1

0124MARJA sporočil: 229
[#3046589] 21.08.24 05:24
Odgovori   +    29
Razlog za porast kaznivih dejanj ciganov vseh vrst je nedelovanje institucij sistema. In razlog. Ciganija (beri sociala) ustreza veliko večjemu številu državljanov. Če temu nebi bilo tako, bi Rome spravili v red že zdavnaj.
FIN-544124 sporočil: 3.346
[#3046591] 21.08.24 05:51
Odgovori   +    4
Odlično napisano !

Čestitke za razlago besede Cigan in cigan.

Na našem koncu v SV Sloveniji so tudi Cigani in nekateri med njimi tudi zelo, zelo civilizirani.

Razen po barvi kože se nekateri sploh ne razlikujejo od drugih ljudi.

Med njimi imam tudi nekaj znancev, ki so vsi po vrsti zelo fajn ljudje.

Z enim sva davno nazaj imela debato okrog naziva Rom ali Cigan.

Lepo mi je razložil zelo podobno, kot v prispevku, da z besedo Cigan ni nič narobe.

Problem je lahko, kako je so izreče oziroma na kateri samoglasnik se poudari in potem komaj dobi slabšalni pomen.

Za probleme na Dolenjskem so absolutno odgovorne vse institucije vključno z občinami.

Brezvezne so floskule, ko eni takoj udarijo o socialnih prejemkih.

Lep primer vzornega sodelovanja je naselje Pušča pri Murski Soboti.

Lepo urejeno z vso infrastrukturo, imajo vrtec, športne objekte, gasilsko društvo in še se kaj najde.

Vse to je rezultat dolgoletnega dobrega sodelovanja vseh institucij in še posebej občine.
0124MARJA sporočil: 229
[#3046593] 21.08.24 06:38 · odgovor na: FIN-544124 (#3046591)
Odgovori   +    42
Kaznivo dejanje je kazmivo dejanje in tako mora biti obravnavano. Povsem nepomembno je, katere politične,verske ali etične pripadnosti je povzročitelj. Mi pa filozofiramo a se baraba, kriminalec, delikvent piše z veliko ali malo začetnico in se sprašujemo, če ni bil mogoče izzvan. Nazadnje je na zatožni klopi oškodovanec in ne povzročitelj in celo prebivalci cele pokrajine ožigosani za nestrpne. Adijo pamet, naj živi norost.
MAN-1465775 sporočil: 138
[#3046594] 21.08.24 07:33
Odgovori   +    14
Volilna baza levih strank. Še rabimo kaj razglabljati kako se bo kaj rešilo, ker se ne bo? Saj pa so na netu slike Jelke, svetovnega pacifista Drnovška (z ciganskim piarom je ciljal na službo v UN - češ kako sem zaščitil ogroženo manjšino, hvala bogu v NY niso debili kot v SLO), ter šerifa Jankovića, ki so ga takrat hypali za mesto premierja Slo. No poguglajmo malo. Tist poljub Jelke se čuti še na sliki.
primvla sporočil: 786
[#3046598] 21.08.24 08:18 · odgovor na: MAN-1465775 (#3046594)
Odgovori   +    17
ce bi ti znal googlat, bi vedel, da je bil drle takratk ze kar konkretno bolan in ni ciljal na nobeno pozicijo vec razen pedenanja svoje karme od preteklih grehov...

integracija ciganov pa je oksimoron, njih definira svojska kultura in nacin zivljenja. silit jih v neko integracijo z vecinskim narodom pomeni izbris identitete. tako da bodo tukaj vedno trenja, predvsem na podrocjih kot sta socialna podpora in kriminal (ki sta soodvisna), kjer je treba voditi trdno politiko.
GV-1113 sporočil: 513
[#3046605] 21.08.24 09:18 · odgovor na: FIN-544124 (#3046591)
Odgovori   +    17
Prekmurski Cigani so v SLO že nekaj sto let, dolenjski pa so se iz Srbije preselili sem v času SFRJ.

Torej ne gre za problematiko Ciganov na splošno, ampak za problematiko nekaterih kriminlanih ciganskih klanov.

Rešitev je vezava sociale na izpolnjevanje državljanjskih dolžnosti in definitivno bistveno več operativnega policijskega dela z okrepljenimi kadri. Pravosodje pa itak mora vse enako obravnavati, torej tudi Cigane.

Seveda pa je izvorni greh slovenske levičarske politike, da se bistveno preveč razvaja socialce, Cigane pa sploh. Če bi se jih manj, bi po zgledu drugih srednjeevropskih in balkanskih ciganskih rodbin morebiti spokali iz Slovenije (kjer dolenjski ciganski čefurji niso avtohtoni!) in krenili kam na zahod ali sever.
slovenecnb1 sporočil: 5.910
[#3046607] 21.08.24 09:26 · odgovor na: GV-1113 (#3046605)
Odgovori   +    7
[GV-1113]
Prekmurski Cigani so v SLO že nekaj sto let, dolenjski pa so se iz Srbije preselili sem v času SFRJ.

Torej ne gre za problematiko Ciganov na splošno, ampak za problematiko nekaterih kriminlanih ciganskih klanov.

Rešitev je vezava sociale na izpolnjevanje državljanjskih dolžnosti in definitivno bistveno več operativnega policijskega dela z okrepljenimi kadri. Pravosodje pa itak mora vse enako obravnavati, torej tudi Cigane.

Seveda pa je izvorni greh slovenske levičarske politike, da se bistveno preveč razvaja socialce, Cigane pa sploh. Če bi se jih manj, bi po zgledu drugih srednjeevropskih in balkanskih ciganskih rodbin morebiti spokali iz Slovenije (kjer dolenjski ciganski čefurji niso avtohtoni!) in krenili kam na zahod ali sever.
A se je kdo vprašal kok vse to dodatno stane? Zveza romov naj prevzame povračilo škod in odškidnin zs poškodbe ljudi ki jih na jv povzročajo po novem občani. Policija i n nadure pa tud ni poceni da o sodniji in plačah ne govorimo dokle više još?
FIN-454644 sporočil: 11.103
[#3046609] 21.08.24 10:00 · odgovor na: MAN-1465775 (#3046594)
Odgovori   +    19
Pred pol stoletja so cigani fehtali od hise do hise. Moja stara mama je stari ciganki skuhala kofe in ji dala kako malenkost. Redno. Pa je prisla zotrokom. Otrok je sel okrog hise, kure v kurici so ponorele, pa je stara mama stopila ven iz hise. Iz kurice je priletel otrok. Nekaj dni zatem je stara ciganka vprasala, ali ima stara mama zanjo kako bolno kuro. Seveda jo je imela. Otrok je kuri zlomil nogo. Moja stara mama ni bila politik. Staro je nagnala na ves glas in za zmeraj.
FIN-544124 sporočil: 3.346
[#3046611] 21.08.24 10:31 · odgovor na: 0124MARJA (#3046593)
Odgovori   +    0
[0124MARJA]
Kaznivo dejanje je kazmivo dejanje in tako mora biti obravnavano. Povsem nepomembno je, katere politične,verske ali etične pripadnosti je povzročitelj. Mi pa filozofiramo a se baraba, kriminalec, delikvent piše z veliko ali malo začetnico in se sprašujemo, če ni bil mogoče izzvan. Nazadnje je na zatožni klopi oškodovanec in ne povzročitelj in celo prebivalci cele pokrajine ožigosani za nestrpne. Adijo pamet, naj živi norost.

Hmmmm, MARJA, kje pa ti vidiš, da pišem o kakih kaznivih dejanjih ?

Očitno ne razumeš kaj sem napisal.
0430ABAKU sporočil: 1.890
[#3046617] 21.08.24 11:31
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 21.08.2024 11:43
Zdaj so se tudi na Gorenjskem stvari že malo spremenile, ampak ko sem bil mulc, smo se med sabo menili, da cigani (z malo) na Gorenjskem ne bi preživeli. Sem imel par vaških prijateljev, ki so napredali zgodbe, kako so zalotili kakšnega nepridiprava, ki jim je kradel pridelke z njiv. Če bi bilo tega veliko, bi kmalu zmanjkalo količkov v ograjah, saj so jih lastniki brž izpulili in nepridipravom kakšno naložili čez pleča.

Se pomnim enega zapisa nekoč iz črne kronike.
Poleti je na Bledu turistov preveč in je problem s parkiranjem. Tako je nekoč en Ljubljančan parkiral kar kmetu na dvorišču. Ta je pritekel iz bajte in začel poditi nepovabljenca. Pa ga Morostar ni preveč šljivil - (c) S. Toplak. Kmet mu ni ostal dolžan, brž v bajto po šibrovko in mu jih je nasul v rit.

Na Dolenjskem sem pa nekoč le začudeno obstal na Petrolu, ker ni nič priteklo iz pipe. Sem šel noter vprašat in dobil odgovor, da imajo pipe izključene zaradi ciganov (z malo) in jih vključijo na zahtevo.
najobj sporočil: 32.175
[#3046622] 21.08.24 13:09
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 21.08.2024 13:12
... Notranji minister Boštjan Poklukar in Cigani. Kaj narediti? ...

... čuj, Peter ... evo, jaz sicer ne razumem, zakaj na jedilnih listih v slovenskih gostilnah namesto politično nekorektnega ciganskega golaža ni politično korektnega romskega golaža, ampak če pozabim na politiko na jedilnih listih, mene bolj skrbi do zdaj najhujši napad na Moskvo www.rtvslo.si/svet/v...kov/718583 ob neomejeni podpori "demokratičnega" zahoda as long as it takes kot pa politično korektni minister Poklukar in politično nekorektni ciganski golaž ... khmm, in te zdaj vprašam - BTW, sam sebe na totem forumu to sprašujem že dve leti in pol - kaj je narobe z mano, ker namreč tudi Slovenija je ponosna članica "demokratičnega" zahoda in njegove udarne pesti NATO pakta, ki je podpisala www.gov.si/assets/dr..._SI_UA.pdf varnostni sporazum z vedno bolj agresivnimi nacifašisti iz Kijeva - noben slovenski niti levi niti desni medij niti Finance o tem ne pišejo nič - kjer med drugim piše "V primeru prihodnjega oboroženega napada na Ukrajino se bosta Ljubljana in Kijev na zahtevo enega(WTF?) od njiju v 24 urah posvetovala in določila ustrezne nadaljnje korake. V takih okoliščinah bi Slovenija Ukrajini po potrebi lahko zagotovila hitro in trajno politično, varnostno, vojaško, humanitarno in gospodarsko pomoč. ...

P.S.: hvala za odgovor, ker pravi slovenski pregovor, kdor molči, desetim odgovori ...
Muki sporočil: 1.125
[#3046627] 21.08.24 13:33
Odgovori   +    0
Kaj narediti? Kupiti globin.
StajercvLJ sporočil: 266
[#3046628] 21.08.24 13:34 · odgovor na: FIN-544124 (#3046591)
Odgovori   +    3
[]

Lep primer vzornega sodelovanja je naselje Pušča pri Murski Soboti.

Lepo urejeno z vso infrastrukturo, imajo vrtec, športne objekte, gasilsko društvo in še se kaj najde.

Vse to je rezultat dolgoletnega dobrega sodelovanja vseh institucij in še posebej občine.
Ja, večkrat grem na Goričko in se peljem po bližnjici skozi naselje Pušča. Res lepo urejeno kot pišeš. Če ne veš edino kar ti da slutiti, da tam živijo Romi oz. Cigani, je veliko število raznih starih na pol razmontiranih avtov in biciklov ob hišah.
In tudi koliko govorim z ljudmi tam okoli nimajo težav, Cigani oz. Romi so vključeni v družbo (se šolajo, hodijo v službe...)
FjodorKirilovic sporočil: 1.105
[#3046653] 21.08.24 18:21 · odgovor na: GV-1113 (#3046605)
Odgovori   +    0
[GV-1113]
Prekmurski Cigani so v SLO že nekaj sto let, dolenjski pa so se iz Srbije preselili sem v času SFRJ.
Tudi na Dolenjskem so bili pred SFRJ (priimka Brajdič in Hudorovac/Hudorovič). Med vojno so partizani učinkovito izvajali genocid nad nijimi (neposredno odgovorna sta tudi Franc Rozman Stane in Dušan Pirjevec Ahac), vendar jih je nekaj preživelo. Ti so predstavljali jedro za nova naselja.
oracle7 sporočil: 19
[#3046673] 22.08.24 07:54
Odgovori   +    18
Menda so včeraj vsi "ključni" deležniki imeli sestanek, na katerem je vlada povedala, da so imeli že veliko sestankov. In so se na sestanku zmenili, da bodo ustanovlili še eno skupino, ki bo kmalu imela sestanek.

Strani: 1