Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Lažni miti "organske hrane"

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Odklop] Tema: Lažni miti "organske hrane"
[#988220] 14.11.10 15:26 · odgovor na: (#988206)
Odgovori   +    6
Problem je, da tudi zelo doštudirani stručkoti neovrgljivo lahko zelo malo dokažejo. Zato jaz ostajam pri tem, da je solata z vrta boljša, več pa ne vem.

1. kakšen je trade off med tem, da ima rastlina višjo vsebnost mikotoksinov zaradi nezatiranih gliv in plesni, ali pa višjo vsebnost pesticidov, NE VEMO. Vemo, da če boš požrl enormne količine plesni ali pesticida, se boš stegnil, ampak kako stvar deluje v malih količinah, in kako se izgublja, in kaki so dooooolgoročni vplivi, ne vemo.

2. Kaj naj bi bila optimalna hrana za ljudi, ne vemo. Imamo svoje piramidice in toliko tega in onega, ampak v resnici nimamo pojma. Nobena raziskava ni dala neovrgljivih rezultatov za katero od marketinško priporočanih smeri, ljudje so po vseh sortah prehranjvanja dočakali precej podobne starosti.

3. V teh stvareh je preveč dejavnikov na kupu. Ne moreš lepo narediti testnih skupin in kontrolne skupine iz živih ljudi, ker bi jih rabil ogromno za take eksperimente, trajalo bi celo večnost... (morda tržna niša za kitajce?) To je čisto teoretiziranje in družboslovje :-) Za komunizem smo imeli test 60 let, pa še vedno ni in ni jasno, da ne špila.

Zato je solata z vrta (morda tudi taščinega) dobra. Ko sem se o tem (eko ali neeko) pogovarjal z "dobro obveščenimi", so bili precej manj prepričani v svoje vedenje, kot forumski omnivedeži.

Če pa se kdo ne strinja s tem, da je zelenjad z vrta moje mame in morda celo tašče, boljša od tiste s trgovin, je seveda komunist, janšist, pokvarjeni kazino kapitalist, povampirjeni neoliberalni suženj zablod, wannabe tajkun, in mu veljajo vse tiste stvari, zaradi katerih bi Finance policiji pomagale pri izganjanju tujca, ako bi ta tako zahtevala.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 988220

Strani: 1

anon-230542 sporočil: 2.807
[Odklop] Tema: Lažni miti "organske hrane"
[#988244] 14.11.10 16:17 · odgovor na: anon-207617 (#988220)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-230542 14.11.2010 16:25
[NemirniTujec]
Zato jaz ostajam pri tem, da je solata z vrta boljša
To je samo mit... strokovnjaki bi ti hitro dokazali, da se v ničemer ne razlikuje od intenzivno pridelane solate iz rastlinjaka ;)

Zanimivo da se noben od zgoraj omenjenih strokovnjakov ni vprašal, zakaj ima zelenjava z vrta boljši okus, če se po sestavinah ne razlikuje od tiste iz rastlinjaka.

Strani: 1