Zasebnost

Strani: 1

0430ABAKU sporočil: 1.891
[#3046614] 21.08.24 11:17
Odgovori   +    1
Nekoč sem zasledil, da so se menda v Nemčiji znebili starih gum tako, da so jih zmleli in primešali asfaltni mešanici za ceste.
Stare gume so precej bolj problematičen odpadek od solarnih panelov.
Stare panele bi glede na ekološko precej nedolžno sestavo lahko zmleli in jih primešali raznim betonom in maltam. Problem pri tem je kvečjemu, da je za tako rabo teh odpadkov premalo.

Z ekološkega vidika so solarni paneli idealni. Vsebujejo 3 najbolj razširjene zemeljske prvine: kisik, silicij in aluminij. Količine drugih snovi malo.
BigBrother13 sporočil: 34
[#3046635] 21.08.24 14:15
Odgovori   +    0
Kako pa je z odsluzenimi e-skiroji in e-kolesi, v trgovini Xiaomiju kjer sem kupil skiro nocejo nic slisat da bi morali prevzeti odsluzeni skiro, sem mislil da je tako kot pri prodajalcih bele tehnike, da so zavezani prevzeti?
FIN-544124 sporočil: 3.346
[#3046638] 21.08.24 14:19
Odgovori   +    7
Zanimivo bo čez leta, ko jim bo potekla "življenjska doba".

Kam bodo ljudje takrat odlagali stare panele ?

Mogoče bodo končali pod zemljo v zapuščenih dvoriščih starih hiš ali podobno kje na vasi, kot je končalo in še najde svoj zadnji domek na tisoče salonitk s katerimi so naši predniki pokrivali hiše.
kzupanc sporočil: 10.541
[#3046743] 23.08.24 11:05 · odgovor na: FIN-544124 (#3046638)
Odgovori   +    0
[]
Zanimivo bo čez leta, ko jim bo potekla "življenjska doba".

Kam bodo ljudje takrat odlagali stare panele ?

Mogoče bodo končali pod zemljo v zapuščenih dvoriščih starih hiš ali podobno kje na vasi, kot je končalo in še najde svoj zadnji domek na tisoče salonitk s katerimi so naši predniki pokrivali hiše.
S tem da verjetno salonitke pod zemljo ne predstavljjao večjega ekološkeg aproblema. Ali pač?
Najbolj smešno je, da naj bi že za prestavljanje salonitk imeli ne vem kakšno zaščitno opremo. Pred desetletji pa smo z njimi pokrivali strehe, odstranjevali stare, jih rezali itd. - vse brez zaščite.

Strani: 1