Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Radio Capris in Radio Hit imata nove lastnike

Strani: 1

zoran13 sporočil: 2.441
[#3043904] 03.07.24 20:24
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: zoran13 03.07.2024 20:36
NEKOČ & DANES

RADIO MORJE

Pred 32 leti si je bilo težko zamisliti ustanovitev radijske postaje ob temu, da je bilo vse posvečeno TV in Radio Capodistria ter ostalim radijskim postajam po državi, zato so bili potrebni izjemni napori, da je zamisel prodrla med ljudi in takratni politični establishment. Seveda je bila prisotna bojazen novih svobodnih in neodvisnih medijev, kar je takrat Radio Morje prav gotovo bil. Prav tako so si mnogi, med njimi tudi občine na Obali želele biti solastnik takšnega novega, mladega in alternativnega medija. Na kakšen način se je očitno vse skupaj končalo, pa si mnogi takratni akterji ne bi mogli niti zamišljati...
www.regionalobala.si...adia-morje

Radio Morje bi praznoval 32. rojstni dan

V soboto, 9. junija 2012, so se, zaradi neugodnih vremenskih razmer pod varnim zavetrjem šotora, na pikniku zbrali bivši radijski sodelavci in ustvarjalci prve delujoče komercialne radijske postaje v Sloveniji. Tako so proslavili 20. rojstni dan radijske postaje, ki je kasneje prišla pod radijsko mrežo Infonet oziroma Radia 1. Prisotni so bili skorajda vsi, ki so zaznamovali različna obdobja te radijske postaje.

Radio Morje je bila izolska radijska postaja, ki je zasedala frekvenco 93,4 FM in prostore v kleti na Plenčičevi 6, kjer je bil prvi studio. Živela in delala je za ljudi na Obali. Tak je bil tudi njihov program, izdelan po meri Slovenske Istre. Cilj radijcev je bil jasen: prinesti nekaj veselja v vsakdanje življenje ljudi.

Radio Morje so dolga leta ustvarjali Aleš Bohinec, Marko Filli, DJ Lovro, Andrej Vodušek, Marta Kralj, Alen Poniš, Aleksander Janev, Vlado Krivec. Kasneje so radijske vsebine še oblikovali Tomy DeClerque, Zoran Savin, Aleksander Krebelj, Nori Marjan in številni drugi.

Bloger Don Marko M, udeleženec piknika, se v svojem zapisu zahvaljuje Denisu Avdiću, saj jim je ta baje poslal za polovico stoječega hladilnika sarajevskega piva, ki se je odlično podalo mešanemu mesu na žaru.
www.regionalobala.si...ojstni-dan

RADIO CAPRIS

"Bil je trenutni preblisk. Imeli smo mlado podjetje in na enem srečanju v moji pisarni smo poslušali radio Morje in jaz sem izustil: 'Ali mi ne bi znali delati radia?' In so me določili za vodjo projekta," prvi razlog za ustanovitev radijske postaje navaja Dorijan Marsič, ki se je Caprisa lotil skupaj z družbeniki Brankom Kodričem, Marinkom Hrvatinom in Miranom Bavčarjem.

Prvi studio v slačilnici

Začelo se je v slačilnicah takratnega nogometnega kluba Telmont Šmarje. Prvi urednik je bil Robert Rakar, tedaj novinar Radia Koper, studijsko in oddajniško tehniko je obvladal Elvin Marsič, na prvih snemanjih pa je pomagal Danijel Božič, nekdanji komenski župan. Kmalu so sestavili prvo voditeljsko ekipo.
www.regionalobala.si...adia-morje
www.youtube.com/watc...BFeG_Tzu18
www.youtube.com/watc...rxT0wTntjs

Strani: 1