Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Zlom trga

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-105255 sporočil: 3.738
[Nepremičnine] Tema: Zlom trga
[#666843] 28.12.09 14:18 · odgovor na: anon-143770 (#666829)
Odgovori   +    0
Bi rekel, da je bila ta tvoja teza o vlaganju v nepremičnine kot najdonosnejšem način plemenitenju denarja precej ozkogledna in nepodkrepljena z nobenim primerom, ker se je dalo in se da še vedno tudi z delnicami fejst zaslužit. Se mi zdi, da je glavna draž pri nepremičninah to oddajanje na črno, ker če tega ni, so nepremičnine slabo donosne, tam nekje kot vezava na banki (preračunano in upoštevano vse stroške na daljši rok). Glavni problem je pri nepremičnin to, da je slabo likvidna, pa da je najverjetneje ne boš prodal, ko cena doseže ekscesne vrednosti. Za delnico se ti pa fučka, če v par dneh poskoči za 50% prodaš, kupiš, ni problema. Za nepremičnino pa že v osnovi rabiš kredit, so vse neke birokratske prepreke (vpis v ZK) in v osnovi torej (kar je sicer prav) niti ni namen špekulacija->dokler pa je bilo veliko denarja, pa je res vsak lahko šel na banko in participiral pri tej noriji. Ampak vsaka fešta se zaključi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 666843

Strani: 1

anon-143770 sporočil: 111
[Nepremičnine] Tema: Zlom trga
[#667083] 28.12.09 19:47 · odgovor na: anon-105255 (#666843)
Odgovori   +    0
Nisem se hotel preveč poglabljati v načine služenja z VP, vendar je moja teza temeljila na lastnih izkušnjah, ko sem pred desetimi leti začel vlagati v VP in sem šel čez katarzo v letu 2008, ampak taki cikli so normalni.
Tisti, ki so se pred desetimi leti začeli ukvarjati z nepremičninami (seveda za vlaganje ne lastno uporabo) še te katarze niso doživeli.
Trgi VP so trgi po definiciji in reagirajo hitro ne samo na zmanjšanje likvidnosti ampak tudi na vsako novico, ki samo nakazuje na spremembo vrednosti osnove VP.
Bolj bistveno se mi zdi spremljanje trga nepremičnin, ker je deviški in cikla sploh še ni imel, navzdol pa milo rečeno zelo sramežljivo reagira (mislim slovenski trg nepremičnin od leta 91).
Kot sem že nakazal pričakujem padec trga nepremičnin, predvsem me zanima, kaj bo ta padec sprožilo.
Če bi bile nepremičnine delnice bi bil sedaj že minimalno stanovanje v shortu.

Strani: 1