Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tajna policija proti kadilcem

Strani: 1

anon-79780 sporočil: 323
[#50491] 18.02.07 10:16
Odgovori   +    0
Vse se ponavlja,tajna policija-se mi zdi znano.Vendar samo za nadzor kadilcev.Jao jao,kako smo neumni...........
anon-3974 sporočil: 898
[#50498] 18.02.07 10:38
Odgovori   +    0
Katastrofa... Nasi domobrancki bi pa take "kadilske policije" ki malo poslika okrog disidente bli gotovo veseli...Tega celo Bushi nima..ob teh porocanjih o totalnem video nadzoru predvsem v Londonu se nekako spomnem filma V for Vendetta....Varnost pred svobodo ali je to nov svetovni moto? Groza
dani14 sporočil: 6.657
[#50505] 18.02.07 11:19 · odgovor na: anon-3974 (#50498)
Odgovori   +    0
Sicer me boli k**** za domobrance, a naj te spomnem, da Udbo smo že imeli, pa jih nikjer ni bilo poleg. Če pa imaš manjvrednostne komplekse, pojdi na zdravljenje.

Imam pa pripombo na naslov članka: Tajna policija ... ne bi bil primernejši Inšpekcija...   Saj ti ljudje ne bodo policisti, kaj še tajni polisisti. Oni bodo proti kadilski policisti ala kadilski inšpektorji. Pa tudi način delovanja se mi ne zdi sporen. Kako pa naj kontrolirajo izvajanje zakona, če ne z nenadnimi akcijami? V for Vendetta je res dober film, a vsakršna primerjava med filmom in novo inšpekcijo je neumna.

Če pa ni tako, potem ukinimo še policijo, vse inšpekcije in Durs; in živeli bomo svobodno...
anon-26398 sporočil: 186
[#50522] 18.02.07 12:46
Odgovori   +    0
Meni se pa tole bolj zdi pool governance. Gre pa takole:
1.) Najavis da bos nekaj naredil (v tem primeru neko kobajagi policijo, ki bo ocitno lahko celo izrekala tudi kazni)
2.) Izmeris odzive v medijih (pocakas kak teden ali dva, izmeris koliko odstotkov je za in koliko proti ter kaki so argumenti enih in drugih)
3.) Naredis tako kot pase vecini in uporabis argumente obeh.

Rezultat: delujes moder vladar, ki zeli spreminjati svet na bolje. Prozorno in ze mnogokrat videno.
anon-240 sporočil: 281
[#50552] 18.02.07 15:18 · odgovor na: anon-26398 (#50522)
Odgovori   +    0

Cartman je napisal(a):
Meni se pa tole bolj zdi pool governance. Gre pa takole: 1.) Najavis da bos nekaj naredil (v tem primeru neko kobajagi policijo, ki bo ocitno lahko celo izrekala tudi kazni) 2.) Izmeris odzive v medijih (pocakas kak teden ali dva, izmeris koliko odstotkov je za in koliko proti ter kaki so argumenti enih in drugih) 3.) Naredis tako kot pase vecini in uporabis argumente obeh. Rezultat: delujes moder vladar, ki zeli spreminjati svet na bolje. Prozorno in ze mnogokrat videno.
 
Videno je res že mnogokrat. Toda ali se zavedate, da bo potem tak način delovanja uporaben tudi za druge namene? Podobno se dogaja pri nas, ko bo zakon ojavnih uslužbencih uporabljan v drugenamene in ne le namene nadzora bolniške. Vsaka na prvi pogled v javno dobro narejena nadzorstvena naloga se lahko spremeni v njeno nasprotje.
anon-79780 sporočil: 323
[#50606] 18.02.07 18:09 · odgovor na: anon-240 (#50552)
Odgovori   +    0

brigita je napisal(a):

 
Videno je res že mnogokrat. Toda ali se zavedate, da bo potem tak način delovanja uporaben tudi za druge namene? Podobno se dogaja pri nas, ko bo zakon ojavnih uslužbencih uporabljan v drugenamene in ne le namene nadzora bolniške. Vsaka na prvi pogled v javno dobro narejena nadzorstvena naloga se lahko spremeni v njeno nasprotje.
 
:)))))))))
anon-110803 sporočil: 322
[#50664] 18.02.07 21:29
Odgovori   +    0
Ali naša tajna policija spi?

Strani: 1