Zasebnost
18 min
(Tovarna leta 2024) Elpro Križnič, Plastika Skaza in Siliko v igri za prestižno lovoriko
55 min
Pijačarji: vlada nas ignorira, razlogi za dvig DDV so zavajajoči
1 ura
Podjetja, ne zamudite subvencij za opremo, stroje, gradnjo
1 ura
Politico: VDL pritiska na Goloba za žensko komisarko 2
2 uri
Slovenski avtotrg v avgustu: napihovanje statistike in pospešek prodaje hibridov 1
2 uri
A1 toži Telekom Slovenije za 33,7 milijona evrov 3
2 uri
Novi šef Leka bo Gregor Makuc
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Stanovanjska posojila: nova znižanja fiksnih obrestnih mer, EURIBOR vse nižje 4
3 ure
Alarm pri ministru Kumru: TEŠ naj bi imel drugo leto od 150 do 200 milijonov evrov izgube 10
3 ure
Inflacija v Turčiji se upočasnjuje, avgusta je bila kljub temu skoraj 52-odstotna
3 ure
Do leta 2026 bi se število novogradenj v Nemčiji lahko zmanjšalo za 40 odstotkov glede na leto 2022
5 ur
Ifo: Zaradi dela od doma 6,2 odstotka nemških podjetij skrčilo poslovne prostore
5 ur
Kako se je žalski Tehnos povzpel med top 10 v Evropi
6 ur
Kako Zavarovalnica Triglav s programskimi roboti optimizira delovne procese (Oglas)
6 ur
Xi Wants Bigger Returns, Fewer Headaches From African Debt Deals
6 ur
Modra dvorana beograjskega Sava Centra odpira vrata; obnova je stala 40 milijonov
6 ur
Mlada socialna delavka, ki uživa v predelavi zelišč
6 ur
24ur o prvem paketu davčnih sprememb: bo državni svet odgovoril z vetom?
7 ur
Novi audi Q5 prihaja s klasičnimi pogoni, v Sloveniji bo cenejši od najbližjega tekmeca 1

Strani: 1

GV-1113 sporočil: 493
[#3044700] 19.07.24 14:05
Odgovori   +    2
Jaz pa bi rekel, da je Krka vsaj upoštevajoč rizike precenjena, ker ji Putin lahko vsak trenutek zapleni tovarno. Kot je tudi Slovenija zaplenila rusko Sberbanko.

Drug problem pa je stagnacija dodatne vrednosti po zaposlenem, sploh če upoštevamo inflacijo. Naredijo na milijarde tablet, njihova prodajna cena pa je približno enaka žvečilnemu gumiju.
slovenecnb1 sporočil: 5.887
[#3044705] 19.07.24 14:41 · odgovor na: GV-1113 (#3044700)
Odgovori   +    6
[GV-1113]
Jaz pa bi rekel, da je Krka vsaj upoštevajoč rizike precenjena, ker ji Putin lahko vsak trenutek zapleni tovarno. Kot je tudi Slovenija zaplenila rusko Sberbanko.

Drug problem pa je stagnacija dodatne vrednosti po zaposlenem, sploh če upoštevamo inflacijo. Naredijo na milijarde tablet, njihova prodajna cena pa je približno enaka žvečilnemu gumiju.
Nardit miljarde tablet ob upoštevanju vseh zdravstvo varnostnih zahtev ni glih enostavno. Sej se lahko držiš nlb zavarovalnicc ko jim gre za nohte dvignejo premije žal v tržnem gospodarstvu to ne gre. Krka je zdrava firma
alpha7B5sn sporočil: 1.030
[#3044713] 19.07.24 15:54
Odgovori   +    3
Komaj čakam, da se na Ljubljanski borzi zgodi en 'orenk' dump ... Kdo in kaj ga bo sprožilo, bo zanimivo videti.
0313EKINX sporočil: 652
[#3044716] 19.07.24 16:35
Odgovori   +    6
Glede na kazalce, je vrednotenje Krke zelo nizko. Ce upostevamo, da Krka ni zadolzena, da se valja v denarju ... je poceni. Glede na riziko, ki ga vojna v Ukrajini predstavlja in nestabilno politicno okolje v Rusiji ... pa Krka ni vec tako poceni. Sam jo bom drzal. Sem pristas dividendnih delnic. Kupil sem jo poceni, za casa zacetka vojne v Ukrajini.
GEA01 sporočil: 60
[#3044732] 20.07.24 14:02
Odgovori   +    5
No še dobro, da je v portfelju NVIDIA po 80x PE...
Slovenski kapitalski trg se KOOONČNO malo pobira, še daleč pa je do tega, da bi nam moralo bit vroče.
Dynisco sporočil: 410
[#3044736] 20.07.24 15:03 · odgovor na: GEA01 (#3044732)
Odgovori   +    0
Kakšna so pa kaj predvidevanja za NVDA, ko se jih že ravno omenja? Evforija se je počasi ustavila. Zdaj pa, ali je bilo to to, kar se tiče Nvidie, ali pa je šponanje elastike pred objavo Q2?
jacktheone sporočil: 65
[#3044739] 20.07.24 16:42
Odgovori   +    3
Čisto slučajno sem pred kratkim imel debato ravno o Krki, saj se kolega pripravlja na en projekt, ki ga bo delal v Krki. Omenil mi je kako z vsakim projektom vedno bolj konkretno stiskajo in da sedaj že gledajo proti azijski proizvodni opremi in da konkrento proizvodne opreme niso posobili že 10+ let, sedaj pa naj bi jih čakale velike investicije, ravno zaradi tega, ker naj nebi sproti posodbaljali opremo (očitno v dobrobit bilancam). Vse to me je precej presenetilo, saj glede na rezultate samo rastejo in rastejo. Omenil mi je, da so izredno dobi v prikazovanju dobrih rezultatov v bilancah, v resnici pa sama firma ne napreduje več tako kot je včasih in da naj bi jih čakala predvsem stagnacija, problem je tudi njihova izpostavljenost Rusiji itd. Zdaj koliko je to res in koliko ne, vejo samo ljudje blizu uprave. Bo pa zanimivo gledat poslovanje Krke v naslednjih desetih letih. Meni osebno se zdi vse skupaj v zadnjih mesecih kar precejšen hype, tudi iz strani slovenskih delnic. Gospodarske napovedi sploh niso tako dobre, a delnice kar noro rastejo...
ekonomist1 sporočil: 31
[#3044741] 20.07.24 17:36 · odgovor na: jacktheone (#3044739)
Odgovori   +    4
Da Krka z vsakim projektom bolj stiska dobavitelje projektov...odlično za mene delničarja. Da konkrento proizvodne opreme niso posobili že 10+ let...poskušajo iztisniti uporabno vrednost njihove opreme do kosti...odlično za mene delničarja. Da jih čaka predvsem stagnacija....razumljivo, recesija je... ampak Krka je finančno pripravljena na krizo.

Slovenske delnice glede na dobičke in bilanco stanja niso precenjene.
alpha7B5sn sporočil: 1.030
[#3044748] 20.07.24 21:46 · odgovor na: ekonomist1 (#3044741)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 20.07.2024 22:02
[ekonomist1]
Da Krka z vsakim projektom bolj stiska dobavitelje projektov...odlično za mene delničarja. Da konkrento proizvodne opreme niso posobili že 10+ let...poskušajo iztisniti uporabno vrednost njihove opreme do kosti...odlično za mene delničarja. Da jih čaka predvsem stagnacija....razumljivo, recesija je... ampak Krka je finančno pripravljena na krizo.

Slovenske delnice glede na dobičke in bilanco stanja niso precenjene.
(Sploh) IT oprema in tudi vsa ostala elektronska oprema, ki je konkretno v farmaciji zagotovo ne manjka, bi bila in tudi je v neki relativno intenzivni panogi po 10+ letih nedvomno precej boga in njena preciznost vprašljiva (ampak saj bi morali imeti redne certifikacije itd.). Tudi vzdrževalne pogodbe po tolikšnem času vprašanje, kakšne so, če (za marsikatero komponento) sploh so še. Če bi zgoraj opisano stanje bilo (vsaj deloma) resnično, bi zunanji opazovalec o vsem zlahka dobil močan vtis, da gre za tvegano početje in to na račun končnih strank.
MF-201437 sporočil: 47
[#3044761] 21.07.24 06:00 · odgovor na: alpha7B5sn (#3044748)
Odgovori   +    4
Menjava proizvodne opreme że po desetih letih je preč metanje denarja! Pa sem po poklicu projektant proizvodne opreme...

Strani: 1