Zasebnost

Strani: 1

primozxy sporočil: 441
[#3043585] 27.06.24 15:09
Odgovori   +    0
Naročil kartico in jo čakam že dva meseca.
tomaz.peli sporočil: 13
[#3043586] 27.06.24 15:14
Odgovori   +    4
No, kot prejemnik 3,75% obresti na vpogledna sredstva in 1% payback na porabo na kartici ( v obliki mesečnega addon na varcevalni načrt 50 eur) nimam pritožb.
XPODJ4 sporočil: 71
[#3043620] 28.06.24 07:41 · odgovor na: tomaz.peli (#3043586)
Odgovori   +    0
Jaz se zaenkrat za to še nisem odločil. Mobilna, še posebaj pa spletna aplikacija izgledajo zelo elementarno, podpora je v resnici slaba, pred kakšnim mesecem pa se celo za 1 teden nisi mogel prijaviti iz Slovenije. Bom počakal tudi, da vidim, kako bodo obračunavali davke.
0126Bacis sporočil: 3.085
[#3043680] 28.06.24 16:47
Odgovori   +    0
Moje izkušnje... Vse je Transparentno objavljeno, včasih je treba samo najti.

Mesečne obresti pripišejo vsakega prvega.

Trenutno je Obrestna mera 3,75%, prej je bila 4%... Predno so jo znižali (enako kot jo je ECB) je prišlo obvestilo 1 teden pred znižanjem

Dividende so pripisane na račun na dan točno.

Za vsako transakcijo dobiš račun in kakšni bodo stroški prodaje (če delnice prodajaš)

Davek na dividende je za moje Norveške delnice bil 25%, kar je točno in doma nebi smel nič doplačat (ker 25% plačaš Norvežanom in si po zakonu o dvojnem obdavčevanju tako že vse plačal... SLO Furs pač ne dobi NIČ)...
Spet dobiš Dokument

Kako je z USA delnicami in njihovimi dividendami bomo še videli...
načeloma je 15% davka za USA, ostalo bi moral jaz sam plačat FURSu
(predvidevam)

Kar se tiče online plačil preko tel NFC ali kartice.. Tako je pojavi v appu transakcija

Kar se tiče davka pri prodaji delnic, ki ga omenjajo v članku... Ne poznam za Nemčijo davčnih zakonov.

Pri nas je obdavčitev 25% na razliko v ceni med prodajo in nakupom.
Izgube in dobički se na koledarsko leto poračunajo potem je davek na vse take transakcije 25% - (olajšave na dolžino lastništva). Tako, da ta davek se bo 100% poračaunaval pri nas s Fursom. Tukaj nima Traderepublic kaj vnaprej pobirat. (nisem še nič delnic prodal)


Skratka men se zdi zapis na Financah kot Naročen s strani NLB & Co...
(tam niso delala plačila 2 dni nazaj, hčerka ni mogla Avio katrte plačat, je javljal NLB odzivnik da jin plačila ne delajo)
crt sporočil: 27.408
[#3043690] 28.06.24 18:42 · odgovor na: 0126Bacis (#3043680)
Odgovori   +    0
[0126Bacis]
Kar se tiče davka pri prodaji delnic, ki ga omenjajo v članku... Ne poznam za Nemčijo davčnih zakonov.
verjetno gre za tole:

kolega je nemski davcni rezident in ima borzni racun pri neki tamkajsnji banki. pravi, da mu pri vsaki prodaji ugotavljajo dobicek in takoj odvedejo akontacijo davka. za moje pojme fakin dizaster, ker ti krci likvidnost ves cas sproti. sem bil v dvomih, a sploh to napisati, da se ne aktivira slovenski fetis na "nemcija je popek sveta, kakor oni, tako moramo mi".

Strani: 1