Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krka na pol Coleta

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (23)

Strani: 1 2 3

anon-21219 sporočil: 1.230
[#370578] 21.11.08 09:49 · odgovor na: bozga (#370391)
Odgovori   +    0

bozga je napisal(a):
Po mojem je farmacija še en balon, ki ga bo razneslo: zdravstveni sistem se bo pod težo neracionalnih nabav in strašno preplačanih zdravil kmalu znašel v hudih težavah in potem bodo morali tudi farmacevti nujno znižati cene, če bodo hoteli obdržati obseg prodaje. Pri nas farmacija in farmacevti nenormalno služijo, v ZDA v prosti prodaji v trgovini dobiš z vsaj dve škatli aspirinov, kolikor pri nas stane ena škatlica. Še malo pa bo en aspirin 1 EUR. Jasno, da pri tako izrazitem duopolu kot je v Sloveniji farmacija dela z nenormalnimi dobički. Po mojem bi bilo dobro po zgledu ZDA zdravila, ki so v prosti prodaji dati v prodajo tudi izven lekarn, ki tudi nabijajo abnormalne marže. Že v Sparu je npr. doza multivitaminov vsaj 50% ceneša kot v lekarnah. Po mojem so cene zdravil pri nas 50% previsoke!
 
Duopolu po kakšni definiciji? Kje farmacija in farmacevti nenormalno služijo? Slovenske lekarne nabijajo na zdravila abnormalne marže? Ne piši o zadevah, o katerih dokaj blago rečeno nimaš pojma. Škatlica zdravila pred genericizacijo je v ZDA v glavnem tam okoli tri do štirikrat dražja kot v Sloveniji. Lekarniške marže na zdravila v Sloveniji so s tam okoli 10% (storitvi vročitve in obdelave recepta prepračunani v poprečno maržo) daleč najnižje v civiliziranih državah, načeloma se v Evropi gibljejo med 20 in 30% - tako v zahodni kot vzhodni! Ta izpad marže slovenske lekarne poskušajo kompenzirati tam, kjer niso omejene s storitvenim sistemom kot pri zdravilih. Je pa jasno, da ista storitev pri dragem zdravilu predstavlja reciva 3% marže, pri škatlici poceni zdravila pa 50%. Zato - če so po tvojem cene zdravil pri nas 50% previsoke imaš v nekaterih primerih celo prav, vendar po povsem napačni poti sklepanja in iskanja krivcev.
anon-175587 sporočil: 1.149
[#370592] 21.11.08 10:00 · odgovor na: anon-72235 (#370551)
Odgovori   +    0

grechg je napisal(a):
In kaj je Skobir (Jakhelov finančni guru)kupil za prodane delnice? Po možnosti terenca za v slušbo ali nekaj kvadratov v Ljubljani?
 
Če je realiziral eno od obeh možnosti, ki si jih naštel, je naredil precej bolj pametno potezo, kot tisti, ki še vedno držijo delnice in onanirajo ob misli, da jim bodo te delnice čez 20 let prinesle dobiček!
anon-175587 sporočil: 1.149
[#370596] 21.11.08 10:04 · odgovor na: anon-44718 (#370553)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-175587 21.11.2008 10:05

alfa55 je napisal(a):
Lej ga, nisem vedel, da je Jazbinšek zaradi Kučana tisti odkup stanovaj po beneficiranih cenah v zakonodajo porinil.
 
Tega ne ve nihče, vsakdo pa ve, daje Kučan skoraj zastonj prišel do murgeljske posesti! Tudi Golobič(sicer malo manj zastonj), ampak to ni nič narobe, saj so sledili Marxovemu načelu, da je potrebno najprej stanovati, jesti, piti, se oblačiti......:), četudi na račun davkoplačevalcev!
najobj sporočil: 32.217
[#370632] 21.11.08 10:33 · odgovor na: purinoli (#370437)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Lecner, impliciraš, da je možno, da je Kučan zarotnik. In to celo Veliki zarotnik. Ne eno ne drugo ne drži. Čeprav se osebno ne spoznam na mehanizme delovanja terorističnih organizacij, kamor normalne države uvrščajo nekatere politične opcije, pa mislim, da je Kučan precejšnjemu številu ljudi naredil toliko dobrega, da vsako sicer morda ali pogojno zavrženo dejanje, ne odtehta teh dobrih dejanj.

Pred časom sem na TV videl nek kongres Formule DvaEna v CD. Ko sem takole ad hoc naredil izračun, koliko je v € "težka" prva vrsta, sem prišel do reda velikosti 1.000.000.000 €. Tam so sedeli srečni ljudje . Verjemi, da ima Kučan Velike zasluge za njihovo srečo. Osrečevanje ljudi je lepa lastnost. Še posebej, če sam pri tem nimaš kakih vidnih koristi.

In Kučan jih nima, živi v hišici, ki jo je po Jazbinšku odkupil od države, ki je protokolarni objekt pred tem prekvalificirala v navadni stanovanjski. Pošteno je odplačal tistih pribl. 19.000 € in postal lastnik v Murglah, kot šer tisoče delavnih in prijaznh Slovencev. In kolikor je znano, ni lastnik nobene pivovarne ali Pionirskega lista ipd.

Res je sicer, da je večini Slovencev atrofiral korteks in še posebno hipokampus. Ta zadnji je odgovoren za pretvorbo kratkotrajnega spomina v dolgotrajni; nekako RAM=>ROM. In tako Slovenci živijo v glavnem samo še z RAM spominom. Vržeš jim dva nasmeška, 500 € namesto 400 in so happy people.Pa to ne velja samo za polpreteklo nikoli končano zgodovino, velja tudi za dolgo nazaj. Neka verska sekta, ki ima tam v Rimu svoj Holding, je požgala cel fond knjig mladega, za silo opismenjenega naroda, poleg knjig sežgala še nepregledno vrsto naših pratet Agat, pa ima vseeno častilcev, da te kap.

Poleg mamografije, testiranja PSA (prostata), tumor markerjev, holesterola ipd preventivnih ukrepov, bi jaz predlagal še obvezen pregled cerebralnega korteksa in hipokampusa. Tako bi lahko ločili Dementiostance od Slovencev ali na kratko RAM od ROM.

Torej Lecner, v bodoče previdno s takimi napol obtoževanji dobrih ljudi za potencialne zarote in ne vem kaj še vse. Dobrota šteje !

Lep pozdrav, Purinoli

P.S. Tole opozorilo velja tudi Shamanu. Ne srat po dobrotnikih.
 
... khmm, če te lahko malo potolažim ... zdaj je red velikosti le še kakih 300.000.000 ojrotov ... ali še bolje... pušnili so kakih 700.000.000 ojrotov... aja, še to... pazi, da še tebe ne šutnejo s tega Saint Foruma ...
najobj sporočil: 32.217
[#370640] 21.11.08 10:39 · odgovor na: anon-175587 (#370596)
Odgovori   +    0

Trenty je napisal(a):

 
Tega ne ve nihče, vsakdo pa ve, daje Kučan skoraj zastonj prišel do murgeljske posesti! Tudi Golobič (sicer malo manj zastonj), ampak to ni nič narobe, saj so sledili Marxovemu načelu, da je potrebno najprej stanovati, jesti, piti, se oblačiti......:), četudi na račun davkoplačevalcev!
 
... hej, majster... jaz sem dal 10.000 dojčmark za stanovanje ... in ga prodal za 100.000 ojrotov... a sem naredil kaj narobe ?... kam jaz spadam ?...
shevchenko sporočil: 21.898
[#370654] 21.11.08 10:51 · odgovor na: bc123a (#370533)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

  
Kapital bezi iz madzarske  - ja, ok, ce hoces lahko reces, da ce bi ga pa not ne bi spustili, pa ne bi bezal, a ne? :) Je na nek nacin diagnoza problema, ja, ampak taksna bolj smesna.

Iz madzarske kapital bezi, ker je bila islandija v malem - dosti trosila, fajn se zadolzevala (s prebivalstvom vred), to v tujih valutah, pumpala socialo, in na koncu je vrag vzel salo.
 Nisem postavljal nobene diagnoze =). Samo pravim. da ima država možnost, da se odloči, da ga ne spusti. S tem verjetno nekoliko zavre gospodarsko rast (oziroma v času krize je kriza večja), po drugi strani pa vsaka lastniška sprememba pomeni nek stres, ta pa dolgoročno ni nujno pozitiven.
Glede zadolževanja v tujih valutah - to je tipičen primer škodljivega poslovanja, ki pa so ga banke (tudi v Sloveniji, čeprav kolikor razumem nekoliko manj) z veseljem prakticirale. Tu je za moje pojme liberalizem škodljiv, stranke pač v glavnem ne znajo oceniti tveganj, ki temu pritičejo. Čeprav na koncu, glede na to, kako so švicarske banke na kolenih, se zna izkazat še kot dobra poteza.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#370742] 21.11.08 11:56 · odgovor na: anon-171999 (#370358)
Odgovori   +    0

lecner je napisal(a):

 
Joj skrajšaj to natepavanje ježa. Zate bi moral črt ustanoviti nov tematski forum - TRASH. Tam bi si lahko z dobom, pio, ivanom in ostalimi velikimi ljudmi, v miru izmenjaval svoje pogled glede Kučanove velike zarote.
 
ha, ha, ha, ha, ha, ha
anon-166829 sporočil: 5.290
[#370770] 21.11.08 12:25
Odgovori   +    0
Citiram: "ko je posilstvo neizbežno, se prepusti in vsaj uživaj. Mislim, da bo v letih, ki so pred nami, zelo aktualen."

Crt ze ve, saj je med posiljevalci. Njim ni potrebno odgovarjati za nic, samo da zrtev uziva. Bolano, bolano in se enkrat bolano!

Nasprotniki posilstva, pa mu se ploskajo! Ogabno!
novica sporočil: 5.397
[#370780] 21.11.08 12:30 · odgovor na: anon-166829 (#370770)
Odgovori   +    0
pia, saj ni bilo mišljeno osebno. močno dvomim, da je pisec prav tebi privoščil užitek.
novica
anon-84165 sporočil: 118
[#370792] 21.11.08 12:40
Odgovori   +    0
g.Črt... kaj pa v prihodnosti? a je mogoče napovedati kakšna bo rast/padec delnic čez leto ali dva?... jaz tudi imam nekaj delnic v Krki :S
crt sporočil: 27.688
[#370795] 21.11.08 12:45 · odgovor na: anon-84165 (#370792)
Odgovori   +    1

308tech je napisal(a):
g.Črt... kaj pa v prihodnosti? a je mogoče napovedati kakšna bo rast/padec delnic čez leto ali dva?
nisem pravi naslov za to, stalno razlagam, da je po moje napovedovanje tecajev brez smisla.

po moje je stanje taksno, kot je nedavno bob lepo povedal: tole zdaj bi bila normalna in privlacna cena za krko *v normalnih razmerah*. teh pa ni.

ali ce skopiram iz drugega foruma, kjer smo se tudi nekaj pogovarjali na to temo...

imas naslednje pluse:

- naceloma je **staticno** vrednotenje tu ze prilicno ok [staticno = kazalci glede na zdajle obstojece stanje podjetja]

- krka je ena izmed redkih ali sploh edina sedaj kotirajoca firma, ki bo v nekem normalnem okolju kotirala tudi, ko v sloveniji borze ne bo

- bilanca je ok, kar se tice zadolzenosti, in smiselno je, da se z nakupi sirijo zdaj, ko dobijo satelite ceneje

- prevzem krke s strani dobro kapitaliziranega potrpezljivega igralca verjetno ima smisel

in naslednje minuse:

- sama uprava ti napoveduje v bistvu nicelno rast dobicka v 2009; lahko je to sicer taktika (underpromise, overdeliver), vendar o tem, koliko natancno uprava vidi poslovanje, govori tudi nakup delnic po 107, tj. skoraj 100% visje kot danes

- rusija res ni v ravno pesniskem stanju (kdor je videl 1998, razume, kdor ni videl, mu je po izkusnjah brez veze razlagat)

- proti prej omenjenemu prevzemu bi bile ljudsko-politicne zapore po moje ogromne
anon-171999 sporočil: 1.852
[#370817] 21.11.08 13:08 · odgovor na: crt (#370795)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

nisem pravi naslov za to, stalno razlagam, da je po moje napovedovanje tecajev brez smisla.

po moje je stanje taksno, kot je nedavno bob lepo povedal: tole zdaj bi bila normalna in privlacna cena za krko *v normalnih razmerah*. teh pa ni.

ali ce skopiram iz drugega foruma, kjer smo se tudi nekaj pogovarjali na to temo...

imas naslednje pluse:

- naceloma je **staticno** vrednotenje tu ze prilicno ok [staticno = kazalci glede na zdajle obstojece stanje podjetja]

- krka je ena izmed redkih ali sploh edina sedaj kotirajoca firma, ki bo v nekem normalnem okolju kotirala tudi, ko v sloveniji borze ne bo

- bilanca je ok, kar se tice zadolzenosti, in smiselno je, da se z nakupi sirijo zdaj, ko dobijo satelite ceneje

- prevzem krke s strani dobro kapitaliziranega potrpezljivega igralca verjetno ima smisel

in naslednje minuse:

- sama uprava ti napoveduje v bistvu nicelno rast dobicka v 2009; lahko je to sicer taktika (underpromise, overdeliver), vendar o tem, koliko natancno uprava vidi poslovanje, govori tudi nakup delnic po 107, tj. skoraj 100% visje kot danes

- rusija res ni v ravno pesniskem stanju (kdor je videl 1998, razume, kdor ni videl, mu je po izkusnjah brez veze razlagat)

- proti prej omenjenemu prevzemu bi bile ljudsko-politicne zapore po moje ogromne
 
Ali ne bi morala podjetja kot je Krka v krizi še uspešneje poslovati?
1) Povpraševanje po zdravilih ni ravno elastično +
2) Krka prodaja generike - to so edini substituti originalnim zdravilom

Torej se bo na trgu tudi v kriznih časih pokupilo enako količino zdravil, pri čemer je mogoče varčevati edino tako, da originale zamenjaš z generiki.

Zaradi nizkega tečaja delnice in njenega položaja na trgu, bi morala biti Krka za prevzemnike bistveno bolj zanimiva kot kak mercator.   
crt sporočil: 27.688
[#370848] 21.11.08 13:30 · odgovor na: anon-171999 (#370817)
Odgovori   +    0

lecner je napisal(a):
Ali ne bi morala podjetja kot je Krka v krizi še uspešneje poslovati?

sodec po tem, kaj uprava pravi o 2009, to ni samoumevno. ce gremo gledat pod pokrov, sta pa po moje aktualni vsaj dve tveganji:

- kaj bo dejansko slika v rusiji;
- krka ni edini generik in kakor najedajo generiki originatorje, se najedajo tudi med sabo

da biti generik ni samoumevni recept za napredek poslovanja in tecaja, si lahko ogledas tudi na drugih primerih po svetu.
Gustl sporočil: 13.641
[#370860] 21.11.08 13:36 · odgovor na: anon-171999 (#370817)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 21.11.2008 13:36

lecner je napisal(a):

 
Ali ne bi morala podjetja kot je Krka v krizi še uspešneje poslovati?
1) Povpraševanje po zdravilih ni ravno elastično +
2) Krka prodaja generike - to so edini substituti originalnim zdravilom

Torej se bo na trgu tudi v kriznih časih pokupilo enako količino zdravil, pri čemer je mogoče varčevati edino tako, da originale zamenjaš z generiki.

Zaradi nizkega tečaja delnice in njenega položaja na trgu, bi morala biti Krka za prevzemnike bistveno bolj zanimiva kot kak mercator.   
 Ma, mene muči sledeče:

Tako kot na vrhu cena delnice ni imela veze s poslovanjem, zelo verjetno tudi na dnu ne bo imela veze s poslovanjem.

In si še nisem uspel razčistit, ali to pomeni, da bo za kupit takrat, ko bo izgledalo poceni, ali takrat, ko bo izgledalo smešno poceni. So pa vedno delnice, med katere sodi zaenkrat tudi Krka, ki imajo POP premijo in nikoli ne izgledajo poceni.

Skratka...zaenkrat še nisem pripravljen prijeti štafete.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#370897] 21.11.08 14:01
Odgovori   +    0
Nkbm je vredna samo še tretjino Lahovnika;)

Delnic kot velik zagovornik slovenskega lastništva zagotovo ni prodal.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#370908] 21.11.08 14:07 · odgovor na: anon-91864 (#370328)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-1670 21.11.2008 14:07

shaman je napisal(a):
P.P.S. Nisem še doživel, da me nenadoma ne spustijo več v klub, ki ravnkar gre f kurac.

LP shaman
 Jaz sem pa mislil, da ima na piki samo zagovornike Pahorja.;)
Na kolenih ga prosi in se te morda še usmili.

Je pa škoda, da si s tem moderatorstvom uničuje ugled saj mu nikjer drugje ni kaj očitati.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#370912] 21.11.08 14:09 · odgovor na: anon-91864 (#370331)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

 
Btw, a ste opazili, da se je Bhorva25 preimenoval v "generator". Črtu je ravnokar pukna cveka. he,he.

LP shaman
 Bhrovo25 pa prav pogrešam.

Vsaj enkrat v življenju sem imel čisto same petice;)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#370923] 21.11.08 14:14 · odgovor na: anon-91864 (#370344)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

 
Kdo pa je rekel da me zanima. Mene zanima Katja Jevšek, ti si jo pa zamešal s Kučanom, al ka?

LP shaman
 
Ta je oddana že petim, tako da se edino v vrsto lahko postaviš;)
anon-93251 sporočil: 135
[#370929] 21.11.08 14:17
Odgovori   +    0
bolan komentar ... kot je bolano to borzno sranje in samo gobezdanje o dobičkih. cinizem pa je tako v Sloveniji dosegel rekordno znamko.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#370952] 21.11.08 14:27 · odgovor na: anon-115733 (#370454)
Odgovori   +    0

dejanjerele je napisal(a):
BRAVO ĐAKEL JAZ SEM PRVI KI TE PREDLAGAM ZA MINISTRA ZA FINANCE, TI SI NAŠ REŠITELJ, MESIJA.
 Jaz sem ga že slabih deset let nazaj predlagal za predsednika in Gustl mislim, da je na moj predlog objavil anketo, ki je poleg ostalih imela še Črta in na njej je Črt krepko zmagal.

Vsekakor pa bi bil bolj primeren za guvernerja kot finančnega ministra, ker je za tega po moje čisto preveč konzervativen.
vitara sporočil: 447
[#371044] 21.11.08 15:33 · odgovor na: crt (#370848)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


sodec po tem, kaj uprava pravi o 2009, to ni samoumevno. ce gremo gledat pod pokrov, sta pa po moje aktualni vsaj dve tveganji:

- kaj bo dejansko slika v rusiji;
- krka ni edini generik in kakor najedajo generiki originatorje, se najedajo tudi med sabo

da biti generik ni samoumevni recept za napredek poslovanja in tecaja, si lahko ogledas tudi na drugih primerih po svetu.
 In seveda ČRT iz svetega foruma (njegovega) obsijan z zvezdniškim sijem okoli možganskega trusta na vrhu svetega telesa je napisal. Kako, da te ne opazi vsaj Pahor, če te že Obama ne.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#371049] 21.11.08 15:34 · odgovor na: Gustl (#370860)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 Ma, mene muči sledeče:

Tako kot na vrhu cena delnice ni imela veze s poslovanjem, zelo verjetno tudi na dnu ne bo imela veze s poslovanjem.

In si še nisem uspel razčistit, ali to pomeni, da bo za kupit takrat, ko bo izgledalo poceni, ali takrat, ko bo izgledalo smešno poceni. So pa vedno delnice, med katere sodi zaenkrat tudi Krka, ki imajo POP premijo in nikoli ne izgledajo poceni.

Skratka...zaenkrat še nisem pripravljen prijeti štafete.
Po moje ta možnost, da postane neka delnica poceni, glede na kazalnike in v primerjavi z ostalimi podjetji v panogi vsekakor obstaja. S tem mislim, da ko smo npr. govorili da je krka svinjsko draga, je mogoče da bomo lahko tudi govorili, da je krka svinjsko poceni. Ne pravim, da se bo to zgodilo, ampak vseeno pa je to tudi ena izmed možnih variant. Kakorkoli že, čas bo pokazal..

Se pa strinjam, da je kupovanje za držanje na teh nivojih veliko boljše kot, takrat ko so na vrhu vsi kričali da bo šlo gor. Če bi kdo le malo prisluhnil normalnim forumašem in se ne kregal, bi jo veliko bolje odnesel. Sedaj so pa tisti, ki imajo zalogo krke jezni, ko se kaj napiše.

Isto je z nepremičninami, popolnoma isto!
anon-95084 sporočil: 2.286
[#371059] 21.11.08 15:42 · odgovor na: vitara (#371044)
Odgovori   +    0

vitara je napisal(a):

 In seveda ČRT iz svetega foruma (njegovega) obsijan z zvezdniškim sijem okoli možganskega trusta na vrhu svetega telesa je napisal. Kako, da te ne opazi vsaj Pahor, če te že Obama ne.

crt je bil tudi eden izmed piscev mnenj naložb v sklade, je tudi ves čas opozarjal. In tudi vedel je da enkrat bo prišel čas, ni pa vedel kdaj bo to. Ampak bilo je iz dneva v dan v letu 2007 vse bolj očitno, da se bliža. Množice so se pa drle vse naglas, gor, gor, gor, še, še, še...Napisal je več zelo logičnih stvari, na različnih mestih, ampak zelo veliko folka ni nič premislilo, ah kaj premislilo, tudi prebrati po moje niso šli.

Pahor je opazil saj ga zanima kako bo dobičke delil med delavce. Prihodnost gospodarstva pač.
Gustl sporočil: 13.641
[#371061] 21.11.08 15:46 · odgovor na: anon-95084 (#371049)
Odgovori   +    1

matic1982 je napisal(a):

 Sedaj so pa tisti, ki imajo zalogo krke jezni, ko se kaj napiše.
 Ravno to me moti. Dokler so taki še v igri, se težko spravim v konkreten buy. Skoraj raje bi počakal na nek totalen dolgčas, ko ne bo nihče več bral borznih kronik in bo na forumu tekla debata pretežno o domobrancih. Takrat bi lažje vstopil v konkretnejši long, tudi če bodo tečaji takrat 20 % višje od trenutnih.

Torej same cene me v temle razdejanju niti ne zanimajo toliko kot samo stanje trga. In zaenkrat je za moj okus čist preveč odbit. Časa za trejdat nimam, tako da bom najbrž še nekaj časa stal ob strani in si ogledoval predstavo, ki ne igra ravno vsak dan in jo bom v življenju videl le še nekajkrat.
blink sporočil: 3.523
[#371069] 21.11.08 15:58 · odgovor na: anon-95084 (#371049)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

Po moje ta možnost, da postane neka delnica poceni, glede na kazalnike in v primerjavi z ostalimi podjetji v panogi vsekakor obstaja. S tem mislim, da ko smo npr. govorili da je krka svinjsko draga, je mogoče da bomo lahko tudi govorili, da je krka svinjsko poceni. Ne pravim, da se bo to zgodilo, ampak vseeno pa je to tudi ena izmed možnih variant. Kakorkoli že, čas bo pokazal..

Se pa strinjam, da je kupovanje za držanje na teh nivojih veliko boljše kot, takrat ko so na vrhu vsi kričali da bo šlo gor. Če bi kdo le malo prisluhnil normalnim forumašem in se ne kregal, bi jo veliko bolje odnesel. Sedaj so pa tisti, ki imajo zalogo krke jezni, ko se kaj napiše.

Isto je z nepremičninami, popolnoma isto!
Če delaš minus ni dobro držanje na nikakršnem nivoju. V teh časih je še najbolje držati pivo :)
vitara sporočil: 447
[#371072] 21.11.08 16:00 · odgovor na: anon-95084 (#371059)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):


crt je bil tudi eden izmed piscev mnenj naložb v sklade, je tudi ves čas opozarjal. In tudi vedel je da enkrat bo prišel čas, ni pa vedel kdaj bo to. Ampak bilo je iz dneva v dan v letu 2007 vse bolj očitno, da se bliža. Množice so se pa drle vse naglas, gor, gor, gor, še, še, še...Napisal je več zelo logičnih stvari, na različnih mestih, ampak zelo veliko folka ni nič premislilo, ah kaj premislilo, tudi prebrati po moje niso šli.

Pahor je opazil saj ga zanima kako bo dobičke delil med delavce. Prihodnost gospodarstva pač.
 
Glej, lahko bi tudi jaz pisal, da so celo recesijo zakuhali špekulantje in da bo šlo spet počasi vse v stale tirnice in tečaji bodo začeli rasti, ko se bodo vrnili investitorji in ves bla, bla, ki spada zraven. Ni hudič, da se to v letu dveh tudi ne bo zgodilo. In potem bom najpametnejši, saj sem že ves čas opozarjal, da bodo ti časi prišli. To zna vsak in ni potrebno biti ravno ČRT, ki vsaj do sedaj v svojih komentarjih kaj pametnega ni napisal. Forum borza kjer se je okoli njega zbrala skupina prijateljev in istomišljenikov, ki poskušajo vplivati na borzna dogajanja v peskovniku LJSE.  
anon-95084 sporočil: 2.286
[#371081] 21.11.08 16:15 · odgovor na: vitara (#371072)
Odgovori   +    0

vitara je napisal(a):

 
Glej, lahko bi tudi jaz pisal, da so celo recesijo zakuhali špekulantje in da bo šlo spet počasi vse v stale tirnice in tečaji bodo začeli rasti, ko se bodo vrnili investitorji in ves bla, bla, ki spada zraven. Ni hudič, da se to v letu dveh tudi ne bo zgodilo. In potem bom najpametnejši, saj sem že ves čas opozarjal, da bodo ti časi prišli. To zna vsak in ni potrebno biti ravno ČRT, ki vsaj do sedaj v svojih komentarjih kaj pametnega ni napisal. Forum borza kjer se je okoli njega zbrala skupina prijateljev in istomišljenikov, ki poskušajo vplivati na borzna dogajanja v peskovniku LJSE.  
 
Jah piši ane, pa bomo videli kakšna bo branost in kako se boš zagovarjal na komentarje?

Nisem nikjer omenjal, da govorim kako je kdo kao najpametnejši in tudi nisem rekel, da je potrebno biti crt. Tudi drugi so bili.

Očitno ti vidiš stvari drugače kot jaz.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#371086] 21.11.08 16:19 · odgovor na: blink (#371069)
Odgovori   +    0

blink je napisal(a):

Če delaš minus ni dobro držanje na nikakršnem nivoju. V teh časih je še najbolje držati pivo :)
 
rekel sem kaj je boljše:)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#371090] 21.11.08 16:25 · odgovor na: Gustl (#371061)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 Ravno to me moti. Dokler so taki še v igri, se težko spravim v konkreten buy. Skoraj raje bi počakal na nek totalen dolgčas, ko ne bo nihče več bral borznih kronik in bo na forumu tekla debata pretežno o domobrancih. Takrat bi lažje vstopil v konkretnejši long, tudi če bodo tečaji takrat 20 % višje od trenutnih.

Torej same cene me v temle razdejanju niti ne zanimajo toliko kot samo stanje trga. In zaenkrat je za moj okus čist preveč odbit. Časa za trejdat nimam, tako da bom najbrž še nekaj časa stal ob strani in si ogledoval predstavo, ki ne igra ravno vsak dan in jo bom v življenju videl le še nekajkrat.
 
Se strinjam, saj v bistvu tudi jaz ne čakam na dno, na boljše čase pa:)

Bom počasi prišel v igro, ne vem pa še točno kdaj, se rajši kar stran držim, ker drugače bi že kaj nabavljal:)
vitara sporočil: 447
[#371115] 21.11.08 17:22 · odgovor na: anon-95084 (#371081)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Jah piši ane, pa bomo videli kakšna bo branost in kako se boš zagovarjal na komentarje?

Nisem nikjer omenjal, da govorim kako je kdo kao najpametnejši in tudi nisem rekel, da je potrebno biti crt. Tudi drugi so bili.

Očitno ti vidiš stvari drugače kot jaz.
 Meni ni potrebno pisati, ker ne živim od pisanja in mešanja megle. Lahko pa vi v tem svetem forumu še naprej mešate sveto meglo. Sem pa prepričan, da bo tudi mešalcev megle bistveno manj. A ni neka mamca rekla, če je KRIZA je kriza za vse.

Strani: 1 2 3