Zasebnost

Strani: 1 2

anon-93566 sporočil: 21
[#6396] 03.10.06 15:22 · odgovor na: anon-89 (#6362)
Odgovori   +    0
Oglej si kaj piše Tomaž Štih na začetku: UTD NI REALEN.

Uroš Boltin mu je pravkar dokazal da UTD JE REALEN.

Pri tem je oklestil le tisto kar je bilo itak predvideno, da se oklesti. Velikanski prihranek pa je tudi ukinitev birokratskega razporejanja denarja in nadzora. Tega po moje še ni upošteval ali pa se motim?

Aparat stane lahko več kot 60 % vseh transferjev (toliko porabijo nevladne humanitarne organizacije za svoje delovanje, državne pa gotovo ne manj!).
anon-89 sporočil: 10.178
[#6405] 03.10.06 15:35 · odgovor na: anon-93566 (#6396)
Odgovori   +    0

UTD wrote:
Oglej si kaj piše Tomaž Štih na začetku: UTD NI REALEN.

Uroš Boltin mu je pravkar dokazal da UTD JE REALEN.




kako je lahko nekaj kar bo povzročilo od 100 do 400 milijard(boltinovih 100 milijard je samo ocena) dodatnih stroškov realno? mi moramo za toliko zmanjšati davke, ne pa jih povečati.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6419] 03.10.06 16:01 · odgovor na: anon-89 (#6405)
Odgovori   +    0

Bob wrote:

kako je lahko nekaj kar bo povzročilo od 100 do 400 milijard(boltinovih 100 milijard je samo ocena) dodatnih stroškov realno? mi moramo za toliko zmanjšati davke, ne pa jih povečati.
 Se morda spomniš, kakšni bi bili davčni prihodki pri 20% DDV, višji ali nižji od sedanjih?
tstih sporočil: 5.199
[#6621] 04.10.06 11:46 · odgovor na: anon-93566 (#6396)
Odgovori   +    0

UTD wrote:
Oglej si kaj piše Tomaž Štih na začetku: UTD NI REALEN.

Uroš Boltin mu je pravkar dokazal da UTD JE REALEN.

Pri tem je oklestil le tisto kar je bilo itak predvideno, da se oklesti. Velikanski prihranek pa je tudi ukinitev birokratskega razporejanja denarja in nadzora. Tega po moje še ni upošteval ali pa se motim?

Aparat stane lahko več kot 60 % vseh transferjev (toliko porabijo nevladne humanitarne organizacije za svoje delovanje, državne pa gotovo ne manj!).


 
Na hitro - razumem, da ti je zamisel všeč, ampak v sedanji predlagani obliki (tisti, ki je javna) ni realna. Tudi sam avtor je prišel na 100 milijard stroškov in do ugotovitve, da bi to podražilo socialno državo. Po moje je vsota vsaj trikrat tolikšna. Da se da predlog sproti spreminjati je jasno; ampak v sedanji obliki (tisto, kar je bilo objavljeno) sem imel kar lepo prav - ni realno.

Dokazljivi učinki:

1. Stroške merimo v stotinah milijard in
2. Podraži našo velikosocialno državo.

Oboje je znanstvena fantastika. Seveda je percepcija realnosti tisto, kar odloča kaj je realno in kaj ne. Meni je, denimo, realno da se ukine ministrstvo za kulturo in se ta denar nameni za UTD. Zato se o tem tudi nima smisla pogovarjati. Jaz sem si želel slišati dvoje

1. Da vodi do učinkovitejše (in to nujno pomeni tudi cenejše, ker ti tisti, ki plačujejo davke sporočajo, da je predraga in ti malo pomaga, če ti tisti, ki so prejemniki teh sredstev govorijo, da so za...) socialne države,

2. Da ne sesuje državnih financ.

Oboje v sedanji predlagani varijanti ne drži.

p.s. Glede na to, da vztrajno ponavljaš nek vzorec trditve, kako je nekaj nekdo nekomu dokazal brez resne podlage me zanima, če nisi morda ti Vlado Miheljak?

T.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6680] 04.10.06 14:06 · odgovor na: tstih (#6621)
Odgovori   +    0
Je pa čudno, kako to, da nikomur ne gre v glavo, da lahko država deli vsem državljanom enako le dobiček, ki ga pa lahko ustvari edino vlada s svojim umnim gospodarjenjem z davčnimi in drugimi prihodki na eni strani in stroški, oziroma odhodki na drugi strani. Ali bolj enostavno, iz bilančnega deficita mora preiti v suficit in tega lahko deli vsem državljanom.
Tako postanejo vsaka UTD izračunavanja in nadmudrivanja brezpredmetna, vladi se lahko postavi le kot politični cilj, da bo dividenda iz dobička nekoč v prihodnosti tako velika, kot bi takrat znašal socialni minimum, danes cca 200 EUR mesečno.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#6719] 04.10.06 15:49 · odgovor na: anon-79735 (#6312)
Odgovori   +    0
UTD in DD nista moja eksperimenta!  Jaz sem realno ekonomijo spoznal ze leta 1970 v Angliji.  Potem opazoval nase neucinkovito izgubljanje casa s tozdiranjem.  In poslusal domace blodnje, kako smo Slovenci vedno delovni in uspesni!

LP MMM
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6738] 04.10.06 16:15 · odgovor na: anon-28836 (#6719)
Odgovori   +    0

s56a wrote:
UTD in DD nista moja eksperimenta!  Jaz sem realno ekonomijo spoznal ze leta 1970 v Angliji.  Potem opazoval nase neucinkovito izgubljanje casa s tozdiranjem.  In poslusal domace blodnje, kako smo Slovenci vedno delovni in uspesni!

LP MMM
 DD ni nikakršen eksperiment, pač pa dosledna realizacija realne ekonomije, ki si jo ti okušal po Sohu in Hyde parku.
Nikar pa ne povezuj kosila zastonj z dobičkom, ker sta si v popolnem nasprotju.
Beatle v živo ti pa kar zavidam, jaz sem jih ponoči poslušal na radiu Luxemburk ali iz prešvercanih plošč ;)
anon-28836 sporočil: 3.657
[#6750] 04.10.06 18:29 · odgovor na: anon-79735 (#6738)
Odgovori   +    0
Beatles sem tudi jaz poslusal na Radio Luxemburg okrog 1500 kHz in zastrupil se z radioamaterstvom :-)

LP MMM S56A

P.S.  UTD naj bi bil resno obravnavan na Nizozemskem?
gogi1 sporočil: 5.314
[#6754] 04.10.06 19:03 · odgovor na: anon-28836 (#6750)
Odgovori   +    0

P.S.  UTD naj bi bil resno obravnavan na Nizozemskem?
Ko sem pred dvajsetimi leti krajši čas živel na Nizozemskem so nekaj podobnega že imeli. Seveda ne pod tem imenom. Vsak Nizozemec, ki je dopolnil 18 let je začel dobivati cca 1000 guldnov (današnjih 1000 €, upoštevajoč 22 let inflacije na Niz.). Višina je bila odvisna od tega, ali živiš pri starših, v podnajemu ali kako drugače. Podpora je ugasnila, ko si prišel do svojih dohodkov. Ves čas so jo pogojevali s tem, da si si moral ob veliki brezposelnosti iskati delo. Tražim posao i molim boga da ga ne nađem, je govorilo stotine tisočev Nizozemcev, ki so postali trajni delomrzneži, saj se je s podporo kar dobro preživotarilo na tuj račun. Meni, mlademu delomrznežu je tak sistem takrat bil seveda všeč, ker sem sovražil obveznosti in sem upal, da bom lahko parazitiral druge celo življenje. Ko sem bil v vojski sem se s Crnogorci cel dan skrival po kasarni, če je bilo treba kaj fizično delati. Zapravljati tuj denar, o to pa ja. In zato se mi danes ideje o UTD in podobnih gojiščih delomrznežev zdijo absurdne, saj dobesedno vodijo v pohabljanje ljudi. Ni čudno, da so si UTD izmislili kdo drugi kot Francozi.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6756] 04.10.06 19:25 · odgovor na: anon-28836 (#6750)
Odgovori   +    0

s56a wrote:
Beatles sem tudi jaz poslusal na Radio Luxemburg okrog 1500 kHz in zastrupil se z radioamaterstvom :-)

LP MMM S56A

P.S.  UTD naj bi bil resno obravnavan na Nizozemskem?
 Da nisi skočil iz Londona do Livrpoola kdaj na kake njihove vaje ;)
Pri UTD je napaka v tem, da se obravnava kot strošek države, ne pa kot del dobička podjetja država. Dokler je imel Drnovšek še forum, sem jim tam poskušal to dopovedati, pa ni šlo. Malo jih razumem, ker sem jaz avtor DD, oni pa pogrevajo stokrat pregrete uvožene pobožne UTD želje in če bi soglašali, da imam prav, si verjetno mislijo, da bi jim padel klobuk z glave, ker bi se UTD spremenil v navadno dividendo na DD.
Čudno mi je le to, da je Drnovšek - ekonomist izbral kosilo zastonj, namesto DD dividende, kot politika ga je pa moč razumeti, saj je deljenje daril za vsakega politika najslajše opravilo.
No, ja, nič ne de, morda bodo pa libertarci spoznali, da je njihova dobra EDS izvedljiva le v pogojih DD.
Kdo ve ;)

Strani: 1 2