Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: novi davek na nepremičnine

Strani: 1 2 3 4 5

anon-34454 sporočil: 10
[#613655] 22.10.09 00:06 · odgovor na: bc123a (#613642)
Odgovori   +    0
bc razumi, da lahko plačaš 25k za komunalca.. pa imaš vse na parceli (ker si recimo v 1. coni), nekdo0 4 km stran pa 3k..  pa moraš do njega vse potegnit na novo (ok nekaj še sam financira, ampak tudi jaz sem moral praktično vse; pa je bilo na parceli ali ob oz. se nekaj ni nikoli našlo pa bi moralo biti..). da ne bi o občinarjih še več kaj napisal.. mrhovinarji I. klase (pa ni to lj)..
30 m2 na osebo?? nonsens.. v carigradu (ok ne vsi) je normalno stanovanje 4sobno površine 120 m2 za cca. 200 €/mesec; bruselj dvosobno cca. 80-90 m2.
če nekdo zgradi hišo itak plača malo morje davščin že pred pričetkom, nato pa  še prek ddv ( 20% ali nižjega).. nekdo pa vseskozi samo troši (in uživa) .. na koncu ga pa še jaz naj podpiram..
anon-89 sporočil: 10.178
[#613656] 22.10.09 00:06 · odgovor na: (#613653)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 22.10.2009 00:07

gsavli je napisal(a):

 
Jaz sem vedno bolj zadovoljen s svojim študijem,
 
sem slišal, da križanič razmišlja o obdavčitvi let študija, ker ni pošteno, da delavci od 18 leta prispevajo v državno blagajno, vi pa se kar 14 let zajebavate in se zabavate z luštnimi in pohotnimi medicinskimi sestrami. sicer bi vam specializacijo samo polovično obdavčil, ker takrat že nekaj malega prispevate v državno blagajno.
anon-89 sporočil: 10.178
[#613657] 22.10.09 00:11 · odgovor na: (#613653)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Jaz sem vedno bolj zadovoljen s svojim študijem, je vseeno dokaj mednarodno primerljiv in recession-proof - glej statistike o novih/izgubljenih delovnih mestih v ZDA.
  a mi lahko daš medicinski nasvet, a je kakšna omejitev pri uporabi gelov med maratonom, ali recimo obstaja nevarnost, da se raven cukra preveč zviša? jaz bi jih jemal vsakih 7 km, torej 5-6 med tekmo.
anon-110766 sporočil: 252
[#613674] 22.10.09 01:10 · odgovor na: anon-89 (#613657)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

  a mi lahko daš medicinski nasvet, a je kakšna omejitev pri uporabi gelov med maratonom, ali recimo obstaja nevarnost, da se raven cukra preveč zviša? jaz bi jih jemal vsakih 7 km, torej 5-6 med tekmo.
 Evo, pa ti lahk končno jaz malo svetujem ;) Ne vem če bo najboljša izbira, nujno poskusiti prej na treningu (je že malo pozno  za trening42km ;)) Laično ti pa razložim takole: Veliko krvi je v mišicah in malo v prebavilih..problem nastane, če se gel ne more absorbirat..Kaj se zgodi?Stvar nekako zastane v želodcu.. Ob obilici vode, ki jo moraš spit ob gelu je lahk še večji problem.Ponavadi je športnikom slabo če požrejo toliko gelov v tako kratkem času..razen če boš tekel 5ur ;) Je pa res, da imam prijatelje, ki gele dobro prenesejo, tudi 3-4 na uro. Koliko je pa smiselno pa težko rečem ;) Če pa piješ tiste s kofeinom, rabiš pa še več vode, na doping kontroli bi pa že padel če jih nekaj popiješ ;) Jaz osebno, jih več kot na 45 minut nisem nikoli..Vedno pa moraš poskusiti na treningu, kjer simuliraš tekmovalno razdaljo...lahko noč

Aja še nekaj na davek in navijanje..naj ga dajo na nepozidana stavbna zemljišča, jaz bi kupil, mora bit čim višji ;))
anon-89 sporočil: 10.178
[#613760] 22.10.09 08:11 · odgovor na: anon-110766 (#613674)
Odgovori   +    0

coach80 je napisal(a):

 Evo, pa ti lahk končno jaz malo svetujem ;) Ne vem če bo najboljša izbira, nujno poskusiti prej na treningu (je že malo pozno  za trening42km ;)) Laično ti pa razložim takole: Veliko krvi je v mišicah in malo v prebavilih..problem nastane, če se gel ne more absorbirat..Kaj se zgodi?Stvar nekako zastane v želodcu.. Ob obilici vode, ki jo moraš spit ob gelu je lahk še večji problem.Ponavadi je športnikom slabo če požrejo toliko gelov v tako kratkem času..razen če boš tekel 5ur ;) Je pa res, da imam prijatelje, ki gele dobro prenesejo, tudi 3-4 na uro. Koliko je pa smiselno pa težko rečem ;) Če pa piješ tiste s kofeinom, rabiš pa še več vode, na doping kontroli bi pa že padel če jih nekaj popiješ ;) Jaz osebno, jih več kot na 45 minut nisem nikoli..Vedno pa moraš poskusiti na treningu, kjer simuliraš tekmovalno razdaljo...lahko noč

Aja še nekaj na davek in navijanje..naj ga dajo na nepozidana stavbna zemljišča, jaz bi kupil, mora bit čim višji ;))
 
z geli do sedaj nisem imel nikakršnih problemov, je pa res, da jih toliko tudi nisem pojedel. iz strokovne literature in mnenj sem nekako izvlekel, čeprav tu ni ravno nekega strinjanja, da je potrebno začeti zgodaj, da ti raven glikogena preveč ne pade že na začetku. če prav razumem, je po tvoje 7-14-21-28-35 in mogoče še eden proti koncu, preveč? recimo, da bom tekel nekje med 3 ure in 3.30. je boljše, če na začetku vzamem brez kofeina in recimo zadnje 3 z? razumem, da je zadeva individualna, zanima me mnenje za nekoga, ki vsaj povprečno prenaša gele.

se opravičujem za smetenje teme, ampak ta davek itak spada na smetišče.
anon-24781 sporočil: 3.126
[#613767] 22.10.09 08:17 · odgovor na: anon-89 (#613760)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
z geli do sedaj nisem imel nikakršnih problemov, je pa res, da jih toliko tudi nisem pojedel. iz strokovne literature in mnenj sem nekako izvlekel, čeprav tu ni ravno nekega strinjanja, da je potrebno začeti zgodaj, da ti raven glikogena preveč ne pade že na začetku. če prav razumem, je po tvoje 7-14-21-28-35 in mogoče še eden proti koncu, preveč? recimo, da bom tekel nekje med 3 ure in 3.30. je boljše , če na začetku vzamem brez kofeina in recimo zadnje 3 z? razumem, da je zadeva individualna, zanima me mnenje za nekoga, ki vsaj povprečno prenaša gele.

se opravičujem za smetenje teme, ampak ta davek itak spada na smetišče.
a tak norc si ti? svaka čast.
bc123a sporočil: 48.253
[#613809] 22.10.09 08:49 · odgovor na: anon-89 (#613632)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
sploh je to zabavno iz vidika, da je velika večina slovencev lastnica nepremičnin. a kljub temu ploskajo novemu zakonu. nelogično? niti ne. saj velika večina že sedaj plačuje zelo malo davkov in prispevkov, zato upravičeno pričakujejo, da bo tudi v tem primeru tako. treba je udariti le po bogatih prascih.
 
Seveda je na zahodu davek na nepremiicnine nekaj normalnega. V ZDA se lokalne skupnosti financirajo iz "property tax", kar je tudi fina povratna zanka pri odlocanju, kaj vse naj "nasa fara" investira. Predstavljaj si, da bi v LJ moral jankovic ziveti iz property tax.
anon-89 sporočil: 10.178
[#613816] 22.10.09 08:58 · odgovor na: bc123a (#613809)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Seveda je na zahodu davek na nepremiicnine nekaj normalnega. V ZDA se lokalne skupnosti financirajo iz "property tax", kar je tudi fina povratna zanka pri odlocanju, kaj vse naj "nasa fara" investira. Predstavljaj si, da bi v LJ moral jankovic ziveti iz property tax.
 
samo dvomim, da plačaš v zda lokalni skupnosti, v neki povprečni vukojebini, za recimo 200m2, 50k$, še predenj sploh začneš graditi. nekako dvomim, da tam z davkom v 20 letih pridejo do podobne cifre. pa ne pozabi, da teh 50k v naprej ni enako 50k v 20 letih.

da te opomnim še enkrat, poleg tega že sedaj obstaja davek na premoženje in nusz. res nista visoka, a obstajata.
bc123a sporočil: 48.253
[#613818] 22.10.09 09:00 · odgovor na: anon-89 (#613816)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
samo dvomim, da plačaš v zda lokalni skupnosti, v neki povprečni vukojebini, za recimo 200m2, 50k$, še predenj sploh začneš graditi. nekako dvomim, da tam z davkom v 20 letih pridejo do podobne cifre. pa ne pozabi, da teh 50k v naprej ni enako 50k v 20 letih.

da te opomnim še enkrat, poleg tega že sedaj obstaja davek na premoženje in nusz. res nista visoka, a obstajata.
 
Ja, razumem. Sicer pa, bodi konstruktiven. Pride dobra (ali pa zlobna :) vila in jutri postanes predsednik vlade, v parlamentu imas pa vecino.

Kaj naredis?
anon-89 sporočil: 10.178
[#613819] 22.10.09 09:01 · odgovor na: anon-24781 (#613767)
Odgovori   +    0

Wytloff je napisal(a):

a tak norc si ti? svaka čast.
 
to so želje in pričakovanja, kaj se bo zgodilo v resnici bomo pa videli. upam, da ne končam na mizi pri gsavliju.;)

sicer biti norc ni ravno neka huda pohvala.:)
anon-89 sporočil: 10.178
[#613837] 22.10.09 09:12 · odgovor na: bc123a (#613818)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-89 22.10.2009 09:20

bc123a je napisal(a):

 
Ja, razumem. Sicer pa, bodi konstruktiven. Pride dobra (ali pa zlobna :) vila in jutri postanes predsednik vlade, v parlamentu imas pa vecino.

Kaj naredis?
 
najprej zamrznem penzije upokojencem in dam nalogo, da se naredi študija, koliko javnih uslužbencev je preveč. nato začnem pucati javno upravo in ukinjati paradržavne sklade. znižam socialne transferje, ki jih dobijo res tisti, ki jih nujno rabijo, torej bolani ali nesposobni dela. če slučajno preživim, kar ni ravno verjetno, izvedem pokojninsko, zdravstveno in davčno reformo. z nizkimi davki poskušam privabiti tuji kapital. ob tem pa močno pojačam davčno službo, uveden direktne povezave iz blagajne na durs in poskrbim, da bodo tudi storitvene dejavnosti začele plačevati davek. kar bo seveda lažje saj bodo davki močno nižji. če mi to uspe, mi lahko slovenci postavijo spomenik, čeprav je bolj verjetno, da me bo iz 2km zadel kak lovec s šibrovko ali pa me bodo upokojenci živega pojedli.;)
anon-34454 sporočil: 10
[#613881] 22.10.09 09:40 · odgovor na: anon-89 (#613837)
Odgovori   +    0
Na to temo danes  .. zanimivo za naše veleume
http://tvslo.si/predvajaj/druga-jutranja-kronika /ava2.47937907/
kako je v Avstriji od 14m dalje (odpravili so ga 1993.. )
Prav tako so odpravili davek na dedovanje, darila ->lani!
crt sporočil: 27.423
[#613882] 22.10.09 09:41 · odgovor na: bc123a (#613818)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 22.10.2009 09:41

bc123a je napisal(a):

 
Ja, razumem. Sicer pa, bodi konstruktiven. Pride dobra (ali pa zlobna :) vila in jutri postanes predsednik vlade, v parlamentu imas pa vecino.

Kaj naredis?
 
1. uvedes izplacevanje bruto bruto skupaj z listo, kam kaj nakazati (sledec lepemu in ucenje-pospesevalnemu izreku dabogda imao, pa nemao)

2. predas dolocanje in prilive DDPO v pristojnost obcin in hkrati ukines drzavno financiranje, ce kateri ne znese, jebat ga, pac ne bo vec obstajala (sledec cilju notranjega tekmovanja, ki naj malo razburka ribnik, in nacelu cisti racuni-dobri prijatelji)

3. uvedes suspenz volilne pravice osebam, katerih redni prejemki izvirajo iz javnih sredstev, in/ali ponderiras volilne glasove s placano dohodnino (sledec temu, da kdor iz vrece prejema, nima kaj odlocati o njej in razsirjenemu modelu no taxation without representation)

vsaka tocka je aktualna samo v primeru, da si po prejsnji se vedno ziv in z vecino.

v kolikor 1-2-3 nicesar ne premakne, gres iskat najboljsega ponudnika za outsourcanje politicne suverenosti slovenije.

v kolikor se ne javi sploh nihce, gres gojit maline.

p: shortcut
crt sporočil: 27.423
[#613890] 22.10.09 09:47 · odgovor na: anon-89 (#613760)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
je boljše, če na začetku vzamem brez kofeina in recimo zadnje 3 z? razumem, da je zadeva individualna, zanima me mnenje za nekoga, ki vsaj povprečno prenaša gele.
po mojem vtisu ja, koefinski so nitro boost za takrat, ko je vse ostalo slo v tralala.
(p: kolesar, ne tekac)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#613911] 22.10.09 09:56 · odgovor na: crt (#613882)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 22.10.2009 09:57

crt je napisal(a):

 
1. uvedes izplacevanje bruto bruto skupaj z listo, kam kaj nakazati (sledec lepemu in ucenje-pospesevalnemu izreku dabogda imao, pa nemao)

2. predas dolocanje in prilive DDPO v pristojnost obcin in hkrati ukines drzavno financiranje, ce kateri ne znese, jebat ga, pac ne bo vec obstajala (sledec cilju notranjega tekmovanja, ki naj malo razburka ribnik, in nacelu cisti racuni-dobri prijatelji)

3. uvedes suspenz volilne pravice osebam, katerih redni prejemki izvirajo iz javnih sredstev, in/ali ponderiras volilne glasove s placano dohodnino (sledec temu, da kdor iz vrece prejema, nima kaj odlocati o njej in razsirjenemu modelu no taxation without representation)

vsaka tocka je aktualna samo v primeru, da si po prejsnji se vedno ziv in z vecino.

v kolikor 1-2-3 nicesar ne premakne, gres iskat najboljsega ponudnika za outsourcanje politicne suverenosti slovenije.

v kolikor se ne javi sploh nihce, gres gojit maline.

p: shortcut
 Da prezivis, bi po moje bila dovolj tocka 1.

Opazil sem, da je tisti "cez palec izracun" placevanja v pokojninsko blagajno, ki je zadnje dni zaokrozil po slo, med mladci naredil ze precej "skode".
crt sporočil: 27.423
[#613913] 22.10.09 09:57 · odgovor na: anon-54454 (#613911)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 22.10.2009 09:58
da prezivis ali da NE prezivis :)

(ti kot politicni akter - fizicna oseba, ne ti kot drzava)
anon-54454 sporočil: 4.098
[#613924] 22.10.09 10:02 · odgovor na: crt (#613913)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
da prezivis ali da NE prezivis :)

(ti kot politicni akter - fizicna oseba, ne ti kot drzava)
 Prezivis, se spomenik bi ti postavili. $400k je velik znesek, ki ga vsak razume tako, kot si ti zelis.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#613926] 22.10.09 10:03 · odgovor na: anon-54454 (#613924)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-54454 22.10.2009 10:04
woops..
anon-53103 sporočil: 412
[#614094] 22.10.09 11:40 · odgovor na: bc123a (#613446)
Odgovori   +    0
lukaribar je napisal(a):
Te ceste, vrtce, šole bo morala plačati tudi npr. marsikatera lastnica predimenzionirane hiše na podeželjo z minimalnimi mesečnimi dohodki.
bc123a je napisal(a):

 Ja pizda, a ce gredo mladi na boben, in nimajo niti kje ziveti, je pa to ok ali kaj?
Mislim, da so stari vsekakor šibkejša stran, če bi (ko bo) prišlo do zelo radikalnega stanja. Zato se bojim trenutka, ko bomo na stara leta popolnoma odvisni le od dobrote lastnih otrok. Privzgojimo jim torej ustrezne vrednote in delovne navade.
bc123a sporočil: 48.253
[#614159] 22.10.09 12:14 · odgovor na: anon-89 (#613837)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
najprej zamrznem penzije upokojencem in dam nalogo, da se naredi študija, koliko javnih uslužbencev je preveč. nato začnem pucati javno upravo in ukinjati paradržavne sklade. znižam socialne transferje, ki jih dobijo res tisti, ki jih nujno rabijo, torej bolani ali nesposobni dela. če slučajno preživim, kar ni ravno verjetno, izvedem pokojninsko, zdravstveno in davčno reformo. z nizkimi davki poskušam privabiti tuji kapital. ob tem pa močno pojačam davčno službo, uveden direktne povezave iz blagajne na durs in poskrbim, da bodo tudi storitvene dejavnosti začele plačevati davek. kar bo seveda lažje saj bodo davki močno nižji. če mi to uspe, mi lahko slovenci postavijo spomenik, čeprav je bolj verjetno, da me bo iz 2km zadel kak lovec s šibrovko ali pa me bodo upokojenci živega pojedli.;)
 
Po moje lahko drzava kar nekaj zasluzi ce proda licenco "Slovenia 2009" proizvajalcem iger kot so SimCity ali Civilizations. Tako zafukanega scenarija po moje se nimajo nobeni v repertoarju.

Sicer pa, po moje po 1/3 tvojega programa dozivis sibrovko, predcasne volitve, ali pa vsesplosen kaos in razbijanje ((C) Francija) v smislu "dajmo pobrat bogatim prascem".
bc123a sporočil: 48.253
[#614168] 22.10.09 12:19 · odgovor na: crt (#613882)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

 
1. uvedes izplacevanje bruto bruto skupaj z listo, kam kaj nakazati (sledec lepemu in ucenje-pospesevalnemu izreku dabogda imao, pa nemao)

2. predas dolocanje in prilive DDPO v pristojnost obcin in hkrati ukines drzavno financiranje, ce kateri ne znese, jebat ga, pac ne bo vec obstajala (sledec cilju notranjega tekmovanja, ki naj malo razburka ribnik, in nacelu cisti racuni-dobri prijatelji)
brezveze je sicer debatirati, ker se vsi tako ali tako strinjamo o vecini stvari.

Mislim, da nisem dobro formuliral vprasanja - ideje so ze fajn, namrec, kako opravis s stranskimi efekti tega?

Namrec, "uvedes izplacevanje bruto bruto" je ze fajn, ampak v naslednjem koraku (takoj naslednji mesec) ostanejo penzionerji brez penzij, ce pa ne naslednji, pa mesec zatem, ko se tisti posteni ugotovijo, da poloznic za ZPIZ ni placala vsaj polovica zaposlenih. Potem imas pa Trenja kar pred vladno palaco, in Desus ki organizira tekmovanje v metanju granitnih kock...

Meni se zdi nepremicninski davek pac dobra ideja zato, ker tako potihem in nezno naguzi (to je pravi politicni recept za slovenijo) tiste, ki se jim je do sedaj vedno uspelo nekako izvleci iz davcnega primeza. Samo zato.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#614172] 22.10.09 12:20 · odgovor na: anon-53103 (#614094)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-119197 22.10.2009 12:22
Ah, kar nekak flanc sem napisal in odstranil :)
anon-105255 sporočil: 3.738
[#614176] 22.10.09 12:21 · odgovor na: anon-53103 (#614094)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-105255 22.10.2009 12:27

micic je napisal(a):
 Mislim, da so stari vsekakor šibkejša stran, če bi (ko bo) prišlo do zelo radikalnega stanja. Zato se bojim trenutka, ko bomo na stara leta popolnoma odvisni le od dobrote lastnih otrok. Privzgojimo jim torej ustrezne vrednote in delovne navade.
 He he, samo eno vprašanje: boš poslal svoje 30 letne (recimo da jih imaš) brezposelne otroke, diplomante, magistre, doktorje, na polje pobirat hmelj in podobno? Če država ne bo bolje skrbela za možnosti za zaposlovanje, za podjetništvo itd. tudi starim ne bo lahko že zato, ker bodo skupaj z mladimi lačni. Kdaj bo ljudem začelo cingljati v glavi in se bodo zavedali, da sistem, kjer dobiš službo trenutno le po vezah pelje v skorajšni propad? Pri tem pa so cene nepremičnin, agencije investitorji, gradbeniki in davek le sitnica. Jest vidim velik problem v temu, da se je mlade spodbujalo k študiju, h koriščenju ugodnosti kot študentov (saj, kdo pa ne bi??) a vendar s tem nategnilo celo generacijo, ki bo kasneje vstopila na trg-torej reševanje brezposelnosti, ter še huje npr. čez čas utegnemo imeti armado 30,40,... letnih brezposelnih diplomantov, magistrov, ki bodo sicer sposobni za delo, a se bo malokdo recimo lotil mizarjenja ali orodjarstva, če je že študiral. 
anon-54454 sporočil: 4.098
[#614191] 22.10.09 12:28 · odgovor na: anon-105255 (#614176)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):

 He he, samo eno vprašanje: boš poslal svoje 30 letne (recimo da jih imaš) brezposelne otroke, diplomante, magistre, doktorje, na polje pobirat hmelj in podobno? Če država ne bo bolje skrbela za možnosti za zaposlovanje, za podjetništvo itd. tudi starim ne bo lahko že zato, ker bodo skupaj z mladimi lačni. Kdaj bo ljudem začelo cingljati v glavi in se bodo zavedali, da sistem, kjer dobiš službo trenutno le po vezah pelje v skorajšni propad? Pri tem pa so cene nepremičnin, agencije investitorji, gradbeniki in davek le sitnica.
 Od diplomantov, magistrov in doktorjev bi jaz predvsem pricakoval, da vsak ustvari vsaj se 5 delovnih mest, ne pa da jamrajo nad drzavo, kako jim ni zrihtala sluzbe. Mogoce pricakujes, da bi za njihovo zaposlitev morale poskrbeti cistilke?
anon-89 sporočil: 10.178
[#614193] 22.10.09 12:29 · odgovor na: bc123a (#614168)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Meni se zdi nepremicninski davek pac dobra ideja zato, ker tako potihem in nezno naguzi (to je pravi politicni recept za slovenijo) tiste, ki se jim je do sedaj vedno uspelo nekako izvleci iz davcnega primeza. Samo zato.
stranski učinek tega guzenja, na katerega socialci itak ne bodo pristali, je, da boš še dodatno naguzil tiste, ki že sedaj plačujejo absolutno preveč. in obstaja zelo velika verjetnost, da bodo tudi tukaj bogati prasci iz dohodninske zgodbe edini, ki ga bodo fasali. in s tem bomo samo podaljšali umiranje na obroke.

da je realna rešitev samo popolni potop in nato izgradnja na ruševinah, tudi vemo že dolgo časa. je pa res, da je ta opcija časovno veliko bližje, kot je izgledalo še leto nazaj.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#614213] 22.10.09 12:38 · odgovor na: anon-89 (#614193)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

stranski učinek tega guzenja, na katerega socialci itak ne bodo pristali, je, da boš še dodatno naguzil tiste, ki že sedaj plačujejo absolutno preveč.
 Za direktni ucinek lahko obdavcis kar lastnistvo v podjetjih. Socialci ne bodo imeli tukaj nic proti, pa se final potop bo toliko blizje. Win win situacija, ce le pustis neobdavcene maline.
martiK sporočil: 146
[#614233] 22.10.09 12:48 · odgovor na: bc123a (#614159)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Sicer pa, po moje po 1/3 tvojega programa dozivis sibrovko, predcasne volitve, ali pa vsesplosen kaos in razbijanje ((C) Francija) v smislu "dajmo pobrat bogatim prascem".
Zgornje je seveda zelo jasno tudi Janši. Zato me ne čudi, da se je odpovedal EDS. Bolj me čudite tisti, ki ga zaradi tega pribijate na križ. Vsaj nekaj dobre volje je pokazal in naredil celo nekaj kozmetičnih sprememb. Verjetno bi lahko še tudi kaj več, a prav prepričan v to nisem.
anon-89 sporočil: 10.178
[#614240] 22.10.09 12:51 · odgovor na: martiK (#614233)
Odgovori   +    0

martiK je napisal(a):

Zgornje je seveda zelo jasno tudi Janši. Zato me ne čudi, da se je odpovedal EDS. Bolj me čudite tisti, ki ga zaradi tega pribijate na križ. Vsaj nekaj dobre volje je pokazal in naredil celo nekaj kozmetičnih sprememb. Verjetno bi lahko še tudi kaj več, a prav prepričan v to nisem.
 
janša je socialist. kdor koli zmaga na volitvah je socialist. drugače zaradi volilnega telesa tudi ni mogoče.
anon-89 sporočil: 10.178
[#614258] 22.10.09 13:05 · odgovor na: anon-89 (#614240)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
janša je socialist. kdor koli zmaga na volitvah je socialist. drugače zaradi volilnega telesa tudi ni mogoče.
 
sploh pa počakajte, da se upokojenci malo bolj ustrašijo za svoje penzije. se bolj resno organizirajo in zamenjajo trenutne šaljivce z erjavcem na čelu in vsaj podvojijo svoj rezultat. takrat se bo šele začel rokenrol.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#614266] 22.10.09 13:07 · odgovor na: anon-89 (#614193)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

stranski učinek tega guzenja, na katerega socialci itak ne bodo pristali, je, da boš še dodatno naguzil tiste, ki že sedaj plačujejo absolutno preveč. in obstaja zelo velika verjetnost, da bodo tudi tukaj bogati prasci iz dohodninske zgodbe edini, ki ga bodo fasali. in s tem bomo samo podaljšali umiranje na obroke.

da je realna rešitev samo popolni potop in nato izgradnja na ruševinah, tudi vemo že dolgo časa. je pa res, da je ta opcija časovno veliko bližje, kot je izgledalo še leto nazaj.
 
Glede na to da si malo višje predvideval da bi novi davek prinesel več stroškov kot prilivov, sploh ni kaj za razmišljat. Takoj sprejet :)))

Strani: 1 2 3 4 5