Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Linhartovi dvori-garsonjera

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
[Nepremičnine] Tema: Linhartovi dvori-garsonjera
[#747067] 15.03.10 11:26 · odgovor na: bc123a (#746460)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Zaradi brezuma prodajalcev, so stara stanovanja itak nenormalno draga in ocitno ljudje gledajo nova stanovanja. Kar pomeni, da bo njun nakup sel direktno v vrece gradbincev in v poplacilo kaksnega kredita, ki ga imajo gradbinci pri bankah, nepremicninskega "trickle down" oziroma "housing ladder" efekta pa ne bo.
Kadar kot posameznik kupuješ zase, je sicer razumno gledati predvsem na svoje interese in ekonomsko-finančne elemente in okoliščine konkretnega nakupa - ne vem zakaj bi človek eno sekundo izgubljal čas s premišljevanjem, v čigavo vrečo bo na koncu šel denar in komu bo natricklal dol.

Dejstvo pa je, da je v trenutnih razmerah (če že moraš nekaj kupiti) vsekakor bolje pogledati za starimi stanovanji in zaenkrat pustiti pri miru te famozne 'novogradnje'.
Kajti stara stanovanja NISO dražja od novogradenj - morda se jim pri oglaševanih cenah približujejo, ampak pri nakupu starega stanovanja (posebej od zasebnega prodajalca) imaš včasih več možnosti za barantanje kot pri do grla zapufanih in že tričetrt norih investitorjih v novogradnje (napol nori so bili že prej).

Poleg tega imajo skrpucala, ki jim rečejo novogradnje, številne slabosti napram starim stanovanjem:
- tudi tu se je že večkrat govorilo o slabi gradnji novogradenj in da je bolj zanesljivo starejše stanovanje, kjer je leta že nakdo prebival saj je moral že zaradi sebe stvari poštimati
- tudi če je staro stanovanje potrebno korenite prenove, lahko na ta račun izpogajaš nižjo ceno, nato pa ga obnoviš sam po svojem okusu in lahko tudi zagotoviš kvaliteto obnove ter razumno ceno - pri novogradnji recimo dobiš kopalnico kot so si jo zamislili in pogosto je razporeditev čisto debilna; pomojem pa boš težko na ta račun izsilil znižanje cene, potem ti bo pa škoda razbiti 'povsem novo kopalnico', čeprav je funkcionalno-arhitekturni dizaster (tudi ob pogosto iluzorni predpostavki, da vsaj tehnično vse štima)
- veliko novogradenj je ali na slabih lokacijah ali pa je mikro-prostorska razporeditev katastrofa (gledaš v zid sosednje bajte ali pa kako železnico), najpogosteje pa oboje
- zraven še malo pravne negotovosti (kot recimo kupci Celovških dvorov, ki so dali aro, sedaj pa gre zadeva v stečaj... nice)
- mnoge soseske novogradenj so prava mesta duhov - ne glede na zgoraj povedano, bi mi bilo v takih naseljih že zaradi tega neprijetno, dokler ni vsaj nekaj življenja, to pa še nekaj časa ne bo

Tako da mi je velika uganka, zakaj ljudje mislijo da so pa novogradnje nekaj boljšega. Sam bi raje gledal (in tudi gledamo) kaka starejša stanovanja za Bežigradom, na Viču ali v Trnovem (slednje je seveda malo dražje, ampak mi je vedno bolj všeč).

Je pa problem, ker tudi med starimi stanovanji je veliko šita - ko izluščiš tistih nekaj dobrih, ne ostane prav veliko variant in jasno mi je, da te ne bodo ravno zastonj.

Gotovo se bo kmalu tudi v LJ dobilo marsikaj tudi po jurja/kvadrat, ampak se bojim, da za tak denar le sranje, ki ga še pogledal ne bi. Kar je pa vsaj malo spodobno, pa žal ne bo tako poceni (ker spodobnih stanovanj ni v izobilju)...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 747067

Strani: 1

JanezNovak131 sporočil: 1.102
[Nepremičnine] Tema: Linhartovi dvori-garsonjera
[#747247] 15.03.10 12:55 · odgovor na: anon-20668 (#747067)
Odgovori   +    0
Če se ogrevaš (ogrevata) za Trnovo, ti na srce polagam naslednje:

NUJNO moraš zraven kupit garažo.

In ravno vprašanje kam parkirati je velikokrat prednost novogradenj.


PS: Ne nasedati argumentu diferenciacije enot (trga):

Konkretno, če rabiš 70 m2 in je tole okrog 2000 EUR/m2 in pade še za 30%
www.nepremicnine.net...007207.jpg

potem verjetno ne boš šel kupovati tega (500m stran) in posledično tudi tole ne bo držalo cene:

www.nepremicnine.net...870771.jpg


Moj point: Diferenciacija je, ni pa absolutna oz. tako velika kot bi nas radi prepričali prodajalci "boljših" enot.
bc123a sporočil: 48.253
[Nepremičnine] Tema: Linhartovi dvori-garsonjera
[#747926] 15.03.10 22:32 · odgovor na: anon-20668 (#747067)
Odgovori   +    0
[matjazfinance]
Tako da mi je velika uganka, zakaj ljudje mislijo da so pa novogradnje nekaj boljšega. Sam bi raje gledal (in tudi gledamo) kaka starejša stanovanja za Bežigradom, na Viču ali v Trnovem (slednje je seveda malo dražje, ampak mi je vedno bolj všeč).
Nori so tako privat prodajalci kot prodajalci novogradenj. S tem, da prodajalci novih bodo morda res zaceli kaj nizati cene, a vprasanje, koliko od starih stanovanj je dejansko na trgu, ali pa samo cakajo na naslednjega idiota (bigger fool) in bodo pac, dokler ga ne najdejo, v stanovanju bivali.

Strinjam se glede tehnicne izvedbe stanovanj - gotovo pri starem stanovanju ni vec prav veliko skritih napak. Dobis pa lahko tudi nore sosede, ki so prepricani, da jih je Jazbinsek ogoljufal, ko jim je prodal stanovanje (kao so morali placati za stanovanje, v katerem so ze ziveli) in je obnova skupnih delov toliko tezja (ampak Hilda in Jankovic sta poskrbela da bo v CD enako, he, he).

Ravno za trnovo sem gledal pred kratkim, norci se niso sli z visav. In izpadejo vedno bolj debilno.

Strani: 1