Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Cene nepremicnin LJ-VIC po poplavah

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-52466 sporočil: 324
[Nepremičnine] Tema: Cene nepremicnin LJ-VIC po poplavah
[#931047] 21.09.10 18:49 · odgovor na: anon-8705 (#930965)
Odgovori   +    0
[0111Mo2]
Fora je v tem, da te zavarovalnice nategnejo. Ponavadi ne prebereš drobnega tiska. Jaz sem zdaj to storil in ugotovil, da plačujem 250 eur letno za zavarovanje, ki mi ne krije praktično ničesar, kar bi se mi dejansko lahko zgodilo:
- potres
- poplava
- udar strele
- saje zaradi požara v drugem stanovanju
- požar, kot posledica kratkega stika

Jaz bi z veseljem plačeval zavarovanje, ki bi mi krilo vsako nastalo škodo, ampak zavarovalnica ima tendenco, da ponudi tako zavarovanje, ki ti praktično nič ne koristi. Tako nima nikoli nobenih stroškov s teboj, plačuješ pa ves čas. V bloki smo dali popvpraševanje in dobili 4 ponudbe od zavarovalnic in nitit eno ni predvidelo poplave. Zakaj?, ker je poleg potresa to edina realna zadeva, ki se ti lahko zgodi i res veliko stane. Smo pa zavarovani proti padcem vesoljskih objektov in podobnim neumnostim...
Nikoli ne bom razumel nekoga, ki sklene zavarovanje ne da bi prej vsaj dvakrat prebral splošne in dodatne pogoje. Kar pa se poplav tiče, so zavarovane redko, če pa že so, pa le do neke maksimalne vrednosti (generalli le pri ekskluzivnem kritju in to le do 2500 eur, če želiš več te dodano zacolal.

lp m

lp m