Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Minister Drobnič je imel prav

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-10743 sporočil: 2.011
[Glavni forum] Tema: Re: Minister Drobnič je imel prav
[#49204] 15.02.07 11:16 · odgovor na: anon-74826 (#49132)
Odgovori   +    0

Viviana je napisal(a):
Čas je, da dejansko zagotovimo enake pravice vsem - pravite. Med tiste "vse" očitno ne spadajo nerojeni otroci?
Ne, ne spadajo.

Nikoli ne zamenjam zivljenja ali zdravja partnerke za otroka. Never. Dokler otrok ni rojen, je mati vedno na prvem mestu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 49204

Strani: 1

anon-86509 sporočil: 2.820
[Glavni forum] Tema: Re: Minister Drobnič je imel prav
[#49205] 15.02.07 11:18 · odgovor na: anon-10743 (#49204)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):

Dokler otrok ni rojen, je mati vedno na prvem mestu.
 Kaj pa potem?
Otac
anon-74826 sporočil: 1.680
[Glavni forum] Tema: Re: Minister Drobnič je imel prav
[#49309] 15.02.07 12:58 · odgovor na: anon-10743 (#49204)
Odgovori   +    0

x0 je napisal(a):

Ne, ne spadajo.

Nikoli ne zamenjam zivljenja ali zdravja partnerke za otroka. Never. Dokler otrok ni rojen, je mati vedno na prvem mestu.
 
Tole me pa močno spominja na početje noja, ki je v strahu zase! Gremo z glavo v pesek - nočem videti!  Bi bilo tako početje pošteno do nemočnega bitja?  Koliko mam pa je življenjsko ogroženih zaradi še nerojenega otroka - zanje se tako ali tako stori vse, kar je pač možno in dandanes preživijo že zelo "mini" predčasno rojeni otroci! Konec koncev - majhni otroci se manj zavedajo situacije, kot veliki otroci ali odrasli. Bi torej v primeru življenjske ogroženosti dali prednost velikemu otroku ali odraslemu pred majhnim? Neizprosni "zakon narave"  - pravica močnejšega?  Res lepo, da cenite svojo partnerko (je to odraz nesebične ljubezni?)  - bi bilo težko imeti enak odnos do otrok?
Moja sodelavka je pred kratkim s svojim gimnazijcem (po tv-oddaji o posledicah prometnih nesreč) diskutirala o dilemi - izbiri v primeru v prometni nesreči hudo poškodovanega človeka. Vprašal jo je, kakšna bi bila njena odločitev, če bi bil hudo poškodovan ali v komi. Pa mu je po krajšem predahu rekla: "Raje bi te ohranila v spominu takšnega, kot si!" in je ves zaprepaden z grozo v očeh odgovoril:"Mama, ti bi bila raje, da ne trpim in umrem, kot pa da bi me gledala invalidnega? Meni se zdi to grozno! Bi ti bilo tudi vseeno, če bi me abortirala in sploh ne bi živel?" Pravica močnejšega?! Ta mladenič ima 16 let in gleda v nasprotju z njegovo mamo na življenje kot vrednoto in neodtujljivo pravico. Pravico tudi popolnoma nemočnega!

Strani: 1