Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Nepremičnine] Tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin
[#870005] 19.07.10 10:38 · odgovor na: (#869986)
Odgovori   +    1
[abohte]
Samo eno vprašanje. Res bi spremenjena metodologija spremenila povprečen cene, kot izhaja iz poročil. Zanima me ali si ti dal, kot primer nebivalne površine tudi garaže (ali so oni posebej opozorili na to). Ker bi morala biti garaža namreč samostojna poročevalska enota (in v poročilih tudi prikazujejo to kategorijo, ker je praviloma tudi v ZK vpisana, kot etažni del torej ima sebi lasten ZK identifikator.

Glede garaže nisem vprašal, ali tako počnejo le pri garažnih mestih v skupni kleti ali tudi pri samostojnih garažah (Pravilnik o merilih za ugotavljanje vrednosti stanovanj je oboje obravnaval na enaki osnovi, "garaža v stavbi ali izven stavbe" je bila skupna postavka), tako da na to ne znam zanesljivo odgovoriti.

Glede terase je pa zagotovo tako. Ko mi je g. Perovšek razložil, da odštejejo vse nebivalne površine, sem namreč vprašal, ali prav razumem, da za dve po enaki ceni prodani stanovanji enake bivalne površine, eno z ogromno teraso in drugo brez, torej izračunajo enako ceno kvadrata, in je rekel "Ja, tako ja.".