Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Večvrednostni kompleks

Strani: 1

anon-89 sporočil: 10.178
[#6988] 05.10.06 15:52
Odgovori   +    0
imam občutek, da je gustlu uspelo ustvarit vzajemce2.


Sporocilo premaknil ADMIN, 05.10.2006 05:37:03
anon-8396 sporočil: 4
[#7002] 05.10.06 17:05 · odgovor na: anon-89 (#6988)
Odgovori   +    0
Ko sem bil še majhen, so mi starši svetovali, da če nimam povedati kaj, kar bi bilo vredno poslušati, naj raje molčim.
Večkrat se je že izkazalo , da so mi modro svetovali.

Sporocilo premaknil ADMIN, 05.10.2006 05:37:03
anon-40964 sporočil: 2.087
[#7003] 05.10.06 17:07 · odgovor na: anon-8396 (#7002)
Odgovori   +    0
Sam vedno jih pa ne ubogaš ane (na primer ob 17.05), ti, ti, ti...

Sporocilo premaknil ADMIN, 05.10.2006 05:37:03
anon-10743 sporočil: 2.011
[#7004] 05.10.06 17:14 · odgovor na: anon-8396 (#7002)
Odgovori   +    0

primozzunter wrote:
Ko sem bil še majhen, so mi starši svetovali, da če nimam povedati kaj, kar bi bilo vredno poslušati, naj raje molčim.
Večkrat se je že izkazalo , da so mi modro svetovali.

(To so torej verjetno tisti uporabniki, ki so gustlu tezili, da je prejsnji forum pretezek za uporabo).

 Bravo gustl.


Sporocilo premaknil ADMIN, 05.10.2006 05:37:03
Gustl sporočil: 13.641
[#7007] 05.10.06 17:36
Odgovori   +    0
Nova tema: sporocila prenesena iz foruma: Borza & Skladi, tema: DELNICE KRKE, TELEKO... NFD 1....
anon-89 sporočil: 10.178
[#7009] 05.10.06 17:45 · odgovor na: Gustl (#7007)
Odgovori   +    0
tole pa zahteva že resen ukrep. janezp, kaj če se zgledujemo po sindikalistih in objavimo štrajk?:)
jeanmark sporočil: 2.903
[#7014] 05.10.06 18:26 · odgovor na: anon-89 (#6988)
Odgovori   +    0

Bob wrote:
imam občutek, da je gustlu uspelo ustvarit vzajemce2.


Sporocilo premaknil ADMIN, 05.10.2006 05:37:03

To pa ne razumem. A lahko prosim pojasniš. Čist resno sprašujem.
Gustl sporočil: 13.641
[#7016] 05.10.06 18:29 · odgovor na: jeanmark (#7014)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 05.10.2006 18:31


Glej kaki kreteni so zdej prišli na forum, od kar je nov, prej smo bili tu sami lepi in pametni, ka smo znali tisto uporbljat, zdej tega zna pa vsak uporabljat in je groza in strah in zdej ne bomo več mogli uživati v elitni družbi nas desetih .... :)


Leti na Janezovo sporočilo, prensel sem pa nekoliko več sporočil, ker niso imeli veze s temo.
jeanmark sporočil: 2.903
[#7019] 05.10.06 18:49 · odgovor na: Gustl (#7016)
Odgovori   +    0

Gustl wrote:


Glej kaki kreteni so zdej prišli na forum, od kar je nov, prej smo bili tu sami lepi in pametni, ka smo znali tisto uporbljat, zdej tega zna pa vsak uporabljat in je groza in strah in zdej ne bomo več mogli uživati v elitni družbi nas desetih .... :)


Leti na Janezovo sporočilo, prensel sem pa nekoliko več sporočil, ker niso imeli veze s temo.

Sorry, amapk razumem čedalje manj. Pa sploh ni nujno da je to kaj slabega.

Free internet for all!
Gustl sporočil: 13.641
[#7025] 05.10.06 18:58 · odgovor na: jeanmark (#7019)
Odgovori   +    0
Kot sem rekel, je namen prenovitve foruma privabiti več različnih uporabnikov.

Janez in Bob pa sta ugotovila, da novi niso tolk kul, kot so bili stari. Premaknil sem pa zato, ker ni imelo veze s Krko. Naslov teme je pa tak zato, ker je bila to moja prva asociacija .
anon-10743 sporočil: 2.011
[#7028] 05.10.06 19:05 · odgovor na: Gustl (#7025)
Odgovori   +    0

Gustl wrote:
Kot sem rekel, je namen prenovitve foruma privabiti več različnih uporabnikov.

Janez in Bob pa sta ugotovila, da novi niso tolk kul, kot so bili stari. Premaknil sem pa zato, ker ni imelo veze s Krko. Naslov teme je pa tak zato, ker je bila to moja prva asociacija .


Meni se zdi vedno bolj neumno da si si nakopal delo z rocnim premikanjem tem, ko pa je prej bila zadeva tako odlicno resena (in ravno to ste skenslali - medtem ko drugi forumi rabijo na desetine moderatorjev (pustimo ob strani stevilo uporabnikov), se je ta forum lahko moderiral sam z disciplino uporabnikov). Dosti uzitka pri rocnem premikanju vsake teme, ki se zasolati, ampak mislim da ti bo krepko presedlo, in na koncu bo pol urednistva moderiralo forum.
Gustl sporočil: 13.641
[#7030] 05.10.06 19:18 · odgovor na: anon-10743 (#7028)
Odgovori   +    0
Janez, pojma nimaš, koliko je bilo prej moderiranja in ročnega premikanja, tako da težko govoiš.

Jaz ti povem, da ga je bilo precej in tudi pod razno ni bilo odlično rešeno, zato pa je bilo 90% sporočil  forumih Komentar in Solata.

 Tako da iz tega vidika zaenkrat ni nekih večjih težav. Če pa bojo, lahko pa seveda hitro spremenimo.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#7032] 05.10.06 19:23 · odgovor na: Gustl (#7030)
Odgovori   +    0

Gustl wrote:
Janez, pojma nimaš, koliko je bilo prej moderiranja in ročnega premikanja, tako da težko govoiš.

Jaz ti povem, da ga je bilo precej in tudi pod razno ni bilo odlično rešeno, zato pa je bilo 90% sporočil forumih Komentar in Solata.

Saj so tja spadala.

Recimo, uporabnika enkrat nadres, da naj daje odgovore tja, kamor spadajo, in bo v naslednji iteraciji malo bolj pazil. Vsekakor bo verjetnost, da sporocilo sam poslje v pravi forum vecja, kot ce mu izbire sploh ne das.

In kolikor poznam vecje forume (mobisux) imajo na vsak podforum po nekaj moderatorjev, ravno zato ker imajo phpBB in kloni taksno neumno strukturo, da je tema pribita v podforum, ceprav sama debata trikrat zamenja temo...

Verjamem da se ti je zdelo prej dosti moderiranja, ampak you haven't seen anything yet... sploh upostevaj da glavni cvekaci v bistvu strajkajo.
Gustl sporočil: 13.641
[#7033] 05.10.06 19:33 · odgovor na: anon-10743 (#7032)
Odgovori   +    0
Ja, vem, da štrajkajo (cca. 70 postov v povrpečju manj je na dan kot prej) in dokler še rihtamo, mi kar prov pride :)

Aja, sicer je bil pa včeraj največji obisk na sajtu od marčevskega dohodninskega booma. Mogoče pa ne bodo Finance-on.net propadle zarad novga foruma :)
crt sporočil: 27.688
[#7038] 05.10.06 20:10 · odgovor na: Gustl (#7016)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 05.10.2006 20:14

Gustl wrote:


Glej kaki kreteni so zdej prišli na forum, od kar je nov, prej smo bili tu sami lepi in pametni, ka smo znali tisto uporbljat, zdej tega zna pa vsak uporabljat in je groza in strah in zdej ne bomo več mogli uživati v elitni družbi nas desetih .... :)

lej, ne gre za to, da bi bili pametni zato, ker znajo/mo uporabljat stari forum. gre za to, da obstajajo teme, o katerih rabis neko predznanje, o cem se sploh da pogovarjat, ce se mislis pogovarjat. ker sicer sta dva cloveka trije svetovi. ce meni nekdo rece "kaj naj kupim, da bo kul" - mislim, koji q naj mu pa odgovorim in od kod? ker ze samo to, da postavi tako vprasanje, kaze, da je brez veze, da mu skusam karkoli razlozit. pa da ne rabim 100 x razlagat, da pridemo do podatka "katera je stran za dunajsko borzo" tako, da odpremo google in not napisemo vienna stock exchange.

in ja, to seveda implicira neko "elitnost". ki pa ni bogomdana in ljubosumno varovana, temvec zahteva za pridobitev samo nekaj posluha za to, da se zavedas, kako malo ves. pa kolko se lahko sam naucis. pa da ne samo lapas svoje, ampak tudi kaj preberes. pa da ce ti kdo rece, da nimas pojma, da gres najprej pogledat, a bi to mogoce lahko bilo res.

mene iskreno receno prime srat, ko vidim, kaksne folk dandanes ven mece v vsej gloriji demokraticnega izrazanja na raznih koncih ze samo o vzajemnih skladih, kaj sele splosno o borzi. pa studenti, ki porabijo par sto sporocil o tem, da ugotovijo, kako ugotovis, kaj pise v tecajnici. pa njihovi profesorji, ki jih to ucijo na 3 leta starih tecajnicah s strukturo, ki danes vec ne obstaja.

in imam vtis, da bi bilo boljse, ce bi vsi, ki smo se kdaj ukvarjali z recimo temu izobrazevanjem, tacas raje na primer sadili koruzo, ker je sansa, da bi bil rezultat boljsi. ker slabsi bi bil tezko.

q, to je zdaj vse skup izpadlo kot "ko smo mi bli mladi". samo jebemu, ce je pa res :)
Gustl sporočil: 13.641
[#7039] 05.10.06 20:14 · odgovor na: crt (#7038)
Odgovori   +    0
Se ti ne zdi, da imam ravno pri tem tudi sam kar nekaj kilometrine?

Vedno se lahko odločiš, da mu pač ne odgovoriš. Odgovore "jao, kakšen folk je gor prišel", bom pa pač prestavil tja kamor sodijo.
crt sporočil: 27.688
[#7040] 05.10.06 20:22 · odgovor na: Gustl (#7039)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 05.10.2006 20:29

Gustl wrote:
Se ti ne zdi, da imam ravno pri tem tudi sam kar nekaj kilometrine?

Vedno se lahko odločiš, da mu pač ne odgovoriš. Odgovore "jao, kakšen folk je gor prišel", bom pa pač prestavil tja kamor sodijo.

absolutno imas in obcudujem tvoje zivce oziroma niti ne zivce, ampak zlasti sposobnost dopuscanja, kaj ti jih cefra in kaj ne.

ja, lahko se oldlocis, da mu ne odgovoris. odlocis se tudi, ce res hoces brat tisto, kjer je povisan procent tega, kar vidis kot sum, proti temu, kar vidis kot signal. in to je proces negativne selekcije, ker za vsakega, ki bi mogoce sicer imel kaj povedat, pa raje rece "mah brez veze", je signala se manj.

razumem target medija, da bi imel cim vec razlicnih uporabnikov. pravim samo, da to po moje ni kompatibilno s tem, da bi imel dober signal/sum v recimo temu strokovnih (ke plehek izraz) tematikah. tudi v gostilni bo druzba najela eno sobo in se ne bo menila za sankom skupaj s 100 drugimi poljubnimi gosti in 5 vaskimi pijancki. fact of life.

vse to racionalno vzeto ni nic grozno tragicnega in lahko jemljes samo kot neko moje refleksno trzanje nostalgije na to, da je sedanja oblika in koncept foruma pac dokoncno drugacna kot tisto, iz cesar so sploh finance-on.net nastale in pri cemer sem bil osebno 100% angaziran. sprememba oblike je to nekako "simbolno" zakolicila in potem pac ven udarijo taki obcutki.

absolutno pa razumem, da ti hoces delati dobro, mislim, da to tudi znas in sploh respect. ni mi znana nobena oseba, ki bi lahko zadevo bolj sposobno nadaljevala. tako da lahko celo kaco jemeljes v bistvu kot eno moje jamranje cez v bistvu naravne procese oziroma oster protest proti dezevanju :)
mimoidoci sporočil: 6.136
[#7050] 05.10.06 21:20 · odgovor na: crt (#7040)
Odgovori   +    0
Ja dobro si napisal. Tisti "mah brez veze odgovarjat" tudi sam uporabljam vsaj 20 krat na mesec. Pri tem ne vidim problema samo v novem forumu, ker je bilo tudi na starem podobno (upam, da se ne bo koncentracija šuma še povečala, ker se absolutno strinjam s tabo, da s tem kvaliteta pade). 

Hecno se mi pa zdi, da isto metodo uporabljajo nekateri pisci člankov, ki se nikoli ne odzovejo na komentarje svojih pisarij. Pa hudič, a jih ne zanimajo komentarji in njih vzroki. A mislijo celo kariero kar neki objavljat al kaj. V njihovem primeru gre verjetno za "nimam kaj odgovort", ker ima kritik prav. Ampak kaj pa pol pišeš kr neki. Vem, da ne moreš vsak dan odgovarjat za vsak report z borze, ampak sem in tja pa lahko (moraš) razkriti, če si upošteval valute indeksov, ki jih koreliraš in kaj hudiča so naključne spremenljivke v korelacijah (leti na Rajbarja danes, ki ti ni odgovoril, vsaj javno ne, čeprav nas je kar nekaj prebralo polemiko o tem; včeraj bi lahko letelo na koga drugega, jutri pa na tretjega). Jutri bo namreč nekdo res verjel, da je slovenska borza skorelirana z ameriško če le ni terorističnih napadov.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#7060] 05.10.06 22:16 · odgovor na: crt (#7038)
Odgovori   +    0

crt wrote:

lej, ne gre za to, da bi bili pametni zato, ker znajo/mo uporabljat stari forum. gre za to, da obstajajo teme, o katerih rabis neko predznanje, o cem se sploh da pogovarjat, ce se mislis pogovarjat. ker sicer sta dva cloveka trije svetovi. ce meni nekdo rece "kaj naj kupim, da bo kul" - mislim, koji q naj mu pa odgovorim in od kod? ker ze samo to, da postavi tako vprasanje, kaze, da je brez veze, da mu skusam karkoli razlozit. pa da ne rabim 100 x razlagat, da pridemo do podatka "katera je stran za dunajsko borzo" tako, da odpremo google in not napisemo vienna stock exchange.


mene iskreno receno prime srat, ko vidim, kaksne folk dandanes ven mece v vsej gloriji demokraticnega izrazanja na raznih koncih ze samo o vzajemnih skladih, kaj sele splosno o borzi. pa studenti, ki porabijo par sto sporocil o tem, da ugotovijo, kako ugotovis, kaj pise v tecajnici. pa njihovi profesorji, ki jih to ucijo na 3 leta starih tecajnicah s strukturo, ki danes vec ne obstaja.

Ko sem vceraj prebral to sporocilo:

http://www.finance-on.net/forumi/?m=6757#6757

sem si takoj rekel, "jao, pa glih na Crta je moral naleteti" :) (ob plasticnem prikazu, kako borisjo klice na FT/KD (qrc, oranzno je oranzno), z vprasanjem "kaj naj kupim, da bo ziher slo gor"?, na drugi strani linije pa ti...

In isti uporabnik je, ce se ne motim, poskrbel tudi za to, da sem se oglasil v tej temi pred prestavitvijo...
crt sporočil: 27.688
[#7064] 05.10.06 22:53 · odgovor na: anon-10743 (#7060)
Odgovori   +    0

Janezp wrote:
sem si takoj rekel, "jao, pa glih na Crta je moral naleteti" :) (ob plasticnem prikazu, kako borisjo klice na FT/KD (qrc, oranzno je oranzno), z vprasanjem "kaj naj kupim, da bo ziher slo gor"?, na drugi strani linije pa ti...

moj telefon ni ne na ft ne na kd nikjer objavljen, and for good reason :)  (povrh tistega, da ponavadi ne vem, kje je)
anon-89 sporočil: 10.178
[#7080] 06.10.06 02:57 · odgovor na: Gustl (#7039)
Odgovori   +    0
kaj pa če jim začnemo odgovarjat?
Gustl sporočil: 13.641
[#7084] 06.10.06 06:16 · odgovor na: anon-89 (#7080)
Odgovori   +    0
Jim pač odgvorite.

Plan je pa sicer, da bo en forum za začetniška vpršanja in bo povezan s svetovalnico. Za voljo zdravje tistih, ki sprašujejo..in za voljo zdravja tistih, ki so se rodili z geni Buffetta & Co. :)
Gustl sporočil: 13.641
[#7088] 06.10.06 06:37 · odgovor na: crt (#7040)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 06.10.2006 06:43

crt wrote:

absolutno imas in obcudujem tvoje zivce oziroma niti ne zivce, ampak zlasti sposobnost dopuscanja, kaj ti jih cefra in kaj ne.
 Ah, sej veš. Jest sem bolj flegma in mi še najbolj scefra živce, če mi pri tenisu ne gre servis pa še to kompenziram pol s hiperaktivnostjo :)


crt wrote:

razumem target medija, da bi imel cim vec razlicnih uporabnikov. pravim samo, da to po moje ni kompatibilno s tem, da bi imel dober signal/sum v recimo temu strokovnih (ke plehek izraz) tematikah. tudi v gostilni bo druzba najela eno sobo in se ne bo menila za sankom skupaj s 100 drugimi poljubnimi gosti in 5 vaskimi pijancki. fact of life.

 
Najbolj "elitna" :) skupina ima še vedno svojo skupino in celo na starem forumu in imajo ves ljubi mir pred vaškimi posebneži, po novem celo večji mir kot prej.

Tudi skupina Tuji trgi ni bila ne vem kako uspešen projekt, čeprav je bil namen ravno to: omogočit skupini ljudi, da je v svoji sobi.

Smo pa ravno v ta namen omogočili enostavnejši ignor (ne prikaže se še pravilno), da če se ti s kom ne ljubi pogovarjati, ga lahko hitro odženeš od mize.


crt wrote:

vse to racionalno vzeto ni nic grozno tragicnega in lahko jemljes samo kot neko moje refleksno trzanje nostalgije na to, da je sedanja oblika in koncept foruma pac dokoncno drugacna kot tisto, iz cesar so sploh finance-on.net nastale in pri cemer sem bil osebno 100% angaziran. sprememba oblike je to nekako "simbolno" zakolicila in potem pac ven udarijo taki obcutki. 
 Ja, sej te štekam. Ubil smo ti dete. Sej meni osebno je bil tud forum najbolš leta v letih 1999, 2000, 2001. Torej še na derganu in v začetku Financ. Ampak jebat ga, dergan je imel ob prehodu 2-3K reg userjev (al kolk sva ugotavljala),  zdej jih je 100k + na Financah oz. cca. 10k / mesec na forumu (takih, ki zaidejo gor, ni nujno, da pišejo). Logično, da to ne more biti in nikoli več ne bo isto.

Če pa malo pogledaš na forume ostalih večjih medijev, pa boš videl, da je tale naš še vedno precej pred njimi glede neke ravni debat. Pomaga seveda to, da je forum do neke mere cenzuriran in bo še naprej, večji del pa je pač dejstvo, da imajo Finance v večji meri bolj izobraženo publiko, ki se ima izgleda bolj pod kontrolo kot uporabniki v ostalih medijih.


TSicer pa tdi Finance niso več tisto, kar so bile, ko si ti prišel. Niti kar so bile, ko si ti odšel, pa ti že tisto ni bilo všeč. Ma niso niti več tisto, kar so bile leto dni nazaj. :)

Upam, da boš lažje prenesel dejstvo, da pokopavamo tudi Finance-on.net in gremo na Finance.si :) Ampak bosta delala oba linka. Sej že sedaj.
crt sporočil: 27.688
[#7094] 06.10.06 07:25 · odgovor na: Gustl (#7088)
Odgovori   +    0
ma, zdaj imam tkoaltko drugo dete, tako da starsevsko gledano ni sile :) in kaj je realna racunica slovenske populacije, mi je jasno, saj sem to tukaj pogosto hkrati s tabo razlagal. no worries.

ja, finance imajo se vedno drugacno recimo temu povprecje foruma kot drugi glavni mediji in hvalabogu za to, ker ce bi se ravnal samo po njih, bi verjetno odpovedal dostop do neta al kaj takega :) ni pa po mojem vtisu trend, da bi se to ohranjalo. in to, da NI trend, je po moje normalno nadaljevanje iste sile, torej realnosti populacije.

ker ce je na celem trgu znj % oseb, ki so polpismene, abervezniki, psihoti, na egotripu ali kombinacije tega, vsi pa imajo cekin (kolikor pac ima to logike, verjetno ker je drzava tako uredila? rotfl), potem bo cekin pac prisel od njih. to je normalno delovanje trga in je normalna naloga tistega, ki mu  en konkretni rezultat ne pase, da preizkusi sreco tako, da se gre ukvarjat z izdelavo drugega.

Strani: 1