Zasebnost

Strani: 1 2

anon-28518 sporočil: 90
[#8744] 13.10.06 12:26
Odgovori   +    0
Dragi Boštjan,

z vašim člankom se ne bi mogel bolj strinjati, bojim pa se, da v naši drubi še nekaj časa ne bo oblastnika, ki bi se bolj zavzemal za bonitete staršev in njihovih otrok, prihodnjih davkoplačevalcev. Trenutno so bolj v modi raznorazni kriminalci, zaščiteni in usmiljenja vredni, da jih celo rešujejo po bolnišnicah, ko si režejo žile, ker so seveda po krivici zaprti, pa homoseksualci in transvestiti in še kakšna podobna občudovanja vredna kategorija ljudi...
Kam greš, Slovenija?

P. S.:
Želim vam, da vaši otroci kljub vsem problemom odrastejo v poštene in častne ljudi. Podobne želje namenjam vsem slovenskim staršem, ker tudi sam sodim mednje. Imam sina, v kratkem bo prišel še eden, mogoče celo ne bo zadnji!

Lep pozdrav,
Aleš iz Krškega
anon-10743 sporočil: 2.011
[#8745] 13.10.06 12:27 · odgovor na: anon-28518 (#8744)
Odgovori   +    0

ales14 wrote:
Dragi Boštjan, z vašim člankom se ne bi mogel bolj strinjati, bojim pa se, da v naši drubi še nekaj časa ne bo oblastnika, ki bi se bolj zavzemal za bonitete staršev in njihovih otrok, prihodnjih davkoplačevalcev. Trenutno so bolj v modi raznorazni kriminalci, zaščiteni in usmiljenja vredni, da jih celo rešujejo po bolnišnicah, ko si režejo žile, ker so seveda po krivici zaprti, pa homoseksualci in transvestiti in še kakšna podobna občudovanja vredna kategorija ljudi... Kam greš, Slovenija? P. S.: Želim vam, da vaši otroci kljub vsem problemom odrastejo v poštene in častne ljudi. Podobne želje namenjam vsem slovenskim staršem, ker tudi sam sodim mednje. Imam sina, v kratkem bo prišel še eden, mogoče celo ne bo zadnji! Lep pozdrav, Aleš iz Krškega

Ko bom imel otroke, jih ne bom imel a) zaradi slovenske natalitete b) zaradi bonitet od drzave. Bog pomagaj tistim otrokom, ki so spoceti zaradi ugodnosti ali zaradi zaskrbljenosti njihovih starsev nad slovensko nataliteto.
prerok sporočil: 3.248
[#8746] 13.10.06 12:28
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: prerok 13.10.2006 12:29
Bravo! Ama kaj, ko ima nebuloza Toneta Ropa že 100 odmevov, moj odmev je pa tretji na tvoj prispevek.
prerok sporočil: 3.248
[#8750] 13.10.06 12:34 · odgovor na: anon-10743 (#8745)
Odgovori   +    0
Seveda ne. Saj napram strašem imaš bonitete sedaj (kot sklepam iz tvojega odmeva), če boš imel otroke jih boš pa izgubil. Zakaj imamo otroke najbrž nihče natančno ne ve, se nam pa zdi trapasto, da bo nova zakonodaja dala nekaj več samskim, staršem pa vzel. Ekonomsko gledano sem čisto za, če ukinemo penzije. Moji straši s tem ne bodo imeli problem, jaz pa tudi ne.

Amen
XVLAM sporočil: 3
[#8759] 13.10.06 12:51
Odgovori   +    0
Jaz naivnica (noseča s tretjim otrokm), pa verjamem blebetanju ministra Drobniča kaj vse je ta vlada naredila za pospeševanje rodnosti, on pa drži figo v žepu. Sem tako jezna nase, da podpiram tako vlado. Nič več!
anon-989 sporočil: 3
[#8762] 13.10.06 12:58
Odgovori   +    0
V tej državi se na splošno nima smisla truditi. Namreč, smo družina s tremi majhnimi otroci in taki imenovanimi nadpovprečnimi dohodki, tako da pač pademo iz vseh lestvic za otroške dodatke in podobno. No, ostane nam 80.000 SIT letnega dodatka za veliko družino. Država hvala! Kaj pa odlivi? Najprej, moja dohodnina (efektivno 35% z že vračunanimi olajšavami za vse tri otroke) in prispevki (22%) mi odnese krepko čez polovico, sicer dobre bruto plače. Žena ni nič na boljšem, ker pač nima nobenih olajšav, a tudi samo povprečno slovensko plačo. Sedaj se pa začne:
krediti (da lahko kje živimo): 200.000 SIT
otr. hrana in plenice, pa obleka: recimo 50.000 SIT
VRTEC!!!!!: 73.000 SIT a to samo za najstarejšega otroka, drugo leto, ko bosta v vrtec šli še obe dvojčici pa bo ta znesek, reci in piši blizu 200.000 SIT!!!!!!!!!!!!!!
Pa saj to ni res!
Nima smisla nadaljevati, poanta pa je v tem, da je bolje biti brezposelen, kasirati otroške doklade, pa po možnosti socialno stanovanje, ja, pa smo že približno na istem.

Komentar pa je najbolj zadel žebljico na glavico v dejstvu, da starši nimamo časa! Nimamo časa za uveljavljanje svojih interesov, lobiranje, tečnarjenje kako da smo stigmatizirani, izbrisani,.......... In zato je žal tako, kot je.........
0704Avstr sporočil: 339
[#8769] 13.10.06 13:06
Odgovori   +    0
Dober članek, vendar pa mu še nekaj manjka. Res je, da se bodo nekaterim (na žalost družinam z več otroci), povečali prispevki v državno vrečo brez dna, vendar le za nekaj tisoč tolarjev na leto.

Nihče pa ne pomisli na mlade družine, kjer so starši na začetku delovne karjere in so tako, zaradi naših veleumnih zakonov, že tako plačani majn za isto delo, kot ga opravlja nekdo, ki je zaposlen recimo 20 let. Tako si mladi že sedaj s svojo plačo le s težka privoščijo lastno stanovanje, kjer bi otroke sploh lahko imeli. Sedaj pa jim ta vlada z izgovorom "da nam bodo lahko poslali že v narej izpolnjene obrazce z dohodnisko napovedjo" ukinja tisto dodatno 4% olajšavo, ki so jo lahko sedaj izkoristili v primeru, da jim je le uspelo priti do sredstev za rešitev stanovanjskega problema. Tu pa so številke nekoliko večje kot nekaj tisoč tolarjev na mesec, saj lahko že za nizke plače (nižje ob povprečne bruto plače) ta znesek znaša okoli 100.000 SIT na leto. Ta denar se bo seveda seveda šel za financiranje plač naših "veleumnih" politikov.

Res me zanima, kje je sedaj g. Drobnič s svojimi željami o večjem številu otrok in svojo hvalo o tem kako bo spodbujal nataliteto!!

LP, MP
prerok sporočil: 3.248
[#8770] 13.10.06 13:07 · odgovor na: anon-989 (#8762)
Odgovori   +    0
Začni šparat ;). Ko bosta šla tamaladva v vrtec bo za njiju sicer nekaj manj (maš olajšave za drugega, tretjega otroka v vrtcu), ampak ko bo šel tavelki v šolo, bo šlo plačilo za tamaladva takoj gor. Ker je osnovna šola jasno zastonj! Ekonomsko je še najboljš da se z ženo ločta, se na sodniji zmenta za minimalne alimente, potem pa tisti, ki ima otroke prijavi, da je samohranilec.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#8773] 13.10.06 13:09 · odgovor na: 0704Avstr (#8769)
Odgovori   +    0
..mimogrede, bojda je procent parov, ki živijo neporočeni, oz. "na koruzi", a vendarle v nečem kar sami želijo, da se "izenači s zakonsko skupnostjo" okrog 40%.

Kaj meniš, katere ugodnosti izkoriščajo taki pari?

LP
D.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#8774] 13.10.06 13:09 · odgovor na: prerok (#8770)
Odgovori   +    0

prerok wrote:
Začni šparat ;). Ko bosta šla tamaladva v vrtec bo za njiju sicer nekaj manj (maš olajšave za drugega, tretjega otroka v vrtcu), ampak ko bo šel tavelki v šolo, bo šlo plačilo za tamaladva takoj gor. Ker je osnovna šola jasno zastonj! Ekonomsko je še najboljš da se z ženo ločta, se na sodniji zmenta za minimalne alimente, potem pa tisti, ki ima otroke prijavi, da je samohranilec.

..tole bi jaz najostreje kaznoval.

LP
D.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#8776] 13.10.06 13:16 · odgovor na: XVLAM (#8759)
Odgovori   +    0

XVLAM wrote:
Jaz naivnica (noseča s tretjim otrokm), pa verjamem blebetanju ministra Drobniča kaj vse je ta vlada naredila za pospeševanje rodnosti, on pa drži figo v žepu. Sem tako jezna nase, da podpiram tako vlado. Nič več!

Prav ti je. Naivnezi boste nadrsali. Se enkrat - otroke se ima zaradi sebe, ne zaradi naroda, nacije ali natalitete. Sicer tezko verjamem, da kdo verjame v te pravljice crnih, ampak, sami ste si krivi.
0704Avstr sporočil: 339
[#8777] 13.10.06 13:17 · odgovor na: anon-9939 (#8773)
Odgovori   +    0
Ja tega problema se popolnoma zavedam, vendar pa ne vem kako vezo ima to s tem kar sem jaz napisal.
0704Avstr sporočil: 339
[#8780] 13.10.06 13:20 · odgovor na: anon-10743 (#8776)
Odgovori   +    0
Prav ti je. Naivnezi boste nadrsali. Se enkrat - otroke se ima zaradi sebe, ne zaradi naroda, nacije ali natalitete. Sicer tezko verjamem, da kdo verjame v te pravljice crnih, ampak, sami ste si krivi.


Janez, jaz sem se za otroka ogločil zato ker sem si ga želel, ne pa zardai olajšav, samo pol naj mi ne ploza Drobnič in drugi debili o spodbujabju natalitete.

LP; MP
anon-95252 sporočil: 361
[#8784] 13.10.06 13:27 · odgovor na: anon-10743 (#8776)
Odgovori   +    0

Janezp wrote:


Prav ti je. Naivnezi boste nadrsali. Se enkrat - otroke se ima zaradi sebe, ne zaradi naroda, nacije ali natalitete. Sicer tezko verjamem, da kdo verjame v te pravljice crnih, ampak, sami ste si krivi.
JanezP! 

Potem pa naj mi neha država trgat znesek za penzioniste, mene bodo (če bodo oni tako hoteli) lahko vzdrževali moji otroci, tebe pa crkni! Si morda imel to v mislih, ko si pisal zgornji komentar? Najprej si oglej vse transferje do države in nato še od države, da ne boš kvasil bedarij.
kzupanc sporočil: 10.545
[#8789] 13.10.06 13:31 · odgovor na: prerok (#8750)
Odgovori   +    0
Spodbujanje rojstev se ne sme voditi prek dohodninskih olajšav, ampak (če že denarno) z direktnimi plačili za vsakega otroka v enakem znesku. Zato ste lahko vsi starši xy otrok veseli, da je ohranjena olajšava za vzdrževane družinske člane. Ta bi namreč po moji logiki tudi povsem racionalno lahko izpadla. Namesto nje pa bi uvedli fiksni otroški dodatek za vsakega otroka.

To je samo moje mnenje, ki je verjetno zelo slabo utemljeno, čeprav sem pri sebi do nadaljnjega prepričan, da imam prav.

Zato je tisto pisanje plusov in minusov pred nekimi številkami popoln nesmisel. Avtor prispevka je zgrešil bistvo.
anon-95252 sporočil: 361
[#8791] 13.10.06 13:40 · odgovor na: kzupanc (#8789)
Odgovori   +    0

kzupanc wrote:
Spodbujanje rojstev se ne sme voditi prek dohodninskih olajšav, ampak (če že denarno) z direktnimi plačili za vsakega otroka v enakem znesku. Zato ste lahko vsi starši xy otrok veseli, da je ohranjena olajšava za vzdrževane družinske člane. Ta bi namreč po moji logiki tudi povsem racionalno lahko izpadla. Namesto nje pa bi uvedli fiksni otroški dodatek za vsakega otroka.

To je samo moje mnenje, ki je verjetno zelo slabo utemljeno, čeprav sem pri sebi do nadaljnjega prepričan, da imam prav.

Zato je tisto pisanje plusov in minusov pred nekimi številkami popoln nesmisel. Avtor prispevka je zgrešil bistvo.
Vedno obstaja več rešitev, najslabša pa je ta, da se še tisto kar je jemlje, hkrati pa govori o prioritetnem reševanju tega državnega problema.

Bistvo problema je, da naj država več sredstev nameni otrokom, ne pa upokojencem!
anon-33936 sporočil: 368
[#8795] 13.10.06 13:44
Odgovori   +    0
in povrhu vsega je to nekomunistična krščanska vlada, kateri je prva skrb družina, o kateri trobijo na vse pretege, in pametnjačijo, da kaj vse vedo o vzgoji,..., le da pri pametnjačenju tudi ostane,..., pa še ta Drobnič - že pojava in obnašanje bolj na kakega SS oficirja spominja,.,,,, mislim, da zadnje čase SD - Pahor kar v redu oglašuje - ZMAGA je šele začetek, bodo nove volitve dosti kaj pokazale...
anon-23172 sporočil: 39
[#8796] 13.10.06 13:51
Odgovori   +    0
Nobenih oljajšav ne rabimo samo BREZPLAČEN VRTEC, brez šolnin in zastonj knjige ki se ne menjajo vsako šolsko leto!!

Pa zakonodajo da lahko otrok ostane dalj časa v vrtcu da normalo oddelamo 8 ur in normalno zaslužimo da lahko plačamo ostalo! in da nimamo vsak dan logističnih težav z dovozom in odvozom otrok v vrtec ter posledično prakiranje in dvojnimi stroki za dva vozila!
anon-39471 sporočil: 3.127
[#8797] 13.10.06 13:54
Odgovori   +    0
Utopično je pričakovati, da bodo vzpodbude za povečanje rodnosti tolikšne, da bi se le zaradi tega splačalo imeti otroke. Otroci so vedno bili strošek in zahtevajo določeno odpovedovanje staršev, ne vem zakaj so zdaj po novem starši kar naenkrat žrtve sistema. Gre le za razvajeno generacijo staršev, ki vidi le svoje potrebe in misli da je Boga za jajce prijela, če ima otroka.
Edino kar podpiram je, da postanejo tudi vrtci brezplačni, kakor sta OŠ in SŠ, glede ostalega bodo pa starši že sami morali poskrbeti.
anon-95252 sporočil: 361
[#8800] 13.10.06 14:00 · odgovor na: anon-39471 (#8797)
Odgovori   +    0

abe4d2 wrote:
Utopično je pričakovati, da bodo vzpodbude za povečanje rodnosti tolikšne, da bi se le zaradi tega splačalo imeti otroke. Otroci so vedno bili strošek in zahtevajo določeno odpovedovanje staršev, ne vem zakaj so zdaj po novem starši kar naenkrat žrtve sistema. Gre le za razvajeno generacijo staršev, ki vidi le svoje potrebe in misli da je Boga za jajce prijela, če ima otroka.
Edino kar podpiram je, da postanejo tudi vrtci brezplačni, kakor sta OŠ in SŠ, glede ostalega bodo pa starši že sami morali poskrbeti.
 
Šola ni brezplačna!

Knjige, zvezke in ostale pripomočke, ter razne športne in druge aktivnosti morajo plačat starši, čeprav jih zahteva ali predpiše država. Otroke nam vzgaja in fila s podatki, tudi če se starši z njimi ne strinjamo in bi nam morala država v bistvu plačat odškodnino za najem otrok.

Članek se tudi ne osredotoča na ljubezen ali na to ali se splača imeti otroke ali ne, temveč govori o enakopravnosti staršev v družbi - preberi bolj pozorno.
premza sporočil: 4.276
[#8805] 13.10.06 14:16
Odgovori   +    0
Ampak Zemlja že danes težko prenaša vset teh sedem milijard ljudi. In tudi če pogledam zelo ozko le od meje do meje, me zamima, kaj bodo ti ljudje delali ko bodo odrasli, kam bodo metali ves drek, ki ga bodo pridelali, kje bodo živeli, kje bodo dobili energijo,...

Že zdaj porabimo preveč energije, že zdaj preveč onesnažujemo, že zdaj so težave z zazidljivo zemljo,...

Seveda imejmo vsi po štiri otroke in vsako generacijo nas bo dvakrat več. Rešili bomo en ekonomski problem in si na grbo nakopali kup drugih, težje rešljivih...

premza
anon-15715 sporočil: 6.084
[#8808] 13.10.06 14:17
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-15715 13.10.2006 14:18
Brez veze, večje olajšave na eni strani, pomenijo na drugi strani večje davke. Davke je itak potrebno zmanjšati, da se bodo odpirala delovna mesta in, da bodo ljudje sami zaslužili dovolj za svoje otroke. Ne pa, da se vsepovprek dodeljujejo stimulacije in spodbude za proizvodnjo otrok, ki bodo klošarili. Zahtevajte nižje davke, dosledno in pravično pobiranje le teh in možnost, da vsak lahko lepo poskrbi zase.
Odjebite politike. lp.m
prerok sporočil: 3.248
[#8814] 13.10.06 14:28 · odgovor na: anon-15715 (#8808)
Odgovori   +    0
Midva bi zgleda lahko hitro prišla vkup. Samo kaj ko se najdejo nekateri, ki hočejo da jih moji otroci preživljajo. In takih je na slovenskem precej. Zagovornikov tvojih idej pa ni veliko. Pa še eden nam ne-dolgo-tega ušel k ta-grdim :)
anon-10743 sporočil: 2.011
[#8816] 13.10.06 14:29 · odgovor na: anon-23172 (#8796)
Odgovori   +    0

0524UradX wrote:
Nobenih oljajšav ne rabimo samo BREZPLAČEN VRTEC, brez šolnin in zastonj knjige ki se ne menjajo vsako šolsko leto!!

Brezplacen vrtec bi pomenil nekajkrat manj prostora v vrtcih. Zato se tisti, ki imate nekoliko vecje prihodke bojte tega, ne pa da navijate za to. Samo zato ker bo neka vlada populisticno sklenila "vrtec je zastonj" ne bo nic vec obcinskega denarja za financiranje vrtcev in bodo lepo uporabljeni razni "kljuci" za selekcijo otrok, pri cemer (grem stavit) bodo v vrtec prisli v glavnem otroci starsev z nizkimi prihodki.

S knjigami je pa tako, da naj jih lepo tiskarji/zalozniki izdajajo na trgu, pri cemer naj licence za (pozegnano, potrjeno) ucno gradivo od avtorjev odkupi drzava in da tekste v prosto uporabo in prosto kopiranje ali tisk. Potem pa naj tiska ucbenike tisti, ki je najcenejsi, oziroma, naj tiska en ucbenik toliko tiskarjev, kot jih misli da se jim splaca.

Z ostalim se strinjam.
anon-95252 sporočil: 361
[#8817] 13.10.06 14:30 · odgovor na: prerok (#8814)
Odgovori   +    0

prerok wrote:
Midva bi zgleda lahko hitro prišla vkup. Samo kaj ko se najdejo nekateri, ki hočejo da jih moji otroci preživljajo. In takih je na slovenskem precej. Zagovornikov tvojih idej pa ni veliko. Pa še eden nam ne-dolgo-tega ušel k ta-grdim :)
 
Odličen odgovor še tudi nekaterim pred njim!
anon-10743 sporočil: 2.011
[#8818] 13.10.06 14:31 · odgovor na: anon-15715 (#8808)
Odgovori   +    0

palcom wrote:
Brez veze, večje olajšave na eni strani, pomenijo na drugi strani večje davke. Davke je itak potrebno zmanjšati, da se bodo odpirala delovna mesta in, da bodo ljudje sami zaslužili dovolj za svoje otroke. Ne pa, da se vsepovprek dodeljujejo stimulacije in spodbude za proizvodnjo otrok, ki bodo klošarili. Zahtevajte nižje davke, dosledno in pravično pobiranje le teh in možnost, da vsak lahko lepo poskrbi zase.
Odjebite politike. lp.m


Bravo palcom. Slovenske javne sole in vrtci bodo verjetno pod drzavnim okriljem sli v PM; tako da bo za otroka potrebno se kaj drugega kot samo davcna olajsava. Npr. denar za ekonomsko ceno vrtca, privat solo, itd.
anon-50554 sporočil: 214
[#8819] 13.10.06 14:33
Odgovori   +    0
Avtor je gotovo član Druž.P., ki je glavna zaščitnica bogatih družin z veliko otroki. Zakaj se zraven ne zapiše tudi koliko dohodnine plača družina s 3(4) otroki in povprečno plačo in koliko nekdo brez otrok?

Jaz pa trdim, da je povsem nepošteno, da je nekdo samo zato, ker ima 3 otorke plača 100X manj dohodnine kot sam!

Bedno.

m.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#8824] 13.10.06 14:44 · odgovor na: anon-95252 (#8784)
Odgovori   +    0

galjevec wrote:

Potem pa naj mi neha država trgat znesek za penzioniste, mene bodo (če bodo oni tako hoteli) lahko vzdrževali moji otroci, tebe pa crkni! Si morda imel to v mislih, ko si pisal zgornji komentar? Najprej si oglej vse transferje do države in nato še od države, da ne boš kvasil bedarij.
Mislim da imam dovolj dober pogled na transferje drzave in mi je jasno
a) da se v sloveniji splaca biti socialec brez sluzbe in kupom otrok
b) da so progresivne cene vrtcev oslarija in krivica

Vendar se mi niti priblizno ne zdi, da je resitev v novih selektivnih davcnih odpustkih. Problem nekoga je recimo tudi da zaradi visoke obdavcitve dela ne dobi sluzbe s katero bi lahko vzdrzeval otroke, ko bi jih imel pa otrok nima zaradi tega. Ne zaradi odsotnosti subvencij ali odpustkov.

Demografska politika "evo para za vase froce, vsak XXXXX EUR po komadu" je idiotska in neproduktivna. Sploh v luci tega, da bodo otroci kvecjemu se drazji zaradi tega, ker jim bos moral placati se solanje, pa univerzo...
anon-95252 sporočil: 361
[#8829] 13.10.06 14:57 · odgovor na: anon-10743 (#8824)
Odgovori   +    0

Janezp wrote:

Mislim da imam dovolj dober pogled na transferje drzave in mi je jasno
a) da se v sloveniji splaca biti socialec brez sluzbe in kupom otrok
b) da so progresivne cene vrtcev oslarija in krivica

Vendar se mi niti priblizno ne zdi, da je resitev v novih selektivnih davcnih odpustkih. Problem nekoga je recimo tudi da zaradi visoke obdavcitve dela ne dobi sluzbe s katero bi lahko vzdrzeval otroke, ko bi jih imel pa otrok nima zaradi tega. Ne zaradi odsotnosti subvencij ali odpustkov.

Demografska politika "evo para za vase froce, vsak XXXXX EUR po komadu" je idiotska in neproduktivna. Sploh v luci tega, da bodo otroci kvecjemu se drazji zaradi tega, ker jim bos moral placati se solanje, pa univerzo...
 V vsakem primeru je potrebno narediti nekje nek kompromis, saj čistega sistema ni. Lahko se sicer spustimo na primitiven materialistični nivo in rečemo, vsak naj poskrbi zase (velja za vse tudi bolne, invalide,...) in za otroke če jih ima. V takem primitivnem sistemu bi bili na boljšem starši z več otroci, ki bi jih lahko vzdrževali na starost (govorim procentualno). Zato pa je država začela pobirati, da ona prerazdeljuje in dokler bo pobirala, pričakujemo, da bo razdeljevala po nekem ključu, ki bo vsaj kolikor toliko pravičen med družbenimi skupinami.

Nihče pa nima otrok zaradi denarja - to namreč govorijo najbolj tisti, ki sami nimajo otrok ali skrb za njihovo zvzgojo prepuščajo drugim. Zato so komentatorji, ki etiketirajo starše zlobni in neresni.

Prepričan sem da tudi noben socialec nima veliko otrok zaradi finančnih ugodnosti, ker te nikoli ne nadomestijo niti malo tistega, kar otrokom kot dober starš nudiš. Razlogi so najbrž različni in večinoma osebni!
anon-103565 sporočil: 1
[#8839] 13.10.06 15:09
Odgovori   +    0
Pozdravljeni, moram priznati, da se z avtorjem popolnoma strinjam v vseh navedenih točkah. Država do sedaj ni naredila nič pametnega za mlade družine, razen praznih obljub. Menim, da so otroci naša prihodnost, zato pi se moralaq naša vlada zamisliti.

Strani: 1 2