Zasebnost
3 ure
Najbolj brani članki danes
6 ur
Top službe – Banka Slovenije, Comtrade, EFSA, Incom, Spar, Mondelez International ...
6 ur
Slovenski kralj betona prodal podjetje Avstrijcem. Kolikšna je vrednost posla? 1
7 ur
Z odvečno toploto tudi do 90 % nižjih stroškov ogrevanja (Oglas)
7 ur
Na Financah zaposlimo vodjo administracije
7 ur
»Veselimo se testiranja različnih stranskih surovin in odkrivanja njihove vloge v prehrani«
8 ur
EU bo že drugič znižala carine za tesle in geelyje iz Kitajske 10
8 ur
Velika sprememba v trgovini na drobno: Spar prehitel Mercator, ki je spet le slovenski trgovec 2
9 ur
A1 nad AKOS: Telekom Slovenije je zelo ohlapno reguliran
9 ur
ZZZS vrgel rokavico politiki: šest točk za boljše zdravstvo 2
10 ur
Gemini: Maersk in Hapag Lloyd si bosta delila omrežje 300 ladij na glavnih trgovinskih poteh
10 ur
Renault, ki bo v Sloveniji premagal clia 1
11 ur
Morgan Stanley za Bloomberg: evro dolar do konca leta spet na pariteti 2
11 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
11 ur
Toyota je dobila zeleno luč za novo generacijo baterij
11 ur
FT: zaradi davčne amnestije Argentinci v banke prinašajo stotine milijonov dolarjev 4
12 ur
Nemčija neprodušno zapira vse svoje meje, medtem ko Draghi piše o konkurenčnosti 12
12 ur
Politico: Ursula von der Leyen jutri še ne bo razkrila nove komisije 1
12 ur
Konferenca Pametna mesta in mobilnost: Tuji in domači govorci, ki bodo predstavili globalne in lokalne trajnostne prakse (PRO)
12 ur
Google izgubil na Sodišču EU: kazen v višini 2,4 milijarde evrov ostaja

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Novinar? Bančnik? Ne, raje polagam ploščice!

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.641
[#3046054] 13.08.24 10:22
Odgovori   +    18
Super tekst.

Srečno, Matevž.
Poletje3 sporočil: 94
[#3046066] 13.08.24 11:37
Odgovori   +    14
»Najprej me je presenetila vsa birokracija. Naučiti sem se moral tudi to, da ti država v bistvu ne stoji ob strani..."

:)) ...humorist, pa nisi ti politični aktivist, nevladnik, kulturnik...

"...Ti moraš plačevati prispevke vsak mesec, a ko pride kriza, bolezen, recimo, ostaneš sam. Nihče ne zasluži namesto tebe. Ali pa ko bi šel na dopust. Takrat prihodka ni"

...to avtomatično pripada samo tistim v javnem sektorju, politiki in ostalim že zgoraj navedenim subvencionirancem. Se pravi tistim, ki so plačani od davkov tvojega dela in od katerih verjetno slišiš, kako lahko ti zaslužiš več kot oni, ki so tako pomembni za našo družbo.
MAN-1465775 sporočil: 138
[#3046073] 13.08.24 12:28
Odgovori   +    16
Bravo mojster. Tale tekst-članek pa nabiti na vse fakultete v Sloveniji, za naše drage snežinkice, ki pridejo iz kvazi faksov na podjetja z 0,5% znanja in sanjajo 3k neto plače.
trocki sporočil: 1.436
[#3046076] 13.08.24 13:26 · odgovor na: Poletje3 (#3046066)
Odgovori   +    7
[Poletje3]
»Najprej me je presenetila vsa birokracija. Naučiti sem se moral tudi to, da ti država v bistvu ne stoji ob strani..."

:)) ...humorist, pa nisi ti politični aktivist, nevladnik, kulturnik...

"...Ti moraš plačevati prispevke vsak mesec, a ko pride kriza, bolezen, recimo, ostaneš sam. Nihče ne zasluži namesto tebe. Ali pa ko bi šel na dopust. Takrat prihodka ni"

...to avtomatično pripada samo tistim v javnem sektorju, politiki in ostalim že zgoraj navedenim subvencionirancem. Se pravi tistim, ki so plačani od davkov tvojega dela in od katerih verjetno slišiš, kako lahko ti zaslužiš več kot oni, ki so tako pomembni za našo družbo.
Očitno imam jaz veliko srečo, ker ne delam v javnem sektorju, pa imam kljub temu pravico do dopusta in bolniške. Res nenavadno, da sem po 36 letih delovne dobe ugotovil, kako priviligiran sem.
Poletje3 sporočil: 94
[#3046077] 13.08.24 13:53 · odgovor na: trocki (#3046076)
Odgovori   +    8
[trocki]
> [Poletje3]
> »Najprej me je presenetila vsa birokracija. Naučiti sem se moral tudi to, da ti država v bistvu ne stoji ob strani..."
>
> :)) ...humorist, pa nisi ti politični aktivist, nevladnik, kulturnik...
>
> "...Ti moraš plačevati prispevke vsak mesec, a ko pride kriza, bolezen, recimo, ostaneš sam. Nihče ne zasluži namesto tebe. Ali pa ko bi šel na dopust. Takrat prihodka ni"
>
> ...to avtomatično pripada samo tistim v javnem sektorju, politiki in ostalim že zgoraj navedenim subvencionirancem. Se pravi tistim, ki so plačani od davkov tvojega dela in od katerih verjetno slišiš, kako lahko ti zaslužiš več kot oni, ki so tako pomembni za našo družbo.

Očitno imam jaz veliko srečo, ker ne delam v javnem sektorju, pa imam kljub temu pravico do dopusta in bolniške. Res nenavadno, da sem po 36 letih delovne dobe ugotovil, kako priviligiran sem.
Vsekakor si priviligiran v primerjavi z zgoraj omenjenim obrtnikom. Vprašaj ga, kaj njemu pripada v času dopusta, bolniške, prevoza na delo, malice... Da nekaj avtomatično pripada je mišljeno v smislu, da jim ni potrebno skrbeti, ali je delo opravljeno, kako je opravljeno in ali ga bo opravil nekdo drug (tudi ko si ti na dopustu). Ti je lepo pojasnil, ko greš na dopust, prihodka ni (razen, če tvoje delo opravi nekdo drug, pa ti tega niti ne veš (in misliš, da enostavno pripada), ali pa so prihodki podjetja neodvisni od tvojega dela, pa se tega na srečo niti ti, niti lastnik, niti vodstvo, ne zaveda).
FIN-467473 sporočil: 2.103
[#3046090] 13.08.24 15:11
Odgovori   +    3
Tudi jaz vse sam naredim-od kopanja vodnjaka do lovilca strele,ker to znam.
trocki sporočil: 1.436
[#3046091] 13.08.24 15:24 · odgovor na: Poletje3 (#3046077)
Odgovori   +    8
[Poletje3]
Vsekakor si priviligiran v primerjavi z zgoraj omenjenim obrtnikom. Vprašaj ga, kaj njemu pripada v času dopusta, bolniške, prevoza na delo, malice... Da nekaj avtomatično pripada je mišljeno v smislu, da jim ni potrebno skrbeti, ali je delo opravljeno, kako je opravljeno in ali ga bo opravil nekdo drug (tudi ko si ti na dopustu). Ti je lepo pojasnil, ko greš na dopust, prihodka ni (razen, če tvoje delo opravi nekdo drug, pa ti tega niti ne veš (in misliš, da enostavno pripada), ali pa so prihodki podjetja neodvisni od tvojega dela, pa se tega na srečo niti ti, niti lastnik, niti vodstvo, ne zaveda).
Sori, ampak njemu pripada v času bolniške, dopusta, prevoza na delo, malice,... isto kot meni. Le da je on hkrati delojemalec in delodajalec. Torej ima skrbi in dolžnosti obeh. A je zato dosti bolje plačan kot jaz, kar piše tudi v članku. Zato ni v primerjavi z mano nič depriviligiran.
MatevzGroboljsek sporočil: 247
[#3046102] 13.08.24 22:45 · odgovor na: trocki (#3046091)
Odgovori   +    5
[trocki]
> [Poletje3]
> Vsekakor si priviligiran v primerjavi z zgoraj omenjenim obrtnikom. Vprašaj ga, kaj njemu pripada v času dopusta, bolniške, prevoza na delo, malice... Da nekaj avtomatično pripada je mišljeno v smislu, da jim ni potrebno skrbeti, ali je delo opravljeno, kako je opravljeno in ali ga bo opravil nekdo drug (tudi ko si ti na dopustu). Ti je lepo pojasnil, ko greš na dopust, prihodka ni (razen, če tvoje delo opravi nekdo drug, pa ti tega niti ne veš (in misliš, da enostavno pripada), ali pa so prihodki podjetja neodvisni od tvojega dela, pa se tega na srečo niti ti, niti lastnik, niti vodstvo, ne zaveda).

Sori, ampak njemu pripada v času bolniške, dopusta, prevoza na delo, malice,... isto kot meni. Le da je on hkrati delojemalec in delodajalec. Torej ima skrbi in dolžnosti obeh. A je zato dosti bolje plačan kot jaz, kar piše tudi v članku. Zato ni v primerjavi z mano nič depriviligiran.

Pred sedaj že več leti sem bral intervju z takratnim lastnikom Pimlico Plumbers, ki je lepo povzel kaj pomeni biti zaposlen: to je vrsta zavarovanja.
Ne bi bilo slabo, če bi tako delojemalci kot delodajalci to razumeli.
odvisnik sporočil: 1.057
[#3046113] 14.08.24 08:15 · odgovor na: trocki (#3046091)
Odgovori   +    0
Ne bi morala potlej bit logika, da sp zasluži vsaj krat dva povprečne plače, če hkrati opravlja delo dveh delodajalca in delojemalca?

Saj veš da je dodana vrednost delo plus dobiček.
In tako je račun lahko sestavljen iz 20 eur delo plus 10 eur uro dobiček :)
odvisnik sporočil: 1.057
[#3046115] 14.08.24 08:17 · odgovor na: trocki (#3046076)
Odgovori   +    1
Lepo, da si prišel do tega sklepa, čeprav šele po 36 letih :).
MatevzGroboljsek sporočil: 247
[#3046118] 14.08.24 08:49 · odgovor na: odvisnik (#3046113)
Odgovori   +    1
[odvisnik]
Ne bi morala potlej bit logika, da sp zasluži vsaj krat dva povprečne plače, če hkrati opravlja delo dveh delodajalca in delojemalca?

Saj veš da je dodana vrednost delo plus dobiček.
In tako je račun lahko sestavljen iz 20 eur delo plus 10 eur uro dobiček :)

Logika bi morala biti taka, ja, ker naj ne bi želel delat posla, ki ne prinaša dobička (oz. če se upošteva plačilo kot edini benefit (pa vemo da ni), potem bi se raje zaposlil nekje drugje).

A po tvoje bi ti mogla država zagotovit dobiček ali kaj?
odvisnik sporočil: 1.057
[#3046127] 14.08.24 11:14 · odgovor na: MatevzGroboljsek (#3046118)
Odgovori   +    0
Logika bi morala bit taka, da ob povprecni plačni urni postavki cca 20 eur, je vse pod to postavko znak za alarm v smislu dobrega obrtnika in 40 eur efektivna ura nekje normalnost.

Drzava pa naj zagotovi prosti trg.

Strani: 1