Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Priprave na svet izrazitejše inflacije

Strani: 1

OgnjenAnto sporočil: 289
[#3045046] 26.07.24 08:03
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: OgnjenAnto 26.07.2024 08:04
Naj dajo podnapis, top 0,3% populacije, bo skozi inflacijo futran in vsako leto bogatejši, 0,7% populacije bo na enakem, ostalih 99% bodo pa skozi inflacijo vsako leto ropali, da nafutrajo "lačnih" top 0,3%.
S prihranki si bomo lahko samo še rit obrisali.
Seveda vse pod pretvezo, da gre za socialni dialog, zeleni prehod, nacionalni interes, v resnici pa nič od tega, samo za legaliziran rop skozi inflacijo, zato, ker pač lahko.
V nekih drugih časih bi padale glave, sedaj se pa elito-ekonomisti gredo tega, da je inflacija kul.
odvisnik sporočil: 1.044
[#3045047] 26.07.24 08:18
Odgovori   +    4
Sedaj bodo desne politike problem za inflacijo. 0%om in pumpanje denarja prejšnje desetletje pa je že pozabljeno in nima veze :).
MatevzGroboljsek sporočil: 247
[#3045049] 26.07.24 08:56 · odgovor na: OgnjenAnto (#3045046)
Odgovori   +    1
[OgnjenAnto]
/.../
S prihranki si bomo lahko samo še rit obrisali.
/.../

Odvisno kakšnimi prihranki.
Osebno zelo dvomim da bi moji prihranki bili manj vredni zaradi inflacije, kvečjemu obratno. Seveda pa nimam velikega deleža denarja, zlata ali obveznic v svojem portfolju.
(Pa prav gotovo nisem med 0,3%)
OgnjenAnto sporočil: 289
[#3045057] 26.07.24 11:07 · odgovor na: MatevzGroboljsek (#3045049)
Odgovori   +    4
[MatevzGroboljsek]
> [OgnjenAnto]
> /.../
> S prihranki si bomo lahko samo še rit obrisali.
> /.../


Odvisno kakšnimi prihranki.
Osebno zelo dvomim da bi moji prihranki bili manj vredni zaradi inflacije, kvečjemu obratno. Seveda pa nimam velikega deleža denarja, zlata ali obveznic v svojem portfolju.
(Pa prav gotovo nisem med 0,3%)
Ropajo te pri živem telesu skozi inflacijo, pa še vesel si. Ga ni boljšega za elito-ekonomiste.
At the end, you will own nothing and you will be happy.
MatevzGroboljsek sporočil: 247
[#3045219] 30.07.24 07:20 · odgovor na: OgnjenAnto (#3045057)
Odgovori   +    1
[OgnjenAnto]
> [MatevzGroboljsek]
> > [OgnjenAnto]
> > /.../
> > S prihranki si bomo lahko samo še rit obrisali.
> > /.../
>
>
> Odvisno kakšnimi prihranki.
> Osebno zelo dvomim da bi moji prihranki bili manj vredni zaradi inflacije, kvečjemu obratno. Seveda pa nimam velikega deleža denarja, zlata ali obveznic v svojem portfolju.
> (Pa prav gotovo nisem med 0,3%)

Ropajo te pri živem telesu skozi inflacijo, pa še vesel si. Ga ni boljšega za elito-ekonomiste.
At the end, you will own nothing and you will be happy.

Mnja, če me s čim ropajo, so to davki. Cca 70% bruto bruto plače dam državi, vključujoč DDV, trošarine ipd.

Če je inflacija 5 ali 10%, bi to pomenilo realno povečanje/zmanjšanje kupne moči (od preostalih 30%) do 3%.

Kje lažje izboljšat življenjski standard? Pri optimizaciji in zmanjšanju 70% ali 3%?

Strani: 1