Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

JanezNovak131 sporočil: 1.102
[Nepremičnine] Tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj
[#947704] 06.10.10 11:59 · odgovor na: anon-15342 (#947610)
Odgovori   +    2
Me zanima čez koliko časa se bo usul plaz, ki ga je sprožil padec Vegrada.

Ali drugače: Si bodo upniki Vegrada še dolgo metali pesek v oči ali bodo končno začeli zmanjševati škodo?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 947704

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[Nepremičnine] Tema: Kako nepremičninarji odhajajo v stečaj
[#950101] 08.10.10 08:41 · odgovor na: JanezNovak131 (#947704)
Odgovori   +    12
[JanezNovak131]
Me zanima čez koliko časa se bo usul plaz, ki ga je sprožil padec Vegrada.
Ali drugače: Si bodo upniki Vegrada še dolgo metali pesek v oči ali bodo končno začeli zmanjševati škodo?

Med kalvarijo Gradisa so banke stopile trdno kartelno skupaj in ponudile 30-letne kredite, pa EURIBOR + 1% ipd. In so cene [kao] obstale.

Med kalvarijo Vegrada so banke stopile še trdneje kartelno skupaj in zlobirale uvedbo Državne jamstvene sheme za fizične osebe (www.zps.si/za-medije...Itemid=403 ), v okviru katere je bilo stanovanja do 100 k€ mogoče kupiti brez enega evra lastnega vložka. In so cene [kao] še naprej stale.

In zdaj je vse bolj jasno, da prihaja kalvarija SCT ...
www.dnevnik.si/poslo...1042393762 : Na naše vprašanje, ali držijo informacije, da je podizvajalce obvestil, da do nadaljnjega poplačil ne bo, je [Ivan Zidar] odvrnil, "da so ti podizvajalci bogateli na račun SCT, zdaj pa vsi cvilijo".
... tako da bo zanimivo videti, če lahko banke stopijo še trdneje kartelno skupaj in izumijo še kaj; za načrt za državni odkup 4000 stanovanj smo že slišali, a po mojem (i) ni izvedljiv in (ii) niti to ne bi bilo dovolj.

Strani: 1