Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Microsoft in Murdoch skupaj proti Googlu?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[Glavni forum] Tema: Re: Microsoft in Murdoch skupaj proti Googlu?
[#638236] 23.11.09 13:31 · odgovor na: vasles (#638217)
Odgovori   +    0

vasles je napisal(a):
Super... Zanima me, koliko je teh 'žetonov' je na mesec prodanih, da si nekdo lahko prebere plačljiv članek. Za znanstvene in raziskovalni članek sem že plačal. ..tukaj pa je med drugim govora od britanskem Sun, ki so v bistvu britanske slovenske novice (pač trač). Te novice o kraljici ipd.. dvomim da bo kdo pripravljen plačati. Zdi se mi, da tako oni.. kot vi na financah več denarja poberete s številom klikov na članek.. in s tem 'ogledov' reklam.. kot s prodanimi žetoni. S plačljivimi stranmi bi se obisk drastično zmanjšal.. hkrati pa tudi prhodki od reklam..
 
Revenue stram od žetonov je zanemarljiv. Na mesec prodamo med 800 in 1000 žetoni - osnovna cena 0,83 EUR z DDV, potem so popusti na količino. Oktobra denimo iz tega naslova 648 EUR brez DDV. Torej skupaj dokaj zanemarljivo. Ni bil nikoli plan, da je to nek vir prihodkov. Je le omogočanje nenaročnikom, da vseeno pridejo do vsebine, če želijo. Ne bo pa tega nikoli dovolj.

Mikroplačila za članke ne bodo nikoli delovala pri takšnih širših medijih, ker ne veš, kaj kupuješ. In so prevečkrat razočaranja. Nemogoče je pa narediti tako, da bi vnaprej vedel, ali je članek zate (to je pomembno!!!) vreden nakupa.

Portali so vsi računali na to, da bodo z brezplačno vsebino zgradili tak oglasni prsotor, da bodo lahko živeli od tega. No, ta plan se podira. Ni dovolj, večino oglasnega denarja poberejo drugi, med njimi daleč največ Google.

In sedaj se pač mrzlično išče drugačne business modele, eden med njimi je "zanemarimo doseg in premajhen oglaševalski denar, prodajajmo vsebino". Ampak kot že sam ugotavljaš, večina vsebine ni na tak način (več) prodajljive.