Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kam so vse reforme šle?

Strani: 1 2 3 4 5

anon-76481 sporočil: 949
[#8669] 13.10.06 10:17 · odgovor na: anon-15393 (#8546)
Odgovori   +    0

1015IN1 wrote:
Danes so pa na Financah v formi: NM na TV, Rop za kolumnista, koga boste dobili, da bo urejal še kotiček za duhovno rast in fiskulturno vzgojo?

Bojda je favorit Janez D. Vprašanje pa je pomanjkanje  časa :)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#8672] 13.10.06 10:19 · odgovor na: Gustl (#8657)
Odgovori   +    0
Ja - Kučan bi bil dober za ekonomsko analizo pozitivnih vplivov povojnih grozodejstev na razvoj slovenskega gospodarstva.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#8677] 13.10.06 10:22 · odgovor na: anon-91864 (#8665)
Odgovori   +    0
Ni problema.
Otroci bodo potem v brezplačnih vrtcih in šolah imeli brezplačno malico in kosilo.
(Za študente bomo še videli; oni bi se v bistvu lahko tudi sami znašli.)
Proletarci pa bodo dobili malico in kosilo (nočna ali večerna izmena tudi večerjo ali zajtrk) v firmah, ker bo tovrstna reprezentanca davčno priznan strošek.
Vse laufa.
Edini problem bo morda povečana brezposelnost v bankah, ker ne bo več treba z denarjem operirat.
Ampak to bomo reševali drugič :-)
anon-76481 sporočil: 949
[#8678] 13.10.06 10:24 · odgovor na: Gustl (#8558)
Odgovori   +    0

Gustl wrote:
Hehe....glede na vse JAOOO odzove lahko rečem, da je vsaj provokacija uspela.

Se mi pa 5% ne ljubi it prebrat, kaj je Rop napisal :)

Seveda upam da nisi edini. Ampak a imaš ti novo službo ? Ali obstoja drug razlog za povečanje testerona, beri odkritost brez ovir? Ne trdim , da je v določeni meri ni bilo dosedaj.
prerok sporočil: 3.248
[#8681] 13.10.06 10:28 · odgovor na: anon-79735 (#8625)
Odgovori   +    0
Nisem opazil da firma plačuje dohodnino zame. Grem vprašat šefa, če bo to naredil. Potem sa pa javim.
anon-69405 sporočil: 3
[#8683] 13.10.06 10:30
Odgovori   +    0
Navdušen sem nad nekaterimi komentarji bralcev. Najbolj mi je všeč tisti, ki očita, da je bil Rop minister za delo in avtor pokojninske reforme, minister za finance, predsednik vlade. Ali je zaradi tega vsebina kolumne kaj manj resnična? Ali je prepovedano kritizirati aktualno vlado? Kdo lahko kritizira aktualno vlado? Ali komunisti lahko kritizirajo aktualno vlado? Ali je JJ primeren za mandatarja - človek je bil "par excellence" komunist. Glede na to, da vas tako zelo moti kdo je kaj bil, bi vas to moralo prekleto motiti. Mene to ne moti. Glede na to, da so metode JJ vlade danes zelo zelo komunistične (razen, da hodijo v cerkev), bi vas to moralo motiti. Ali pa ste tako preobremenjeni s ponavljanjem SDS floskul (kaj ste pa vi delali), da ne vidite komunističnih metod JJ. Slovenija ima vlado, ki je trenutno odgovorna, njena dejanja se ne sme opravičevati s preteklimi vladami, bojim se da se bo JJ počasi začel opravičevati z vladami nazaj do Kidriča. Opravičevanje z delom prejšnjih vlad kaže na lastno nesposobnost, ki bi morala biti opozorilni znak za vse, razen zveste simpatizerje SDS. Predlagam, da uporabljate svoje možgane, mislite z lastno glavo. Vem, da je lepše nekritično ponavljati SDS puhlice. Preverite številke. Janša vam laže v obraz, pri tem je zelo uspešen, lažem je zelo enostavno verjeti. Za zagovarjanje njegove pokojninske antireforme pa je sploh potrebna izjemna indoktrinacija. Vzemite list papirja in napišite kaj je Janša v 2 letih naredil. Napišite tisto kaj je naredil in ne tisto kaj govorijo JJ, SDS, Demokracija, Mag, RKC. In se vprašajte, če ste ga zato volili.
PS. Diskreditacija kolumnista, zaradi njega samega, brez vrednotenja njegove kolumne je otročja, je pa takšna mentaliteta zaželjena in spodbujana s strani SDS. Aja, še ena stvar: preverite dejstva.
prerok sporočil: 3.248
[#8685] 13.10.06 10:34 · odgovor na: prerok (#8681)
Odgovori   +    0
Šef se smeji. Pravi da sva se zmenila za strošek, ki ga ima on z menoj. Pravi, da sem si sam kriv, če živim v taki državi ki mene ucuri več kot 50%, njega pa 20% ko si izplača dobiček (kwa čem, on je pač kapitalist brez mezde, jaz pa mezdnik). Pravi, da lahko kadarkoli emigriram. Dodaja še, da je to resnična opcija in ne hec, če bom še hotel delati v njegovi firmi.
Gustl sporočil: 13.641
[#8687] 13.10.06 10:35 · odgovor na: anon-76481 (#8678)
Odgovori   +    0
Hm, nisem nikoli kaj dosti skrival, kaj se mi ljubi in kaj se mi ne.

Naeloma je tako: nič dosti se mi ne ljubi. Nimam nove službe. Niti je nočem.
anon-82925 sporočil: 801
[#8690] 13.10.06 10:38
Odgovori   +    0
Začnimo kar na začetku. LDS je izgubila volitve, ne da bi uveljavila EDS (tega ni niti poskušala), pa bi zdaj rada zrušila nasprotno stran po na Slovaškem preizkušeni metodi?! To se mi ne zdi dobro iz dveh razlogov. Najbolj očiten je ta, da Slovenci se nimamo za Slovake in nas ob tej podobnosti obide nelagodje, saj nas v svetu kar prevečkrat zamenjjujejo z njimi.
Po mojem, bi LDS morala iskati druge načine, da se povrne na oblast. Recimo v utrjevanju stranke, v iskanju novih poti (na katerih pa bi morala vztrajati več kot 5 minut).
Gospod Janša in gospod Bajuk sta s tem, da poudarjata poštenost v politiki, utrla novo pot, ki ji je težko slediti. Ampak težki izzivi so vendar najboljši, mar ne?
Poiščite torej v svojih lastnih vrstah človeka, ki ima maslo na glavi in se mu javno odrečite, potem pa ga nadomestite s takim, ki ga nima. Vajo ponovite in ponavljajte (Ubung macht den Meister)in za prihodnje volitve boste imeli dovolj kandidatk/kandidatov, ki utegnejo zmagati.
Upam, da vam bo uspelo, ker Slovenija ne potrebuje ene močne stranke, ampak uravnotežen politični prostor (kar zdaj ni in tudi ni bil pod vašo oblastjo).
Pa srečno!
anon-76887 sporočil: 18.121
[#8691] 13.10.06 10:43 · odgovor na: anon-69405 (#8683)
Odgovori   +    0
Jaz nič ne hvalim zdajšnje vlade.

Se mi pa zdi *zelo* nehigienično, da po tej vladi udriha tovariš gospod Tone Rop.
Če zdaj pametuje, zakaj ni stvari spedenal tako kot je treba, ko je imel za to priložnost?
Samo to me zanima.
In, če je le možno, na kratko odgovori.
anon-95252 sporočil: 361
[#8692] 13.10.06 10:44 · odgovor na: anon-69405 (#8683)
Odgovori   +    0

dskraban1978 wrote:
Navdušen sem nad nekaterimi komentarji bralcev. Najbolj mi je všeč tisti, ki očita, da je bil Rop minister za delo in avtor pokojninske reforme, minister za finance, predsednik vlade. Ali je zaradi tega vsebina kolumne kaj manj resnična? Ali je prepovedano kritizirati aktualno vlado? Kdo lahko kritizira aktualno vlado? Ali komunisti lahko kritizirajo aktualno vlado? Ali je JJ primeren za mandatarja - človek je bil "par excellence" komunist. Glede na to, da vas tako zelo moti kdo je kaj bil, bi vas to moralo prekleto motiti. Mene to ne moti. Glede na to, da so metode JJ vlade danes zelo zelo komunistične (razen, da hodijo v cerkev), bi vas to moralo motiti. Ali pa ste tako preobremenjeni s ponavljanjem SDS floskul (kaj ste pa vi delali), da ne vidite komunističnih metod JJ. Slovenija ima vlado, ki je trenutno odgovorna, njena dejanja se ne sme opravičevati s preteklimi vladami, bojim se da se bo JJ počasi začel opravičevati z vladami nazaj do Kidriča. Opravičevanje z delom prejšnjih vlad kaže na lastno nesposobnost, ki bi morala biti opozorilni znak za vse, razen zveste simpatizerje SDS. Predlagam, da uporabljate svoje možgane, mislite z lastno glavo. Vem, da je lepše nekritično ponavljati SDS puhlice. Preverite številke. Janša vam laže v obraz, pri tem je zelo uspešen, lažem je zelo enostavno verjeti. Za zagovarjanje njegove pokojninske antireforme pa je sploh potrebna izjemna indoktrinacija. Vzemite list papirja in napišite kaj je Janša v 2 letih naredil. Napišite tisto kaj je naredil in ne tisto kaj govorijo JJ, SDS, Demokracija, Mag, RKC. In se vprašajte, če ste ga zato volili.
PS. Diskreditacija kolumnista, zaradi njega samega, brez vrednotenja njegove kolumne je otročja, je pa takšna mentaliteta zaželjena in spodbujana s strani SDS. Aja, še ena stvar: preverite dejstva.
 
Še sam preberi kaj si napisal, potem se pa zamisli nad svojim izlivom:(
anon-9939 sporočil: 17.846
[#8693] 13.10.06 10:47 · odgovor na: anon-76887 (#8691)
Odgovori   +    0

0902ISXdX wrote:
Jaz nič ne hvalim zdajšnje vlade.

Se mi pa zdi *zelo* nehigienično, da po tej vladi udriha tovariš gospod Tone Rop.
Če zdaj pametuje, zakaj ni stvari spedenal tako kot je treba, ko je imel za to priložnost?
Samo to me zanima.
In, če je le možno, na kratko odgovori.

Napačno razumeš poslanstvo opozicije.

Glavni namen obstoja opozicije je opozarjanje na morebitne napake Vlade oz. vladajoče koalicije, ter predlaganje nasprotnih predlogov. Opozicija je za svoje napake iz preteklosti že doživela eno sankcijo, tisto politično, ko so izgubili volitve.

Opoziciji ni treba poleg te sankcije venomer izražati "mea culpa, mea ultima culpa", se kesati in se opravičevati komurkoli za pretekle dogodke.

LP
D.

P.S. Velja za vsakokratno opozicijo, ne glede na črke v imenu stranke.
anon-6120 sporočil: 121
[#8694] 13.10.06 10:49 · odgovor na: 0704Avstr (#8668)
Odgovori   +    0

0704Avstr wrote:
Dejte še Janšo in Bajuka za kolumniste povabit, pa boste meli odličen "trio adio". Eni so prej lajali pa zdaj nič ne naredijo, drugi pa zdaj lajajo in niso prej nič naredili. Zaključek ?? Vsi znajo lajat, ko je pa treba kaj narest ni pa nikjer nikogar, ki bi imel jajca!! Dejte Mićota nataj prpeljat ... je blo prej vsaj zabavno; če že ni mogu nič nares je mel pa vsaj dobre namene!!! LP, MP

No, nekajkrat sem Mićota opazoval na raznih omizjih, Trenjih ipdb. Tam je bil pravzaprav nenavadno umirjen in vljuden. Mićo je odličen kolumnist, to zagotovo, ni pa realizator. Nikoli bil in nikoli ne bo. Takšen je v genih... temu pa se ne da ubežati. Mićo ni Bill Gates, ki bi realiziral projekt Microsoft, pa čeprav zna projekt opisati v kolumni. Je pa dober predavatelj in dober kolumnist. Upam, da bom še bral kakšno njegovo kolumno.

Mladen
anon-28836 sporočil: 3.657
[#8697] 13.10.06 10:52 · odgovor na: anon-86509 (#8613)
Odgovori   +    0

otac wrote:

 
Alfa samica je svojemu naraščaju odtegnila seske in s tem povzročila cel vik in krik;
Nobeni drugi seveda ne cedijo tako lepo in dobro. In materino mleko je le materino mleko.

Treba se bo počasi privaditi na trdo, žilavo meso...
lp, Otac
Nas Mico je boljsi od Bila Clintona :-)  Redna jutranja hoja v sluzbo tudi pomaga!

LP MMM
anon-28836 sporočil: 3.657
[#8700] 13.10.06 10:56 · odgovor na: anon-86509 (#8624)
Odgovori   +    0

otac wrote:

Prosim, ne Alje v isti koš z Ropom!

Ona je poosebljeni eros logosa, on pa navaden brihten birokrat.
Njeni teksti vsebujejo dimenzijo presežnega, njegovi so seminarske naloge.
Ona je aktualna-globalna figura, on pa lokalna v zatonu.

Otac
Zelo kratek cas sta imela prepletene poti :-)  Ropova razmisljanja sta razvidna iz predzadnjega stavka o MM in sse prej v TV odgovoru Jankovic'u na GZS.  V brihtnost dvomim toda preziveti v LDS ni lahko.  To pokaze komentar o Pahorju!

LP MMM
gogi1 sporočil: 5.314
[#8701] 13.10.06 10:58 · odgovor na: anon-69405 (#8683)
Odgovori   +    0

PS. Diskreditacija kolumnista, zaradi njega samega, brez vrednotenja njegove kolumne je otročja
S tem se načeloma strinjam. V primerih, podobnih temu pa je drugače. Rop kritizira neizvedbo reform. Tudi sam kritiziram neizvedbo reform, vendar v primeru, ko je kritik človek, ki je ravno te reforme s svojimi komunističnimi političnimi somišljeniki uspel z grožnjami z nasiljem po cestah, referendumi, v kali zatreti, si ne samo zasluži Ad hominem obravnavo ampak tudi naziva klovn in pajac, ki sem jih jaz uporabil. Rop ni bil za reforme, kako more sedaj kritizirati njihovo neizvedbo? Celo pomagal jih je zatreti.

To je podobno, kot bi nam farški, ki posiljuje otroke pridigal, kako se moramo boriti proti pedofiliji. Res je, da se moramo boriti proti pedofiliji, vendar nam farški, ki to dela, ni potreben za pridigarja, a je jasno?

Tako nam tudi Rop ni potreben kot kritik neizvedenih reform.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#8702] 13.10.06 10:58 · odgovor na: anon-6120 (#8694)
Odgovori   +    0

XVGPD wrote:


No, nekajkrat sem Mićota opazoval na raznih omizjih, Trenjih ipdb. Tam je bil pravzaprav nenavadno umirjen in vljuden. Mićo je odličen kolumnist, to zagotovo, ni pa realizator. Nikoli bil in nikoli ne bo. Takšen je v genih... temu pa se ne da ubežati. Mićo ni Bill Gates, ki bi realiziral projekt Microsoft, pa čeprav zna projekt opisati v kolumni. Je pa dober predavatelj in dober kolumnist. Upam, da bom še bral kakšno njegovo kolumno.

Mladen
 
Americani imajo preprosto frazo za MM tipe - overeducated!  Bije virtualne bitke...

LP MMM
anon-9939 sporočil: 17.846
[#8703] 13.10.06 10:59 · odgovor na: anon-28836 (#8702)
Odgovori   +    0
..sprašujem se le, ali bo Slovenija bolj pogrešala Mićota ali Mićo Slovenijo.

LP
D.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#8704] 13.10.06 11:02 · odgovor na: anon-9939 (#8662)
Odgovori   +    0

0219K21 wrote:
..pozabil si, da je pred tem bil tudi državni sekretar na MEORju zadolžen za izpeljavo certifikatne privatizacije. Za ta posel mu nihče ni oddal dolžnega priznanja kljub temu, da je bila izpeljana zgledno in korektno.

LP
D.
 
Kolika je ze luknja ostala?  KAD & SOD firever...

LP MMM
anon-76887 sporočil: 18.121
[#8706] 13.10.06 11:05 · odgovor na: anon-9939 (#8693)
Odgovori   +    0
Mene še vedno zanima, zakaj prejšnja garnitura ni spedenala stvari tako, kot zdaj pametujejo, da bi bilo treba?
anon-28836 sporočil: 3.657
[#8707] 13.10.06 11:08 · odgovor na: anon-9939 (#8703)
Odgovori   +    0

0219K21 wrote:
..sprašujem se le, ali bo Slovenija bolj pogrešala Mićota ali Mićo Slovenijo.

LP
D.
 
Ko zasluzil IMF pokojnino, lahko MM poklicemo za financ ministra za dokoncno resitve problema Metelkove :-)

Verjetno bo do takrat LK izasla iz ilegale?  Balazic se vsaj zaveda, da zdaj ni pravi trenutek v ugodni ekonomski klimi.

LP MMM
anon-3891 sporočil: 1.163
[#8708] 13.10.06 11:11
Odgovori   +    0
Tonček,daj napiši nekaj o bivšem sekretarju SŽ.Ker je bil res strokovnjak-izobraženec,pa še vaš prijatelj kajne.Vi ste res red poštenosti,strokovnosti.
Pa še to pozabili ste da ste izgubili,mar ne veste zakaj?????
LEPA KARIERA NI KAJ,IZ KOLUME PA V GASILSKO DRUŠTVO,ZA PREDCEDNIKA KAJPAK!!!!!!
XINST9 sporočil: 6
[#8709] 13.10.06 11:12
Odgovori   +    0
Pogresam komentar Miltona Friedmana: "Excellent" Tone, ti si car!"
anon-6120 sporočil: 121
[#8712] 13.10.06 11:18 · odgovor na: anon-82925 (#8690)
Odgovori   +    0
Neumnosti ali barvna slepota????  Gospod Janša in Bajuk sta na predlog nacionalistov spodnesla Kosovo komisijo in imenovala Jelinčiča kot vodjo skupine, ki se ukvarja s korupcijo... A je to poštenost ali dvoličnost pod krinko poštenosti naj presodi vsak sam... Kakorkoli presodim, večjega komunista od JJ po letu 90 ni bilo v slovenski politiki. Kar se Janezek nauči, Janezek zna.... MM je morda naivno verjel, da temu ni vedno tako.

Mladen
anon-97498 sporočil: 23
[#8713] 13.10.06 11:20
Odgovori   +    0
nebom velik našteval in hvalil ta članek anpak kar je napisan
je vse resnica mislim da si janša lahko malo razmisli o prihodnosti
anon-97498 sporočil: 23
[#8715] 13.10.06 11:22
Odgovori   +    0
nebom velik našteval in hvalil ta članek anpak kar je napisan
je vse resnica mislim da si janša lahko malo razmisli o prihodnosti
philips sporočil: 6.715
[#8717] 13.10.06 11:25 · odgovor na: anon-95252 (#8692)
Odgovori   +    0
Razsvetli nas, s čim se ne strinjaš?
anon-28836 sporočil: 3.657
[#8721] 13.10.06 11:33 · odgovor na: anon-6120 (#8712)
Odgovori   +    0
Za cisto navadni politicni oportunizem gre!  Vsi komunisti so se prelevili v nacionaliste.  Religijo obdrzali :-)

LP MMM
anon-51105 sporočil: 43
[#8728] 13.10.06 11:51
Odgovori   +    0
GROZNO sedaj postajajo tudi FINANCE RUMEN CAJTNG, tako kot DIREKT kjer je glavni urednik bivši urednik KOMUNISTA.
prerok sporočil: 3.248
[#8729] 13.10.06 11:52 · odgovor na: anon-28836 (#8702)
Odgovori   +    0

s56a wrote:

 
Americani imajo preprosto frazo za MM tipe - overeducated!  Bije virtualne bitke...

LP MMM
 Hmmm...jaz sem mislil, da jim ponavadi rečejo "too smart by a half".

Strani: 1 2 3 4 5