10 min
Box Now pri Zagrebu odprl center za 150 tisoč paketov na dan, na vrsti je Slovenija
50 min
Nemčija opušča milijardni obrambni projekt: fregate F-126 ne bo
57 min
Evropske borze večinoma v rdečem, delnice orožarjev strmo navzdol
1 ura
Kakšen mesec! Litostroj pobral za 60 milijonov naročil
1 ura
Bo iz K10+ zrasel slovenski zadružni trgovski velikan?
2 uri
Zakaj je SpaceX včeraj izdal za 25 milijard dolarjev obveznic
2 uri
Allianz: v Hormuški ožini je obtičalo za 125 milijard dolarjev tovora
3 ure
(reportaža) Kako digitalizacija in UI spreminjata proizvodne procese v slovenskih podjetjih
3 ure
Obvestilo imetnikom enot sklada »Eurizon Manager Selection Fund« (»FCP«), kolektivnega naložbenega podjema, ustanovljenega v skladu z luksemburško zakonodajo (Oglas)
4 ure
Mehika: konkurenčni so zaradi nizkih plač
6 ur
Kmetijsko ministrstvo našlo dodatni milijon evrov. Za koga?
6 ur
Na Štajerskem gradi enega največjih nasadov kivija v Sloveniji
8 ur
Zakaj bo Panvita prodala do petkrat več na Hrvaškem
8 ur
Koreja: najbolj vroča borza na svetu, kjer se za nakup delnic jemlje kredit
8 ur
Frida: glasna in vroča računska hrbtenica slovenske umetne inteligence
8 ur
Vogel z maržo, ki je večja od Krkine 1
8 ur
Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil 1
8 ur
Od meritev do ukrepov: kako občine ugotovijo, kaj onesnažuje njihov zrak
13 ur
Bo Bruselj uslišal Cigler Kralja?
13 ur
Pregled ameriških trgov: Razprodaja delnic proizvajalcev čipov potisnila Nasdaq navzdol

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vnovično ogrevanje na delovno temperaturo

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2845887] 18.05.20 13:02
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-317028 18.05.2020 13:04
Gospodarstvo ohlajajo tudi plače v javnem sektorju. Vzemimo za primer plače učiteljev na Češkem in v Sloveniji, ki sta najbolj podobni državi v EU. Pokukajmo na OECD, na data.oecd.org/edures...laries.htm Kliknemo "Table". Kaj imamo v tabeli? Letne plače učiteljev po enakem imenovalcu za leto 2018:
Slovenija 42.110,7
Češka 24.273,0

Z velikim veseljem čakamo na novo tabelo za leto 2019, leto velikega štrukljevanja in pravih lukulskih pojedin v javnem sektorju.
UFE sporočil: 42
[#2845915] 18.05.20 15:55 · odgovor na: anon-317028 (#2845887)
Odgovori   +    3
Cifra za učiteljsko plačo bi pri 42k letno znesla za Slovenijo ca. 3.500 br/mes, kar ziher ne drži.

Pa čudno je tudi npr:
Nemčija: 74.485
Francija: 37.700
rame sporočil: 1.018
[#2845924] 18.05.20 16:58 · odgovor na: anon-317028 (#2845887)
Odgovori   +    2
Učitelj pred penzijo z skoraj vsemi nazivi in napredovanji ima 2200 bruto.Da nimaš ti slučajno podatkov kaj bi Štrukelj rad nekje v prihodnosti (2050).
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2845970] 18.05.20 21:09 · odgovor na: UFE (#2845915)
Odgovori   +    2
[UFE]
Cifra za učiteljsko plačo bi pri 42k letno znesla za Slovenijo ca. 3.500 br/mes, kar ziher ne drži.

Pa čudno je tudi npr:
Nemčija: 74.485
Francija: 37.700
Podatke za Slovenijo je dalo:
Stalno predstavništvo Republike Slovenije pri OECD
28, rue Bois-le-Vent
75116 Pariz
Francija
Telefon: +33 (0)1 44 96 50 69
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2845973] 18.05.20 21:24 · odgovor na: rame (#2845924)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 18.05.2020 21:26
[rame]
Učitelj pred penzijo z skoraj vsemi nazivi in napredovanji ima 2200 bruto.Da nimaš ti slučajno podatkov kaj bi Štrukelj rad nekje v prihodnosti (2050).
Zato, da po podatkih OECD slovenski štruklji imajo sanjske plače, nisem prav nič kriv. Že večkrat sem napisal, da je podatke o plačah naših štrukljev dalo naše predstavništvo pri OECD, ki za višino plač stoji. Torej, pokliči jih, mail pošlji, poštnega goloba, srako, Cevina Costnerja iz filma "Poštar", lahko Jacka Nicholsona iz filma Postman Always Tings Twice, je kar lepo ljubčkal Jessico, ker je imel točne podatke o njenih potrebah...
Stalno predstavništvo Republike Slovenije pri OECD
28, rue Bois-le-Vent
75116 Pariz
Francija
Telefon: +33 (0)1 44 96 50 69
UFE sporočil: 42
[#2845985] 18.05.20 23:23 · odgovor na: anon-317028 (#2845973)
Odgovori   +    2
Ne uporabljam jaz očitno zgrešenih podatkov za lajno dolgočasno o parazitih iz javnega sektorja. Tako da kar izvoli s temi pisemci in golobčki, pa potoži pri Stalnem predstavništvu, kako je čmoknila tesno tesno s temo članka povezana argumentacija na forumu. Mimogrede pa lahko še navržeš vprašanje, če so plačani za poročanje.

Strani: 1


vm-kiva