Zasebnost
8 min
Energetski prehod: NGEN iz Žirovnice bo gradil hranilnike energije za nemškega energetskega giganta Uniper
10 min
Velikokolesni skuter za skok iz cone avtomobilskega udobja
47 min
Slovenija je v Alžiriji odprla veleposlaništvo, Sonatrach bo Geoplinu dobavljal več plina
1 ura
Najbolj brani članki danes
4 ure
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah 1
5 ur
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Bo kaj bolje in kako bo ob navalih upokojencev?
5 ur
Eksperimenti z zdravstvom 4
6 ur
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ... 1
6 ur
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem
6 ur
Reuters: Savdska Arabija namerava prodati delež v Aramcu
7 ur
Spiegel: 80 odstotkov Nemcev bi delalo štiri dni na teden, a ekonomisti opozarjajo, da to ni vzdržno 4
8 ur
Potrjeno: dividenda Save Re je 1,75 evra na delnico
8 ur
Vlada predlaga nakazilo 25,5 milijona evrov republiškemu stanovanjskemu skladu
8 ur
Ljubljanske mlekarne: Osredotočeni bodo na projekte, ki prinašajo visoko dodano vrednost
8 ur
Delavska hranilnica bi delila dvojne dividende glede na lani izplačane
9 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
9 ur
Bodo v ljubljanskem Kotu proizvajali biometan in ga vtiskovali v plinsko omrežje?
10 ur
Kako Kitajska utrjuje svoje gospodarstvo za vojno z zahodom 5
11 ur
DAF predstavlja spletno platformo za upravljanje voznega parka
11 ur
Cinkarna Celje: Modra zavarovalnica želi v nadzornem svetu Tomaža Berločnika

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XODAT sporočil: 1.106

lorenz je napisal(a):
Poleti ce se le da se v sluzbo vozim z elektricnim skuterjem ki se polni doma preko soncnih celic ki so montirane na garazi. Poleti je to kar fun, ceprav z svojo majhnostjo med velikim terenci in suv-ji ne daje ravno obcutka varnosti. Vcasih se mi zdi da je moje zivljenje v rokah kake blodninke v dosti prevelikem suv ali terencu ko se zjutraj v avtu sminka ali pa telefonira. Pa potem je tudi se speljevanje v semaforiziranih kriziscih, hm sovrazim dizle, ker ko spelje pred teboj dizel je to tako kot da bi inhaliral iz dimnika stare lokomotive. Novi dizli so malo boljsi vsaj ne vidis saj, ceprav dihat se pa isto ne da. In ko je pred tamo kakih 5-6 dizlov spelje ko se prizge zelena, te lahko resi samo se gas maska ali pa skrge. No drugace se zaradi varnosti in predvsem varnosti, pa tudi vremena vozim tudi z avtom . Ok CO2 izpust ima prvo stevilko 3 je pa zato varen in hiter. Ce kdo misli da me pece vsaj kancek vesti se moti. Imam na izbiro dve moznosti elektro skuter 0 CO2 izpust in avto 3xx izpust. Dokler so lahko na cesti blondike in japiji v svojih tankih, se bom tudi jaz vozil z svojim tankom. Ko bo to prepovedano oz. omejeno na normalne vrednosti pa se bom vozil samo z elektro skuterjem ali pa kolesom. Za normalni varni prevoz je dovolj ce ima avto kakih 500kg in 50PS, pa recimo iz aluminija da lako drzi tudi 100 let pol pa samo recikliras. Samo potem moremo imeti vsi avte z max 500 Kg in 50PS. Nobeden ekoloski terorist v Fiat Puntu me ne bo preprical oz. omejil da se ne bom vozil z svojim potratnim avtom (dnevno naredim max 10-20 km) dokler se po nasih cestah vozijo kamijoni, predvsem stari Madzarski in Ruski ki imajo 100-krat vecji izpust kot moj avto in oni se ne vozijo max. 10-20 km na dan ampak nonstop, dan za dnem in mesec za mesecem, leto za letom in potem se najde nekdo ki si upa meni ocitat da sem glavni povzrocitelj onesnazenja in me zeli omejiti. Ko boste ukinili najvecje onasnezevalce, kamijone in industrijo potem bom jaz moj avto samoukinil. (presa). Ce zelite res storiti kaj za okolje potem se raje zavzemajte, da recimo uredijo semaforje tako da lahko peljes po zelenem valu, ne pa da na vsakem semaforju brez veze stojimo v koloni po minute, ceprav na drugih delih krizisca ni nikogar. To optimizacijo vam lahko naredi osnovnosolec z PC-jem, da neboste vi polavtomatski trotli zopet 15 let delali studije kako bi lahko naredili optimizacijo. Ce zelite zmanjsanje izpustov dajte subvencionirat predelavo starih avtov na plin, z minimalnim vlozkom dosezes prepolovitev izpustov, ne pa da z izdelavo novega plehovja povzrocate zopet onasnezevanje. Lp
 
Kar dobro spisano, le da ne vem zakaj bi bila Lučka ekološki terorist.
Moram pa reči, da imaš srečo, da se lahko voziš v el.skuterjem. Meni so ga kar vzeli, oziroma država mi ga ni pustila voziti, ker kao ni dokazila da je ekološko prijazen.?!? WTF?!? - toda sprijazniš se s tem, da dokler si v banana republiki pač tako je, povrh vsega pa dobavitelju nisem mogel nič. Ko pa smo želeli v proizvodnjo takih vozil pa je bilo toliko birokratskih ovir, da raje opustiš tako idejo. Ja vlada varuje EU velikane pred konkurenco.