Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Podaljšanje BETA faze Foruma 3

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.925
[Servis] Tema: Podaljšanje BETA faze Foruma 3
[#831043] 05.06.10 13:37 · odgovor na: (#831014)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 05.06.2010 13:38
[dob]
Gustl, jaz bi pustil editing time, vendar pa bi dal možnost brisanja lastnega posta do 24 ur. Tisti, ki bi ga rad popravljal, ga preprosto kopira, izbriše, uredi in vrne nazaj.

Ocenjevanje pa je nekaj, kar ste po mojem mnenju na Financah na debelo zgrešili. Omogočate namreč izživljanje in skrivanje brez odgovornosti oz. brez javnega izpostavljanja. Prej je človek vedel kdo mu daje pluse in kdo minuse. Ko sem jaz od mataja dobival minuse, mi je to bila ravno takšna pohvala kot shamanovih maksimum zvezdic!

Zdaj pa števec nič ne pomeni, ker ne veš kaj se tam dogaja. Sam ne dajem minusov, ker se mi zdi prav, da vsak pove svoje. Ko pa mi je kdo všeč, mu seveda pritisnem plus, včasih pa še pripišem, da bi mu jih še več, pa ne gre.

Pri forumu gre za čim bolj natančno ilustracijo tistega, kar si sodelujoči o nečem mislimo. Vsaj jaz mislim da forum to je. Torej, izpostaviti sebe v bran svojih misli in prepričanj, z argumenti ki so, ali pa niso. O tem forum kot skupnost sama odloči. Kaj ni dovolj anonimno že to, da nastopamo pod psevdonimi? Zakaj potem še ena stopnja anonimnosti pri ocenah? Morda pred forumom nisem verodostojen s svojim pravim imenom, a sem si svoj psevdonim sam zgradil in mi zato pač ni vseeno, kaj si drugi, ki jih prav tako poznam prek psevdonima, mislijo o dobu.

Nimam pojma denimo kdo je v resnici mataj, in me to tudi ne zanima, mi je pa pomembno kaj mataj pravi tu na forumu in kako argumentira svoja stališča.

Vi ste se v nekaterih rečeh približali Pahorjevem mutenju pred javnostjo. Menili ste, da boste z zakritim ocenjevanjem preprečili ali zmanjšali razkol, v resnici pa ste omogočili debilom razmnoževanje pod krinko sodnikov, ki se zdaj le drugače organizirajo, pa za to ne prevzemajo nikakršne odgovornosti.

Natanko to počneta tudi Kučan in Pahor v svojem sicer ne-virtualnem svetu, a enako neresničnem in zlaganem kot je tudi forum z dvojno masko na obrazu.

Na takšen način kvaliteta na dolgi rok vztrajno, a zagotovo, pada. To se je zgodilo že z Jugoslavijo, potem s Slovenijo, in enako s tem forumom.
Ohranjanje pozicij ni tisto, kar imamo nekateri v mislih.


... sicer se v celoti strinjam s tem, kar si napisal ... in sem o tem tudi sam pred časom že nekaj jamral tukaj ... khmm, dokler mi zadnjič ni kapnilo ...



... namreč, "razmnoževanje debilov" pod različnimi nicki zaradi tega butastega ocenjevanja pomeni istočasno tudi "povečano" branost Financ ...

... ker se zelo verjetno šteje število nickov, ki so v uporabi ...

... in večje število nickov pomeni večjo branost ...

... in večja branost pomeni več denarja za oglaševanje ...

... in več denarja za oglaševanje pomeni več denarja za Finance ...

... in jebiga, jaz bi tudi tako delal na njihovem mestu ...



P.S.: če pa je razlog za vztrajanje pri takšnem ocenjevanju karkoli drugega od tega, kar sem napisal, potem pa res ne vem, kaj si naj mislim o Financarjih ...