Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[Nepremičnine] Tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin
[#566006] 18.08.09 14:47 · odgovor na: bc123a (#565972)
Odgovori   +    1

bc123a je napisal(a):

 
Koliko taksnih, tezkih 2 miljona v likvidnem denarju (ali kreditni kapaciteti) pa poznas?

PS. In zakaj mislis, da bi raje odstel 0.5 miljona za parcelo v kosezah, kot pa vsako leto recimo 20.000 EUR za luksuzne pocitnice in 100K za parcelo malo ven iz ljubljane?
Predvsem tisti, ki ima dva mio, ne razmišlja tako, kot tisti, ki jih nimajo. Še od nikogar nisem slišal "ti, sem se odločil, da bom sezidal malo cenejšo bajto, da si bom lahko privoščil malo dražje počitnice". Tak, ki ima, pač spoka kufre in gre, vmes se pa bajta zida. In potem ponovi vajo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 566006

Strani: 1

anon-95084 sporočil: 2.286
[Nepremičnine] Tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin
[#566015] 18.08.09 14:52 · odgovor na: Gustl (#566006)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

Predvsem tisti, ki ima dva mio, ne razmišlja tako, kot tisti, ki jih nimajo. Še od nikogar nisem slišal "ti, sem se odločil, da bom sezidal malo cenejšo bajto, da si bom lahko privoščil malo dražje počitnice". Tak, ki ima, pač spoka kufre in gre, vmes se pa bajta zida. In potem ponovi vajo.
 
Čeprav roko na srce tudi če imaš 2 mio ti bajta odnese kar nekaj procentov:)

No ja res pa je da daš lahko potem ostanek na banko za par let:)

Čeprav dandanes nekateri razmišljajo v smislu lejga kako zapravlja denar, si je novo bajto naredil:)

Očitno vseeno ne morejo razumeti, da ni denarja zažgal oziroma kupil nekaj dragih oblek za ženo:)
anon-180535 sporočil: 1.169
[Nepremičnine] Tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin
[#566031] 18.08.09 14:59 · odgovor na: Gustl (#566006)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a): Predvsem tisti, ki ima dva mio, ne razmišlja tako, kot tisti, ki jih nimajo. Še od nikogar nisem slišal "ti, sem se odločil, da bom sezidal malo cenejšo bajto, da si bom lahko privoščil malo dražje počitnice ". Tak, ki ima, pač spoka kufre in gre, vmes se pa bajta zida. In potem ponovi vajo.
 Ko smo hodili skupaj s precej  bogatejšim od 2mio na zimske počitnice je ta bogataš iz Avstrije tam bolj šparal kot mi, tudi prenočeval je v starejšemu delu hotela, ker je bilo nekaj ceneje.Ampak res ueber bogat za naše pojme, pri njih sem prvič jedel z zlatim priborom....
bc123a sporočil: 48.253
[Nepremičnine] Tema: Moja napoved gibanja cen domačih nepremičnin
[#566121] 18.08.09 16:50 · odgovor na: Gustl (#566006)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

Predvsem tisti, ki ima dva mio, ne razmišlja tako, kot tisti, ki jih nimajo. Še od nikogar nisem slišal "ti, sem se odločil, da bom sezidal malo cenejšo bajto, da si bom lahko privoščil malo dražje počitnice".
 Gustl, jaz nic ne dam na anekdote o bogatasih in nepremicninah, odkar sem od kolega slisal, da so jim dajale banke tudi 95% kredite za nepremicnine (meaning 5% pologa, 20x leverage). Na moje zgrazanje je odgovoril, "saj to so bili ljudje, ki imajo tudi sicer veliko premozenje v delnicah, direktorji firm, itd...".

Razgovor je bil, needless to say, se preden se je zacela zares huda kriza. Kolega actually dela v banki ki je taksne kredite odobravala.

Tako da vedno tezim okrog, naj mi te bogatase nekdo pokaze, ker sumim da jih je zelo malo taksnih, ki imajo toliko pod palcem. Ni problem kupiti bajte za 2 miljona EUR, ce je treba poloziti le 100.000 EUR, ostalo pa je kredit.

Koliko leasing-audijev in bmwjev so zaplenili v kratkem casu v sloveniji po zacetku krize? 100 ali 200?

Strani: 1