Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo bo razkrival svinjarije poslej

Strani: 1

FIN-467473 sporočil: 1.975
[#3044308] 12.07.24 12:01
Odgovori   +    0
Pametni so za vedno tiho,pa čeprav imajo dokaze in to proti katerikoli vladi na svetu v v vseh cca 136 in ostalo državah.Z molkom največ poveš,pa makar o slovenski kvazi demokraciji.
MatevzGroboljsek sporočil: 235
[#3044344] 13.07.24 10:57
Odgovori   +    1
Mnja, jaz pa mislim, da je takšnega novinarstva absolutno premalo in da je to eden izmed poglavitnih razlogov za apatijo množic - in posledično spirala v situacijo kjer smo trenutno, ko je toliko neizainteresiranih, da se nobena oblast (pa naj bo politična ali sodna v primerih common law) zainteresiranih/protestnikov ne "ustraši".

Če pa se mediji ne ukvarjajo z novinarstvom, pač v večini z novičarstvom, ... kot v vsaki stroki, dajte v paraleli tudi med seboj počistit.
lagea sporočil: 14
[#3044490] 16.07.24 13:43
Odgovori   +    0
Assange je po, mojem mnenju, žrtev privatiziranih vzvodov oblasti. Seveda so objave, ki so naštete v tekstu bile senzacija v svetu raziskovalnega novinarstva. Vse skupaj se je, po mojem mnenju zavleklo, hkrati so pritiski za njegovo izročitev močno narasli, ko so se v javnosti pojavili " Podesta files" kjer je wikileaks direktno stopil na prste Hillary Clinton, z objavo mailov ki so v večem delu bili njej namenjeni. Nekateri povezujejo njen neuspeh v kandidaturi za predsednika ZDA direktno s temi objavami. Seveda, sicer se ne ve, a vendar, če ne veš kdo je kriv, ti vedno ostanejo Rusi. Ni daleč od tega vsega niti Anthony Wiener, obsojeni pedofil, ki je s svojo bivšo ženo, Humo Aberdin, takratno asistentico Hillary Clinton, gospo Clinton dodatno kompromitiral. Vsemu temu ni daleč tudi ex ameriški predsednik Obama. Skratka, menim da je vse to kar se je dogajalo okoli Assangea, kot sem rekel na začetku, uporaba vzvodov moči države za reševanje lastne politične usode ter eklatanten primer zlorabe moči ki nas je, tako po kapljicah, pripaljala na rob WWIII.

Strani: 1