Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nad recesijo z mojim življenjskim slogom!

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

anon-75386 sporočil: 474
[#503710] 22.05.09 06:06
Odgovori   +    0
Se mi je kar zdelo...zdaj vem,zakaj se z MM-jem moram vedno ne-strinjati, oz. kaj je to "narcizem drobnih razlik"...
anon-92234 sporočil: 86
[#503715] 22.05.09 06:20
Odgovori   +    0
Z Mrkajičem je enako kot z mojo bivšo ženo. Najprej sem popizdil, ko je kaj rekla, pozneje sem spoznal, da je imela prav. Ja približno tako je to Mičo. Za kakšen vikend se lahko oglasiš pri meni v Texasu, bova skupaj uživala v radostih varčevanja. Strinjam se s tabo, da je treba imeti privarčevano vsaj za 6 mesecev denarja, da te ne boli glava. Midva to veva, ker to je pač AMERIKA!
anon-200361 sporočil: 15
[#503716] 22.05.09 06:21
Odgovori   +    0
Mičo, ti si moj najdražji "jutranjik". Cenejši od Najdražjega, ki v zameno, ker me nasmeji, zmeraj "nekaj" zahteva
:-)
V bistvu mi je ta "ljubezen" na daljavo všeč. Pomisli, koliko polovič za drage večerje s tem odpade! Uf! Če ne bi bilo tebe, bi bila že na kantu.

zadnjič, ko sem bila v Žabariji, me je že zamikalo, da bi kupila eno od Kishonovih knjig. Danes ugotavljam, da je bilo še dobro, da me je od tega dejanja odvrnila moja gorenjska nrav. Pa tudi- kaj mi bo on, saj imam tebe
:-)

Nekaj bolj poceni (zastonj variant bi ti pa vseeno predlagala:
1. prihaja čas za rabutanje češenj
2. treking čez drn in strn je zastonj- če bi te turistične agencije zvlekle v Nepal, bi moral drago plačati.
3.kolegi pravijo, da se oni sploh ne bi ženili, če bi v tistih časih že obstajal internet. Namreč: v tej sferi dobiš žensk kolikor hočeš, ne pa da si eno nakoplješ za vrat in te potem celo življenje še drago stane.
4.vrini svoje ime na sezname, po katerih vabijo svoje bodoče stranke prodajalci t. i. "door to dooor" ranga. Zastonj dobiš kosilo, večerjo ali celo letovanje za 10 dni v Španiji.
5.p0reseli se nazaj k mami. S tem ji boš naredil ogromno veselja, pa še kuhala ti bo. In ti bo na ta način ostala cela plača.
6.cvetje nabiraj na travnikih. Kaj ti bodo cvetličarne?
7. prihaja čas borovnic. nabiranje le-teh je zastonj, doma pa boš imel priročna naravna zdravila (čaje) za primer kakšen zoprne driske.
itd.
itd.
Skratka, nasvetov za zastonj (poceni) življenje imam še cel kup.
Za prijazen nasmeh- ki prav tako ni9č ne stane- jih dobiš še kakšno porcijo
:-)
Gustl sporočil: 13.641
[#503721] 22.05.09 06:27
Odgovori   +    4
LOL. Vrhunsko.

Še najbolj smešno pa je, kako resno se jemlje vse, kar Mićo pove.

Mićo napiše: "...veliko napako bo storil tisti, ki bo današnji prispevek bral kot humorno zabavo, in ne kot resne nasvete. "

In že večina to bere skrajno resno, brez poizkusa razumevanja osnovne ideje, ki jo potem pač prilagodiš svojim potrebam, ali pač ne.

Mićo ta z daljnogledom ti je vrhunska. Čeprav za 40 USD se dobi že kaj dobrega, tako da te imam na sumu, da se z njim vidi tudi v sobe sosednjega bloka :)
anon-36284 sporočil: 383
[#503725] 22.05.09 06:44
Odgovori   +    0
Mičo, danes mi je branje tvojega članka polepšalo dan. Drugače pa glede adrenaliskih parkov: te povabim na testiranje nove naprave. Ne zdi se nam racionalno klicati inštituta za gradbeništvo, ki bo na jeklenice obesil 200 kg betonske uteži in pri tem zaračunal ne majhno vsoto. Naredi nekaj za svoj narod in nam pomagaj, da bomo privarčevali, poleg tega pa boš lahko užival v najlepšem razgledu na Kamniško-savinjske alpe in če ne bo preveč smoga na LJ boš videl tudi do prelepo najsevernejše srbsko mesto.
anon-109698 sporočil: 4
[#503726] 22.05.09 06:47
Odgovori   +    0
Če si pa šalabajzer...telebajski ti pa slepo verjamejo!
anon-120140 sporočil: 228
[#503728] 22.05.09 06:50
Odgovori   +    0
perfin:
-dragi mister Mrkaić in čemu je potem konec koncev namenjena vsa ta racionalnost?Menjavanju kavčev ali zaljubljenosti v francosko komedijo?
eheheh sporočil: 612
[#503732] 22.05.09 06:57
Odgovori   +    0
Mičo, po mojem občutku bi ti precej prišparal tudi pri hrani. Lp.
anon-28700 sporočil: 459
[#503739] 22.05.09 07:14
Odgovori   +    0
saj se mi je zmeraj dozdevalo, da je zvesti bralec Huma revolucionar. na sedem milijardnem planetu (ob sedanji razmnoževalnio eksploziji hitro 10 milijard, toliko o prejšnjem apostolstvu apokalipse izumrtja na planetu, ki je bilo spisano klerikalno in prav nič znanstveno temelječe na številkah). Kot je spisano bo profiterstvo izumrlao zaradi racionalnosti posameznikov. Ne se bati, seveda ne bo nič od tega. težko je, kajneda, biti redni kolumnist.
anon-152895 sporočil: 2
[#503746] 22.05.09 07:27
Odgovori   +    0
Vedno sem mislil da mićo nima sto pik!
Zdaj vem ,da jih nima.
anon-92408 sporočil: 3
[#503748] 22.05.09 07:34
Odgovori   +    0
Do danes sem cenil članke gospoda Mrkaič-a, sedaj pa vidim, da ni običajen zemljan. Morali bi mu dati še kakšen EUR, ker ga bo pobralo od šparanja, Predlagam mu stari planinski rek: špeh na vrvico in ko ga pogoltne s koščkom suhega kruha, ga lahko potegne nazaj in ponovi zgodbo z novim suhim koščkom kruha. Medtem pa se banke okoriščajo z njegovim bogastvom!
anon-1392 sporočil: 100
[#503751] 22.05.09 07:39
Odgovori   +    0
Mičo, pozabil si jim pojasniti kako neumno je razmnoževanje in razvajanje potomcev v dragih vozičkih etc.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#503753] 22.05.09 07:41
Odgovori   +    0
Vozim počasi (kadar sploh vozim, ker nimam svojega avta), saj se zavedam, da zaradi zračnega upora uporabljena moč motorja in s tem poraba goriva naraščata s tretjo potenco hitrosti. To pomeni, da poraba goriva na enoto razdalje narašča kot kvadrat hitrosti - za 20 odstotkov počasnejša vožnja prihrani približno 40 odstotkov goriva.
TOLE PA NE BO ČISTO DRŽALO, TRETJA POTENCA IN KVADRAT HITROSTI!
MIČO FIZIKA!
anon-100579 sporočil: 2
[#503754] 22.05.09 07:43
Odgovori   +    0
Spoštovani g. Mićo Mrkaić,

Običajno ne komentiram člankov ampak tokrat bom naredila izjemo:)

Ko vas takole redno prebiram ugotavljam, da nujno ampak res nujno potrebujete Ženo in seveda posledično potomce, ker taki geni ne smejo kar izumreti....
anon-179902 sporočil: 5
[#503758] 22.05.09 07:52
Odgovori   +    0
Andreja32

:D
anon-107457 sporočil: 2
[#503761] 22.05.09 07:58
Odgovori   +    0
Lep pozdrav!

Zanimiv članek, ki nam da preprosto misel - odklopite se od običajnega, bodite nekaj posebnega, saj je to ključ do osebnega uspeha. Marsikomu se članek zdi smešen, meni osebno pa je poseben, saj poskuša pri bralcih vspodbuditi željo po nečem novem, posebnem, pa čeprav na nenavaden način.
anon-22053 sporočil: 2.869
[#503762] 22.05.09 07:59
Odgovori   +    0
Da povzamem ,Slovenci vi ste Bedaki -:,kaj bi se toliko ukvarjal s pisarjenjem ?
anon-165706 sporočil: 778
[#503767] 22.05.09 08:04 · odgovor na: anon-100579 (#503754)
Odgovori   +    0

Andreja32 je napisal(a):
Spoštovani g. Mićo Mrkaić, Običajno ne komentiram člankov ampak tokrat bom naredila izjemo:) Ko vas takole redno prebiram ugotavljam, da nujno ampak res nujno potrebujete Ženo in seveda posledično potomce, ker taki geni ne smejo kar izumreti....
 A se ponujaš? :)))))
anon-22053 sporočil: 2.869
[#503769] 22.05.09 08:07 · odgovor na: (#503757)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-22053 22.05.2009 08:18

Inside je napisal(a):
Mićo ima absolutno prav. Večina državljanov je krizo pričakala nepripravljena zato je sedaj prisiljena čakat in se malce denarno okrepit. Vsi skupaj živimo na preveliki nogi, kot se to lepo domače reče. V primeru če bi folk bil navajen živet bolj skromno po svojih zmožnostih in nebi vse zapravil sproti za materialistične in uživaške zadeve (HR morje, stanovanje, smučanje, avto, TV,…) bi danes to krizo pričakal pripravljen brez pretiranih skrbi, hja če bi tako počel cel svet krize nebi dočakal. Ja je razlika če si danes do grla v dolgovih ali pa si krizo dočakal v pozitivnem stanju. Najlažje je it na banko se zadolžit in živet na tuj račun ala hotel mama. Aja pa še to primerjajte parkplac v Avstriji in Sloveniji, sta približno enaka po vrednosti konjičkov. A to zato ker smo dohiteli sosedo? hahahaha Ne dovolite da bi vas pred obdobje krize pripeljali lačne in žejne, kajti takrat vas bodo najlažje ostrigli. Kr poglejte delavce IUV, Mure, pripravljeni so sprejet marsikaj. Bolje bit hlapec tujcu kot pa suženj domačemu izkoriščevalcu.
Povsem točno, živi na tako veliki nogi, kot jo maš .Za vsak primer je dobra večja  številka , za dalj zadostuje preživeti krizo. Ali pa ...........................eh dovolj nakladanja
 Da povzamem pisanje MM Slovenci smo  Bedaki, kaj bi se toliko ukvarjal s pisarjenjem ?
Aja, daljši člančič, boljši honora  -:) ?
Dragi moji kolegi
, ne jemjlite MM tako dobesedno -Relax
purinoli sporočil: 8.690
[#503770] 22.05.09 08:08 · odgovor na: Gustl (#503721)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):
LOL. Vrhunsko. Še najbolj smešno pa je, kako resno se jemlje vse, kar Mićo pove. Mićo napiše: "...veliko napako bo storil tisti, ki bo današnji prispevek bral kot humorno zabavo, in ne kot resne nasvete. " In že večina to bere skrajno resno, brez poizkusa razumevanja osnovne ideje, ki jo potem pač prilagodiš svojim potrebam, ali pač ne. Mićo ta z daljnogledom ti je vrhunska. Čeprav za 40 USD se dobi že kaj dobrega, tako da te imam na sumu, da se z njim vidi tudi v sobe sosednjega bloka :)
 
Ja, dobro, da si tole napisal. Nisem mogel verjet, ko sem prebral komentarje besnega lajanja, prikimavanja in/ali svetovanja, kako naj MM vendar že enkrat popravi svoj slog življenja. On je pa samo lep humorističen prispevek napisal in to tako zvito, da je v njem pomešal tudi resnično pametne nasvete, vse skupaj z lepo dozo prijaznega sarkazma.

Jaz bi tale hec opisal takole : kot bi nekdo vrgel plastično kost med trop psov, ti bi se pa do prave krvi ožrli, da si jo prisvojijo. Ampak tisti, ki je kost vrgel, se lepo zabava, psi so pa neumni.

Mi je pa dal misliti. Definicija smučanja. Greš gor in prideš na izhodišče, torej nepotrebno zapravljanje energije. Nevaren opis. Zjutraj greš v službo, zvečer pa domov. Na izhodišče ! Ban jobs he he. 

Lep pozdrav, Purinoli
anon-15324 sporočil: 23
[#503771] 22.05.09 08:09
Odgovori   +    0
Kdo so "običajni ljudje" in med katere spada avtor?
Gustl sporočil: 13.641
[#503772] 22.05.09 08:10 · odgovor na: anon-107457 (#503761)
Odgovori   +    0

svecko je napisal(a):
Lep pozdrav! Zanimiv članek, ki nam da preprosto misel - odklopite se od običajnega, bodite nekaj posebnega, saj je to ključ do osebnega uspeha. Marsikomu se članek zdi smešen, meni osebno pa je poseben, saj poskuša pri bralcih vspodbuditi željo po nečem novem, posebnem, pa čeprav na nenavaden način.
 
Tudi sam ga tako berem in me preseneča, kako dobesedno ga nekateri jemljejo.

Dejstvo je, da je veliko ljudi v finančni stiski samo zato, ker se ukvarjajo samo s prihodki (beri: pizdijo čez premajhno plačo, čez borzne tečaje, čez obresti...), nič pa ne naredijo na odhodkovni strani.

Potem pa je tu še "relativna revščina". Marsikdo bi lahko živel povsem spodobno in normalno v okviru svojih zmožnosti, ampak ker je to relativno na soseda (v njegovih očeh) slabše, zmanjšuje razliko z življenjem prek zmožnosti. Torej na polno s krediti.
anon-39471 sporočil: 3.127
[#503774] 22.05.09 08:14
Odgovori   +    0
An economist is someone who knows the price of everything and the value of nothing.
anon-61228 sporočil: 181
[#503776] 22.05.09 08:15
Odgovori   +    0
V bistvu se strinjam. Vendar pa kako naj kdo kaj prišpara, če ima za golo preživetje, pa ne smuča, ne hodi na morje in na ostale luksuze.

Sicer pa, tudi kavč je potrebno menjati bolj pogosto, posebno, če se na njem preleži veliko časa ;o)
Gustl sporočil: 13.641
[#503777] 22.05.09 08:15 · odgovor na: purinoli (#503770)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
On je pa samo lep humorističen prispevek napisal in to tako zvito, da je v njem pomešal tudi resnično pametne nasvete, vse skupaj z lepo dozo prijaznega sarkazma. 
Jp. Mene so včeraj, ko sem tole bral na busu, prav debelo vsi gledali, ko sem se zadržano režal, od daljnogleda naprej se pa nisem mogel več zadrževat :)
anon-85472 sporočil: 365
[#503778] 22.05.09 08:16
Odgovori   +    0
Mrkaič, ti si humorist...:))) Bi lahko pisal scenarije za Montypitona!!!!
bigl sporočil: 18.363
[#503785] 22.05.09 08:20 · odgovor na: anon-200361 (#503716)
Odgovori   +    0

uroskakosmac je napisal(a):
Mičo, ti si moj najdražji "jutranjik". Cenejši od Najdražjega, ki v zameno, ker me nasmeji, zmeraj "nekaj" zahteva :-) V bistvu mi je ta "ljubezen" na daljavo všeč. Pomisli, koliko polovič za drage večerje s tem odpade! Uf! Če ne bi bilo tebe, bi bila že na kantu. zadnjič, ko sem bila v Žabariji, me je že zamikalo, da bi kupila eno od Kishonovih knjig . Danes ugotavljam, da je bilo še dobro, da me je od tega dejanja odvrnila moja gorenjska nrav. Pa tudi- kaj mi bo on, saj imam tebe :-) Nekaj bolj poceni (zastonj variant bi ti pa vseeno predlagala: 1. prihaja čas za rabutanje češenj 2. treking čez drn in strn je zastonj- če bi te turistične agencije zvlekle v Nepal, bi moral drago plačati. 3.kolegi pravijo, da se oni sploh ne bi ženili, če bi v tistih časih že obstajal internet. Namreč: v tej sferi dobiš žensk kolikor hočeš, ne pa da si eno nakoplješ za vrat in te potem celo življenje še drago stane. 4.vrini svoje ime na sezname, po katerih vabijo svoje bodoče stranke prodajalci t. i. "door to dooor" ranga. Zastonj dobiš kosilo, večerjo ali celo letovanje za 10 dni v Španiji. 5.p0reseli se nazaj k mami. S tem ji boš naredil ogromno veselja, pa še kuhala ti bo. In ti bo na ta način ostala cela plača. 6.cvetje nabiraj na travnikih. Kaj ti bodo cvetličarne? 7. prihaja čas borovnic. nabiranje le-teh je zastonj, doma pa boš imel priročna naravna zdravila (čaje) za primer kakšen zoprne driske. itd. itd. Skratka, nasvetov za zastonj (poceni) življenje imam še cel kup. Za prijazen nasmeh- ki prav tako ni9č ne stane- jih dobiš še kakšno porcijo :-)

Uroska: kar kupi kaj od Kishona. Verjemi, da ti ne bo žal. Pol pa primerjaj:-))) Lep dan.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#503786] 22.05.09 08:20 · odgovor na: Gustl (#503721)
Odgovori   +    1

Gustl je napisal(a):
LOL. Vrhunsko. Še najbolj smešno pa je, kako resno se jemlje vse, kar Mićo pove. Mićo napiše: "...veliko napako bo storil tisti, ki bo današnji prispevek bral kot humorno zabavo, in ne kot resne nasvete. " In že večina to bere skrajno resno, brez poizkusa razumevanja osnovne ideje, ki jo potem pač prilagodiš svojim potrebam, ali pač ne. Mićo ta z daljnogledom ti je vrhunska. Čeprav za 40 USD se dobi že kaj dobrega, tako da te imam na sumu, da se z njim vidi tudi v sobe sosednjega bloka :)
 
Gustl, ta MM-jeva kolumna je pač nekako brezvezna in nepotrebna. A sedaj plačujete za kakršne koli umotvore, da se le zapolni prostor? Še dobro, da je internetna izdaja zastonj, ker bi vas drugače popljuval, če bi moral plačevati za take kolumne.

PS. Kljub kvazi humorističnemu slogu kolumne, ti si jo pač označil za vrhunsko, je zapisano verjetno dobra refleksija njegovega življenskega stila in torej sploh ne gre za to ali ga jemljemo resno ali ne. Ti pač na vsak način "prodajaš" idejo, da je prava ideja kolumne ravno diametralno nasprotna od zapisane. Ja morda, če to ne bi pisal MM.
anon-104023 sporočil: 771
[#503787] 22.05.09 08:24
Odgovori   +    0
Ko sem začela brati zapis si me spomnil, da že celo življenje zaradi obsežnega dela in odgovornosti do velike družine,že vse življenje prelagam svoje želje na pozneje, zaradi večnega šparanja.Sedaj, ko sem prispela v obdobje starostnika "za uživanje" sem ugotovila, da sem utrujena in imam rada naravo in mir, manj hrane in manj hrupa.
Vsak mlad človek mora živeti polno življenje in prisluhniti svojim željam.Ga ni večjega zadovoljstva,samospoštovanja kot sebe nagraditi, pohvaliti,obdariti.Mičo,v penziji boš drugače razmišljal.
anon-161250 sporočil: 1.473
[#503792] 22.05.09 08:31
Odgovori   +    0
Priznam včeraj ob 0:30(danes) sem bil tko pijan, da nisem niti videl naslova članka....zdej k sem ga še vedno malo pijan prebral se mi zdi kul :) sam ejga Mićo...pomojem bi ti mogu it z mano na Ibizo enkrt :) da zadihaš od življenja :) drgač pa ne vem, od kje jih ti pobiraš, ker prekosavaš samega sebe, že prejšn tedn je bil edn boljših člankov, tole me je pa nasmejal u iber(pa še mačka nimam....)

lp navihani študent

p.s. dej no kdaj se bomo slikal za facebook, jaz bi imel eno sliko s teboj za spomin

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8