Zasebnost

Strani: 1

XDONA1 sporočil: 1.218
[#3043616] 28.06.24 06:45
Odgovori   +    7
Ogledalo sodobne US, ni drugega za reči. Patološki narcis in lažnivec ter senilen ded.... to je najboljše kar premorejo v vsej drzavi?? Se dobro, da ima sistem neko inercijo, drugače bi se US slabo pisalo.
crt sporočil: 27.410
[#3043619] 28.06.24 07:24
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: crt 28.06.2024 07:35
Po tem, ko mu je bilo treba večkrat ponoviti to vprašanje, je rekel, da jih bo priznal, “če bodo to poštene, zakonite in dobre volitve”
"dobre volitve" = jaz zmagam :)

jbt, izbire slabse od slovenskih.

moja tw lista (v glavnem financno usmerjena) ugiba, da je stos nenvadno zgodnjega timinga soocenja v tem, da je to bil edini nacin, kako spravit menjavo bidena skozi dem "strukture" - mora postati res dovolj ocitno, da je samo se za penzijo, in hkrati se ravno dovolj casa, da se da postaviti novega kandidata (verjetno newsoma - kljucna kvalifikacija: "Newsom is one of the few people who can lie more than Trump" :P ).
simona2 sporočil: 2.207
[#3043623] 28.06.24 08:05 · odgovor na: crt (#3043619)
Odgovori   +    7
pa dovolj ocitno je bilo pred dvema letoma, glede na posnetke iz drugih dogodkov, denimo francija, je bil biden dve uri danes se dober... jaz sem misla, da bo konec po 12 minuti in da ne bo vec zmozen enega stavka... danes so demokrati zaskrbljeni in manj kot pol leta pred vol iscejo zamenjavo.. danes... ze zato bi moral zgubit... ce bo trump, bodo krivi izkljucno demokrati... trump je nor, biden pa mrtev... super...
rx170 sporočil: 6.453
[#3043631] 28.06.24 09:08
Odgovori   +    1
Bizarno je, na kakšni ravni so izjave obeh predsednikov ZDA - nekdanjega in aktualnega - in na kaj se zreducira debata o ključnih temah svobodnega sveta.
V Ameriki so morda stvari nekoliko bolj grobe toda vsebinsko ni pri nas kaj dosti drugače.
Trumpu niso všeč trgovinske prakse EU, češ da nočemo ameriških proizvodov, posebej ne ameriških avtov. EU noče ničesar, kar mi delamo, pravi Trump, mi pa moramo kupovati njihove avte, hrano, kmetijske izdelke…
ČE bi carine na evropske avte povečale ponudbo na evropskem trgu, bi morda to vplivalo na cene (čeprav vem, da bodo naredili vse, da temu ne bo tako).

Jaz bi sicer rad imel kak klasičen ameriški avto vendar so mi ljudje, ki so večji amerofili kot jaz (pa že sam spadam v to kategorijo) odsvetovali.
rx170 sporočil: 6.453
[#3043632] 28.06.24 09:11
Odgovori   +    2
Putin ne bi napadel Ukrajine, če bi Putim spoštoval predsednika ZDA in ZDA. Enako Hamas ne bi napadel Izraela… Svet bo razneslo, ker so ZDA šibke…
Pravzaprav so ravno prmeočne ZDA (predvsem v 90) pripeljale svet na rob vojne. Ravnovesja so vedno dobra.

Ne glede na to, da avtorica poskuša relativizirati, je bila debata za Bidna katastrofalna. PRo demokratski CNN je javno začel z narativom o menjavi kandidata, podobno je tudi na ostalih "levici" ali "establishmentu" naklonjenih ameriških portalih.
jazzy sporočil: 18
[#3043636] 28.06.24 09:25
Odgovori   +    5
Precej jasno je, zakaj je bil Kennedy izključen iz te debate ... Ker bi bil to za Bidna game over.
odvisnik sporočil: 687
[#3043642] 28.06.24 10:01 · odgovor na: rx170 (#3043631)
Odgovori   +    0
Ti si amerofil :)

Zakaj ti je všeč amerika, če se pa strinjaš s putinovo invazijo na Ukrajino.
Men to zveni, kot da redno zahajaš v kupleraj, želiš pa se poročit.
alpha7B5sn sporočil: 983
[#3043643] 28.06.24 10:16
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 28.06.2024 10:23
Problem je, ker nobeden izmed kandidatov, niti (kvečjemu "virtualno") obstoječi predsednik ZDA (ta pravzaprav še najmanj!), ne vodi in ne bo vodil ZDA. Tudi RFK Jr. ne. S tem se sploh nima smisla ukvarjati. Je čisti freak show, teater, pravzaprav že opečnati zid za odrskimi zavesami, če malce parafraziram nekega slavnega, sicer glasbenega ustvarjalca iz prejšnjega stoletja.

(...)
odvisnik sporočil: 687
[#3043644] 28.06.24 10:32 · odgovor na: XDONA1 (#3043616)
Odgovori   +    0
Kakih 30 let nazaj je bilo nam jasno, da so ameri bedaki.
Mogoče smo mi postali neumnejsi, mogoče smo jih bolje spoznali.
Čisto možno pa, da le žanjejo kar so sejali. In neka splošna razgledanost mislim, da je bila v njihovem izobraževalnem sistemu bolj za peščico.
Vse ostalo se je učilo kar se splača in kar je potrebno in raje manj kot več :).
rx170 sporočil: 6.453
[#3043646] 28.06.24 10:59 · odgovor na: odvisnik (#3043642)
Odgovori   +    4
[odvisnik]
Ti si amerofil :)

Zakaj ti je všeč amerika, če se pa strinjaš s putinovo invazijo na Ukrajino.
Men to zveni, kot da redno zahajaš v kupleraj, želiš pa se poročit.
1. Gledam ameriške filme, religiozno gledam ligo NFL tudi ostale ameriške športe, gledam njihove filme in serije )tako kot RUsofili poslušajo Čajkovskega ali berejo LErmontova). Navdušen sem nad njihovim visokošolskim sistemom, imam ameriški bager pa še kaj se najde.

2. Če nekdo napiše da razume, zakaj je prišlo do invazije in da so razlogi, ki jih evroestablišment za pumpanje denarja v kijevski režim navaja slabo utermeljeni, to še ne pomeni, da podpiram invazijo kot takšno. Zanikanje zločinov kijevskega režima (skoraj dnevno raketiranje DOnetska) v obdobju 2014-2022, je pa treba stvari dodati v kontekst.
najobj sporočil: 32.044
[#3043653] 28.06.24 13:20 · odgovor na: odvisnik (#3043642)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.06.2024 13:32
[odvisnik]
Ti si amerofil :)

Zakaj ti je všeč amerika, če se pa strinjaš s putinovo invazijo na Ukrajino.
Men to zveni, kot da redno zahajaš v kupleraj, želiš pa se poročit.
... čuj, v "demokratični" EU si tako odkrito www.youtube.com/watc...vZZzk&t=6s o samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatih z ono von der lajno na čelu - očitno bodo še naprej ostali isti - ne upa govoriti takorekoč noben, ampak za razliko od EU v ZDA ljudje vsaj volijo predsedniške kandidate z imeni in priimki, ki po izvolitvi funkcijo predsednika (formalno) tudi izvajajo ...

P.S.: enako kot Orban in Fico niti hrvaški predsednik Milanović v EU ne bo spremenil nič, ampak za razliko od "demokratičnemu" zahodu ponižne NPM se s klečeplazenjem pred nacifašističnim glumcem iz Kijeva - ker mu je s prepovedanimi volitvami mandat že potekel, zdaj res glumi predsednika - danes še dodatno ne ponižuje in opravičuje, ker (zaenkrat) ne more podpisati varnostnega sporazuma z nacifašisti iz Kijeva - BTW, nacifašisti iz Kijeva so slovenski predlog zavrnili, ker smo obljubili premalo denarja - in ko vključno z ustavnimi sodniki - vsi so tiho kot rit - noben v Sloveniji ne ve, na osnovi katerega člena Ustave RS si predsednica NPM in menda doktorica pravnih znanosti lasti pravico sredi vojne z Rusijo z nacifašisti iz Kijeva podpisovati neke tajne varnostne sporazume, o katerih vsebini (= poleg obljubljenega financiranja nabave orožja bodo mogoče tudi slovenski vojaki na fronti v Ukrajini?) noben v Sloveniji ne ve nič, vsi v Sloveniji pa dobro vemo - na lani poplavljene reveže so itak vsi pozabili - da nimamo dovolj denarja za lastno zdravstvo, šolstvo, socialo in vse ostale reveže v javnem sektorju ...
odvisnik sporočil: 687
[#3043661] 28.06.24 13:47 · odgovor na: najobj (#3043653)
Odgovori   +    0
Če bi poznala ameriški sistem voljenja, bi mogoče ugotovila, da je ta še večja farsa kot evropski.
Če berem tele komentarje, imamo slovenci še pametne politike :)
najobj sporočil: 32.044
[#3043662] 28.06.24 13:59 · odgovor na: odvisnik (#3043661)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.06.2024 14:00
[odvisnik]
Če bi poznala ameriški sistem voljenja, bi mogoče ugotovila, da je ta še večja farsa kot evropski.
Če berem tele komentarje, imamo slovenci še pametne politike :)
... čuj, tole "ampak za razliko od EU v ZDA ljudje vsaj volijo predsedniške kandidate z imeni in priimki, ki po izvolitvi funkcijo predsednika (formalno) tudi izvajajo" si v mojem komentarju spregledal ali pa nisi razumel ...

P.S.: ameriški sistem voljenja predsednika je preveč kompliciran, da bi se - komu kurcu na čast ? - poglabljal v detajle, je pa že dolgo nazaj nekdo rekel, da če bi volitve kaj spremenile, bi bile - ja, tako kot danes v Ukrajini - volitve prepovedane ...
odvisnik sporočil: 687
[#3043665] 28.06.24 14:05 · odgovor na: najobj (#3043662)
Odgovori   +    0
Mislim da predsednik eu ja nima nekih hudih pooblastil kot predsedniski veto ali pa vodenje v primeru vojne.
najobj sporočil: 32.044
[#3043667] 28.06.24 14:11 · odgovor na: odvisnik (#3043665)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 28.06.2024 14:17
[odvisnik]
Mislim da predsednik eu ja nima nekih hudih pooblastil kot predsedniski veto ali pa vodenje v primeru vojne.
... čuj, sicer ne vem, če govoriš o samovoljni samoizvoljeni von der lajni ali o belgijskemu sineku od pomembnega očeta en.wikipedia.org/wik...uis_Michel , očitno pa si že malo pozabil, kaj se je dogajalo v času covida, da o dogajanju - kdo je koga od državljanov EU kaj vprašal ? - v zadnjih dveh letih in pol niti ne govorim ...

P.S.: poanta mojega komentiranja je bila kot običajno v P.S. prvega posta tukaj zgoraj ...
crt sporočil: 27.410
[#3043684] 28.06.24 17:27 · odgovor na: crt (#3043619)
Odgovori   +    0
rx170 sporočil: 6.453
[#3043686] 28.06.24 18:16 · odgovor na: odvisnik (#3043661)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
Če bi poznala ameriški sistem voljenja, bi mogoče ugotovila, da je ta še večja farsa kot evropski.
Če berem tele komentarje, imamo slovenci še pametne politike :)
ELkeotrski sistem je zato, da se uravnotežijo države. Sicer bi nekatere populacijsko močne države vedno izbrale predsednika.
primvla sporočil: 747
[#3043691] 28.06.24 18:50 · odgovor na: rx170 (#3043686)
Odgovori   +    1
no, elektorski sistem je bil v osnovi varovalka pred drugorazredno, prevec direktno demokracijo. ocetje ustave so menili, da raja ni intelektovalno dorasla zdravi presoji, kdo naj vodi drzavo. in pa filtriranju prfuknjencev (ki zadnje case kljub temu neovirano zasedajo vrhovne polozaje). malo pa tudi zaradi regijske uravnotezenosti, ja. najbrz je sistem ze zastarel in bi ga imelo za nadomestiti s korporacijskimi glasovi al neki, da nehamo slepomisiti okol vrele kase... al kostanja v zerjavici al karkolze.
FIN-467473 sporočil: 1.910
[#3043700] 29.06.24 03:18
Odgovori   +    1
Kako bivša kolumbova ma banana država nima med vsemi 285 miljoni zakonitih in nezakonitih prebivalcev malo da nima razen dveh starčkov vsaj enega mladega in bolj sposobnega človeka za predsednika(Nikoli mi ne bo to Jasno==0

Strani: 1