Zasebnost

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 3.329
[#3045147] 28.07.24 17:29
Odgovori   +    19
Vojna v Ukrajini bo počasi končana.

Ponavlja se pa zgodovina izpred dobrih 40 let, ko so kavboji v Nemčiji nameščali rakete Peršin in je milijone Nemcev protestiralo.

Uboga Nemčija je že 80 let okupirana s strani kavbojev !!!

Ne gre za nobeno obrambo Evrope, ampak za promoviranje Rusov s strani kavbojev.

Kavboji hočejo na vsak način preprečiti, da bi EU in Rusija živeli v miru in v medsebojnem sodelovanju.
FIN-379669 sporočil: 8.198
[#3045150] 28.07.24 18:44 · odgovor na: FIN-544124 (#3045147)
Odgovori   +    12
Se že dogaja, da 65 letni bogati in uspešni Nemci komaj čakajo, da zbežijo iz Nemčije ali vsaj iz mestnih središč nekam na vas. Pravijo, da je ta dežela v kukuruzu, nobenega ponosa, polna migrantov, LGBT filozofije, propale green filozofije, zgubljena politika, servilnost do Američanov neverjetna. Pravijo, da ta dežela nima več perspektive in da mladi Nemci razmišljajo o bellaviti in potovanjih.
Nemci se bodo morali zbuditi, sicer jih bodo vsi pregazili, pa še zraven namišljen konfikt z Rusi jim naštimali..
odvisnik sporočil: 1.046
[#3045152] 28.07.24 20:09 · odgovor na: FIN-379669 (#3045150)
Odgovori   +    2
Praviš da mladi nemci razmisljajo o bela viti,potovanjih, ti pa opisuješ kako luštno je it za par dni na Hrvaško, vsak vikend mal po Sloveniji in vsaj 10, 14dni Grcije.
Se ti ne zdi da ste podobni? :)
In zakaj ne bi razmišljali tako, saj jih drugega nisi naučili, niti se jim splača.
Zakaj bi čakali s potovanji do penzije? In zakaj bi imel otroke, če se pol parov loči in je to odrekanje. Po moje je bolje, da jih nimajo in imajo lepo življenje :).
lojze1 sporočil: 911
[#3045153] 28.07.24 20:21 · odgovor na: FIN-544124 (#3045147)
Odgovori   +    5
Si hodil v osnovno šolo ali v pomožno, v Kumrovec. Tam so takele bedarije učili. Za komentiranje moraš imeti malo znanja, pa še malo pameti. No za Kumrovec niti ne.
FIN-379669 sporočil: 8.198
[#3045154] 28.07.24 23:41 · odgovor na: odvisnik (#3045152)
Odgovori   +    9
Ha, ha. Ti si pa en patron. :)

No, vsaj 15 let sem imel povprečno 200 urni mesečni delovnik, še danes je 180 ur, neskončno ur za neprofitne namene, pišem ti ob 23 35, po 3 urnem opravljenem sestanku, na katerem sem se dogovoril za morebiten novi posel - če bo kaj - se ne sekiram. V nedeljo zvečer, si misliš?

O materialnem vidiku je brezpredmeteno govoriti.

90% bolniških mojih otrok, ko so bili majhni, sem jaz oddelal, večino kosil za družino jaz skuhal...

Nisem daleč od 50 let... verjetno sem lahko kak vikend na off? :)

Veš, mnogo tega, kar me je naredilo za trpežnega in delovnega, sem prejel od garaškega športa v mladih letih. To vem in ne pozabljam.

Ko vse sešteješ, potem vem, kaj je bellavita. Mene to ni nikoli zanimalo. Tudi celodnevno ležanje na plaži ne.

Vem, kaj je garanje, vem, kaj pomeni dolga leta spati po 6 ur povprečno dnevno. Potem pride sčasoma rezultat in nato si ponosen na prehojeno pot.

Se hitro opazi, kdo je garač in kdo je za bellavito. Slovenci imamo hvala bogu še dovolj garačev, zato še gre. Upam, da ji en dan ne bo premalo. In da tudi ne bo premalo rojenih otrok, ker opirati se zgolj na uvožene, pomeni vnesti prevelik nemir v deželo. Nisem proti migrantom, ampak njih število mora biti ravno prav, da integracija teče nemoteno. In da ni nemira ter slabe volje.
FIskalnaFinta2 sporočil: 138
[#3045163] 29.07.24 08:43 · odgovor na: FIN-379669 (#3045154)
Odgovori   +    6
Naj mladi poprimejo za vsako delo in ne samo za instagram službe. Manjko je, ker nekateri ne bi delali določenih del za nič na svetu.
primvla sporočil: 782
[#3045166] 29.07.24 09:34 · odgovor na: FIskalnaFinta2 (#3045163)
Odgovori   +    2
[FIskalnaFinta2]
Naj mladi poprimejo za vsako delo in ne samo za instagram službe. Manjko je, ker nekateri ne bi delali določenih del za nič na svetu.
zakaj pa bi jih? za lastno prezivetje in rast? za cesarja? za kolektiv? a poteka "vzgoja" v kateri od teh treh smeri? so pravzaprav resnicne potrebe v kateri od teh smeri? al so edino gonilo vse te blodnje reklame? problem niso dolocena dela, ampak dolocena placila in predvsem perspektiva, brez katere ni motivacije. no, al pa vojna, tut tko se da, ko ti zmanjka idej...
jacktheone sporočil: 65
[#3045167] 29.07.24 09:41
Odgovori   +    1
In poplava proruskih komentarjev je na pohodu...
FIN-542731 sporočil: 520
[#3045170] 29.07.24 09:51 · odgovor na: FIN-379669 (#3045154)
Odgovori   +    1
[]
Ha, ha. Ti si pa en patron. :)

No, vsaj 15 let sem imel povprečno 200 urni mesečni delovnik, še danes je 180 ur, neskončno ur za neprofitne namene, pišem ti ob 23 35, po 3 urnem opravljenem sestanku, na katerem sem se dogovoril za morebiten novi posel - če bo kaj - se ne sekiram. V nedeljo zvečer, si misliš?

O materialnem vidiku je brezpredmeteno govoriti.

90% bolniških mojih otrok, ko so bili majhni, sem jaz oddelal, večino kosil za družino jaz skuhal...

Nisem daleč od 50 let... verjetno sem lahko kak vikend na off? :)

Veš, mnogo tega, kar me je naredilo za trpežnega in delovnega, sem prejel od garaškega športa v mladih letih. To vem in ne pozabljam.

Ko vse sešteješ, potem vem, kaj je bellavita. Mene to ni nikoli zanimalo. Tudi celodnevno ležanje na plaži ne.

Vem, kaj je garanje, vem, kaj pomeni dolga leta spati po 6 ur povprečno dnevno. Potem pride sčasoma rezultat in nato si ponosen na prehojeno pot.

Se hitro opazi, kdo je garač in kdo je za bellavito. Slovenci imamo hvala bogu še dovolj garačev, zato še gre. Upam, da ji en dan ne bo premalo. In da tudi ne bo premalo rojenih otrok, ker opirati se zgolj na uvožene, pomeni vnesti prevelik nemir v deželo. Nisem proti migrantom, ampak njih število mora biti ravno prav, da integracija teče nemoteno. In da ni nemira ter slabe volje.
Nekdo si lasti moj življenjepis :))
FIN-379669 sporočil: 8.198
[#3045172] 29.07.24 10:00 · odgovor na: primvla (#3045166)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: FIN-379669 29.07.2024 10:04
Tu imaš dober primer, kako se kali nekdo, ki ima pol kaj za pokazati, za celotno družino velja:
www.bibaleze.si/druz...rocih.html

Pa Prevčevi bi podobno zgodbo povedali in še marsikdo... Vse se da.

Pol pa pa malo smotanemu a legendarnemu Bobu, ki je povedal malček preveč, odvzamejo "pozornicu", ker se je kaka deklina pritožila:
www.24ur.com/sport/o...icijo.html

Tisto skrpucalo od olimpijske prireditve pa moramo tudi ostali razumeti, da ima neko globoko sporočilo. Vzamejo grškega boga Dioniza, ga pobarvajo v modro, eno samo salo od njega - gre za vrhunsko športno prireditev namreč - LGBT scena pa pove, da rezultat ni važen, le samo, da je dionizična žurka, pa en čez drugega, da lezemo in to je demokracija.

Marš v 3 PM. Kot bivši garaški športnik, udeleženec najvišjih tekmovanj, ne maram, da športniku, ki gara za ta trenutek, nekdo sporoči, da je vse skupaj ena šala.

Ne, življenje ne sme biti Instagram. Smo že imeli Instagram predsednika vlade, ki je aka obladal sto poklicev, nobenega pa zares, sedaj imamo Goloba, ki se spet poslužuje teh metod, in rezultat je hitro znan. Polomija. Ne more biti drugače.
GV-1113 sporočil: 509
[#3045176] 29.07.24 10:24 · odgovor na: FIN-544124 (#3045147)
Odgovori   +    0
Če bi ustanovili Združene države Evrope z evropsko vojsko, pa bi se lahko Američanom zahvalili za sodelovanje. Do sedanje. Francija je že ponudila, da lahko njen jedrski program postane vseevropski.

Sicer pa Putin pri vsem tem ni nedolžen. On ima v Kalinigradu veliko jedrskih konic, ki so namerjena na evropska mesta. Edino prav je, da se mu da kontra. Pa te rakete mora NATO namestiti še bližje Rusiji, Finska je idealna lokacija.
odvisnik sporočil: 1.046
[#3045178] 29.07.24 10:31 · odgovor na: FIN-379669 (#3045172)
Odgovori   +    3
Ni nepricakovano.
Demokracija bo uničena, reveži bodo hoteli imeti premoženje bogatih, mladi bodo hoteli biti cenjeni tako kot stari, ženske bodo hotele biti enake moškim, tujci bodo hoteli imeti pravice domačinov, lopovi bodo hoteli imeti državne funkcije, in demokracija jim bo vse to omogočila. Ko pa bodo lopovi in prevaranti demokratsko prevzeli oblast, bo nastala hujša tiranija kot v času katerekoli monarhije ali oligarhije,” je bila ena njegovih misli.

Čez 2000let vse prav pride :)
odvisnik sporočil: 1.046
[#3045179] 29.07.24 10:37 · odgovor na: FIN-379669 (#3045154)
Odgovori   +    4
:)
Imaš pac srečo.
Prvo rojen v slo, po osamosvojitvi ravno dovolj star, ni bilo drugih vplivov in ni bilo predrago ukvarjat se s sportom.
Rojen pravim staršem, da so ti to omogočili in sam imel dovolj sposobnosti, da si fural šolo in šport.
And the rest is history :)
FIN-379669 sporočil: 8.198
[#3045180] 29.07.24 11:32 · odgovor na: odvisnik (#3045178)
Odgovori   +    1
Ja, saj je že nekaj časa tako. Bilo je tudi pred 2.000 leti, pa vmes tudi, danes tudi... in, glej, še smo živi in pri mozgu.

Po 2.000 letih nič novega, bi porekli. Ena vrsta nemoralnosti je šla v "pozadino", prišle pa nove oblike.

S tega vidika sveta knjiga nič novega nam ne pove, česar ne bi že vedeli. Zaradi teh "novosti" ne živimo v nič kaj bolj nemoralnem svetu in zaradi tega še ni razloga za biblijsko kataklizmo.

Zato pa moramo reagirati, da omejimo nemoralnost. To je žestoka borba, ki jo dobimo le tako, da v njej sodelujemo in predstavljamo kontra-zgled. Samo viti roke kvišku je mnogo premalo.
odvisnik sporočil: 1.046
[#3045182] 29.07.24 11:45 · odgovor na: FIN-379669 (#3045180)
Odgovori   +    0
Tisto je bila Sokratova misel.
Biblija nima ravno neke demokratične naravnanosti, kot si demokracijo razlagamo danes.
Imaš boga in človeka s svobodno voljo.
Sedaj kako človek ureja svoje življenje ni božja domena, dokler seveda sledi določenim pravilom.
Bi rekel, da biblija komot dopušča vse sorte oblasti.
Moja interpretacija. :).
primvla sporočil: 782
[#3045184] 29.07.24 12:49 · odgovor na: FIN-379669 (#3045172)
Odgovori   +    0
primeri, ki jih serviras, so primeri posameznikov, bentimo pa tukaj kao nad celo populacijo... brez idealov ne mores mobilizirat raje v mladinske delovne brigade naprimer. trenutno edini ideal, ki v nasem okolju deluje na masovni skali, je potrosnistvo skozi izdatno promocijo na ponudbeni strani, saj pravih potreb je tu relativno malo...

po drugi strani z eksemplaricnim trudom in voljo ne mores motivirati okolice, ce se zadaj vrti zgolj krog dela in produkta in profane nagrade (in posledicne inflacije in kreditov,...) brez oziroma s premalim delezem nekega druzbenega efekta, kot je napredek. oziroma je ta proces prevec "organski", evolucijski, z mnogo overheada (truda, resursov) in odpadkov (cloveskih in materialnih), jebiga, tako je vedno bilo, poskusi planskega gospodarstva so se izjalovili.

ce mene, pesimista, vprasas, bi bilo v dani situaciji dovolj pozitivno ze samo to, da ne delas skode (pred tem moras biti skodo seveda sposoben idenitficirati). ni treba niti stremeti k biti najboljsi. to po prioriteti sele sledi, marsikdo pa to zamenjuje in vecina jih dela drek (kar je tudi cisto naravno, ampak pocasi bi na velikost cloveskih mozganov sklepal ze na kak pretezno bolj okusen produkt).
alpha7B5sn sporočil: 1.032
[#3045191] 29.07.24 13:59 · odgovor na: jacktheone (#3045167)
Odgovori   +    2
[jacktheone]
In poplava proruskih komentarjev je na pohodu...
Kaj pa promirovnih komentarjev? (Saj si lahko misliš kateri emotikon bi tule sledil ...)
alpha7B5sn sporočil: 1.032
[#3045195] 29.07.24 14:14 · odgovor na: FIN-379669 (#3045172)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 29.07.2024 14:17
[]
Tu imaš dober primer, kako se kali nekdo, ki ima pol kaj za pokazati, za celotno družino velja:
www.bibaleze.si/druz...rocih.html

Pa Prevčevi bi podobno zgodbo povedali in še marsikdo... Vse se da.

Pol pa pa malo smotanemu a legendarnemu Bobu, ki je povedal malček preveč, odvzamejo "pozornicu", ker se je kaka deklina pritožila:
www.24ur.com/sport/o...icijo.html

Tisto skrpucalo od olimpijske prireditve pa moramo tudi ostali razumeti, da ima neko globoko sporočilo. Vzamejo grškega boga Dioniza, ga pobarvajo v modro, eno samo salo od njega - gre za vrhunsko športno prireditev namreč - LGBT scena pa pove, da rezultat ni važen, le samo, da je dionizična žurka, pa en čez drugega, da lezemo in to je demokracija.

Marš v 3 PM. Kot bivši garaški športnik, udeleženec najvišjih tekmovanj, ne maram, da športniku, ki gara za ta trenutek, nekdo sporoči, da je vse skupaj ena šala.

Ne, življenje ne sme biti Instagram. Smo že imeli Instagram predsednika vlade, ki je aka obladal sto poklicev, nobenega pa zares, sedaj imamo Goloba, ki se spet poslužuje teh metod, in rezultat je hitro znan. Polomija. Ne more biti drugače.
Lahko je tudi 'Instagram življenje', ampak recimo šele potem, ko je nekdo v življenju že nekaj koristnega naredil. (...) Čeprav, v nobenem primeru ni dobro svojega življenja preveč in še dodatno razkrivati, ker smo že brez npr. družbenih omrežij danes čisto in daleč PREVEČ razkriti (vključno s takšnimle 'nedolžnimi' forumi kot je tale). Tistim, ki jim je to vseeno ali se tega ne zavedajo (dovolj dobro), in teh je daleč največ, so običajno polomije na enem ali več področij, ne pa nujno vedno tako.

P.S.: Zlasti eden od zgoraj omenjenih precednikov je bil polomija še preden je nastopil svojo sedanjo funkcijo(!). (Saj to je pri Slovencih z volilno pravico zelo pogosto nujno potrebna in preferenčna lastnost pri kandidatih, ki so jim navrženi kot cvet npr. 'novih obrazov' v domači politiki.)

Strani: 1