Zasebnost

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 8.053
[#3009630] 23.10.22 20:45
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.10.2022 20:46
Pričakovani rezultat. In pričakovano je, da Musarjeva gladko zmaga v drugem krogu.

Drugi izvlečki iz rezultata:

Gibanje Svoboda zmanjkuje... ta rezultat že kaže (plus njihova pasivnost glede lokalnih), da bodo na lokalnih volitvah skoraj nevidni. Ali bo bo to poraz ali ne, bo to stvar razprave. (spet še ena stranka, ki ni gradila temeljev na terenu... in to bo potem deja vu s prejšnjimi zgodbami...)

Kordiš - razočaranje za Levico; so se osmešili rezultatsko

Cigler Kralj - podpovprečen, morda slab rezultat, pokazatelj, da ima stranka z Novakovo več vetra v jadra.

Brglez - je kandidat SD-ja, Gibanje Svoboda se je zraven pritaknil kot figov list... ni pomagalo kaj prida. Ljudje na levici volijo s svojo glavo. So mu pa dvignili njemu osebno rating... ga na nek način že delno iz naftalina potegnili in mu podaljšali politični staž.

Prebilič in Senčarjeva - prijetni presenečenji teh volitev
FIN-544124 sporočil: 3.002
[#3009632] 23.10.22 21:22 · odgovor na: FIN-379669 (#3009630)
Odgovori   +    3
Točno tako.

Odlično napisano.

Brglez je zelo pozno vstopil.

Seveda pa so si vse volitve med seboj zelo različne.

Nič ne gre po avtomatiki.

Kot si omenil pričakujem nasploh slab rezultat SVOBODE na lokalnih volitvah.

Iz preprostega razloga, ker na parlamentarnih so/smo volili Goloba.

Na lokalnih pa so kandidati po vaseh in tam ljudje volijo njihovega predstavnika.

In večkrat je tako, da sploh ni pomembno katera stranka, če sploh, stoji za kandidatom.

Še posebej dobro pa se utrjujejo večni ali "doživotni" župani in njihove liste.

Ja, ja, letos bo še zanimivo.
FIN-544124 sporočil: 3.002
[#3009634] 23.10.22 21:32
Odgovori   +    3
Hmmmmm, kaj NSi letos ni imel predstavnika v predsedniški bitki ?
FIN-467473 sporočil: 1.836
[#3009635] 23.10.22 21:39
Odgovori   +    2
Žal v drugi krog brez mene.
Froc sporočil: 2.033
[#3009636] 23.10.22 22:19
Odgovori   +    8
Poraz Kordiša in Levice. Ostali so na pozitivni strani razen mlačne Svobode z Brglezom. Itak bo napovedan drugi krog.
FIN-467473 sporočil: 1.836
[#3009640] 24.10.22 05:13
Odgovori   +    1
kot pred 10 leti vedno dobijo luzerji bitko.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3009645] 24.10.22 07:23
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: Rokc5 24.10.2022 07:24
Logar je res vse presenetil in res nad napovedmi, odlična kampanja do sedaj.

Zelo zadovoljen sem, ker je v II. krogu namesto Brgleza (Danilo Türk št. 2) Musarjeva.
Kordiš pa tudi ni naredil preboja, ki sem se ga bal (verjetno so ciljali na 10%). Je pa Senčarjeva pokazala, da bodo populisti iz Resni.ce zelo zelo ZELO nevarni.

Overall pa je bil dober večer.
Z1 sporočil: 678
[#3009675] 24.10.22 11:35 · odgovor na: FIN-379669 (#3009630)
Odgovori   +    11
To sporočilo je izbrisal avtor (31.10.2022 07:56)
MojemnenjeXXL sporočil: 343
[#3009678] 24.10.22 12:18
Odgovori   +    2
Spoštljiv dvoboj dveh inteligentnih kandidatov. Fer, brez nizkih udarcev. Bravo Anže in Nataša.
murje sporočil: 5.120
[#3009679] 24.10.22 12:24
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: murje 24.10.2022 12:29
BOB DNEVA

"V naslednjem mesecu bo nekaj spektakla in veliko prijaznih besed - predvsem pa vzbujanje vtisa, da je izbira predsednika republike najpomembnejše vprašanje naše družbe."
Dr. Suzana Žilič Fišer, izredna profesorica ,
Četrtek, 29.september 2022
www.vecer.com

BOB DNEVA

"Obleka naredi človeka, pravi staro reklo, marketing in PR pa predsedniškega kandidata."
Igor Ž. Žagar, profesor retorike in argumentacije
Sreda, 5.oktober 2022
www.vecer.com

BOB DNEVA

"Zgodovina nas uči, da so politike politikov, ki izvirajo iz osebnih frustracij, lahko ne le prepričljive, ampak tudi stabilne."
Dr. Vesna Vuk Godina, socialna antropologinja
Četrtek, 6.oktober 2022
www.vecer.com

BOB DNEVA

"Sedanji položaj predsednika republike je oslabljen do te mere, da nima pravih pooblastil, s katerimi bi lahko razreševal blokade oblasti, do katerih lahko pride zaradi konfliktov med parlamentom in vlado."
Dr. Tadej Dubrovnik, pravnik
Sobota, 8.oktober 2022
www.vecer.com

BOB DNEVA

"V Sloveniji se je res boljše malo manj ukvarjati z ‘Janšo in Kučanom‘, boljše je prebrati kako dobro knjigo."
Jožef Školč, nekdanji politik
Sobota, 15.oktober 2022
www.vecer.com

BOB DNEVA

"Po eni strani smo pri Pahorju doživeli šok zaradi po svoje sicer zelo izvirne in zanimive kampanje, ampak Pahor je šel k ljudem, danes pa kandidati delujejo vzvišeno nad vsem tem, lahko bi rekli tudi nad ljudmi."
Ljerka Bizilj, nekdanja novinarka
Petek, 21.oktober 2022
www.vecer.com
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3009683] 24.10.22 12:42 · odgovor na: MojemnenjeXXL (#3009678)
Odgovori   +    10
A se samo meni zdi izjemno svinjska izjava Goloba "Mi že vemo kdo bo zmagal v drugem krogu" ker se pač drugi krog še ni niti začel in izjava izpade kot, da samih soočenj stališč in mnenj sploh ne potrebujemo in bo prečastiti vladar Golob kar sam določil kako bo?!?

Pa četudi smo že imeli ankete, ki so merile približna potencialna razmerja med A.L in NPM v drugem krogu, ja vis vemo, kakšne so bile meritve, a vseeno se tako ne govori.
Aja btw. toliko je premogel kulture da je Logarju čestital, da ga ni kar pred kamerami ozačil za 'fašista'. "Bravo" Golob ... :(

Ne vem, tipčka malce odnaša, on bo kar mimo ljudi določil kako bo, ker on že ve, tako kot poslanka Svobode, ki je v parlamentu rekla "Da je mnenje ljudi o določenih stvareh škodljivo."

Sem mislil, da je kot doktor znanosti, inženir, bolj inteligenten in da ve, da je v veliki meri zmagal zaradi medijev, visoko pogojevane podpore 8. marca in velikega dela antivaxxerjev in ne zaradi sebe.

Dober rezultat dr. Senčarjeve je dejansko že malo nakazal, kako zelo se je Golob pri svojih 400.000 glasovih zanašal tudi na antivaxx-moment.

Gospod premier pa to razume kot mandat, da lahko kar določa izide vsega vnaprej.
Endimion sporočil: 10.431
[#3009686] 24.10.22 13:10 · odgovor na: Z1 (#3009675)
Odgovori   +    4
[Z1]
To da levaki volijo z glavo se ne bi mogel strinjat. Tisti, ki voli tajkuna glave kej dost ne more uporabljat. To se bo še posebej videlo v 2. krogu. Na voljo sta namreč samo tajkun in borec proti tajkunom. Odločitev z glavo bi bila enostavna. S čim voli levak me pa dejansko zanima? Mislim, da gre za čustva, medijsko propagando, kar reče nekdo..., ne vem.
Ko začneš vse tiste, ki ne glasujejo v skladu s tvojimi pričakovanji, obmetavat z žaljivkami, konretno v tem primeru, da nimajo glave, da bi jo uporabili...

...hkrati pa ta ista množica ljudi zgodovinsko v zadnjih 30 letih pomeni med 60 in 70% vsega volilnega telesa...

.. se je za vprašat, ali je res v njih problem.

(ravno tako boš presenečen, kaj pri taki porazdelitvi glasov pomeni dvokrožni večinski volilni sistem)

Tak zapis kot tvoj je ko ona fora, kjer se tip vozi po napačni strani avtoceste, in na radiu zasliši opozorilo, da en vozi po napačni strani AC. IN si misli naš vreli voznik "Kaj en, lej kolk jih je..."
FIN-467473 sporočil: 1.836
[#3009690] 24.10.22 13:26
Odgovori   +    0
No commenr.
Z1 sporočil: 678
[#3009692] 24.10.22 13:41 · odgovor na: Endimion (#3009686)
Odgovori   +    7
To sporočilo je izbrisal avtor (31.10.2022 07:56)
primvla sporočil: 735
[#3009702] 24.10.22 14:16 · odgovor na: Z1 (#3009692)
Odgovori   +    1
endimioncek nima odgovora najbrz zaradi tega, ker se je pred meseci rezal v ksiht znancem, ki so mu govorili, da se nam bo se kolcalo po barbiki (projiciram lastno izkusnjo drugi osebi). no, tole dvoje zdajle, kar nam je preostalo po prvem krogu, je res slabse od boruta.
Endimion sporočil: 10.431
[#3009708] 24.10.22 14:42 · odgovor na: Z1 (#3009692)
Odgovori   +    4
[Z1]
Endimonček, ko ti zmanjka argumentov se po navadi umakneš iz debat. In argumentov nikoli nimaš. Jaz pa dejansko ne vem na podlagi česa levaki volijo. Se mi je že zgodilo, da sem poslušal levičarja jamrat, kako je bilo bolje pod desnico in so ble boljš plače.... pa sem ga vprašal zakaj pa potem ne voliš desnico, je pa rekel, citiram : Ja.... in se je obrnil in šel. Smešno. Odgovora pa na žalost ni.
Poskusi imet malce manj pokroviteljski odnos..

Preveliko težo daješ raciu. Ljudje se na volitvah ne odločamo racionalno, ampak emotivno. Volimo vtis. In ne, tako ni le na levi, ampak še bolj vidno na desni. Kjer je eden od liderjev uspel med svojo politično stranko in samim seboj postavit tako močan enačaj, da ga znotraj same stranke častijo malodane kot božanstvo, hkrati pa je neprebavljiv za kogarkoli izven svoje partije. Podcenjuješ nemerljiv del.
Če gre keš iz Črne gore, preko Slovenije, v davčno oazo in nazaj v Nemčijo, potem pa v Rusko dačo, ki je v lasti nemškega podjetja, se človek vpraša. Ali je to pošteno, skrbno, odkrito in ne vem kaj vse še piše na plakatih. Jaz vem kak je odgovor. Ne vem pa zakaj bi volil tajkune, ki imajo keš zunaj Slovenije. Niti enega pametnega razloga ne vidim. Lahko pa me razsvetliš.
Se lahko strinjam. In kjerkoli po svetu bi to bil zadosten razlog da partner sploh ne kandidira, ker bi bilo tveganje da se nek "nelegalen" skret pokaže, enostavno prevelik. Zadosti bi bil sum!

V Sloveniji pa imamo politično prakso, in ne smej se, ampak dejansko smo to vzeli za normo, da "vsaka svinjarija ni kaznivo dejanje". In je prvi odziv politika, ki se ga da na roštilj, da "Bodo sodišča povedala, da je to političen pregon, etc..." In imamo tako na levi kot na desni heavyweighte, ki so tako prišli skozi, in so še vedno politiki.
Endimion sporočil: 10.431
[#3009729] 24.10.22 16:54 · odgovor na: primvla (#3009702)
Odgovori   +    4
Prvič v zgodovini imamo dva kandidata, od katerih ima dejansko vsak svojega strica iz ozadja. In oba strica iz ozadja sta nominalna sovražnika. Že dolgo :)

Jansa lahko postane stric iz ozadja... končno :)
hostamox sporočil: 8.460
[#3009739] 24.10.22 19:46 · odgovor na: Endimion (#3009729)
Odgovori   +    4
Meni je pri vsem cirkusu oesekoli levo desnih presenetljivo, da jj vidijo kot hudiča.
Meni je za kvazi slovenskaleva liberalnost bolna, ko se grejo da so nek intelektualen presežek nad desnico.
V resnici pa so mogoče še hujši packi kot na desni.
Tako mi ni jasno zakaj bi sploh zagovarjal musarjevo, katere partner ima nepojasnjene posle, napram Logarju katerega edina napaka je, da je član SDS, predvidevam.

To je nekje na nivoju, da je vsak peder, ničvreden drek.
Pa mislim, da nama je jasno, da to ne drži.
FIN-544124 sporočil: 3.002
[#3009751] 25.10.22 02:39 · odgovor na: Rokc5 (#3009683)
Odgovori   +    0
[Rokc5]
A se samo meni zdi izjemno svinjska izjava Goloba "Mi že vemo kdo bo zmagal v drugem krogu" ker se pač drugi krog še ni niti začel in izjava izpade kot, da samih soočenj stališč in mnenj sploh ne potrebujemo in bo prečastiti vladar Golob kar sam določil kako bo?!?
No, večkrat je res, da raznih soočenj ne potrebujemo.

Ljudje se odločajo po različnih kriterijih.

Zadnjič sem šel malo pogledat soočenje, ko so bili zbrani vsi kandidati.

In bilo je poden ob podna !

Pa ne zaradi kandidatov, ampak zaradi moderatorke in tistih, ki jo usmerjajo in stojijo za njo.

Še dobro, da imam na TV možnost pogledat za nazaj, da ne rabim videti vseh neumnosti raznih medijev.

Hmmmmm, pa še k izjavi Goloba.

Ne gre toliko zato, da bi on določal kako bo.

Iz vsega skupaj pač razbere situacijo in ve kako se bo razpletlo.

Mimogrede.

Pred štirimi leti na lokalnih volitvah sem sam povedal za kakšno občino, kdo bo tudi čez 4 leta oziroma letos postal ali bolje ostal župan, ker se to ponekod že od daleč opazi.

Vsaj za tiste, ki malo analitično gledamo na zadeve.

In še to.

Ko je iz boja za predsedniško palačo izstopila Marta Kos sem vedel, da bo točno taka situacija, kot se sedaj dogaja.

Pa Brgleza še ni bilo v igri.

In še enkrat mimogrede.

Že januarja sem vedel, da bo Golob zmagal na parlamentarnih volitvah.

Pa nisem noben prerok.
Endimion sporočil: 10.431
[#3009803] 25.10.22 17:29 · odgovor na: hostamox (#3009739)
Odgovori   +    2
[hostamox]
Meni je pri vsem cirkusu oesekoli levo desnih presenetljivo, da jj vidijo kot hudiča.
Hudičevo dosti si je z lajanjem vsepovprek naokoli in twitanjem, kriv kar sam. Žal.
Meni je za kvazi slovenskaleva liberalnost bolna, ko se grejo da so nek intelektualen presežek nad desnico.
Ko pogledam najbolj glasen del Janševih silovikov po družbenih omrežjih ugotavljam, da če kdorkoli preseže intelektualni nivo takega diskurza, to ni nek dosežek. Žal. Še enkrat Žal!
V resnici pa so mogoče še hujši packi kot na desni.
Pacek ni pravna kategorija...
Tako mi ni jasno zakaj bi sploh zagovarjal musarjevo, katere partner ima nepojasnjene posle, napram Logarju katerega edina napaka je, da je član SDS, predvidevam.
V Sloveniji smo zalibog razvili prakso, da smo pravna država. In stranpota politike in njih družinskih članov, morajo biti sprocesirani na ustreznih sodnih inštancah. Dokler tega ni, si nedolžen. Še vsak politik, ki so ga tako ali drugače pravno roštiljali, se je skliceval bodisi na to da ga sodnija ni obsodila, ali pa kar na to da mu je ta ista sodnija vse skup podtaknila. In odvisno za vrača katerega plemena gre, bodo pripadniki tulili enako kot vrač. Weeee krivosodje. Weeee konstrukt... weeee politični pregon... weeee saj ni še dokazano nič... weeee ni še pravnomočno... se spomniš kolikokrat smo od obojih poslušali to v zadnjih 30 letih?

Ko govoriva o političnem udejstvovanju, bi bila morala veljati ničelna toleranca. Nema veze barva majice. A se bojim, da je ta vlak odpeljal. V Avstriji predsednik vlade odstopi v momentu, ko policaji odprejo preiskavo suma storitve kaznivega dejanja s strani stranke, katere predsednik je. V Sloveniji ministri odstopijo zaradi tega ker so napihali, po službeni zabavi, v službenem avtu. Tako zelo politično degenerirani smo. Vsi smo za pravno državo, pa norme, pa vsa ta jajca. Dokler ne nasadijo našega Vrača, ali Vračinjo. Pol je pa to medijski konstrukt pa političen pregon, in krivosodje in podobna jajca.
To je nekje na nivoju, da je vsak peder, ničvreden drek.
Pa mislim, da nama je jasno, da to ne drži.
Ne vem kaj naj na to odgovorim. Gay je v mojem slovarju oznaka za spolno usmerjenost moški-moški. Peder pa oznaka za karakter. Oziroma "nisu svi geji pederčine, i nisu sve pederčine geji".

NPM ima masla na glavi. No ne ona. Aleš pa najbrž precej. Vem ne. A vendarle je zbrala več glasov v prvem krogu kot kandidat dveh največjih koalicijskih strank. Pa o samem Brglezu ne mislim nič slabega. Čisto spodoben človek, in najbrž sploh ne bi bil slab predsednik države.

Anže Logar pa ima težavo. Meni denimo prodat zgodbo nestrankarskega ali nadstrankarskega človeka, ko pa je kompletno svojo kariero naredil kot politkomisar SDS. Janšev tajnik. Ko si predsednik sveta politične stranke, in še poveš da boš se formalno odrekel stranki le v primeru zmage na volitvah, je to najmanj licemersko. A on se zaveda, da je dovolj 10 čivkov Janše na Twitterju pa je zanj politične kariere konec. V prvem krogu je dobil 20.000 glasov več kot SDS na volitvah. In nič ni narobe če rečeš da si strankarski kandidat. Lw pretvarjati se ni treba. Čemu? Kar ponosno povej da si sDS kandidat in to je to. Saj vsi vemo, da je. Če se za vse ostale alfa samce in samice, aka nove obraze na vei do sedaj lepi nalepke "Kučanov človek" boš težko temu ne nalepil nalepke "Janšev Človek". Težko si bolj Janšev.

In najbolj grozno? Tipa ne poznam. Ampak nekateri, ki pa ga, pa pravijo da je super človek. Uglajen, razgledan, širokotiren, in neideloški. Pravi antipod Janezu Janši. A je dejansko odvisen od podpore svojega šefa, in kot tak bo vedno na šefovem striku. Žal. Evo tretjič. Žal.
crt sporočil: 27.368
[#3009805] 25.10.22 17:37 · odgovor na: Endimion (#3009803)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 25.10.2022 17:43
[Endimion]
In najbolj grozno? Tipa ne poznam. Ampak nekateri, ki pa ga, pa pravijo da je super človek. Uglajen, razgledan, širokotiren, in neideloški. Pravi antipod Janezu Janši. A je dejansko odvisen od podpore svojega šefa, in kot tak bo vedno na šefovem striku. Žal. Evo tretjič. Žal.
moje ne zelo originalno gledanje je, da je pohod logarja na predsednisko mesto v bistvu golden parachute, kako iz stranke prijazno spraviti nekoga, ki je prevelik zanjo oziroma za njenega vodjo. ziga turk je sel precej potihem, tole je pa tak lep odhod s spremstvom in muziko.

poleg tega, kar si napisal sam glede "nekateri pravijo".

tako da nisem imel problema glasovati zanj v prvem krogu in ne bom imel v drugem if present trends continue. sicer je matematicno to precej kepa po hribu gor, vendar a) vseeno so neke sanse odvisno od tega, kdo bo dejansko sel na volitve in b) kaj pa naj drugega pocnem kot volim tako, kot mislim, da bi prineslo dober rezultat.

seveda je tudi opcija (hocem rec, verjetnost blizu ena), da bodo v fotofinisu maksimalno ven udarili (eni in drugi) plemenski nagoni in bo fuknjeno jurisno krilo sds priredilo kake take vaje, da bo zagravzalo logarja publiki izven stranke, ker se bo povecala zelja ne imeti aboslutno nic z sds. v tem so tradicionalno zelo dobri. ampak v tem primeru clovek ne bo mogel lepo ven iz stranke in bo ostal not in se naprej motil povprecje. kurc pol :)
primvla sporočil: 735
[#3009816] 25.10.22 19:58 · odgovor na: crt (#3009805)
Odgovori   +    0
torej, volimo logarja, da bo nakuliral sds! aja, kaj pa pes in rep?
crt sporočil: 27.368
[#3009818] 25.10.22 20:08 · odgovor na: primvla (#3009816)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 25.10.2022 20:09
[primvla]
torej, volimo logarja, da bo nakuliral sds! aja, kaj pa pes in rep?
s tem, ko gre posamezni skulirani element ven iz sds, ta seveda ne postane bolj skulirana, kvecjemu manj.

vendar cilj ni imeti skulirano sds (konec koncev le zakaj bi ravno ona bila izjema), cilj je samo imeti skulirano osebo na predsedniski funkciji.
hostamox sporočil: 8.460
[#3009827] 25.10.22 21:59 · odgovor na: Endimion (#3009803)
Odgovori   +    1
Ni desnica le Janša in veliko ki nas je na desni, vemo da ni nek presežek.
Sam očitno nas ni dovolj takih za drugačno desnico.
Ko sem bral eno Crtovo priporocilo je bil pod Hitlerjem cb bankir pravi maher podobno kot trenutno ona gospa pri ruski cb.

Če si za desno in se želiš politicno udejstvovat, ti kaj več koj jj ali Nsi pac ne ostane.
Ne vem zakaj vidiš le gozd in ne posameznih dreves.
In če jih že ti ne, jih bojo ostali še toliko manj in je skoda agitirat za Logarja.
crt sporočil: 27.368
[#3009830] 25.10.22 22:18 · odgovor na: hostamox (#3009827)
Odgovori   +    2
[hostamox]
Ko sem bral eno Crtovo priporocilo je bil pod Hitlerjem cb bankir pravi maher podobno kot trenutno ona gospa pri ruski cb.
ja, hjalmar schacht. lastnorocno zjebal hiperinflacijo ... in resil problem kako znova oborozit nemcijo. rusi cist ven padli, ko je bil oproscen v nurnbergu.
Endimion sporočil: 10.431
[#3009844] 26.10.22 06:55 · odgovor na: hostamox (#3009827)
Odgovori   +    1
[hostamox]
Ni desnica le Janša in veliko ki nas je na desni, vemo da ni nek presežek.
Dosedanji vtis je, da je slovenska "Desanka" Janez Janša in 10%.
Sam očitno nas ni dovolj takih za drugačno desnico.
Vi ste teh 10%. Na 30% osnove. Alzo 3% populusa.
Ko sem bral eno Crtovo priporocilo je bil pod Hitlerjem cb bankir pravi maher podobno kot trenutno ona gospa pri ruski cb.
Schacht je jahal že malo pred dolfetom. In njegove BEFO in kasneje MEFO zadolžnice so bile njegova pogruntavščina. Emisija denarja, brez da se v državni bilanci to pozna. Leta 1936 je bil odstopljen hehe.
Če si za desno in se želiš politicno udejstvovat, ti kaj več koj jj ali Nsi pac ne ostane.
Ne vem zakaj vidiš le gozd in ne posameznih dreves.
In če jih že ti ne, jih bojo ostali še toliko manj in je skoda agitirat za Logarja.
Ta gozd ima težavo da je not ena ogromna sekvoja (Janša), okol nje pa drobir smrečic. In pol se pojavi nek malo višji borovec, pa še ta zgolj zato ker mu je sekvoja blagovolila malo več prostora. Če velja črtova teza, potem sekvoja tega sonca več ne blagovoli dati. A je nekako piarovsko lepše borovec presadit kot pa požagat.

Malo sem preletel tw feed. Ko že črt pravi da upa, da se ne bo Janšev SturmAbteilung polotil jurišne solaže.. včeraj je nekdo nazjal in menda grozil Niki Kovač. Kontra streli so že bili "Ja kaj pa kljun odpira". Pa "Ja kaj pa pričakuje".. od tega istega SturmAbteilunga. In pozabljajo, da je ta ista punca s svojo agitprop akcijo #PejteVolit lastnoročno zvlekla na volitve maso pasivnih mladih volilcev. In kolikor so SturmAbteilungovci štorasti, imajo pa spomin zlate ribice, bodo skupaj sešili neko afero za NPM, ki pa se jim bo ekspresno razletela v rokah. Skoraj prepričan sem. Vedno sami sebe spotaknejo 3m pred ciljem.

Anže ima težje delo kot NPM. Zadnja Janševa vlada je močno razredčila bazen uporabnih sredinskih glasov. Ločnica med ti levimi in ti desnimi volilci je imho precej bolj ostra. In mora nekdo ki bi rad posegel bo srednjem bazenu, naredit ostrejšo ločnico med svojo politično mislijo, in prevladujočo na desni. To se ve čigava je. Če pa bo šel predaleč proti sredini, tvega izgubo svoje volilne baze. Oziroma delom nje.

Oziroma. NPM komot zmaga brez enega samega glasu desnih volilcev in volilk. Anže pa brez njih nima osnovnih šans. Tako da ne. Nima lahkega dela. Zanj kot politika pa je na tnalu to pot precej.
hostamox sporočil: 8.460
[#3010014] 27.10.22 11:12 · odgovor na: Endimion (#3009844)
Odgovori   +    0
Tole z Niko je prišlo just in time :).
Čeprav naj bi bilo tega več in že prej.

Borci na novi imajo malo drugačno verzijo.
nova24tv.si/slovenij...i-zgodilo/

Strani: 1