Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Nižje cene nepremičnin vplivajo na davčno osnovo

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (1)

Strani: 1

anon-74161 sporočil: 278
[#381746] 05.12.08 09:42
Odgovori   +    0
V glavnem so ga metali SKOZI okno.
No, še malo, pa si tudi sam omislim naložbeno nepremičnino. Še za 150% morajo pasti cene.
0703Boski sporočil: 2.154
[#381863] 05.12.08 10:57 · odgovor na: anon-74161 (#381746)
Odgovori   +    0
a se ti ne zdi 150% malo preveč?
Jaz bi tudi kupil po takih cenah :))))
anon-132338 sporočil: 781
[#382363] 05.12.08 16:33 · odgovor na: 0703Boski (#381863)
Odgovori   +    0
150 je preveč, mislim pa, da bi na nekaterih lokacijah lahko padle cene toliko kot delniški indeksi, ker je bila cena nepremičnine precej povezana z zaslužki na borzah. lažje si zaslužil - lažje si preplačal
anon-180418 sporočil: 301
[#382712] 06.12.08 15:44 · odgovor na: anon-132338 (#382363)
Odgovori   +    0
Po moje bodo cene v Ljubljani  zelo padle, kar se tiče drugih infrastrukturno dobro opremljenih krajev pa niti ne tako zelo... Problem je samo v tem da nimam pojma kaj bi pomenilo "zelo"....

V Ljubljani so glede cen popolnoma pretiravali, zato bodo tudi cene tam najbolj padle, pa še to ne enako povsod. Torej, niste veliko izgubili tudi če imate starejše stanovanje na dobri lokaciji v kakšnem manjšem kraju blizu Ljubljane ali celo v Ljubljani z n.pr. optiko in dvigalom, bližnjim vrtcem, šolo, ZD ter zagotovljenim parkirnim mestom. Vse to velja  če seveda to stanovanje primerno vzdržujete.


V Škofji Loki na primer se še ni gradilo kaj prida (če izvzamem nekaj deset hiš in 4 bloki s cca 70 stanovanj) cene so relativno visoke in stabilne, ker pač na strani ponudbe ni pretirane izbire in nimajo kam past. Nataliteta je najvišja v Sloveniji, povpraševanja torej ne manjka. Sem in tja oglašujejo da so ceno posameznemu stanovanju ali hiši znižali a postavljene so tako ali tako v popolnem neskladju z razmerami na širšem nepremičninskem trgu. Seveda ima pri tem velike zasluge tudi župan s svojimi "strokovnimi" odločitvami-po moje ga kakšni nepremičninski posredniki plačujejo da omogoča take razmere...

Seveda pa to ne velja za Kranj, kjer gradijo kot utrgani in so cene v Kranju celo nižje kot v Škofji Loki kljub bistveno boljši kakovosti ki jo ima Kranj kot mesto za ponudit prebivalcu .

Hudo je, če ste za bolno visoko ceno kupili nekaj malce izven Ljubljane (računali ste da bodo cene itak rasle..), do n.pr.3.gradbene faze  po ceni iz leta 2007 ali začetka 2008, plačali pa boste še vse denarja željne obrtnike, ker ste pač od njih odvisni. Nimate pa interneta, ker se okrog vaše hiše itak še pasejo krave in so sosedje komaj pred kakšnim letom dobili kanalizacijo in vodovod o kakšnih drugačnih kablih, plinskem omrežju pa lahko zaradi majhnosti kraja samo sanjajo... Želeli pa ste zadevo "zrihtat" in potem drago prodat.

Mislim da danes ni vse v "travci" okrog hiške temveč bolj v tem koliko časa nam dnevno ostane za počet kaj drugega kot vzdrževat lastno bivališče. Zato kupca po moje ne bo. 

Če se ozremo da borzo je tudi tam tako: nekatere delnice so padle HUDO nizko druge malce manj, veliko je odvisno od delnice in od tega KDAJ ste jih kupovali.

Pri nekaterih delnicah je celo tako da so nekateri, ki so kupovali določene delnice pred kakšnimi 7 leti še vedno na boljšem kot takrat ko so jih kupili.
anon-169878 sporočil: 44
[#382957] 07.12.08 16:56 · odgovor na: anon-180418 (#382712)
Odgovori   +    0
Napisano je bilo:

"Po moje bodo cene v Ljubljani  zelo padle, ...."


Jaz pa mislim, da cene nepremičnin  na splošno ne bodo bistveno padle. Padle bodo predvsemi tiste (tako novogradnje kot stara stanovanja) , ki so v direktnih težavah. Problem financiranja, problem nujnosti zaradi vpetosti v verigo prodaja-nakup ali pa mogoče celo zaradi panike. Tako da tisti, ki čakajo boom padec nepremičnin, ne bodo prišli do množične satisfakcije in so to bolj ali manj pobožne želje. Ne poslušajte zblojenega nepremičninarja Aleša Bulca o padcih do 70 %. Je pa danes dober čas za aktiven nakup,kar naj bi pomenilo približno: če vam je nekaj všeč in vidite način, pritisnite na prodajalca s ceno, pogajajte se. Zaradi množičnega bombardiranja iz vseh informacijskih topov okrog krize, je prodajalec trenutno mehkih kolen. 

Strani: 1