Zasebnost
13 min
Vlada sprejela deklaracijo o socialnem dialogu, ki naj bi stekel še ta mesec
35 min
Kako do ugodnega posojila in komu je to namenjeno
1 ura
Takšno je končno besedilo uredbe o določanju cen derivatov 10
1 ura
Vloge za davčne olajšave in odlog plačil bodo le še elektronske, prav tako tudi vročanje dokumentov
3 ure
Industrijska proizvodnja aprila: na evrskem območju medletni upad, pri nas rast
3 ure
Pretovor v hrvaških pristaniščih se je sesedel za četrtino, Luko Ploče udarilo zapiranje koksarne Arcelor Mittal Zenica
3 ure
Evropska avtomobilska industrija kritična do ukrepov evropske komisije proti Kitajski
4 ure
Brezposelnost v OECD tudi aprila ostaja pri 4,9 odstotka
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Šef nemške borze podivjal na vlado in katastrofalno ekonomsko politiko 3
4 ure
Prežeče nevarnosti v poletju športnih spektaklov
4 ure
Uporabniki appa NLB Pay ob plačilih ne bodo več dobili SMS
5 ur
SŽ-VIT po novem vzdržuje tudi Siemensove lokomotive vectron
6 ur
Fedex: zaradi šibkega povpraševanja bodo v Evropi odpustili do dva tisoč zaposlenih
8 ur
Aleš Skok teden dni pred skupščino v dodatne nakupe Cinkarne 1
8 ur
Novi lastnik Mercatorja je tudi uradno Pavao Vujnovac 1
9 ur
Energetska preobrazba podjetja Aklimat: do 2,7 milijona evrov prihrankov v 30 letih (Oglas)
9 ur
GRAFI Rekordna prodaja motociklov v Sloveniji: katere in kako zmogljive kupujemo
13 ur
Kako Steklarni Hrastnik uspe obdržati visoko dodano vrednost
13 ur
Boštjan Vasle, guverner BS: Rekordni dobički bank se ne bodo kar ponavljali iz leta v leto

Strani: 1

anon-35232 sporočil: 105
[#1190674] 28.04.11 08:37
Odgovori   +    2
Kljub dejstvu, da je davčnih utaj največ med s.p. ji in majhnimi d.o.o., si DURS ne bi smel privoščiti takšnega selektivnega kaznovanja. Največja napaka našega davčnega pa tudi socialnega sistema je, da dejansko ne upošteva neto vrednosti premoženja. V švici so na primer davki že pregovorno visoki, pri čemer pa je njihov davčni sistem prazaprav zelo pošten. Pri obdavčitvi premoženja se na primer upošteva neto vrednost premoženja. To pomeni, da če sem za hišo ki je vredna 200 tisoč EUR najel 150 tisoč EUR posojila, ki ga še nisem odplačal, znaša neto vrednost premoženja 200 tisoč EUR manj stanje glavnice na dan izračuna. Država na eni strani pri ugotavljanju premoženja, ki ga ima zavezanec za plačilo vrtca,kot naložbo v d.o.o, upošteva knjigovodsko vrednost kapitala, ki pa je dejansko knjigovodska neto vrednost premoženja. Zakaj različni pristopi meni ni jasno.
anon-115813 sporočil: 632
[#1190814] 28.04.11 10:01 · odgovor na: anon-35232 (#1190674)
Odgovori   +    2
[0331BLatr]
Kljub dejstvu, da je davčnih utaj največ med s.p. ji in majhnimi d.o.o., si DURS ne bi smel privoščiti takšnega selektivnega kaznovanja. Največja napaka našega davčnega pa tudi socialnega sistema je, da dejansko ne upošteva neto vrednosti premoženja. V švici so na primer davki že pregovorno visoki, pri čemer pa je njihov davčni sistem prazaprav zelo pošten. Pri obdavčitvi premoženja se na primer upošteva neto vrednost premoženja. To pomeni, da če sem za hišo ki je vredna 200 tisoč EUR najel 150 tisoč EUR posojila, ki ga še nisem odplačal, znaša neto vrednost premoženja 200 tisoč EUR manj stanje glavnice na dan izračuna. Država na eni strani pri ugotavljanju premoženja, ki ga ima zavezanec za plačilo vrtca,kot naložbo v d.o.o, upošteva knjigovodsko vrednost kapitala, ki pa je dejansko knjigovodska neto vrednost premoženja. Zakaj različni pristopi meni ni jasno.
Meni pa ni jasno kako so pri nas vedno največje barabe najglasnejše.

Strani: 1