Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: CHF

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-89 sporočil: 10.178
[Nepremičnine] Tema: CHF
[#757603] 24.03.10 09:59 · odgovor na: hostamox (#757165)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-89 24.03.2010 10:01
[hostamox]
KAj bo z valutami na dolgi rok je škoda razglabljat, ker vsakdo, ki ugotovi že njihovo gibanje na rok enega leta je zmagovalec.

Za dobo 30 let pa se tale valutni par lahko čisto lepo giblje v intervalu med 1 in 2, in kolikor bo sedaj izgubil lahko kasneje pridobi.


Bolj pomembna tule je obrestna mera, oz. njena razlika glede na evrsko.
torej praviš, da je normalno vzeti 30 letni kredit, prevzeti nase vse tveganje kaj se bo dogajalo v tvojem privatnem življenju, v svetovnem ali domačem gospodarstvu, s tvojo zaposlitvijo, z cenami nepremičnin... in kot češnja na torti nato še prevzeti valutno tveganje?

mene jemalci kreditov v chf spominjajo na kupce dragih avtomobilov, ki potem nimajo za kasko zavarovanje. res je, da ne vemo, kaj se bo dogajalo z razmerji med valutami, a pravo vprašanje je, ali si tisti, ki so vzeli kredit v chf lahko privoščijo, da se chf giblje v za njih neugodno smer. po moje ne. ker če bi si lahko, bi v osnovi vzeli kredit v eurih in ne bi lovili tistih nekaj eurov na mesec plusa. smešno je, da so ljudje jemali te kredite predvsem zato, da so lahko dobili večji kredit. torej kupili dražjo, za njihove dohodke težko dostopno in kot se je sedaj izkazalo nepremičnino, ki sedaj tudi več izgublja. torej jim je uspela 2x izguba.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 757603

Strani: 1

anon-52279 sporočil: 25
[Nepremičnine] Tema: CHF
[#757631] 24.03.10 10:14 · odgovor na: anon-89 (#757603)
Odgovori   +    0
Razmišljam, da bi poplačal kredit v CHF, da ne bo še večje izgube. Ne vem, če se splača malo počakat, da se tečaj obrne....kakšno je vaše mnenje?
hostamox sporočil: 8.460
[Nepremičnine] Tema: CHF
[#757835] 24.03.10 12:04 · odgovor na: anon-89 (#757603)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: hostamox 24.03.2010 12:16
[Bob]

torej praviš, da je normalno vzeti 30 letni kredit, prevzeti nase vse tveganje kaj se bo dogajalo v tvojem privatnem življenju, v svetovnem ali domačem gospodarstvu, s tvojo zaposlitvijo, z cenami nepremičnin... in kot češnja na torti nato še prevzeti valutno tveganje?
Kaj je normalno, ne vem
mene jemalci kreditov v chf spominjajo na kupce dragih avtomobilov, ki potem nimajo za kasko zavarovanje. res je, da ne vemo, kaj se bo dogajalo z razmerji med valutami, a pravo vprašanje je, ali si tisti, ki so vzeli kredit v chf lahko privoščijo, da se chf giblje v za njih neugodno smer. po moje ne. ker če bi si lahko, bi v osnovi vzeli kredit v eurih in ne bi lovili tistih nekaj eurov na mesec plusa. smešno je, da so ljudje jemali te kredite predvsem zato, da so lahko dobili večji kredit. torej kupili dražjo, za njihove dohodke težko dostopno in kot se je sedaj izkazalo nepremičnino, ki sedaj tudi več izgublja. torej jim je uspela 2x izguba.
Vzeti kredit za 30 let, za nepremičnino, jaz ga ne bi.(edino kmetijsko zemljo, ja )
Riskiral z valutami, mogoče- sedaj ko trejdam na forexu slaba 3 leta.
Moj odgovor na gibanje EUR/CHF je bil le, da je to nepredvidljivo, in da najverjetneje na dolgo dobo ne bo šel le v eno smer.
Vsaj to je dobro pri 30 letnem kreditu : )


in kot sem rekel pomembna je razlika v obrestni meri in spremenit kredit oz. razmišlajt o tem bi moral, ko jo je začela ECB spuščat, ko pa bila na ena pa kupit franke za nekaj anuitet 2 leti npr., če že nisi spremenil kredita- Ampak po vojni je lahko biti general.

Strani: 1