Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Podmladek NSi se opravičuje Jankoviću
sporočil: 6.715
12BENI je napisal(a):
Za koga pravilno ??
Za paglavce, navijača uhljev in za javnost na sploh.
sporočil: 18.121
12BENI je napisal(a):
Za koga pravilno ??
Za vsakega normalnega odraslega človeka je povsem neumestno dajanje tašnih rasističnih izjav in očitkov, kot so zapisali v včerajšnjem članku.
sporočil: 329
Zadnja sprememba: anon-84596 23.12.2009 14:16
postavlja se vprašanje, kdo jim je navil ušesa: dragutin mate ali
tone krkovič? ali kdo drug?
sporočil: 383
Wytloff je napisal(a):
očitno so paglavcem navili ušesa. pravilno.
Lep zgled slovenskim levičarjem, ki se niso sposobni nikoli opravičiti.
sporočil: 8.684
Zadnja sprememba: anon-166469 23.12.2009 14:32
Kja pa je primitivni podmladek SD, ki nori in razgraja po mestu z
rdečimi zastavami .... Janković pa jim vse to dovoljuje in jih
vspodbuja.Janković je s svojimi primitivnimi nastopi in aroganco izzival že dal časa in sedaj je dobil primitivna vprašanja/izjave .... pač v Jankovićevem stilu !
Janković pač ni gospod . .. čeprav si to močno želi postati ....
sporočil: 383
Zadnja sprememba: anon-213753 23.12.2009 14:29
sentvid je napisal(a):
Mularijo je potrebno učiti od malih nog bontona.
Mladi forum SD je v prejšnjem mandatu podobno poniževal tedanjega predsednika vlade, a so takrat veljala zanje drugačna merila.
sporočil: 37
ma daj prosim te - izpadli so butasti provincialci, ki se z
retorično zelo sposobnim Jankovičem vsi skupaj meriti ne
morejo - ne zagovarjam Jankoviča, a tak provincialni primitivizem
je njim samim in njihovi stranki v največjo škodo, za kar so jih
očitno njihovi starejši mentorji fajn potegnili za uho - a
škoda je storjena, provincialec lahko igra dokler mu koncentracija
ne popusti potem ga profesionalec pohodi ne glede od kod ima
starše...
sporočil: 1.253
kellly je napisal(a):
Lep zgled slovenskim levičarjem, ki se niso sposobni nikoli opravičiti.
Mogoče zato, ker ti naši levičarji dejansko sploh niso levičarji.
sporočil: 18.121
kellly je napisal(a):
Mladi forum SD je v prejšnjem mandatu podobno poniževal tedanjega predsednika vlade, a so takrat veljala zanje drugačna merila.
.... kar seveda prav nič ne zmanjša blebetanja mladih kao desničarjev.
sporočil: 30.643
Ja, OK, samo kaj pa je potem Vrtovec svetil zraven? Saj je menda
vedel, kakšne namene imajo.
sporočil: 383
JumperSkakac je napisal(a):
ma daj prosim te - izpadli so butasti provincialci, ki se z retorično zelo sposobnim Jankovičem vsi skupaj meriti ne morejo - ne zagovarjam Jankoviča, a tak provincialni primitivizem je njim samim in njihovi stranki v največjo škodo, za kar so jih očitno njihovi starejši mentorji fajn potegnili za uho - a škoda je storjena, provincialec lahko igra dokler mu koncentracija ne popusti potem ga profesionalec pohodi ne glede od kod ima starše...
Povsem enake željive in teatralične scene so delali en mandat prej mladi iz SD, a takrat ni bilo nobenega odziva javnosti. Mene še bolj kot takšne oslarije moti asimetična dvoličnost v odnosu do njih.
sporočil: 30.643
kellly je napisal(a):Odziva javnosti ni bilo, ker so
Povsem enake željive in teatralične scene so delali en mandat prej mladi iz SD, a takrat ni bilo nobenega odziva javnosti. Mene še bolj kot takšne oslarije moti asimetična dvoličnost v odnosu do njih.
a) Mediji tovrstne scene prijazno ignorirali
b) Omenjenih scen dejansko ni bilo
Lahko navedeš kak primer?
sporočil: 383
0902ISXdX je napisal(a):
.... kar seveda prav nič ne zmanjša blebetanja mladih kao desničarjev.
Seveda ne, samo Borat si je za tiskovnega predstavnika izbral človeka, ki je dal psu ime Janša in iz tega delal video zgodbice. Kaj to sporoča javnosti? Žaljenje in poniževanje enih se tolerira, drugih se ne.
sporočil: 18.121
Zadnja sprememba: anon-76887 23.12.2009 14:47
kellly je napisal(a):
Seveda ne, samo Borat si je za tiskovnega predstavnika izbral človeka, ki je dal psu ime Janša in iz tega delal video zgodbice. Kaj to sporoča javnosti? Žaljenje in poniževanje enih se tolerira, drugih se ne.
Saj s takšnimi izpadi o samem sebi največ pove ravno akter izpadov.
In seveda tisti, ki to (z odobravanjem) tolerira.
sporočil: 8.684
KOLIKO ČASA ŠE DANILO TURK IN NJEGOVE ŽALJIVE IZJAVE IN ŠKODLJIVA
DEJANJA ????
Pred točno dvema letoma je delo v predsedniškem uradu prevzel Danilo Türk. Na MMC-ju smo pripravili pregled njegovih potez, ki so v javnosti zbudile največ pozornosti.
Danilo Türk je na volitvah nastopil s podporo Socialnih demokratov. Po zmagi v prvem krogu se je prebil v drugega, kjer se je pomeril z Lojzetom Peterletom. Zmaga je bila prepričljiva - zanj je glasovalo 68 odstotkov tistih, ki so odšli na volišča. Türk je tako za Milanom Kučanom in Janezom Drnovškom postal tretji predsednik samostojne Slovenije.
Kmalu ideja o rezidenci
Začetek dela je minil mirno. Prva težava je nastala zaradi njegovega domovanja. S prevzemom položaja je namreč Türku pripadlo tudi 24-urno varovanje, kar pa je bilo, glede na to, da predsednik živi v večstanovanjski stavbi, težko izvedljivo. Začele so se pojavljati ideje po naselitvi predsednika v Vili Podrožnik. S tem pa se jih veliko ni strinjalo, predvsem zaradi stroškov, ki bi jih taka poteza prinesla, zato so predlog opustili.
"Dramatične razmere na ustavnem sodišču"
Naslednjih nekaj mesecev je Türk dobro sodeloval z vlado in državnim zborom. Tako predsednik kot poslanci in ministri so o dobrih odnosih govorili predvsem pri postopku izbire ustavnih sodnikov. Prav ustavno sodišče pa je tema, za katero si je Türk vzel precej časa. Lani spomladi je poslancem predstavil svoje rešitve težav ustavnega sodišča, med drugim spremembo ustave, na kar je poslance spomnil tudi letos spomladi. Na začetku letošnjega poletja je obiskal ustavno sodšče in tamkajšnje razmere označil kot dramatične, predvsem zaradi obremenjenosti z zadevami, ki niso nujne.
Ostrino najprej pokazal v tujini
Naključno ali ne, je Türk to, da zna biti tudi oster in odločen, najprej pokazal v tujini. Ob razglasitivi samostojnosti Kosova je množica vdrla v slovensko veleposlaništvo v Beogradu in ga razdejala. Danilo Türk je od srbskega vodstva zahteval takojšnje ukrepanje, srbskemu predsedniku Borisu Tadiću naj bi v pismu celo očital kršenje mednarodnega prava, saj med napadi niso zavarovali stavbe slovenskega predstavništva.
Nato je nekaj besed namenil še svojemu hrvaškemu kolegu Stipetu Mesiću. Ta je dejal, da so bili hrvaški varčevalci Ljubljanske banke ogoljufani in da slovensko politiko narekuje "čudak na levem bregu Dragonje". Türk mu je odvrnil, da se take izjave ne spodobijo predsedniku suverene države, ko govori o drugi suvereni državi.
Spopad Türk - Rupel
Na domačem terenu je ostajalo mirno do lanskega poletja, ko je zavrelo zaradi veleposlanikov. Vlada je konec junija razrešila deset veleposlanikov, predsednik pa je dejal, da novih imenovanj zaradi preveč razgrete situacije pred parlamentarnimi volitvami ne bo podpisal. Ministrstvo za zunanje zadeve, ki ga je takrat še vodil Dimitrij Rupel, je odločitev označilo za nenavadno. Prejšnja vlada je nato na svoji zadnji seji, 14. oktobra lani, sprejela nekaj kadrovskih sprememb, med drugim je Rupla imenovala za veleposlanika na Dunaju. In tako se je zgodba z veleposlaniki le še bolj zapletla. Rupel je najprej na spletni strani MZZ-ja objavil odprto pismo o imenovanju veleposlanikov, Türku pa se je tako komuniciranje zdelo nedostojno. Kot vzrok za Ruplovo neimenovanje je pozneje navedel to, da mu ne zaupa.
Izlet za 90.000 evrov
In če so ob razmišljanju o predsedniški rezidenci govorice o razsipnosti predsednika bile še tihe, so te postale precej glasnejše, ko je na dan prišel podatek, da je obisk v Bosni in Hercegovini stal 89.100 evrov. Od tega je predsedniški urad prispeval 63.600 evrov. Kritike so letele z vseh strani, urad pa se je odločil za revizijo porabe javnih sredstev za letalske prevoze. Notranja revizorka je odkrila manjše nepravilnosti, protikorpucijska komisija pa je v načelnem mnenju zapisala, da predsednikov urad pri najemu letala za obisk v BiH, kljub temu da je strogo spoštoval postopek, ni spoštoval enega od osnovnih načel javnega naročanja, načela gospodarnosti, kar ustreza definiciji korupcije po zakonu o preprečevanju korupcije. Zaradi te ugotovitve je generalni sekretar v predsedniškem uradu Stojan Tramte ponudil odstop, ki pa ga predsednik ni sprejel. Je pa v luči varčevanja zaradi gospodarske krize napovedal manj potovanj.
Zavrnitev zahtev častnikov in referenduma o Hrvaški
Jezo skupine nekdanjih častnikov in generalov JLA si je predsednik Slovenije nakopal, potem ko je zavrnil zahteve po posebnem obravnavanju, glasnejši pa je postal pri vprašanju slovensko-hrvaškega mejnega spora. Najprej je lani decembra dejal, da je blokiranje pogajanj Hrvaške z EU "nujno zaradi zaščite nacionalnih interesov", februarja je povedal še, da mora Hrvaška spoznati, da se težav ne da rešiti s pritiskom. Kljub temu pa se mu referendum o vstopu Hrvaške v Evropsko unijo in Nato ne zdi niti potreben niti koristen. Podpira pa posvetovalni referendum o arbitražnem sporazumu z argumentom, da je to sredstvo verifikacije politične odločitve.
Drugorazredna tema ...
Že mesec po tem je bil Türk spet stalnica v medijih. Nekaj dni po odkritju množičnega grobišča v Hudi Jami so novinarji predsednika na dan žena povprašali, ali se bo šel poklonit žrtvam pobojev, Türk pa jim je odgovoril, da na ta dan o drugorazrednih temah ne bo govoril. Izjava je razburila javnost in politiko, zato je predsednik pojasnil, da poboji niso drugorazredna tema, temveč politične manipulacije okoli tega. To je ponovil tudi, ko ga je SLS pozval k opravičilu ali odstopu.
Türk o Golobičevi "napaki"
Predsednik se je oglasil tudi pri razkirtju, da je predsednik stranke Zares in minister za visoko šolstvo Gregor Golobič prikril svoj lastniški delež v enem izmed podjetij skupine Ultra. Dejal je, da se morajo stvari razplesti tam, kjer se morajo, torej v državnem zboru, kjer je bila ustanovljena preiskovalna komisija. "Napako je priznal, jo obžaloval in se zanjo opravičil, in mislim, da je to dobro. Opazil sem tudi to, da pri njegovem ravnanju ni bilo nobene protipravnosti," je takrat povedal.
Türka najverjetneje čaka ustavna obtožba
Zadnja predsednikova poteza, ki je dvignila veliko prahu, je zagotovo odlikovanje Tomažu Ertlu. Za odlikovanje se je predsednik odločil zaradi Ertlove vloge v akciji Sever, kar pa ni pomirilo opozicije. Ta Türku očita odlikovanje vodji represivnega aprata v Jugoslaviji in napoveduje ustavno obtožbo, predsednik pa si kljub temu ne namerava premisliti. Njegova odločitev je zbudila pozornost Evropske ljudske stranke, ki je izrazila zaskrbljenost zaradi odlikovanja. Türk je na to v pogovoru za TV Slovenija odgovoril: "Verjetno bi bilo slabo, če bi se odlikovanja podeljevala na podlagi navodil ali priporočil tujine".
Sicer pa je dejal, da je osamosvojitev skupna vrednota slovenskega naroda in da so k njej mnogi prispevali na svoj način, poglavitno vlogo pa je imel Demos, ki je bil, kot je dejal: "kot kvas v kruhu, ki nastaja".
Danes sem tu zaradi prvorazredne teme (dneva žena, op. a.), zato o drugorazrednih temah ne bom govoril.
Danilo Türk ob obisku v Trbovljah na vprašanje, ali se bo šel poklonit žrtvam v Hudi Jami.
KOLIKO ČASA ŠE IN KOLIKO ŠKODE BO ŠE NAREDIL SLOVENSKI DRŽAVI ???
Pred točno dvema letoma je delo v predsedniškem uradu prevzel Danilo Türk. Na MMC-ju smo pripravili pregled njegovih potez, ki so v javnosti zbudile največ pozornosti.
Danilo Türk je na volitvah nastopil s podporo Socialnih demokratov. Po zmagi v prvem krogu se je prebil v drugega, kjer se je pomeril z Lojzetom Peterletom. Zmaga je bila prepričljiva - zanj je glasovalo 68 odstotkov tistih, ki so odšli na volišča. Türk je tako za Milanom Kučanom in Janezom Drnovškom postal tretji predsednik samostojne Slovenije.
Kmalu ideja o rezidenci
Začetek dela je minil mirno. Prva težava je nastala zaradi njegovega domovanja. S prevzemom položaja je namreč Türku pripadlo tudi 24-urno varovanje, kar pa je bilo, glede na to, da predsednik živi v večstanovanjski stavbi, težko izvedljivo. Začele so se pojavljati ideje po naselitvi predsednika v Vili Podrožnik. S tem pa se jih veliko ni strinjalo, predvsem zaradi stroškov, ki bi jih taka poteza prinesla, zato so predlog opustili.
"Dramatične razmere na ustavnem sodišču"
Naslednjih nekaj mesecev je Türk dobro sodeloval z vlado in državnim zborom. Tako predsednik kot poslanci in ministri so o dobrih odnosih govorili predvsem pri postopku izbire ustavnih sodnikov. Prav ustavno sodišče pa je tema, za katero si je Türk vzel precej časa. Lani spomladi je poslancem predstavil svoje rešitve težav ustavnega sodišča, med drugim spremembo ustave, na kar je poslance spomnil tudi letos spomladi. Na začetku letošnjega poletja je obiskal ustavno sodšče in tamkajšnje razmere označil kot dramatične, predvsem zaradi obremenjenosti z zadevami, ki niso nujne.
Ostrino najprej pokazal v tujini
Naključno ali ne, je Türk to, da zna biti tudi oster in odločen, najprej pokazal v tujini. Ob razglasitivi samostojnosti Kosova je množica vdrla v slovensko veleposlaništvo v Beogradu in ga razdejala. Danilo Türk je od srbskega vodstva zahteval takojšnje ukrepanje, srbskemu predsedniku Borisu Tadiću naj bi v pismu celo očital kršenje mednarodnega prava, saj med napadi niso zavarovali stavbe slovenskega predstavništva.
Nato je nekaj besed namenil še svojemu hrvaškemu kolegu Stipetu Mesiću. Ta je dejal, da so bili hrvaški varčevalci Ljubljanske banke ogoljufani in da slovensko politiko narekuje "čudak na levem bregu Dragonje". Türk mu je odvrnil, da se take izjave ne spodobijo predsedniku suverene države, ko govori o drugi suvereni državi.
Spopad Türk - Rupel
Na domačem terenu je ostajalo mirno do lanskega poletja, ko je zavrelo zaradi veleposlanikov. Vlada je konec junija razrešila deset veleposlanikov, predsednik pa je dejal, da novih imenovanj zaradi preveč razgrete situacije pred parlamentarnimi volitvami ne bo podpisal. Ministrstvo za zunanje zadeve, ki ga je takrat še vodil Dimitrij Rupel, je odločitev označilo za nenavadno. Prejšnja vlada je nato na svoji zadnji seji, 14. oktobra lani, sprejela nekaj kadrovskih sprememb, med drugim je Rupla imenovala za veleposlanika na Dunaju. In tako se je zgodba z veleposlaniki le še bolj zapletla. Rupel je najprej na spletni strani MZZ-ja objavil odprto pismo o imenovanju veleposlanikov, Türku pa se je tako komuniciranje zdelo nedostojno. Kot vzrok za Ruplovo neimenovanje je pozneje navedel to, da mu ne zaupa.
Izlet za 90.000 evrov
In če so ob razmišljanju o predsedniški rezidenci govorice o razsipnosti predsednika bile še tihe, so te postale precej glasnejše, ko je na dan prišel podatek, da je obisk v Bosni in Hercegovini stal 89.100 evrov. Od tega je predsedniški urad prispeval 63.600 evrov. Kritike so letele z vseh strani, urad pa se je odločil za revizijo porabe javnih sredstev za letalske prevoze. Notranja revizorka je odkrila manjše nepravilnosti, protikorpucijska komisija pa je v načelnem mnenju zapisala, da predsednikov urad pri najemu letala za obisk v BiH, kljub temu da je strogo spoštoval postopek, ni spoštoval enega od osnovnih načel javnega naročanja, načela gospodarnosti, kar ustreza definiciji korupcije po zakonu o preprečevanju korupcije. Zaradi te ugotovitve je generalni sekretar v predsedniškem uradu Stojan Tramte ponudil odstop, ki pa ga predsednik ni sprejel. Je pa v luči varčevanja zaradi gospodarske krize napovedal manj potovanj.
Zavrnitev zahtev častnikov in referenduma o Hrvaški
Jezo skupine nekdanjih častnikov in generalov JLA si je predsednik Slovenije nakopal, potem ko je zavrnil zahteve po posebnem obravnavanju, glasnejši pa je postal pri vprašanju slovensko-hrvaškega mejnega spora. Najprej je lani decembra dejal, da je blokiranje pogajanj Hrvaške z EU "nujno zaradi zaščite nacionalnih interesov", februarja je povedal še, da mora Hrvaška spoznati, da se težav ne da rešiti s pritiskom. Kljub temu pa se mu referendum o vstopu Hrvaške v Evropsko unijo in Nato ne zdi niti potreben niti koristen. Podpira pa posvetovalni referendum o arbitražnem sporazumu z argumentom, da je to sredstvo verifikacije politične odločitve.
Drugorazredna tema ...
Že mesec po tem je bil Türk spet stalnica v medijih. Nekaj dni po odkritju množičnega grobišča v Hudi Jami so novinarji predsednika na dan žena povprašali, ali se bo šel poklonit žrtvam pobojev, Türk pa jim je odgovoril, da na ta dan o drugorazrednih temah ne bo govoril. Izjava je razburila javnost in politiko, zato je predsednik pojasnil, da poboji niso drugorazredna tema, temveč politične manipulacije okoli tega. To je ponovil tudi, ko ga je SLS pozval k opravičilu ali odstopu.
Türk o Golobičevi "napaki"
Predsednik se je oglasil tudi pri razkirtju, da je predsednik stranke Zares in minister za visoko šolstvo Gregor Golobič prikril svoj lastniški delež v enem izmed podjetij skupine Ultra. Dejal je, da se morajo stvari razplesti tam, kjer se morajo, torej v državnem zboru, kjer je bila ustanovljena preiskovalna komisija. "Napako je priznal, jo obžaloval in se zanjo opravičil, in mislim, da je to dobro. Opazil sem tudi to, da pri njegovem ravnanju ni bilo nobene protipravnosti," je takrat povedal.
Türka najverjetneje čaka ustavna obtožba
Zadnja predsednikova poteza, ki je dvignila veliko prahu, je zagotovo odlikovanje Tomažu Ertlu. Za odlikovanje se je predsednik odločil zaradi Ertlove vloge v akciji Sever, kar pa ni pomirilo opozicije. Ta Türku očita odlikovanje vodji represivnega aprata v Jugoslaviji in napoveduje ustavno obtožbo, predsednik pa si kljub temu ne namerava premisliti. Njegova odločitev je zbudila pozornost Evropske ljudske stranke, ki je izrazila zaskrbljenost zaradi odlikovanja. Türk je na to v pogovoru za TV Slovenija odgovoril: "Verjetno bi bilo slabo, če bi se odlikovanja podeljevala na podlagi navodil ali priporočil tujine".
Sicer pa je dejal, da je osamosvojitev skupna vrednota slovenskega naroda in da so k njej mnogi prispevali na svoj način, poglavitno vlogo pa je imel Demos, ki je bil, kot je dejal: "kot kvas v kruhu, ki nastaja".
Danes sem tu zaradi prvorazredne teme (dneva žena, op. a.), zato o drugorazrednih temah ne bom govoril.
Danilo Türk ob obisku v Trbovljah na vprašanje, ali se bo šel poklonit žrtvam v Hudi Jami.
KOLIKO ČASA ŠE IN KOLIKO ŠKODE BO ŠE NAREDIL SLOVENSKI DRŽAVI ???
sporočil: 383
0902ISXdX je napisal(a):
Saj s takšnimi izpadi o samem sebi največ pove ravno akter izpadov.
IN NJEGOV NOVI DELODAJALEC.
sporočil: 1.135
Ja primitivizem prve vrste in to iz vrst mladih, kao izobražencev.
Napravili so medvedjo uslugo in sramoto sebi in strankam iz katerih
izhajajo. To pa je to ko dandanes hočejo piščanci biti pametnejši
od koklje.
Podmladek pa tak ! Če je že podmladek tak, kakšni so šele tastari ??
Podmladek pa tak ! Če je že podmladek tak, kakšni so šele tastari ??
sporočil: 37
leonx je napisal(a):
KOLIKO ČASA ŠE DANILO TURK IN NJEGOVE ŽALJIVE IZJAVE IN ŠKODLJIVA DEJANJA ???? Pred točno dvema letoma je delo v predsedniškem uradu prevzel Danilo Türk. Na MMC-ju smo pripravili pregled njegovih potez, ki so v javnosti zbudile največ pozornosti. Danilo Türk je na volitvah nastopil s podporo Socialnih demokratov. Po zmagi v prvem krogu se je prebil v drugega, kjer se je pomeril z Lojzetom Peterletom. Zmaga je bila prepričljiva - zanj je glasovalo 68 odstotkov tistih, ki so odšli na volišča. Türk je tako za Milanom Kučanom in Janezom Drnovškom postal tretji predsednik samostojne Slovenije. Kmalu ideja o rezidenci Začetek dela je minil mirno. Prva težava je nastala zaradi njegovega domovanja. S prevzemom položaja je namreč Türku pripadlo tudi 24-urno varovanje, kar pa je bilo, glede na to, da predsednik živi v večstanovanjski stavbi, težko izvedljivo. Začele so se pojavljati ideje po naselitvi predsednika v Vili Podrožnik. S tem pa se jih veliko ni strinjalo, predvsem zaradi stroškov, ki bi jih taka poteza prinesla, zato so predlog opustili. "Dramatične razmere na ustavnem sodišču" Naslednjih nekaj mesecev je Türk dobro sodeloval z vlado in državnim zborom. Tako predsednik kot poslanci in ministri so o dobrih odnosih govorili predvsem pri postopku izbire ustavnih sodnikov. Prav ustavno sodišče pa je tema, za katero si je Türk vzel precej časa. Lani spomladi je poslancem predstavil svoje rešitve težav ustavnega sodišča, med drugim spremembo ustave, na kar je poslance spomnil tudi letos spomladi. Na začetku letošnjega poletja je obiskal ustavno sodšče in tamkajšnje razmere označil kot dramatične, predvsem zaradi obremenjenosti z zadevami, ki niso nujne. Ostrino najprej pokazal v tujini Naključno ali ne, je Türk to, da zna biti tudi oster in odločen, najprej pokazal v tujini. Ob razglasitivi samostojnosti Kosova je množica vdrla v slovensko veleposlaništvo v Beogradu in ga razdejala. Danilo Türk je od srbskega vodstva zahteval takojšnje ukrepanje, srbskemu predsedniku Borisu Tadiću naj bi v pismu celo očital kršenje mednarodnega prava, saj med napadi niso zavarovali stavbe slovenskega predstavništva. Nato je nekaj besed namenil še svojemu hrvaškemu kolegu Stipetu Mesiću. Ta je dejal, da so bili hrvaški varčevalci Ljubljanske banke ogoljufani in da slovensko politiko narekuje "čudak na levem bregu Dragonje". Türk mu je odvrnil, da se take izjave ne spodobijo predsedniku suverene države, ko govori o drugi suvereni državi. Spopad Türk - Rupel Na domačem terenu je ostajalo mirno do lanskega poletja, ko je zavrelo zaradi veleposlanikov. Vlada je konec junija razrešila deset veleposlanikov, predsednik pa je dejal, da novih imenovanj zaradi preveč razgrete situacije pred parlamentarnimi volitvami ne bo podpisal. Ministrstvo za zunanje zadeve, ki ga je takrat še vodil Dimitrij Rupel, je odločitev označilo za nenavadno. Prejšnja vlada je nato na svoji zadnji seji, 14. oktobra lani, sprejela nekaj kadrovskih sprememb, med drugim je Rupla imenovala za veleposlanika na Dunaju. In tako se je zgodba z veleposlaniki le še bolj zapletla. Rupel je najprej na spletni strani MZZ-ja objavil odprto pismo o imenovanju veleposlanikov, Türku pa se je tako komuniciranje zdelo nedostojno. Kot vzrok za Ruplovo neimenovanje je pozneje navedel to, da mu ne zaupa. Izlet za 90.000 evrov In če so ob razmišljanju o predsedniški rezidenci govorice o razsipnosti predsednika bile še tihe, so te postale precej glasnejše, ko je na dan prišel podatek, da je obisk v Bosni in Hercegovini stal 89.100 evrov. Od tega je predsedniški urad prispeval 63.600 evrov. Kritike so letele z vseh strani, urad pa se je odločil za revizijo porabe javnih sredstev za letalske prevoze. Notranja revizorka je odkrila manjše nepravilnosti, protikorpucijska komisija pa je v načelnem mnenju zapisala, da predsednikov urad pri najemu letala za obisk v BiH, kljub temu da je strogo spoštoval postopek, ni spoštoval enega od osnovnih načel javnega naročanja, načela gospodarnosti, kar ustreza definiciji korupcije po zakonu o preprečevanju korupcije. Zaradi te ugotovitve je generalni sekretar v predsedniškem uradu Stojan Tramte ponudil odstop, ki pa ga predsednik ni sprejel. Je pa v luči varčevanja zaradi gospodarske krize napovedal manj potovanj. Zavrnitev zahtev častnikov in referenduma o Hrvaški Jezo skupine nekdanjih častnikov in generalov JLA si je predsednik Slovenije nakopal, potem ko je zavrnil zahteve po posebnem obravnavanju, glasnejši pa je postal pri vprašanju slovensko-hrvaškega mejnega spora. Najprej je lani decembra dejal, da je blokiranje pogajanj Hrvaške z EU "nujno zaradi zaščite nacionalnih interesov", februarja je povedal še, da mora Hrvaška spoznati, da se težav ne da rešiti s pritiskom. Kljub temu pa se mu referendum o vstopu Hrvaške v Evropsko unijo in Nato ne zdi niti potreben niti koristen. Podpira pa posvetovalni referendum o arbitražnem sporazumu z argumentom, da je to sredstvo verifikacije politične odločitve. Drugorazredna tema ... Že mesec po tem je bil Türk spet stalnica v medijih. Nekaj dni po odkritju množičnega grobišča v Hudi Jami so novinarji predsednika na dan žena povprašali, ali se bo šel poklonit žrtvam pobojev, Türk pa jim je odgovoril, da na ta dan o drugorazrednih temah ne bo govoril. Izjava je razburila javnost in politiko, zato je predsednik pojasnil, da poboji niso drugorazredna tema, temveč politične manipulacije okoli tega. To je ponovil tudi, ko ga je SLS pozval k opravičilu ali odstopu. Türk o Golobičevi "napaki" Predsednik se je oglasil tudi pri razkirtju, da je predsednik stranke Zares in minister za visoko šolstvo Gregor Golobič prikril svoj lastniški delež v enem izmed podjetij skupine Ultra. Dejal je, da se morajo stvari razplesti tam, kjer se morajo, torej v državnem zboru, kjer je bila ustanovljena preiskovalna komisija. "Napako je priznal, jo obžaloval in se zanjo opravičil, in mislim, da je to dobro. Opazil sem tudi to, da pri njegovem ravnanju ni bilo nobene protipravnosti," je takrat povedal. Türka najverjetneje čaka ustavna obtožba Zadnja predsednikova poteza, ki je dvignila veliko prahu, je zagotovo odlikovanje Tomažu Ertlu. Za odlikovanje se je predsednik odločil zaradi Ertlove vloge v akciji Sever, kar pa ni pomirilo opozicije. Ta Türku očita odlikovanje vodji represivnega aprata v Jugoslaviji in napoveduje ustavno obtožbo, predsednik pa si kljub temu ne namerava premisliti. Njegova odločitev je zbudila pozornost Evropske ljudske stranke, ki je izrazila zaskrbljenost zaradi odlikovanja. Türk je na to v pogovoru za TV Slovenija odgovoril: "Verjetno bi bilo slabo, če bi se odlikovanja podeljevala na podlagi navodil ali priporočil tujine". Sicer pa je dejal, da je osamosvojitev skupna vrednota slovenskega naroda in da so k njej mnogi prispevali na svoj način, poglavitno vlogo pa je imel Demos, ki je bil, kot je dejal: "kot kvas v kruhu, ki nastaja". Danes sem tu zaradi prvorazredne teme (dneva žena, op. a.), zato o drugorazrednih temah ne bom govoril. Danilo Türk ob obisku v Trbovljah na vprašanje, ali se bo šel poklonit žrtvam v Hudi Jami. KOLIKO ČASA ŠE IN KOLIKO ŠKODE BO ŠE NAREDIL SLOVENSKI DRŽAVI ???
Ej model, tu je tema o sposobnosti komunikacije mladih provincialcev in Jankoviča - sigurno pa kje obstaja kak forum na temo Türka in njegove retorike - tam filozofiraj...
sporočil: 18.121
kellly je napisal(a):
IN NJEGOV NOVI DELODAJALEC.
Ja seveda. Sem dopolnil svoj komentar.
sporočil: 8.684
JumperSkakac je napisal(a):
Ej model, tu je tema o sposobnosti komunikacije mladih provincialcev in Jankoviča - sigurno pa kje obstaja kak forum na temo Türka in njegove retorike - tam filozofiraj...
Jaz ne vidim nobene razlike med mladimi provincialci, provincialcem Jankovićem, drugorazdrednem provincialcu Turku, ......... pač v Jankovićevem stilu in turkovem je tole drugorazredna tema tisi dogodek z Jankovićem ........ pa koga še zanima neki Janković ............... pa kdo je Janković ??????????????
sporočil: 4.404
napad zdolška na njegovo svetost zokija je bil velik bolj
etičen,khm,in konkreten:)
sicer pa še zmer mislim da ne mora in ne sme bit župan en pritepenc..velja tako za viko,danico in bločana(že kersnik jih je imel v želodcu)....
a kdo ve,a so tist predal v postojni že odklenil?
sicer pa še zmer mislim da ne mora in ne sme bit župan en pritepenc..velja tako za viko,danico in bločana(že kersnik jih je imel v želodcu)....
a kdo ve,a so tist predal v postojni že odklenil?
sporočil: 8.684
Jaz ne vidim nobene razlike med mladimi provincialci, provincialcem
Jankovićem, drugorazdrednem provincialcu Turku, ....
..... pač v Jankovićevem stilu in turkovem je tole drugorazredna tema tisti dogodek z Jankovićem .....
... pa koga še zanima neki Janković ....
........... pa kdo je ta osebek Janković ??????
..... pač v Jankovićevem stilu in turkovem je tole drugorazredna tema tisti dogodek z Jankovićem .....
... pa koga še zanima neki Janković ....
........... pa kdo je ta osebek Janković ??????
sporočil: 8.684
Zadnja sprememba: anon-166469 23.12.2009 14:58
Jaz ne vidim nobene razlike med mladimi provincialci, provincialcem
Jankovićem, drugorazdrednem provincialcu Turku, .... ..... pač v
Jankovićevem stilu in turkovem je tole drugorazredna tema tisti
dogodek z Jankovićem ..... ... pa koga še zanima neki Janković ....
........... pa kdo je ta osebek Janković ??????Naj se tale Janković odpelje po Titovi cesti v penzijo/zapor/po svetu/na dopust........ iz mojega življenja