Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Na pomoč...statistika

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

JanezNovak131 sporočil: 1.102
[Nepremičnine] Tema: Na pomoč...statistika
[#701568] 03.02.10 16:18
Odgovori   +    1
Pred olimpijskimi igrami sem si malo pogledal kje točno bodo...in začel kmalu razmišljati kako bi se bilo preseliti v Vancouver (en.wikipedia.org/wik...Vancouver) ki je baje med 10 najlepšimi mesti na svetu (očitno se Zoki moti - "Ljubljana je najlepše mesto na svetu"). In vidim, da so tudi tam ljudje, ki opažajo, da so cene nepremičnin previsoke :)

vancouvercondo.info/...dable.html

Všeč mi je bil ta del:
"The numbers are calculated by dividing the median (or middle) residential house sale price from the third quarter by median annual gross household income. In Vancouver, for example, a median home price of $540,900 was divided by median household income of $58,200 to create a multiple of 9.3. The group describes as severely unaffordable any reading of 5.1 and over."

Ali vsaj približno obstajajo javno dostopni podatki na podlagi katerih, bi si lahko izračunal to razmerje za Ljubljano?

Iskal sem po straneh GURS in stat.si pa si ne znam ustvariti neke pametne slike, razen, če rečemo malo na pamet, da je cena 120000 EUR in povprečna plača 1000 EUR na mesec, kar pomeni, da imamo mi količnik 10. Še bolj drago kot Vancouver.

Očitno je Ljubljana res "najlepše mesto", ali pa bomo morali gostiti olimpijske igre, da se bo razmerje plača/cena m/2 normaliziralo :)