Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kdo še verjame, da cene nepremičnin ne bodo padle

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (23)

Strani: 1 2 3 4 5

anon-180418 sporočil: 301
[#396014] 25.12.08 19:13 · odgovor na: anon-182910 (#396005)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):
Verjetno mu bo bolje če bo ob aro za hišo, in jo bo čez leto dni lahko kupil precej ceneje.
Predvidevam da je ara 10 % ... hiša bo pa čez pol leta do leto - 30 % vsaj.
V letu dni profitira vsaj 20 %.

Lahko pa tudi več .... videčemo. Je pa res da bo tudi za precej manj prodal svoj flet.

Če bo imel srečo, bo šlo samo toliko dol kot ti praviš...
 
Po moje se bo razlika pri prodaji stanovanja in nakupu hiše vedno bolj manjšala že zato ker bodo  cene hišam bolj padale kot stanovanjem. Ljudje bodo imeli slabe, večinoma nestabilne dohodke in zadnje kar potrebujejo je nekaj kar jih bo z vzdrževanjem in davki dodatno "vleklo"  na dno.

Ljudje bodo želeli biti lastniki čim manjše nepremičnine v kateri še lahko primerno bivajo. Hiše bodo večini rahlo do pretežno odveč še posebno po uvedbi davkov.

Sem že tudi razmišljala o najemninah in imam občutek da najnovejša domislica nepremičninarjev, da bodo neprodane nepremičnine ponudili v najem in na ta način pokrili vsaj del stroškov ne bo uspela. S tem bodo pač samo še znižali najemnine. Problem je v tem, da je tistih, ki resnično imajo stanovanjski problem in bodo hkrati imeli tudi v prihodnjih letih stabilne vire dohodkov (kakršnihkoli), PREMALO.

Najemniki iz drugih držav že pakirajo kufre zaradi krize, univerzo ima skoraj vsaka malo večja vas - študentom zato ni treba množično v Ljubljano, mladi pa nimajo niti za najemnino... Car je tisti, ki ima v banki za 2-3 leta prihrankov za skromno življenje... vse ostalo je problem. 

Če bi bila trenutno nepremičninarka, bi šla do kateregakoli kupca in bi ga milo vprašala koliko mi da za tisto kar prodajam... in če bi vsaj približno pokrila stroške gradnje zadevo nemudoma prodala po njegovi ceni... ker bo prišel čas da kupcev ne bo za kakršnokoli ceno. Tudi nižjo od cene gradnje. Denarja ne bo. Če je tu kakšen nepremičninar, naj pove ali ima sploh kakšnega kupca, ki želi v TEM trenutku in IMA dovolj denarja karkoli zares kupiti po tržni ceni?Zanima me, če ste tukaj potencialni kupci, za koliko % nižjo ceno od povprečne tržne bi vi vrgli svoj denar na mizo, če bi vam nepremičninar pokazal idealno nepremičnino?


 
anon-105255 sporočil: 3.738
[#396032] 25.12.08 20:26 · odgovor na: anon-180418 (#396014)
Odgovori   +    0
Recimo tvojo tezo potrjuje že dogajanje na trgu zazidljivih parcel. Pred časom si v okolici Ljubljane(smer Vrhnika) prodal kar je že vsaj izgledalo kot parcela tudi po 200 ojrof po kvadratu. Zdaj je ponudbe že toliko, da se tudi po 150 ne najde nihče. S tem, da so v obdelavi še novi prostorski plani plus tega še plan za gradnjo 100 vrstnih hiš recimo v Drenovem Griču. Če odmislimo dejstvo, da je ta zemlja že prodana bila kot natričetrt kmetijska po 100 (torej verjetno pod hipoteko in špekuliramo lahko da nekdo bo moral graditi, če ne bo šlo na dražbo) ojrof je resno vprašanje, kje se bodo te cene teh vrstnih hiš, kot tudi parcel ustavile. Zaenkrat se da dobit že pol dvojčka ali kej podobnega po 1000 ojrof kvadrat meter, za kar bi se pred kašnim letom stepli, danes pa....
anon-76887 sporočil: 18.121
[#396036] 25.12.08 20:40 · odgovor na: anon-180418 (#396014)
Odgovori   +    0
Načeloma je realna cena nepremičnine 20 letna najemnina.
Pogledaš povpraševanje na nepremicnine.net in vidiš, koliko so pripravljeni najemniki ponuditi in to pomnožiš z 240.
Primer: Ljubljana center, 80 kv.m. za €600 => 144.000 ali 1800 za kv.meter.
Na prodajni strani takšnega stanovanja zaenkrat še ni, prevladujejo tam okrog 2200-2400 (imaš pa tudi oglase po 3000 za kv.m.), kar pomeni, da bi -30% v tem trenutku odvezalo denarnico.
Kakšno bo pa stanje ob letu osorej pa ve sam bog ;-)
anon-180418 sporočil: 301
[#396039] 25.12.08 20:56 · odgovor na: anon-105255 (#396032)
Odgovori   +    1

sjeraj je napisal(a):
Recimo tvojo tezo potrjuje že dogajanje na trgu zazidljivih parcel. Pred časom si v okolici Ljubljane(smer Vrhnika) prodal kar je že vsaj izgledalo kot parcela tudi po 200 ojrof po kvadratu. Zdaj je ponudbe že toliko, da se tudi po 150 ne najde nihče. S tem, da so v obdelavi še novi prostorski plani plus tega še plan za gradnjo 100 vrstnih hiš recimo v Drenovem Griču. Če odmislimo dejstvo, da je ta zemlja že prodana bila kot natričetrt kmetijska po 100 (torej verjetno pod hipoteko in špekuliramo lahko da nekdo bo moral graditi, če ne bo šlo na dražbo) ojrof je resno vprašanje, kje se bodo te cene teh vrstnih hiš, kot tudi parcel ustavile. Zaenkrat se da dobit že pol dvojčka ali kej podobnega po 1000 ojrof kvadrat meter, za kar bi se pred kašnim letom stepli, danes pa....
 
Ja, Vrhnika je res totalna kriza.

Sama iščem nekaj večjega, ker pač rabim kakšno sobo več in imam keš, a v bistvu nisem pripravljena  kupit za t.i. "tržno nastavljeno" ceno -30%. Morda bi se še šla kaj če bi šlo za zamenjavo tistega kar imam v zidovju z nekim kešovitim doplačilom a še to bi razmislila, ker se bi raje malce stisnili z ojrčki v banki, zdaj, ko je kriza pred vrati...

Se mi kljub temu da rabim, zdi škoda denarja, ker ne vem niti približno kaj vse še bo...In ko takole premišljujem, se mi nepremičninarji prav smilijo. Oni so do sedaj prepričevali take, ki niti približno niso imeli kritja v prihrankih in jim z lahkoto opisovali silne dobičke, katerih bodo deležni, če se zakreditirajo.... Sedaj takih kljukcev ni na trgu in so samo še tisti, ki rabijo, imajo keš in jih kriza ne skrbi.... Teh, pa po moje NI. 

Tiste mesečno organizirane tečaje za pridobitev nepremičninske licence lahko kar ukinejo, če jih še niso...   
anon-105255 sporočil: 3.738
[#396044] 25.12.08 21:04 · odgovor na: anon-180418 (#396039)
Odgovori   +    0
Ja Vrhnko tak čaka še realnost, ki se ji reče IUV. Vrhnka ma tendenco postat nove Fužine, tkorekoč delavski geto najnižje klase (pač za naše razmere). Poleg tega je kup hiš in blokov, ki so poplavljeni vsaj do kleti vsake toliko. Je treba bit previden pri nabavi. Kar se cene tiče - ne bi dal niti 1000 za stanvanje v kakšnem takem bloku u Vrhnki.
ogo sporočil: 3.087
[#396055] 25.12.08 21:41 · odgovor na: anon-180418 (#396039)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):

 
Ja, Vrhnika je res totalna kriza.

Sama iščem nekaj večjega, ker pač rabim kakšno sobo več in imam keš, a v bistvu nisem pripravljena  kupit za t.i. "tržno nastavljeno" ceno -30%. Morda bi se še šla kaj če bi šlo za zamenjavo tistega kar imam v zidovju z nekim kešovitim doplačilom a še to bi razmislila, ker se bi raje malce stisnili z ojrčki v banki, zdaj, ko je kriza pred vrati...

Se mi kljub temu da rabim, zdi škoda denarja, ker ne vem niti približno kaj vse še bo...In ko takole premišljujem, se mi nepremičninarji prav smilijo. Oni so do sedaj prepričevali take, ki niti približno niso imeli kritja v prihrankih in jim z lahkoto opisovali silne dobičke, katerih bodo deležni, če se zakreditirajo.... Sedaj takih kljukcev ni na trgu in so samo še tisti, ki rabijo, imajo keš in jih kriza ne skrbi.... Teh, pa po moje NI. 

Tiste mesečno organizirane tečaje za pridobitev nepremičninske licence lahko kar ukinejo, če jih še niso...   
 Meni se pa nepremičninarji ne smilijo sploh nič. Desetletje in pol so napihovali cene čez vse meje razuma, cel kup jih je postalo instant milijonarjev. Tako kot so nekateri že napisali. Realna cena nepremičnine je dvajsetletna najemnina. In to je maksimum. Pa tukaj je vredno omeniti, da so najemnine marsikje v Sloveniji že orenk previsoke, npr. v Ljubljani in je pričakovati korekcijo navzdol tudi pri slednjih.

Torej za moje pojme, se reči na dolgi rok le normalizirajo. Profiti v tem sektorju so bili enormni, realna dodana vrednost iz pogleda končne stranke pa nična. Slovenija se konec koncev stara, čez 20 let bo več Slovencev umiralo, kot se jih rojevalo. Cel kup stanovanj, pa čeprav starih, bo tako prišlo na trg. Sicer pa je itak treba gledat iz vidika potrošnika. Če je povprečna plača v Sloveniji 800 EUR, je težko dolgoročno pričakovati, da se bo lahko prodajalo nepremičnine po 3 jurje EUR na kvadratni meter. Je nerealno. Resnica pa sedaj prihaja ven. Finančne krize imajo torej tudi dobre strani - postavljajo reči na mesto, ki se jim pritiče.
anon-180418 sporočil: 301
[#396072] 25.12.08 22:47 · odgovor na: ogo (#396055)
Odgovori   +    0

ogo je napisal(a):

 Meni se pa nepremičninarji ne smilijo sploh nič. Desetletje in pol so napihovali cene čez vse meje razuma, cel kup jih je postalo instant milijonarjev. Tako kot so nekateri že napisali. Realna cena nepremičnine je dvajsetletna najemnina. In to je maksimum. Pa tukaj je vredno omeniti, da so najemnine marsikje v Sloveniji že orenk previsoke, npr. v Ljubljani in je pričakovati korekcijo navzdol tudi pri slednjih.

Torej za moje pojme, se reči na dolgi rok le normalizirajo. Profiti v tem sektorju so bili enormni, realna dodana vrednost iz pogleda končne stranke pa nična. Slovenija se konec koncev stara, čez 20 let bo več Slovencev umiralo, kot se jih rojevalo. Cel kup stanovanj, pa čeprav starih, bo tako prišlo na trg. Sicer pa je itak treba gledat iz vidika potrošnika. Če je povprečna plača v Sloveniji 800 EUR, je težko dolgoročno pričakovati, da se bo lahko prodajalo nepremičnine po 3 jurje EUR na kvadratni meter. Je nerealno. Resnica pa sedaj prihaja ven. Finančne krize imajo torej tudi dobre strani - postavljajo reči na mesto, ki se jim pritiče.
 
Bojim se da bo kljub trenutku resnice kaj žalostno... Vse bolj se mi dozdeva, da nam resnica ne bo v veliko pomoč. V splošnem bo kriza pomenila krizo za vse.Seveda je jasno da so v prvi fazi nasrkali prodajalci, samo ne vem če je zdravo, da se nepremičnine, ki so bile način investiranja tako razvrednotijo.

Nepremičninski trg bo bolj ko ne mrtev za zelo dolgo obdobje in to ne koristi nikomur.

Če bomo nepremičnine kupovali samo tisti, ki jih POTREBUJEMO in v velikosti, ki povsem ustreza izključno našim družinam (ki so vedno manjše) bo prišlo do velikih težav.

Sigurno  bo žalostinka kar precejšnja, če ne bo naložbenih investicij v nepremičnine.

Če primerjamo z delnicami .... ne vem komu koristi da so delnice zelooo poceni... jih zato kupujete? Gospodarstveniki začenjajo stokat da se bodo začeli sovražni prevzemi, katerim bodo sledila odpuščanja in podobem shit...

V tem je problem. In vsi ki smo nekaj let zmajevali glavo ob pogledu na cene v oglasih za nepremičnine in opozarjali da bo enkrat počilo. Vsi so se smejali, zdaj bomo vsi jokali...
bc123a sporočil: 48.253
[#396090] 26.12.08 01:14 · odgovor na: anon-180418 (#396072)
Odgovori   +    2

Maks2Melisa je napisal(a):


Če primerjamo z delnicami .... ne vem komu koristi da so delnice zelooo poceni... jih zato kupujete? Gospodarstveniki začenjajo stokat da se bodo začeli sovražni prevzemi, katerim bodo sledila odpuščanja in podobem shit...
Samo mimogrede - mislim da si nekatere stvari narobe razlagas. Sovrazni prevzem ni prevzem kjer te nekdo kupi in zakolje in svoj denar vrze stran. Prevzem je "sovrazen" ponavadi samo za (pre)placan management, ki dostikrat sam sebi kraljuje, brez velikega vpliva delnicarje.

Jasno je, da najvecjo paniko glede "sovraznosti" prevzemov delajo ravno menedzerji, saj so oni na tapeti ko pride do sovraznega prevzema. In tudi odpuscanje ni nujno slabo - zaradi tega, ker so slovenske firme se 20 let po koncu socializma bolj kot ne socialne ustanove za lokalno okolje, tudi imamo vecje sranje, kot bi ga lahko imeli, ce bi podjetja sla v tovrstno ciscenje 15 let nazaj.
anon-180418 sporočil: 301
[#396096] 26.12.08 09:31 · odgovor na: bc123a (#396090)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Samo mimogrede - mislim da si nekatere stvari narobe razlagas. Sovrazni prevzem ni prevzem kjer te nekdo kupi in zakolje in svoj denar vrze stran. Prevzem je "sovrazen" ponavadi samo za (pre)placan management, ki dostikrat sam sebi kraljuje, brez velikega vpliva delnicarje.

Jasno je, da najvecjo paniko glede "sovraznosti" prevzemov delajo ravno menedzerji, saj so oni na tapeti ko pride do sovraznega prevzema. In tudi odpuscanje ni nujno slabo - zaradi tega, ker so slovenske firme se 20 let po koncu socializma bolj kot ne socialne ustanove za lokalno okolje, tudi imamo vecje sranje, kot bi ga lahko imeli, ce bi podjetja sla v tovrstno ciscenje 15 let nazaj.
 Se strinjam s tabo v zvezi s tem da niso vsi prevzemi sovražni, a te zgodbe ne bo v Sloveniji v teh časih. Pri kupovanju podjetij s strani tujcev gre v Sloveniji predvsem zato, da tujci pridejo na naš trg brez kakšnih majhnih lokalnih firmic, ki bi jim delale zgago s svojo predpotopno organizacijo, pohlepnim in nesposobnim vodstvom, ki si samo grabi denar.Bojim se, da  skušajo zato, ker so pač iz večjih držav, okolij, kjer premorejo višjo stopnjo učinkovitosti in drugačno poslovno kulturo predvsem reševati svoje matične firme... in če to pomeni sovražni prevzem, ga za male pare v tem trenutku zlahka prek delnic izpeljejo.Naše gospodarstvo in šolstvo je še vedno v socializmu, če izvzamemo nekaj svetlih izjem, ki pa ne morejo biti ključne za verodostojno uspešno gospodarstvo... naše šole so v zadnjih letih promovirale vede, ki v realnosti za gospodarstvo pomenijo bolj ko ne breme. Ne vem kaj naj bi Slovenija počela z vsemi ekonomisti, komunikologi, sociologi,filozofi, politologi in ostalimi podobnimi. Na tehničnih šolah pa pristajajo tisti, ki se jim da učiti. Nameto da bi že v osnovnih šolah vzpodbujali tehniko in tehnično razmišljanje otroci večinoma hodijo k raznim vrstam športa, v glasbene, plesne šole ipd. Krožkov, kjer bi se vzpodbujalo raziskave in tehnična znanja ni v takem obsegu kot bi moralo biti, ker tudi učitelji nimajo pojma ( na pedagoške fakultete se niso vpisovali kakšni hudi tehniki, temveč  povprečni dijaki).  Če se v tej situaciji sklicujemo na super geografsko lego, ki naj bi nam prinašala prepotrebne denarce se vrnemo k nesposobni  državi, ki ne gradi železniškega omrežja in ga komaj vzdržuje, čeprav je bilo zgrajeno v "gnilih" časih.... Avtoceste so itak čista afnarija, kjer se krade, da se nam pol Evrope smeji kakšni loleki smo..No in glede na strašno zaledje upokojencev, ki bodo seveda pognali naše gospodarstvo v neslutene višave nimam občutka da bi kogarkoli zanimalo razvijanje podjetja v teh krajih. Raje ga lepo zaprejo, ker so ga tako ali tako dobili brez muk po nizki ceni. Seveda ko kupijo firmo ne vržejo prvi teden kompletnega vodstva, samo glavo... potem počakajo da obstoječi v strahu za svojo rit zmečejo na cesto rajo, potem še njih stornirajo in zadeva je urejena. Naprej pa prodajajo svojo robo, po ceni ki jim je všeč in ki so jo kupci zaradi pomanjkanja konkurence še zmožni plačat ..  Al kako drugače misliš?
anon-106444 sporočil: 26
[#396114] 26.12.08 11:07 · odgovor na: anon-180418 (#396014)
Odgovori   +    1

M2M : Eto jaz vržem svoj denar na mizo pri ceni 1100-1200 EUR na m2 za flet v lj.
Dokler tega ni jaz lepo šparam svoj kupček.
Nepremičninarji pa naj kar tulijo kaka p... sem ker nočem kupiti po 2+ K. Me ne gane.
Njim se mudi ne meni.
Skratka za flet 70 -80 m2 sem pripravljen dati od 80-90K EUR. To je top.
Predvidevam pa da bodo primerki v letu ali dveh največ na voljo za 40-50 K.
Ampak jaz bom kupoval pri 80-90 ker razlika mi ne pomeni baš oz. me ne boli sploh.

Eto tu imaš moj pogled.
PA še to ... nepremičninarjerm ne dam $$ nikoli. Če mi pokaže stvar ki mi je zanimiva, pridem s svojim odvetnikom in ne jebem provizije. Sem pobral skoraj vse pogodbe oz. večino njih v lj od agencij. Pravno jih je večina precej šibkih in ne zdržijo ene malo resnejše tožbe (uporabljajo full nelegalnih in dvoumnih definicij). Tako pravi moj odvetnik in seveda bo dal jajca namizo ko bo čas. 
:)
 
anon-102577 sporočil: 1.544
[#396117] 26.12.08 11:22 · odgovor na: anon-106444 (#396114)
Odgovori   +    0

1129GFKXd je napisal(a):

.... nepremičninarjerm ne dam $$ nikoli. Če mi pokaže stvar ki mi je zanimiva, pridem s svojim odvetnikom in ne jebem provizije. Sem pobral skoraj vse pogodbe oz. večino njih v lj od agencij. Pravno jih je večina precej šibkih in ne zdržijo ene malo resnejše tožbe (uporabljajo full nelegalnih in dvoumnih definicij). Tako pravi moj odvetnik ....
Zanimiva ideja kako znižati stroške nakupa stanovanja in si poleg tega še zagotoviti večjo pravno varnost.

Koliko bo zaračunal odvetnik, ko bosta s prodajalcem sklenila kupčijo?
bc123a sporočil: 48.253
[#396163] 26.12.08 15:21 · odgovor na: anon-180418 (#396096)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):

Se strinjam s tabo v zvezi s tem da niso vsi prevzemi sovražni, a te zgodbe ne bo v Sloveniji v teh časih. Pri kupovanju podjetij s strani tujcev gre v Sloveniji predvsem zato, da tujci pridejo na naš trg brez kakšnih majhnih lokalnih firmic, ki bi jim delale zgago s svojo predpotopno organizacijo, pohlepnim in nesposobnim vodstvom, ki si samo grabi denar.Bojim se, da skušajo zato, ker so pač iz večjih držav, okolij, kjer premorejo višjo stopnjo učinkovitosti in drugačno poslovno kulturo predvsem reševati svoje matične firme... in če to pomeni sovražni prevzem, ga za male pare v tem trenutku zlahka prek delnic izpeljejo.Naše gospodarstvo in šolstvo je še vedno v socializmu, če izvzamemo nekaj svetlih izjem, ki pa ne morejo biti ključne za verodostojno uspešno gospodarstvo... naše šole so v zadnjih letih promovirale vede, ki v realnosti za gospodarstvo pomenijo bolj ko ne breme. Ne vem kaj naj bi Slovenija počela z vsemi ekonomisti, komunikologi, sociologi,filozofi, politologi in ostalimi podobnimi. Na tehničnih šolah pa pristajajo tisti, ki se jim da učiti. Nameto da bi že v osnovnih šolah vzpodbujali tehniko in tehnično razmišljanje otroci večinoma hodijo k raznim vrstam športa, v glasbene, plesne šole ipd. Krožkov, kjer bi se vzpodbujalo raziskave in tehnična znanja ni v takem obsegu kot bi moralo biti, ker tudi učitelji nimajo pojma ( na pedagoške fakultete se niso vpisovali kakšni hudi tehniki, temveč povprečni dijaki). Če se v tej situaciji sklicujemo na super geografsko lego, ki naj bi nam prinašala prepotrebne denarce se vrnemo k nesposobni državi, ki ne gradi železniškega omrežja in ga komaj vzdržuje, čeprav je bilo zgrajeno v "gnilih" časih.... Avtoceste so itak čista afnarija, kjer se krade, da se nam pol Evrope smeji kakšni loleki smo..No in glede na strašno zaledje upokojencev, ki bodo seveda pognali naše gospodarstvo v neslutene višave nimam občutka da bi kogarkoli zanimalo razvijanje podjetja v teh krajih. Raje ga lepo zaprejo, ker so ga tako ali tako dobili brez muk po nizki ceni. Seveda ko kupijo firmo ne vržejo prvi teden kompletnega vodstva, samo glavo... potem počakajo da obstoječi v strahu za svojo rit zmečejo na cesto rajo, potem še njih stornirajo in zadeva je urejena. Naprej pa prodajajo svojo robo, po ceni ki jim je všeč in ki so jo kupci zaradi pomanjkanja konkurence še zmožni plačat .. Al kako drugače misliš?

To ni problem prevzemov, to je problem zjebane drzave.

Ce pride zima, ti pa nimas za obleci drugega kot kopalke in nobene hrane, tudi ni zima kriva, da prej ali slej crknes, ampak si kriv sam; torej, ja, verjamem da so prevzemi v sloveniji lahko tudi pizdarija, a tako kot si napisala, je logika obratna: tujec pride v slovenijo, vidi da smo sfukana drzava, kjer vecina populacije studira jebivetrne studije, na oblasti so prakticno upokojenci, vecina zaposlene populacije ima se vedno zaposlitvene pogodbe iz casa socializma, v glavah pa socializem, mogoce res vidi da se mu ne splaca proizvajati NIC. Mencingerjanski odgovor na to
je seveda, da potem pa, ce so tujci tako grdi, jih ne smemo pustiti noter, (in nesposobni menedzerji temu lepo pritegnejo, kajpada - gre za njihove riti, njihove fevde in njihova lokalna korita). Ampak to seveda ni odgovor, kot tudi ni bil odgovor to, da ze 20 let v tej drzavi gojimo tekovine socializma, kot da se ne bi nic spremenilo, potem pa se cudimo, da firme niso konkurencne in da se mladini zdi najbolj perspektivno studirati na FDV.
anon-106444 sporočil: 26
[#396173] 26.12.08 17:07 · odgovor na: anon-102577 (#396117)
Odgovori   +    1
Odvetnik računa standardno tarifo.
Pred letom dni sem mu za deal ki je šel sicer potem v k... in za pripravo pogodbe in za odgon agencije plačal okrog 2k eur. 
Kar je bilo 4x manj kot bi bilo 2% od takratne vrednosti pogodbe.

Premišljujem da bi naredil en site in objavil pogodbe lj agencij kje so nezakonite in tako dalje. Ker stanje je res u k....
Totalno. Če bi ljudje ki so kupovali flete vedeli kaj so podpisovali agencijam, bi samo tisti z največjimi jajci upali kupiti kaj.
Greš gledat nekaj največjih in najbolj glasnih agencij in vidiš u IBONU da je promet u pizdi m. da ti s tem ne more pokriti niti pol. p. mrzle vode, da je njihova zavarovalna policia vredna natanko nič. Pri zavaroalnici so si zbrali najbolj nemogoče variante, kar v skor nobenenm primeru če te nategnejo, ne rabijo nič in niti ne plačajo nič ne zavarovalnica ne agencija ne sveti peter.  Skratka z moje strani no deal z agencijo ... no way newer.

Da ne govorimo da ti za 200 K vreden flet zakasirajo 4K samo za ogled in "POSREDOVANJE" ka so samo prepisali oglas in dali svoj telefon zraven. 

No o nepremičninskih agencijah u bistvu nimas smisla niti govoriti. So slab primer nemoralnega in nesposobnega posla, katerega glavni namen je opuliti čimveč ovc za čimmanj dela in odgovornosti. In nategniti čimveč neumnih ljudi.
Zato jaz tolarja ne dam agenciji kaj šele eur.  Če je treba pa odvetniku plačat kakega jurja lia dva pač jebat ga, sem vsaj pravno varen. Čeprav se mi SI zdi da to en kurc kaj pomeni. :)
anon-180418 sporočil: 301
[#396176] 26.12.08 17:15 · odgovor na: bc123a (#396163)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


To ni problem prevzemov, to je problem zjebane drzave.

Ce pride zima, ti pa nimas za obleci drugega kot kopalke in nobene hrane, tudi ni zima kriva, da prej ali slej crknes, ampak si kriv sam; torej, ja, verjamem da so prevzemi v sloveniji lahko tudi pizdarija, a tako kot si napisala, je logika obratna: tujec pride v slovenijo, vidi da smo sfukana drzava, kjer vecina populacije studira jebivetrne studije, na oblasti so prakticno upokojenci, vecina zaposlene populacije ima se vedno zaposlitvene pogodbe iz casa socializma, v glavah pa socializem, mogoce res vidi da se mu ne splaca proizvajati NIC. Mencingerjanski odgovor na to
je seveda, da potem pa, ce so tujci tako grdi, jih ne smemo pustiti noter, (in nesposobni menedzerji temu lepo pritegnejo, kajpada - gre za njihove riti, njihove fevde in njihova lokalna korita). Ampak to seveda ni odgovor, kot tudi ni bil odgovor to, da ze 20 let v tej drzavi gojimo tekovine socializma, kot da se ne bi nic spremenilo, potem pa se cudimo, da firme niso konkurencne in da se mladini zdi najbolj perspektivno studirati na FDV.
 
nekoč sem že razmišljala o vsem tem in zdi se da bo kmalu prišel čas da dejansko tisti, ki lahko seveda, preprosto odidemo, ker ne želimo svojim otrokom prihodnosti v taki državi...povsem jasno je zakaj  drugo največje slovensko mesto ni v Sloveniji...
anon-150471 sporočil: 382
[#396380] 27.12.08 18:41 · odgovor na: anon-180418 (#396039)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):

 
Ja, Vrhnika je res totalna kriza.

Sama iščem nekaj večjega, ker pač rabim kakšno sobo več in imam keš, a v bistvu nisem pripravljena  kupit za t.i. "tržno nastavljeno" ceno -30%. Morda bi se še šla kaj če bi šlo za zamenjavo tistega kar imam v zidovju z nekim kešovitim doplačilom a še to bi razmislila, ker se bi raje malce stisnili z ojrčki v banki, zdaj, ko je kriza pred vrati...

Se mi kljub temu da rabim, zdi škoda denarja, ker ne vem niti približno kaj vse še bo...In ko takole premišljujem, se mi nepremičninarji prav smilijo. Oni so do sedaj prepričevali take, ki niti približno niso imeli kritja v prihrankih in jim z lahkoto opisovali silne dobičke, katerih bodo deležni, če se zakreditirajo.... Sedaj takih kljukcev ni na trgu in so samo še tisti, ki rabijo, imajo keš in jih kriza ne skrbi.... Teh, pa po moje NI. 

Tiste mesečno organizirane tečaje za pridobitev nepremičninske licence lahko kar ukinejo, če jih še niso...   
 
tole je trenutno realno in pravilno razmišlanje kupca na trgu previdnost in samo previdnost sta pomembna in ker tisti kateri imate denar v kešu ste trenutno bogovi in lahko zahtevate veliko kot kupec kar ša pred pol leta niti pomisliti niste smeli lahko ste samo skešeral in dobil novogradnjo v kateri se začne naberat vlaga in plesn in reklamacij nubeden izvajalec ne upošteva!!!

v glavnem taki ki imajo denar jim ni treba hitet huje nemore bit samo bolje je lahko ali pa ostane na istem kaj bo pa točno bomo pa čez neki časa vidl in se smejal ali pa jokal!!!
anon-76887 sporočil: 18.121
[#396386] 27.12.08 18:52 · odgovor na: anon-106444 (#396173)
Odgovori   +    0

1129GFKXd je napisal(a):
Odvetnik računa standardno tarifo.
Pred letom dni sem mu za deal ki je šel sicer potem v k... in za pripravo pogodbe in za odgon agencije plačal okrog 2k eur.
Kar je bilo 4x manj kot bi bilo 2% od takratne vrednosti pogodbe.

Premišljujem da bi naredil en site in objavil pogodbe lj agencij kje so nezakonite in tako dalje. Ker stanje je res u k....
Totalno. Če bi ljudje ki so kupovali flete vedeli kaj so podpisovali agencijam, bi samo tisti z največjimi jajci upali kupiti kaj.
Greš gledat nekaj največjih in najbolj glasnih agencij in vidiš u IBONU da je promet u pizdi m. da ti s tem ne more pokriti niti pol. p. mrzle vode, da je njihova zavarovalna policia vredna natanko nič. Pri zavaroalnici so si zbrali najbolj nemogoče variante, kar v skor nobenenm primeru če te nategnejo, ne rabijo nič in niti ne plačajo nič ne zavarovalnica ne agencija ne sveti peter. Skratka z moje strani no deal z agencijo ... no way newer.

Da ne govorimo da ti za 200 K vreden flet zakasirajo 4K samo za ogled in "POSREDOVANJE" ka so samo prepisali oglas in dali svoj telefon zraven.

No o nepremičninskih agencijah u bistvu nimas smisla niti govoriti. So slab primer nemoralnega in nesposobnega posla, katerega glavni namen je opuliti čimveč ovc za čimmanj dela in odgovornosti. In nategniti čimveč neumnih ljudi.
Zato jaz tolarja ne dam agenciji kaj šele eur. Če je treba pa odvetniku plačat kakega jurja lia dva pač jebat ga, sem vsaj pravno varen. Čeprav se mi SI zdi da to en kurc kaj pomeni. :)

Agencije so povsem nepotrebne in le neukemu potrošniku se imajo za zahvalit, da obstajajo.
S temi licencami za nepremičninsko posredovanje so naredili tak cirkus, da ima folk občutek neke urejenosti in pravne varnosti, po drugi strani pa ponujajo v podpis ekskluzivne pogodbe s kopico drobnega tiska.
Kupiti ali prodati nepremičnino je najlažje tako, da poiščeš prodajalca in se potem posla lotiš z odvetnikom.
Je veliko ceneje od teh 2-4% kolikor pobere agencija za svoje "delo".

Preden se nepremičninarji vsujete naj vam kar povem, da govorim iz lastnih izkušenj, saj sem v zadnjih 10 letih prodal in kupil že kar nekaj nepremičnin vseh vrst.
anon-150471 sporočil: 382
[#396390] 27.12.08 18:55 · odgovor na: anon-180418 (#396072)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):

 
Bojim se da bo kljub trenutku resnice kaj žalostno... Vse bolj se mi dozdeva, da nam resnica ne bo v veliko pomoč. V splošnem bo kriza pomenila krizo za vse.Seveda je jasno da so v prvi fazi nasrkali prodajalci, samo ne vem če je zdravo, da se nepremičnine, ki so bile način investiranja tako razvrednotijo.

Nepremičninski trg bo bolj ko ne mrtev za zelo dolgo obdobje in to ne koristi nikomur.

Če bomo nepremičnine kupovali samo tisti, ki jih POTREBUJEMO in v velikosti, ki povsem ustreza izključno našim družinam (ki so vedno manjše) bo prišlo do velikih težav.

Sigurno  bo žalostinka kar precejšnja, če ne bo naložbenih investicij v nepremičnine.

Če primerjamo z delnicami .... ne vem komu koristi da so delnice zelooo poceni... jih zato kupujete? Gospodarstveniki začenjajo stokat da se bodo začeli sovražni prevzemi, katerim bodo sledila odpuščanja in podobem shit...

V tem je problem. In vsi ki smo nekaj let zmajevali glavo ob pogledu na cene v oglasih za nepremičnine in opozarjali da bo enkrat počilo. Vsi so se smejali, zdaj bomo vsi jokali...
 ja je pa neki res vsak misli nase in ne na druge in če se mene upraša mene boli k... kaj je dobr in kaj slabo in kdo bo zgubiu službo zaradi prevzema in kdo bo bankrotiru za to obstajajo odgovorne osebe v teh podjetjih oz v državi in jih je treba dat na zapret ko se to zgodi ker niso dobičke dajali na stran za težke čase in ne vse uspehe pripisovali sebi in si nakazovali dobičke tako pa zdej ko je kriza naj ta denar tudi vrnejo oz naj jih kr zaprejo da bojo zgled za naprej kaj jih čaka če se spet kej podobnega zgodi!!!

država pa ni nč na bolšem vidi se da država več porabi kokr ima denarja in janševa vlada je nabrala veliko denarja pri pobiranju davkov zaradi zvišanja cen in kje je ta denar ja ni ga zagonil so ga pokradl nism pameten kaj delajo z tem dnarjem sam ni ga!!!

tko da naj gre vse v k.... dol mi visi naj enkrat tudi uni k živijo na visoki nogi začutijo kako je ko delaš in ko plačaš vse račune ter ti ne ostane nič da daš v usta!!!

tega žau nebojo nikol doživel!!!
anon-106620 sporočil: 910
[#396811] 29.12.08 08:11
Odgovori   +    0
Ne razumem zakaj taka goreča želja po padcu cen nepremičnin,to je stvar lastnikov nepremičnin in kupcev,članke pa pišejo tisti,ki sploh niso lastniki in dvomim da kdaj bodo.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#396815] 29.12.08 08:21 · odgovor na: anon-106620 (#396811)
Odgovori   +    0
To je bolj ko ne stvar prodajalcev, lastniku ki ma nepremičnino, če je ni ravno pred tremi meseci kupil na kredit, zase, je precej vseeno ali je vredna 50k ali pa 250k evrov, vsaj dokler ni kašnega davka na nepremičnine.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#396866] 29.12.08 09:54 · odgovor na: anon-106620 (#396811)
Odgovori   +    2

Zakaj taka goreča želja ? Več razlogov, in ti jih bom naštel nekaj:

Človek, ki je dobil po jazbinšku flet za 10 K EUR ga zdaj prodaja po 200 K. In je iz nič dobil v nekaj letih 190 K, je tipičen predstavnik "Zgubljene generacije - 50 let jugo socializma", ki ve da je 50 let delal zdaj mu pa pripada še ogromna pokojnina in zdravstveno zavarovanje in sploh vse.  DA je 50 let delal v razmerah, ko ni mogel biti odpuščen, ko se mu ni gledalo na kvote, ko je imel zastonj dopuste in sindikalne izlete, ko je jokal o krivičnosti, če mu je šef dal delo čez vikend ...... . Če si je kupil ali gradil hišo, mu je inflacija požrla kredit, katerega vrednost delovno aktivno prebivalstvo odplačuje še danes preko davkov. SKratka razvajen egoističen parazit.
Mi generacija za njimi pa plačujemo ogromne davke še za odplačilo kreditov za hiše, ki jih je požrla inflacija, njihove pokojnine in zdravstvena zavarovanja, in za povh vsega če si hočemo ustvariti družino in iti na svoje rabimo plačevati prekleto draga stanovanje. In še podpiramo državno upravo.
Ko da to ni dovolj, se tu vrinjajo še nepremičninski agenti, ki pobirajo svoj davek in nesramno zvišujejo cene, potem so tu še razni Jankoviči in Hilde in ostali "INVESTITORJI" ki z komaj končano osnovno šolo po vezah kupijo zemljo in po vezah spedenajo gradbeno dovoljenje, in zgradijo monstrum, ki je totalno skrpucalo in brez najmanjše uporabne vrednosti, gleda na sosdefovo farmo kur,  2 m pred oknom je sosednji blok, ...., in ti hoče za to skropucalo zakasirati 3-4 K EUR po m2. 
Skratka kamorkoli pogledaš vidiš ogromno požrešnosti, in vsi bi radi ogromno dnarja na easy way, in ob tem so še arogantni in nehvaležni in zahtevajo svoje pravice in državno reševanje zafuranih investicij ......

Tako da ja, goreče čakam na padec cen in zlom nepremičninskega trga, goreče privoščim arogantnim nepremičninskim posrednikom in investirorjem, da popušijo, da se še 10 let nebojo pobrali. In prihajajoča kriza naj sklesti prihodke države. Ne pa da dane vsak mulo, ki pride iz faksa vidi najprej job na državni upravi pol pa hoče še 1,5 K neto plače minimum. (O varnosti služne nihče ne razmišlja)

E pa neče moči više tako. Zadnji cajt je da se kaj spremeni. Veš kako težko je zaslužiti 1500 EUR ?  Vsak kreten ki oddaja flet v lj pa hoče 600 EUR plus. Prodajati pod 200 K eur pa nobeden noče.  Eto Naj pride kriza, naj ljudje zgubljajo jobe. Naj se trg zruši in naj imajo denar tisti ki delajo in ustvarjajo vrednost. Paraziti pa naj se naučijo delati in ne špekulirati in živeti na delu drugih.
anon-102577 sporočil: 1.544
[#396875] 29.12.08 10:07 · odgovor na: anon-182910 (#396866)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

..... se tu vrinjajo še nepremičninski agenti, ki pobirajo svoj davek in nesramno zvišujejo cene .....
Prodajalci in kupci nepremičnin bodo prej ali slej spoznali, da nepremičninske agencije ne rabijo. Če najamejo odvetnika so stroški nižji, ker odvetnik ima tarifo, ki ni vezana na % vrednosti nepremičnine, pa še pravna varnost je večja.
anon-102577 sporočil: 1.544
[#396890] 29.12.08 10:18 · odgovor na: anon-106620 (#396811)
Odgovori   +    0

bojko je napisal(a):

Ne razumem zakaj taka goreča želja po padcu cen nepremičnin .....
Ko cene nepremičnin padajo, se znižuje tudi najemnina za tiste, ki najemnike, ki se znajo dogovoriti z najemodajalcem. Če upoštevamo vse tiste, ki si želijo kupiti novo stanovanje in prištejemo še vse najemnike, lahko rečemo, da je za večino ljudi v tej naši državi najbolje, če cen nepremičnin čim bolj padejo. Oziroma, se vsaj približajo tistim cenam, ki so veljale pred petimi leti, kar pomeni, da se sedanje cene novih in rabljenih stanovanj prepolovijo. 
anon-185072 sporočil: 2.904
[#396903] 29.12.08 10:37 · odgovor na: anon-182910 (#396866)
Odgovori   +    0
Dobro si povedal. Večnim parazitom to itak nikol ne bo jasno.
anon-179943 sporočil: 51
[#396911] 29.12.08 10:54 · odgovor na: anon-71539 (#394811)
Odgovori   +    0
sporoči naslov od tega prijatelja oz. naj pride na primorsko, dela mu ne bo zmanjkalo. Razen če zasluži več, če je na prisilnem
anon-55436 sporočil: 534
[#396924] 29.12.08 11:16 · odgovor na: anon-182910 (#396866)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

Zakaj taka goreča želja ? Več razlogov, in ti jih bom naštel nekaj:

Človek, ki je dobil po jazbinšku flet za 10 K EUR ga zdaj prodaja po 200 K. In je iz nič dobil v nekaj letih 190 K, je tipičen predstavnik "Zgubljene generacije - 50 let jugo socializma", ki ve da je 50 let delal zdaj mu pa pripada še ogromna pokojnina in zdravstveno zavarovanje in sploh vse.  DA je 50 let delal v razmerah, ko ni mogel biti odpuščen, ko se mu ni gledalo na kvote, ko je imel zastonj dopuste in sindikalne izlete, ko je jokal o krivičnosti, če mu je šef dal delo čez vikend ...... . Če si je kupil ali gradil hišo, mu je inflacija požrla kredit, katerega vrednost delovno aktivno prebivalstvo odplačuje še danes preko davkov. SKratka razvajen egoističen parazit.
Mi generacija za njimi pa plačujemo ogromne davke še za odplačilo kreditov za hiše, ki jih je požrla inflacija, njihove pokojnine in zdravstvena zavarovanja, in za povh vsega če si hočemo ustvariti družino in iti na svoje rabimo plačevati prekleto draga stanovanje. In še podpiramo državno upravo.
Ko da to ni dovolj, se tu vrinjajo še nepremičninski agenti, ki pobirajo svoj davek in nesramno zvišujejo cene, potem so tu še razni Jankoviči in Hilde in ostali "INVESTITORJI" ki z komaj končano osnovno šolo po vezah kupijo zemljo in po vezah spedenajo gradbeno dovoljenje, in zgradijo monstrum, ki je totalno skrpucalo in brez najmanjše uporabne vrednosti, gleda na sosdefovo farmo kur,  2 m pred oknom je sosednji blok, ...., in ti hoče za to skropucalo zakasirati 3-4 K EUR po m2. 
Skratka kamorkoli pogledaš vidiš ogromno požrešnosti, in vsi bi radi ogromno dnarja na easy way, in ob tem so še arogantni in nehvaležni in zahtevajo svoje pravice in državno reševanje zafuranih investicij ......

Tako da ja, goreče čakam na padec cen in zlom nepremičninskega trga, goreče privoščim arogantnim nepremičninskim posrednikom in investirorjem, da popušijo, da se še 10 let nebojo pobrali. In prihajajoča kriza naj sklesti prihodke države. Ne pa da dane vsak mulo, ki pride iz faksa vidi najprej job na državni upravi pol pa hoče še 1,5 K neto plače minimum. (O varnosti služne nihče ne razmišlja)

E pa neče moči više tako. Zadnji cajt je da se kaj spremeni. Veš kako težko je zaslužiti 1500 EUR ?  Vsak kreten ki oddaja flet v lj pa hoče 600 EUR plus. Prodajati pod 200 K eur pa nobeden noče.  Eto Naj pride kriza, naj ljudje zgubljajo jobe. Naj se trg zruši in naj imajo denar tisti ki delajo in ustvarjajo vrednost. Paraziti pa naj se naučijo delati in ne špekulirati in živeti na delu drugih.
  Vsaka čast, se totalno strinjam, dodal bi samo to naj smradi pocrkajo, ker nimajo odnosa ne do lastnine, ne do ljudi, ne do denarja....smradi
bigl sporočil: 18.363
[#396969] 29.12.08 12:18 · odgovor na: anon-182910 (#396866)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

Zakaj taka goreča želja ? Več razlogov, in ti jih bom naštel nekaj:

Človek, ki je dobil po jazbinšku flet za 10 K EUR ga zdaj prodaja po 200 K. In je iz nič dobil v nekaj letih 190 K, je tipičen predstavnik "Zgubljene generacije - 50 let jugo socializma", ki ve da je 50 let delal zdaj mu pa pripada še ogromna pokojnina in zdravstveno zavarovanje in sploh vse.  DA je 50 let delal v razmerah, ko ni mogel biti odpuščen, ko se mu ni gledalo na kvote, ko je imel zastonj dopuste in sindikalne izlete, ko je jokal o krivičnosti, če mu je šef dal delo čez vikend ...... . Če si je kupil ali gradil hišo, mu je inflacija požrla kredit, katerega vrednost delovno aktivno prebivalstvo odplačuje še danes preko davkov. SKratka razvajen egoističen parazit.
Mi generacija za njimi pa plačujemo ogromne davke še za odplačilo kreditov za hiše, ki jih je požrla inflacija, njihove pokojnine in zdravstvena zavarovanja, in za povh vsega če si hočemo ustvariti družino in iti na svoje rabimo plačevati prekleto draga stanovanje. In še podpiramo državno upravo.
Ko da to ni dovolj, se tu vrinjajo še nepremičninski agenti, ki pobirajo svoj davek in nesramno zvišujejo cene, potem so tu še razni Jankoviči in Hilde in ostali "INVESTITORJI" ki z komaj končano osnovno šolo po vezah kupijo zemljo in po vezah spedenajo gradbeno dovoljenje, in zgradijo monstrum, ki je totalno skrpucalo in brez najmanjše uporabne vrednosti, gleda na sosdefovo farmo kur,  2 m pred oknom je sosednji blok, ...., in ti hoče za to skropucalo zakasirati 3-4 K EUR po m2. 
Skratka kamorkoli pogledaš vidiš ogromno požrešnosti, in vsi bi radi ogromno dnarja na easy way, in ob tem so še arogantni in nehvaležni in zahtevajo svoje pravice in državno reševanje zafuranih investicij ......

Tako da ja, goreče čakam na padec cen in zlom nepremičninskega trga, goreče privoščim arogantnim nepremičninskim posrednikom in investirorjem, da popušijo, da se še 10 let nebojo pobrali. In prihajajoča kriza naj sklesti prihodke države. Ne pa da dane vsak mulo, ki pride iz faksa vidi najprej job na državni upravi pol pa hoče še 1,5 K neto plače minimum. (O varnosti služne nihče ne razmišlja)

E pa neče moči više tako. Zadnji cajt je da se kaj spremeni. Veš kako težko je zaslužiti 1500 EUR ?  Vsak kreten ki oddaja flet v lj pa hoče 600 EUR plus. Prodajati pod 200 K eur pa nobeden noče.  Eto Naj pride kriza, naj ljudje zgubljajo jobe. Naj se trg zruši in naj imajo denar tisti ki delajo in ustvarjajo vrednost. Paraziti pa naj se naučijo delati in ne špekulirati in živeti na delu drugih.
 
Z jazbinškovim zakonom so profitirali t.i. kratkotrajni lastniki, dolgloročni so nepremičnino praktično odplačali in so plačali le t.i. rezidual :-). In seveda so profitirali v LJ in MB bolj kot po podeželju. Ostalo je vse res. Če zaradi visokih cen ni kupcev formula trga ne deluje in je v pat poziciji in bo treba počakat na dodatni presing. Tega bo opravilo okolje splošne krize. In v tem času bodi pripravljen za nakup. Padec se bo zgodil in takrat je potrebna akcija. Uspešnost parazitov je, da so bolje informirani od povprečja. Svoj status morajo ščititi.:-). Lep dan.
anon-106620 sporočil: 910
[#397343] 29.12.08 20:30 · odgovor na: anon-182910 (#396866)
Odgovori   +    0
Se kar strinjam z vami,samo za mene kot lastnika nepremičnine,ki sem jo kupil na trgu in plačal, tudi moti ,da nekdo jo je pa dobil skoraj zastonj in nekdo je dobil dobro službo v birokraciji itd.,to pa je že politika določene države.
anon-521 sporočil: 5.625
[#397346] 29.12.08 20:35 · odgovor na: anon-76887 (#396386)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Agencije so povsem nepotrebne in le neukemu potrošniku se imajo za zahvalit, da obstajajo.
S temi licencami za nepremičninsko posredovanje so naredili tak cirkus, da ima folk občutek neke urejenosti in pravne varnosti, po drugi strani pa ponujajo v podpis ekskluzivne pogodbe s kopico drobnega tiska.
Kupiti ali prodati nepremičnino je najlažje tako, da poiščeš prodajalca in se potem posla lotiš z odvetnikom.
Je veliko ceneje od teh 2-4% kolikor pobere agencija za svoje "delo".

Preden se nepremičninarji vsujete naj vam kar povem, da govorim iz lastnih izkušenj, saj sem v zadnjih 10 letih prodal in kupil že kar nekaj nepremičnin vseh vrst.
 
se popolnoma strinjam... bolje si je vzeti nekaj časa in se temu posvetiti sam, papirje pa bolje uredita sposoben odvetnik in notar. mimogrede, a kdo najame stanovanje v centru LJ? :)
anon-126120 sporočil: 271
[#397356] 29.12.08 21:13 · odgovor na: anon-182910 (#396866)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

Zakaj taka goreča želja ? Več razlogov, in ti jih bom naštel nekaj:

Človek, ki je dobil po jazbinšku flet za 10 K EUR ga zdaj prodaja po 200 K. In je iz nič dobil v nekaj letih 190 K, je tipičen predstavnik "Zgubljene generacije - 50 let jugo socializma", ki ve da je 50 let delal zdaj mu pa pripada še ogromna pokojnina in zdravstveno zavarovanje in sploh vse.  DA je 50 let delal v razmerah, ko ni mogel biti odpuščen, ko se mu ni gledalo na kvote, ko je imel zastonj dopuste in sindikalne izlete, ko je jokal o krivičnosti, če mu je šef dal delo čez vikend ...... . Če si je kupil ali gradil hišo, mu je inflacija požrla kredit, katerega vrednost delovno aktivno prebivalstvo odplačuje še danes preko davkov. SKratka razvajen egoističen parazit.
Mi generacija za njimi pa plačujemo ogromne davke še za odplačilo kreditov za hiše, ki jih je požrla inflacija, njihove pokojnine in zdravstvena zavarovanja, in za povh vsega če si hočemo ustvariti družino in iti na svoje rabimo plačevati prekleto draga stanovanje. In še podpiramo državno upravo.
Ko da to ni dovolj, se tu vrinjajo še nepremičninski agenti, ki pobirajo svoj davek in nesramno zvišujejo cene, potem so tu še razni Jankoviči in Hilde in ostali "INVESTITORJI" ki z komaj končano osnovno šolo po vezah kupijo zemljo in po vezah spedenajo gradbeno dovoljenje, in zgradijo monstrum, ki je totalno skrpucalo in brez najmanjše uporabne vrednosti, gleda na sosdefovo farmo kur,  2 m pred oknom je sosednji blok, ...., in ti hoče za to skropucalo zakasirati 3-4 K EUR po m2. 
Skratka kamorkoli pogledaš vidiš ogromno požrešnosti, in vsi bi radi ogromno dnarja na easy way, in ob tem so še arogantni in nehvaležni in zahtevajo svoje pravice in državno reševanje zafuranih investicij ......

Tako da ja, goreče čakam na padec cen in zlom nepremičninskega trga, goreče privoščim arogantnim nepremičninskim posrednikom in investirorjem, da popušijo, da se še 10 let nebojo pobrali. In prihajajoča kriza naj sklesti prihodke države. Ne pa da dane vsak mulo, ki pride iz faksa vidi najprej job na državni upravi pol pa hoče še 1,5 K neto plače minimum. (O varnosti služne nihče ne razmišlja)

E pa neče moči više tako. Zadnji cajt je da se kaj spremeni. Veš kako težko je zaslužiti 1500 EUR ?  Vsak kreten ki oddaja flet v lj pa hoče 600 EUR plus. Prodajati pod 200 K eur pa nobeden noče.  Eto Naj pride kriza, naj ljudje zgubljajo jobe. Naj se trg zruši in naj imajo denar tisti ki delajo in ustvarjajo vrednost. Paraziti pa naj se naučijo delati in ne špekulirati in živeti na delu drugih.
 

Se strinjam z napisanim.

Strani: 1 2 3 4 5