Zasebnost

Strani: 1 2

GV-1113 sporočil: 513
[#3046519] 20.08.24 11:22
Odgovori   +    37
Odločno proti. Na RTVSLO so potrebne močne racionaizacije, pa bo denarja še preveč.

Zaposlenih je vsaj 2x preveč ljudi, ki pa so zelo nizko produktivni.
MatejRigel sporočil: 388
[#3046526] 20.08.24 12:01
Odgovori   +    22
Čehi vlagajo v čipe, mi pa kot glavni razvojni preboj dvigujemo RTV prispevek. Mogoče bomo kmalu plačevali tudi za razvoj analogne antene.
0531Zavar sporočil: 1.533
[#3046528] 20.08.24 12:28 · odgovor na: MatejRigel (#3046526)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 0531Zavar 20.08.2024 12:31
[MatejRigel]
Čehi vlagajo v čipe, mi pa kot glavni razvojni preboj dvigujemo RTV prispevek. Mogoče bomo kmalu plačevali tudi za razvoj analogne antene.
Pomoje je tovarna čipov v SLO mokre sanje.
Kot prvo Vložek v tak facility presega 20 miljard, kot drugo takšna fabrika zahteva bataljon (dobesedno bataljon ) top inženirjev, vsega tega Slo tudi približno nima.
Čehov je 4x več, mogoče so negovali STEM kadre in zdaj to lahko celo izpeljejo, mi vsekakor ne.

p.s.
Fun fact. SLO je že imela podobno fabriko v zgodovini, še za časa socializma.
Imenovala se je Iskra mikroelektronika, več o tem pa kdaj drugič :)
najobj sporočil: 32.175
[#3046531] 20.08.24 12:41 · odgovor na: MatejRigel (#3046526)
Odgovori   +    5
[MatejRigel]
Čehi vlagajo v čipe, mi pa kot glavni razvojni preboj dvigujemo RTV prispevek. Mogoče bomo kmalu plačevali tudi za razvoj analogne antene.
... čuj, sicer ne vem, od kdaj ti gledaš RTV in od kdaj si naročnik na Finance, sam pa sem glih včeraj plačal od zadnje položnice za 15 evrov višjo(!) naročnino na Finance za naslednje tri mesece in se raje nočem spomnit - šlag bi me trofo - koliko sem plačal za Finance pred davnimi leti, ko sem prvič plačal 12,75 evra za RTV ...

P.S.: kdor tukaj www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo med 6 (šest) TV programi in 8 (osem) radijskih programov, ki 24/7 neprekinjeno predvajajo svoje programe za "oderuških" 12,75 evra na mesec ne najde dovolj vsebine za sebe, je pač zarukan kmetavzar, ki nima pojma, kaj RTV Slovenija sploh je in ga zadovoljnega v njegovi vukojebini ne zanima svet okoli njega ... khmm, ali pa je navaden lažnivec, ki zgolj zaradi nestrinjanja z poročanjem o naših in vaših v poročilih (= 1% produkcije) zavestno laže, da na RTV Slovenija ne gleda niti posluša čisto nič ...
0730ULtra3 sporočil: 1.516
[#3046532] 20.08.24 12:49 · odgovor na: najobj (#3046531)
Odgovori   +    9
S povišanjem prispevka prihaja tudi popolnoma nova oddaja - V Nedeljo s Herto
najobj sporočil: 32.175
[#3046536] 20.08.24 13:01 · odgovor na: 0730ULtra3 (#3046532)
Odgovori   +    1
[0730ULtra3]
S povišanjem prispevka prihaja tudi popolnoma nova oddaja - V Nedeljo s Herto
... čuj, z oddajo "V Nedeljo s Herto" bi bilo tudi 14,05 evra na mesec premalo, ker Herta ima že zdaj svojo oddajo vsaki dan, pa očitno ni dovolj ...
trocki sporočil: 1.436
[#3046539] 20.08.24 13:14 · odgovor na: MatejRigel (#3046526)
Odgovori   +    3
[MatejRigel]
Čehi vlagajo v čipe, mi pa kot glavni razvojni preboj dvigujemo RTV prispevek. Mogoče bomo kmalu plačevali tudi za razvoj analogne antene.
Vidim, da se zadnje čase pališ na Čehe. A ti morda veš, kje so ga Čehi tako kardinalno usrali, da niti po 35 letih neoliberalizma niso uspeli gospodarsko preseči ene zahojene balkanske Slovenije? Pa so bili v zadnjem tisočletju vedno v centru razvoja. Imajo ene najstarejših univerz, reformacija se je tam začela, v časih industrializacije so bili med vodilnimi narodi, najbolj razviti del Avstroogrske. Komunizem gotovo ne more biti razlog, kajti tudi Nemčija je bila 1945 popolnoma porušena, pa je bila 1985 že gospodarska velesila.
MatejRigel sporočil: 388
[#3046540] 20.08.24 13:15 · odgovor na: najobj (#3046531)
Odgovori   +    9
Ja. se strinjam. pomembne razlike med rvt in financami so sledeče:

1.) prostovoljna participacija pri financah in obvezna pri rtv
2.) finance ti dajejo kar nekaj finančnih vsebin in druge dodane vrednosti, ki je tam praktično ni
3.) rigelnik piše za finance in tako lahko izveš kako napreduje javier milei, ker če bi bral samo rtvslo, bi še mislil, da je tam državljanska vojna in da neoliberalci žrejo otroke za zajtrk.

no, to je to.

ps. pa glede rigelnika sem se itak hecal. ni to taka dodana vrednost. (petra me bo spet napizdila, da zase uporabljam 3. osebo)
lojze1 sporočil: 919
[#3046541] 20.08.24 13:34
Odgovori   +    9
Kot poročata N1 in Delo pripravlja vlada tudi Odlok o odklopu od RTV. V obrazložitvi zapišejo, da je odklop od RTV že dejstvo, da pa odklop ne pomeni odklop od plačevanja RTV davka. Odklop od RTV programa, kar bodo merile metronom službe, bo državni privilegij, ki ga bo potrebno plačevati kot RTV+prispevek. Pravna osnova je Golobov teorem: manj kot imajo davkoplačevalci, manj zapravljajo za neumnosti, ker je ta naravna posebnost (v gen-ih) vlade. Eshatološko bo termin naravne pameti obrazložil Brglez.
StajercvLJ sporočil: 266
[#3046542] 20.08.24 13:37
Odgovori   +    8
Se ne čudim, najlaže je dvignit prispevek, namesto da bi to hišo končno optimizirali. Saj so marsikateri novinarji spregovorili o stanju v tej hiši in si lahko samo brez besed ko vidiš kaj to plačujemo.
Na letni ravni bo to 10mio € več denarja. Za predemenizoniran javni servis, ki se ga v bistvu dandanes sploh več ne potrebuje oz. v precej manjšem obsegu.
Poleg tega deluje nezakonito, saj ne spoštuje 4. in predvsem 5.člena zakona o javni rtv. Tudi zaradi tega je marsikdo ne gleda.
Pa še na US ni rešena zadeva glede sveta rtv.
In ni pomembno če gledaš ali poslušaš, plačaj.
Razumem seveda vlado, da ohranja to stanje, ker ima s tem močan propagandni stroj. Ne razumem pa naroda, da ne spregleda tega
StajercvLJ sporočil: 266
[#3046544] 20.08.24 13:42 · odgovor na: MatejRigel (#3046540)
Odgovori   +    8
[MatejRigel]
Ja. se strinjam. pomembne razlike med rvt in financami so sledeče:

1.) prostovoljna participacija pri financah in obvezna pri rtv
2.) finance ti dajejo kar nekaj finančnih vsebin in druge dodane vrednosti, ki je tam praktično ni
3.) rigelnik piše za finance in tako lahko izveš kako napreduje javier milei, ker če bi bral samo rtvslo, bi še mislil, da je tam državljanska vojna in da neoliberalci žrejo otroke za zajtrk.

no, to je to.

ps. pa glede rigelnika sem se itak hecal. ni to taka dodana vrednost. (petra me bo spet napizdila, da zase uporabljam 3. osebo)
Se zelo strinjam s tč. 2.) in predvsem 3.) Občasno pogledam depolitizirane novice na rtv in si mislim, ubogi ljudje ki samo to gledajo. Pravzaprav oni še niso najbolj ubogi, ker druge resnice ne spoznajo oz. vidijo in pač živijo v svojem svetu rtv resnice, ubogi pa smo ostali, ki smo potem žrtev odločitev takih ljudi na volitvah, referendumih ipd.
StajercvLJ sporočil: 266
[#3046545] 20.08.24 13:50 · odgovor na: GV-1113 (#3046519)
Odgovori   +    3
[GV-1113]
Odločno proti. Na RTVSLO so potrebne močne racionaizacije, pa bo denarja še preveč.

Zaposlenih je vsaj 2x preveč ljudi, ki pa so zelo nizko produktivni.
Res je zaposlenih vsaj 2x preveč ljudi (če še ne več) in večina nizko produktivnih, ampak so pa naši in depolitizirani (tu mislim predvsem na novinarje in urednike informativnega programa ipd. oddaj). Torej bodo poročali kot mi hočemo in usmerjali javno mnenje. Še vedno namreč velik del populacije spremlja samo rtv novice, žal. In to je ves keč zgodbe in zato se ne bo nič spremenilo (razen da se bo še parkrat dvignil prispevek in še dale kake druge državne donacije).
Upanje je edino nova vlada, ki si bo upala to gnezdo kljub uporom uredit in optimizirat rtv na raven kot ji pristoji v današnjem času, po vzoru nekaterih drugih držav.
slovenecnb1 sporočil: 5.910
[#3046546] 20.08.24 13:53
Odgovori   +    5
Glede na to kakšni humanisti so do delavcev bi pričakoval da ga bodo ukinl....banda brezdelna
mimoidoci sporočil: 6.102
[#3046551] 20.08.24 15:18 · odgovor na: trocki (#3046539)
Odgovori   +    11
[trocki]
> [MatejRigel]
> Čehi vlagajo v čipe, mi pa kot glavni razvojni preboj dvigujemo RTV prispevek. Mogoče bomo kmalu plačevali tudi za razvoj analogne antene.

Vidim, da se zadnje čase pališ na Čehe. A ti morda veš, kje so ga Čehi tako kardinalno usrali, da niti po 35 letih neoliberalizma niso uspeli gospodarsko preseči ene zahojene balkanske Slovenije? Pa so bili v zadnjem tisočletju vedno v centru razvoja. Imajo ene najstarejših univerz, reformacija se je tam začela, v časih industrializacije so bili med vodilnimi narodi, najbolj razviti del Avstroogrske. Komunizem gotovo ne more biti razlog, kajti tudi Nemčija je bila 1945 popolnoma porušena, pa je bila 1985 že gospodarska velesila.

Čestitke trocki. Si lepo pokazal, da je lažje ponovno štartati iz ruševin (Nemčija) kot iz 45 let preživetih v komunizmu (Češka).

P.S.: Edino zaključil si z napačnim sklepanjem. To je tisto pomanjkanje logike o kateri sva že včeraj nekaj rekla.
najobj sporočil: 32.175
[#3046554] 20.08.24 15:33 · odgovor na: MatejRigel (#3046540)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.08.2024 15:35
[MatejRigel]
Ja. se strinjam. pomembne razlike med rvt in financami so sledeče:

1.) prostovoljna participacija pri financah in obvezna pri rtv
2.) finance ti dajejo kar nekaj finančnih vsebin in druge dodane vrednosti, ki je tam praktično ni
3.) rigelnik piše za finance in tako lahko izveš kako napreduje javier milei, ker če bi bral samo rtvslo, bi še mislil, da je tam državljanska vojna in da neoliberalci žrejo otroke za zajtrk.

no, to je to.

ps. pa glede rigelnika sem se itak hecal. ni to taka dodana vrednost. (petra me bo spet napizdila, da zase uporabljam 3. osebo)
... OK, če pozabim na trikrat (= 300%) višjo naročnino na Finance, imaš tole s prostovoljno naročnino na Finance in obvezno na RTV Slovenija sicer prav, kar se tiče dodane vrednosti pa ne glih najbolj, tudi če se tvoj svet začne in konča pri financah ... no, da pa Slovenci ne rabimo javne RTV Slovenija, pa moraš to povedat še Avstrijcem, Nemcem, Angležem, Italijanom, Špancem, Francozom, Švedom, Norvežanom, Hrvatom in še komu v Evropi, ker RTV Slovenija niti približno ni nobena posebnost, ampak ima cela Evropa že od nekdaj z ORF, ARD, ZDF, BBC, RAI, RTS, RTVE, FRANCETV, SVT, NRK, HTV in ziher še kakšno javno z davkoplačevalskim denarjem financirano RTV značilno za civiliziran svet, kamor kljub zarukanim kmetavzarjem vsaj zaenkrat še sodi tudi Slovenija ... khmm, čeprav je na mojo žalost z neomejeno podporo nacifašistom iz Kijeva - v dveh letih in pol vojne niti enkrat nisem slišal za fašistični italijinizaciji Slovencev podobno ukrajinizacijo več kot 8 milijonov avtohtonih Rusov - as long as it takes in z neomejeno podporo pravice do samoobrambe(WTF?) židovskim klavcem in mižanjem pred genocidom nad Palestinci v Gazi sicer geografsko tudi moj "demokratični" zahod vedno manj civiliziran ...

P.S.: tukaj forum.finance.si/?m=...531&single preberi P.S., ker imam občutek, da ga pred svojim odgovorom nisi ...
trocki sporočil: 1.436
[#3046556] 20.08.24 15:54 · odgovor na: mimoidoci (#3046551)
Odgovori   +    0
Glede pomanjkanja logike nisva rekla midva, ampak si rekel ti. No, pa naj o tem razpravljana oba. Tebi logika glede komunizma nekoliko šepa. Obstaja namreč vrsta držav po svetu, kjer nikoli ni bilo komunizma, pa so gospodarsko v riti. Da ne gremo v kako J. Ameriko, lahko katero izmed teh poiščemo tudi v Evropi. Grčija je lep primer, Portugalska niti ni daleč.

Morda pa le ni neoliberalizem čudežno zdravilo proti revščini in zaostalosti, kot vas trdi večina tukaj. Saj če primerjamo Češko in slovenijo zadnjih 35 let, ima prva ves ta čas neoliberalizem, druga pa socializem (z izjemo tistih nekaj let, ko je vladal Janša, takrat smo imeli komunizem). Pa danes ne gre Čehom nič bolje kot nam. Pa če predhodno komentiram članek o gospodarskem zastoju pri nas, ki se bo tu pojavil v teh dneh, na Češkem je ta zastoj še večji.
lojze1 sporočil: 919
[#3046559] 20.08.24 16:53 · odgovor na: najobj (#3046531)
Odgovori   +    2
Kolega, ne jezi se. Ne gledam RTV in ne poslušam radia, ga pa plačujem. Gledam Planet TV in tuje postaje (ki jih ne plačujem ali pa so v shemi ponudnika). Če rabite to, kar naštevate, plačujte. Tehnologija ima možnost, da to, kar poslušamo ali gledamo,natančno to, tudi plačujemo. Na FINANCE sem naročen in plačujem spletno izdajo, ker je vir informacij, ki jih (tu pa tam) potrebujem. Še nekaj, vaš nick kaže, da se precenjujete. Sem trofo,a?
lojze1 sporočil: 919
[#3046561] 20.08.24 16:54 · odgovor na: trocki (#3046539)
Odgovori   +    1
Saj sem vedel, da trockisti kolaborirate z nacisti.
Endimion sporočil: 10.600
[#3046564] 20.08.24 17:27 · odgovor na: MatejRigel (#3046540)
Odgovori   +    5
[MatejRigel]

To drži.
2.) finance ti dajejo kar nekaj finančnih vsebin in druge dodane vrednosti, ki je tam praktično ni
Ko bi bile Finance strogo finančno gospodarske v stilu Financial Times, ali Wall Street Journal, bi imele točnih 500 naročnikov. Večjega povpraševanja po teh temah v Sloveniji ni. Finance so že dolgo "Finančni tabloid". Zavestno je imho tak.
3.) rigelnik piše za finance in tako lahko izveš kako napreduje javier milei, ker če bi bral samo rtvslo, bi še mislil, da je tam državljanska vojna in da neoliberalci žrejo otroke za zajtrk.
Ti kar piši. Z guštom berem. A zavedati se moraš, da 99% Slovencem zelo dol maha za stanje v Argentini, pa vseeno kdo šofira tam dol.
no, to je to.
Ja pa ni. Finance so tržno podjetje, ki se obnaša tržno. Ima svojo tržno nišo, in se gre reči, ki nosijo profit. Ni prostora za altruizem.

RTV pa ima svašta zadaj. Za začetek je edina, ki MORA zagotavljati dosegljivost ne glede na karkoli. Če ležim na plaži v Strunjanu bom RTV programe dobil na prenosni TV in digitalno anteno.

Potem mora zagotavljati program za obe narodni manjšini. Tako radijski kot TV.

Si kdaj videl, da bi POP TV prenašal RKC mašo ob kakem verskem prazniku? RTV jo mora!

Predvajanje seje komisije za istraživanje ruda i gubljenje vremena? Le RTV. Ta neumnost je delo novopečenega EU poslanca Grimsa.

Pa so oddaje za naglušne. Pa imajo koncerte, ki jih živ kurc ne bi predvajal, a komu pa pašejo. Pa recitale pesmi. Pogovorne oddaje, ki gredo dlje od poceni talk-show variant. Precej reči, ki se marsikomu ne zdijo smiselne. RTV je veliko več kot le Informativni program.

Naša je precej navlecena na kulturno robo. Zato tudi precej obiskujeva gledališča in alter filme v kinu, pa tudi na TV. Moja hči sedajle crkuje ob "You rang M'Lord". Midva imava za konec tedna rezerviran kavč za nek finski film. Menda finski. Nekdo bo pogledal večer s Ferijem Lainščkom. Nekdo bo pa gledal Marcela. So what. Lahko tudi ne gledaš. Lahko namesto tega gledaš sejo delovnega telesa, ki ti nabija neke davke.

Ali pa vzameš v roko knjigo. Pa ne gledaš TV. Kar je imho še boljše.
odvisnik sporočil: 1.061
[#3046565] 20.08.24 17:43 · odgovor na: trocki (#3046556)
Odgovori   +    2
Takole čez palec sta Portugalska in Grčija zelo naklonjeni komunizmu. Oboji so imeli srečo, da ga nista resno izkusili.
Verjetno ravno zaradi neoliberalnih interesov,ki jih ti omenjaš.
Vedno moraš gledat sosednje dežele, kaj se da narest.
Edino če ima liberalizem močne interese kot npr singapur, izrael, južna koreja.
Slednji so tudi dosti bolj črnobeli primeri.
Komunizmu trenutno dobro uspeva v Vietnamu in kitajski.
Je pa bdp kitajske še vedno le polovica naše revscine in podobno grške in portugalske.
MatejRigel sporočil: 388
[#3046566] 20.08.24 17:48 · odgovor na: trocki (#3046539)
Odgovori   +    0
Malo rad zbodem z njimi :) pa še eno stvar so mi dali, ki mi je Slovenija žal ni mogla. Sicer pa sem predvsem želel nastavit ogledalo...o čem se pogovarjamo mi in kaj počnejo oni.
odvisnik sporočil: 1.061
[#3046567] 20.08.24 17:52 · odgovor na: Endimion (#3046564)
Odgovori   +    0
1 procent slovencev je še vedno 20k.
In če vzameva le volilne upravicence, je 1 procent ravno st naročnikov, čez palec seveda :).
lojze1 sporočil: 919
[#3046568] 20.08.24 18:10 · odgovor na: Endimion (#3046564)
Odgovori   +    3
Pa glej in poslušaj RTV.Koga briga, kaj ti poslušaš in gledaš, tvoja stvar. Ne sili pa mene plačevati, tudi maš ne gledam, čeprav sem katolik. Višina RTV-prispevka je določena z zakonom o RTVS. Vlada ne potrjuje zakonov oziroma podzakonskih aktov, kot so odloki, to opravlja državni zbor. Vlada torej lahko z glasovanjem sprejme predlog za povišanje RTV-prispevka in ga pošlje v obravnavo v parlament, ki bo odlok sprejel ali pa tudi ne.
najobj sporočil: 32.175
[#3046570] 20.08.24 19:13 · odgovor na: lojze1 (#3046559)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.08.2024 19:31
[lojze1]
Kolega, ne jezi se. Ne gledam RTV in ne poslušam radia, ga pa plačujem. Gledam Planet TV in tuje postaje (ki jih ne plačujem ali pa so v shemi ponudnika). Če rabite to, kar naštevate, plačujte. Tehnologija ima možnost, da to, kar poslušamo ali gledamo,natančno to, tudi plačujemo. Na FINANCE sem naročen in plačujem spletno izdajo, ker je vir informacij, ki jih (tu pa tam) potrebujem. Še nekaj, vaš nick kaže, da se precenjujete. Sem trofo,a?
... čuj, Lojze no.1 ... evo, najprej me ni treba vikat, ker je na totem forumu običaj, da se anonimneži med sabo tikamo, če pa že sprašuješ, si trofo približno tako, kot je trofo forumaš purinoli dolga leta nazaj še v času "bojev" partizanov in domobrancev na totem forumu in ko je brez odgovora jezen na mene - OK, za razliko od številnih forumašev je bil purinoli dovolj normalen sogovornik in me ni takoj šutnil na ignore - in ko ni znal skrekat sicer malo čudni ampak preprosti nick najobj, me je za kazen krstil s takrat najhujšo možno zmerljivko tovariš najobjestnejši ... khmm, in ki je med novimi obrazi na totem forumu ne uporablja niti zadnje cajte bolj redko mimoidoči forumski veteran - glih danes je mimoidoči spet prišel mimo - ki me je jezen zaradi zgodovinskih dejstev s tovarišem najobjestnejšim včasih tako rad ozmerjal ...

P.S.: enako kot je tebi vseeno za mene, je tudi meni vseeno za tebe, če pa tebi res rata, da nikoli niti za minuto - BTW, ko si v avtu, kje dobiš informacije o zastojih na cesti ali kdaj bo neurje s točo - ne gledaš niti poslušaš čisto nič od tega www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo in se vsem TV in radijskim programom uspešno izogneš, ti moram priznat, da si pravi čarovnik ... khmm, čeprav rahlo dvomim, da bi brez njih www.rtvslo.si/rtv/kd...i-in-zveze tvoj ponudnik lahko ponujal programe - nema džabe ni kod stare babe - ki jih plačuješ v izbrani programski shemi ... aja, kaj mogoče veš, zakaj tega forum.finance.si/?m=...554&single o javni RTV kot civilizacijski pridobitvi po celi Evropi noben noče komentirat ...
FjodorKirilovic sporočil: 1.105
[#3046572] 20.08.24 19:38
Odgovori   +    3
Propagandni stroj levice je treba podmazati.
odvisnik sporočil: 1.061
[#3046573] 20.08.24 19:50 · odgovor na: najobj (#3046570)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: odvisnik 20.08.2024 19:51
Ni problem rtv prispevek, temveč kaj za ta denar dobiš in če bi se šlo le za obveščanje o prometu in vremenu ok. Problem je ker je preveč rezimsko trobilo, je podobno levo usmerjeno kot je radio ognjišče desno usmerjeno.
In kot vem večino denarja požre televizija. Zato bi mogoče razmišljali v krčenje le te, ker gledat tv je danes kot brati papirnat časopis.
Ne pa da grejo ukinjat radio si npr.
Sam se spomnim videospona, kulska oddaja z verjetno zelo malo produkcijskega stroška, podobno kot radio gaga.
Obe oddaji sta tako ali drugače pokojni in ne vem če ima rtv še kak kader podoben zgoraj omenjenima, npr med mlajsimi. Namesto da vlecejo oddajo s Stefancicem, ki ga nikjer drugje verjetno ne bi povohal.
najobj sporočil: 32.175
[#3046574] 20.08.24 19:58 · odgovor na: odvisnik (#3046573)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.08.2024 20:02
[odvisnik]
Ni problem rtv prispevek, temveč kaj za ta denar dobiš in če bi se šlo le za obveščanje o prometu in vremenu ok. Problem je ker je preveč rezimsko trobilo, je podobno levo usmerjeno kot je radio ognjišče desno usmerjeno.
In kot vem večino denarja požre televizija. Zato bi mogoče razmišljali v krčenje le te, ker gledat tv je danes kot brati papirnat časopis.
Ne pa da grejo ukinjat radio si npr.
Sam se spomnim videospona, kulska oddaja z verjetno zelo malo produkcijskega stroška, podobno kot radio gaga.
Obe oddaji sta tako ali drugače pokojni in ne vem če ima rtv še kak kader podoben zgoraj omenjenima, npr med mlajsimi. Namesto da vlecejo oddajo s Stefancicem, ki ga nikjer drugje verjetno ne bi povohal.
... čuj, sicer ne morem merit celotne produkcije RTV Slovenija, ampak kot sem danes enkrat že napisal, kdor tukaj www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo med 6 (šest) TV programi in 8 (osem) radijskih programov, ki 24/7 neprekinjeno predvajajo svoje programe za "oderuških" 12,75 evra na mesec ne najde dovolj vsebine za sebe, je pač zarukan kmetavzar, ki nima pojma, kaj RTV Slovenija sploh je in ga zadovoljnega v njegovi vukojebini ne zanima svet okoli njega ... khmm, ali pa je navaden lažnivec, ki zgolj zaradi nestrinjanja - o tem pišeš v boldanem - s poročanjem o naših in vaših v poročilih ali o obnovljeni prej več kot 30 let trajajoči oddaji Marcela Štefančiča (= verjetno ne več kot 1 % celotne produkcije) zavestno laže, da na RTV Slovenija ne gleda niti posluša čisto nič ...
odvisnik sporočil: 1.061
[#3046579] 20.08.24 21:24 · odgovor na: najobj (#3046574)
Odgovori   +    2
www.rtvslo.si/sloven...kov/616563

130 miljonov prihodkov, od tega 100miljonov iz prispevka, 80 miljonov gre za plače.

Se ti ne zdi, da je postavka za plače malo velika.
In kot pravim, problem je da je preveč enostransko poročanje in če bi poročali objektivnejse, bi mogoče tudi ljudje ne izbirali med golobom in Janšo.

S takim budgetom za plače bi morali več zaslužit na trgu.
mimoidoci sporočil: 6.102
[#3046580] 20.08.24 21:30 · odgovor na: najobj (#3046570)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [lojze1]
> Kolega, ne jezi se. Ne gledam RTV in ne poslušam radia, ga pa plačujem. Gledam Planet TV in tuje postaje (ki jih ne plačujem ali pa so v shemi ponudnika). Če rabite to, kar naštevate, plačujte. Tehnologija ima možnost, da to, kar poslušamo ali gledamo,natančno to, tudi plačujemo. Na FINANCE sem naročen in plačujem spletno izdajo, ker je vir informacij, ki jih (tu pa tam) potrebujem. Še nekaj, vaš nick kaže, da se precenjujete. Sem trofo,a?

... čuj, Lojze no.1 ... evo, najprej me ni treba vikat, ker je na totem forumu običaj, da se anonimneži med sabo tikamo, če pa že sprašuješ, si trofo približno tako, kot je trofo forumaš purinoli dolga leta nazaj še v času "bojev" partizanov in domobrancev na totem forumu in ko je brez odgovora jezen na mene - OK, za razliko od številnih forumašev je bil purinoli dovolj normalen sogovornik in me ni takoj šutnil na ignore - in ko ni znal skrekat sicer malo čudni ampak preprosti nick najobj, me je za kazen krstil s takrat najhujšo možno zmerljivko tovariš najobjestnejši ... khmm, in ki je med novimi obrazi na totem forumu ne uporablja niti zadnje cajte bolj redko mimoidoči forumski veteran - glih danes je mimoidoči spet prišel mimo - ki me je jezen zaradi zgodovinskih dejstev s tovarišem najobjestnejšim včasih tako rad ozmerjal ...

P.S.: enako kot je tebi vseeno za mene, je tudi meni vseeno za tebe, če pa tebi res rata, da nikoli niti za minuto - BTW, ko si v avtu, kje dobiš informacije o zastojih na cesti ali kdaj bo neurje s točo - ne gledaš niti poslušaš čisto nič od tega www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo in se vsem TV in radijskim programom uspešno izogneš, ti moram priznat, da si pravi čarovnik ... khmm, čeprav rahlo dvomim, da bi brez njih www.rtvslo.si/rtv/kd...i-in-zveze tvoj ponudnik lahko ponujal programe - nema džabe ni kod stare babe - ki jih plačuješ v izbrani programski shemi ... aja, kaj mogoče veš, zakaj tega forum.finance.si/?m=...554&single o javni RTV kot civilizacijski pridobitvi po celi Evropi noben noče komentirat ...

čuj, ko me ravno omenjaš in ker sem ravno tu. A ni bilo tako, da je purinoli prvi tvoj nick najobj obrnil od nazaj naprej in pogruntal, da si Bojan in da se pišeš na J.

P.S.: it is a nick without fantasy but just couldn't resist...
odvisnik sporočil: 1.061
[#3046583] 20.08.24 22:02 · odgovor na: odvisnik (#3046579)
Odgovori   +    1
Če imajo 2k zaposlenih, bi morala bit povprecna plača cca 30k bruto in skupni znesek malo nad 60 miljonov.
To bi vsak resen direktor najprej naredil, uravnal prihodke in odhodke.
Znanka je delala tam, dolgo, pridno dekle. Napredovala do vodje sektorja. Kljub prosnjam ji niso hoteli zvišat plače.
Je odšla, ni ji žal. So pa njenemu nasledniku iz prve dvignili placo za 3 razrede. Sam pravim temu slabo upravljanje.

Strani: 1 2