Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Hilda Tovšak: 600 evrov dobi, pa še bosansko muziko bi poslušal...

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (8)

Strani: 1 2 3 4 5

anon-183531 sporočil: 1
[#365516] 14.11.08 17:48
Odgovori   +    0
Spoštovani,

pišem glede izjav na temo zaposlenih v Vegradu, ki ste jih vzeli iz konteksta in jih objavili na vaši spletni strani. Prosim vas, da upoštevate naslednje stališče, ki ga ima naše podjetje do zaposlenih. Zaposleni so – še vedno trdimo – največji razlog (če ne morda edini), da je podjetje postalo eno najuspešnejših gradbenih podjetij v Sloveniji.

Tudi v težjih pogojih za gradbeniško panogo se trudimo ohraniti prakso dobrega delodajalca: plače podjetje izplačuje redno, prav tako tudi nadure in regrese. Gotovo zaposlenim, ki v Slovenijo pridejo iz drugih kulturnih okolij, ni lahko. Zato jim kot velik zaposlovalec tujih državljanov uredimo pogoje za bivanje (stroške njihovega bivanja v domu krije Vegrad), na gradbišču (v kolikor gre za gradbiščne delavce) pa jim zagotovimo prehrano (pri tem naj opozorimo, da delavcem, ki so po verski pripadnosti muslimani, zagotovimo meni brez svinjskega mesa).

Še glede konkretnega pisma, ki ga je zapisal eden od zaposlenih v Vegradu. Upamo, da razumete, da je med 1000 zaposlenimi, ki pridejo na delo v Slovenijo, nekaj tudi takih, ki ne spoštujejo okolja, v katerem živijo, seveda pa kot delodajalec pričakujemo, da zaposleni spoštujejo splošna pravila, ki veljajo za vse. V začasnem kontejnerskem bivališču za Bežigradom v Ljubljani so določeni Vegradovi delavci kršili splošna pravila bontona in s tem motili prebivalce sosednjih enot. Kot njihov delodajalec je Vegrad dolžan na tako vedenje opozoriti. Priznavam, da je bilo obvestilo (ki so ga povzeli tudi mediji), napisano v neprimernem slogu, zato sem se vsem delavcem za to tudi opravičila. Zadovoljni smo, da smo delavcem iz omenjenega naselja že lahko priskrbeli prostor v naših samskih domovih.

In nenazadnje še dejstvo - več kot 50-letna tradicija Vegrada je plod sožitja in dobrega sodelovanja našega tima, ki v veliki meri (na različnih ravneh Vegradove strukture, tudi v ožjem vodstvu Vegrada) vključuje tudi tuje državljane. Samo tako smo lahko postalo eno najuspešnejših gradbenih podjetij.

Lep pozdrav,
Hilda Tovšak
glavna direktorica Vegrad d.d.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#365534] 14.11.08 18:21 · odgovor na: anon-183531 (#365516)
Odgovori   +    0

vegrad01 je napisal(a):
Spoštovani
tu sem nehal brati.
anon-179362 sporočil: 1
[#365559] 14.11.08 18:49 · odgovor na: anon-144472 (#365058)
Odgovori   +    0
Vsem musli fenom želim, da bi jim pred bajto zgradili minaret, tako boste lahko uživali v njihovi glasbi, ko vam bodo hodili scat pred vrata!

Še pomnite tovariši, Slovenija moja dežela, no more!
anon-6533 sporočil: 5.777
[#365571] 14.11.08 19:11 · odgovor na: anon-179362 (#365559)
Odgovori   +    0

kobert je napisal(a):
Vsem musli fenom želim, da bi jim pred bajto zgradili minaret, tako boste lahko uživali v njihovi glasbi, ko vam bodo hodili scat pred vrata!

Še pomnite tovariši, Slovenija moja dežela, no more!
 
Res je. Slovenci pred vrati ne ščijejo. Katera pa je "njihova glasba"?
anon-174507 sporočil: 18
[#365659] 14.11.08 22:17 · odgovor na: najobj (#365223)
Odgovori   +    0

najobj je napisal(a):

 ... hahaha... če jaz zdaj tako "od oke" seštejem stroške, ki jih menda ta babura ima s temi bosanci, bi lahko rekel, da jim daje vsaj 1500 ojrotov neto na mesec ... hahaha...  in če butasta raja tako lahkotno "kupi" vse, kar jim ta babura "proda", potem pa res ni čudno, da so stanovanja, ki jih ta babura "zgradi" tako kvalitetna in tako poceni... namuršvrjet ... hahaha...

aja, še to... pred tuja vrata pa hodijo scat samo zato, ker je to v Bosni običaj in se tako spodobi...  ma, kje so tebe našli ...
 
bravo...zadel si točno to o čemer jz govorim. očitno nisi niti prebral kaj sem napisal al pa nisi funkcionalno pismen. ni problem cena/kvaliteta vegradovih stanovanj. problem je odnos delavcev. če so se odločil da bojo tukaj delal potem naj se vsaj približno spodobno vedejo. če bi ti u bosni enmu pred vrati scau kaj bi se zgodil? kaj pravš? par tipov bi vn pršl in te zbrcal. to bi se ti zgodil. NJIH PA TUKAJ NE SMEMO PROSIT ČE BI SE LAHKO MAL LEPŠE VEDL. v tem je glavni problem. jim rečeš naj se spodobno obnašajo, pridš takoj v vse medije kot da si rasist.  očitno je ta problem izven tvoje sposobnosti razumevanja. zato pa se spravljaš na hildo tovšak osebno in jo zmerjaš. ker drugega (očitno) nisi sposoben povedat.

sicer se pa ne zavedaš da v svojem postu direktno žališ nekoga ki bi te lahko zato tožil. sploh bi moral bit v sloveniji več tožb proti medijem. ker taki medijski linči so prav nadležni da ne rečem škodljivi.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#365754] 15.11.08 08:43 · odgovor na: anon-17372 (#365534)
Odgovori   +    0

gregor666 je napisal(a):

tu sem nehal brati.
 
Saj res, moralo bi pisati

"Poštovani,   "

kajne?

Očitno je prikritih rasizmov več vrst.
anon-182096 sporočil: 414
[#365805] 15.11.08 11:30
Odgovori   +    0
Ne spomnim se, da bi kdaj v BIH slišal slovensko muzko? Al pa v Avstriji, Italiji, Hrvaški... Kar se tiče pa 600€/m jim pa itak ostanejo za dol poslat (stanovanje, hrano imajo plačano). Tako da, kdor hoče kritizirati, naj pospravi prvo pred svojim pragom (mizerne plače za Slovenke in Slovence brez stroškov bivanja, hrane, transporta, izobraževanja, davki...). Lep pozdrav
anon-106066 sporočil: 214
[#365859] 15.11.08 13:39
Odgovori   +    0
Hilda, če te drugače ne morem, zdaj pa podpis v celoti. Samo se sprašaujem, kaj tvoji otroci, v primeru, da so stari med 15 in 25 let poslušajo? Rap, house ali pa balkan. To so prevladujoče scene v Sloveniji. Že res, da ne živim doli, a zadeve pa le poznam. ker ja.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#365869] 15.11.08 14:23 · odgovor na: anon-43949 (#365754)
Odgovori   +    0

sreckos je napisal(a):


Saj res, moralo bi pisati

"Poštovani, "

kajne?

Očitno je prikritih rasizmov več vrst.

ocitno je predvsem to, da si moras pomagati z izmisljotinami.
najobj sporočil: 32.245
[#365911] 15.11.08 16:56 · odgovor na: anon-174507 (#365659)
Odgovori   +    0

ziga5 je napisal(a):

 
bravo...zadel si točno to o čemer jz govorim. očitno nisi niti prebral kaj sem napisal al pa nisi funkcionalno pismen . ni problem cena/kvaliteta vegradovih stanovanj. problem je odnos delavcev. če so se odločil da bojo tukaj delal potem naj se vsaj približno spodobno vedejo. če bi ti u bosni enmu pred vrati scau kaj bi se zgodil? kaj pravš? par tipov bi vn pršl in te zbrcal. to bi se ti zgodil. NJIH PA TUKAJ NE SMEMO PROSIT ČE BI SE LAHKO MAL LEPŠE VEDL. v tem je glavni problem. jim rečeš naj se spodobno obnašajo, pridš takoj v vse medije kot da si rasist.  očitno je ta problem izven tvoje sposobnosti razumevanja. zato pa se spravljaš na hildo tovšak osebno in jo zmerjaš. ker drugega (očitno) nisi sposoben povedat.

sicer se pa ne zavedaš da v svojem postu direktno žališ nekoga ki bi te lahko zato tožil. sploh bi moral bit v sloveniji več tožb proti medijem. ker taki medijski linči so prav nadležni da ne rečem škodljivi.
 ... OK, naj ti bo... bom bolj počasi pisal, da boš lažje sledil... pisal sem predvsem o tebi , ki očitno verjameš , da ti bosanci dobijo vse zastonj in še 600 ojrotov povrhu... pisal sem o tebi , ki očitno verjameš , da ti bosanci hodijo scat pred tuja vrata kar tako, da malo nagajajo sosedom, ali kaj ?... gospo direktorico pa sem imenoval babura, ker si po mojem mnenju zaradi svojih glupih izjav za javnost (sneman intervju za Finance to je)  česa boljšega niti ne zasluži... sicer pa je to kasneje tudi sama ugotovila in se je malo pozno pa vseeno tudi opravičila ... ona (kot oseba Hilda Tovšak) me sploh ne zanima... me je pa groza direktorjev, ki nič ne razmišljajo... ti je zdaj jasno ? ... aja, še tole ... tujk pa raje ne uporabljaj, dokler ne poznaš njihovega pomena ...
anon-170516 sporočil: 8
[#366052] 16.11.08 08:14 · odgovor na: najobj (#365911)
Odgovori   +    0
Tako kot evropski ministri za kulturo tudi naša varuhinja človekovih pravic ne loči pojmov: kultura, tradicija, narod, antikultura. In je škodljiva. Čeprav je dobronamerna. Lahko pa bi se poučila. V knjigi Kam greš, Evropa (jaz sem si jo izposodila v knjižnici) je vse pojasnjeno in je prepričljivo dokazano, da je tisto, čemur ona pravi »kulturna raznolikost« dejansko teror antikulture nad kulturo.  Avtor je argumentirano dokazal, zakaj evropski narodi ne rojevajo in odmirajo. Teror antikulture priseljencev postaja neznosen. Okrog 10 odstotkov priseljencev v Evropski uniji (podobno je v Sloveniji), povzroči okrog 70 odstotkov kaznivih dejanj. Toliko tega, okrog česar se po nepotrebnem prepiramo je kot na dlani v knjigi Kam greš, Evropa , napisal pa jo je priseljenec - Anej Sam
anon-170516 sporočil: 8
[#366053] 16.11.08 08:16
Odgovori   +    0
Tako kot evropski ministri za kulturo tudi naša varuhinja človekovih pravic ne loči pojmov: kultura, tradicija, narod, antikultura. In je škodljiva. Čeprav je dobronamerna. Lahko pa bi se poučila. V knjigi Kam greš, Evropa (jaz sem si jo izposodila v knjižnici) je vse pojasnjeno in je prepričljivo dokazano, da je tisto, čemur ona pravi »kulturna raznolikost« dejansko teror antikulture nad kulturo.

Avtor je argumentirano dokazal, zakaj evropski narodi ne rojevajo in odmirajo. Teror antikulture priseljencev postaja neznosen. Okrog 10 odstotkov priseljencev v Evropski uniji (podobno je v Sloveniji), povzroči okrog 70 odstotkov kaznivih dejanj. Toliko tega, okrog česar se po nepotrebnem prepiramo je kot na dlani v knjigi Kam greš, Evropa, napisal pa jo je priseljenec - Anej Sam
anon-166829 sporočil: 5.290
[#366069] 16.11.08 10:01
Odgovori   +    1
Kulturno vedenje ljudi, je odvisno od okolja v katerem živijo in od ljudi, ki tvorijo človekovo bližnje okolje.

Že leta živim v bližini samskega doma v katerem živijo bosanski gradbeni delavci. Niti enkrat v vseh teh letih, niso glasno navijali glasbe, ne njihove, ne katerekoli druge. Za razliko od "finih" ljudi iz okolice, ki si vzamejo pravico, da lahko delajo kadarkoli karkoli se jim zljubi.

Kultura obnašanja je v današnjem času spolšni problem in ni omejen smo na priseljence.

Tako kot povsod, so tudi med priseljenci krasni ljudje in navadni izmečki. Nevarno in žaljivo je posploševati zadevo. Oskrbnik omenjenega samskega doma je prekrasen človek, ki ga vsi spoštujemo. Gradbeni delavci, ki živijo v omenjenem samskem domu, so samo odraz tega, kako lahko primerno urejeno okolje vpliva tudi na neizobraženega človeka, da se vede kultivirano in okolju primerno.

V okolju, ki je urejeno in kulturno, se večina temu primerno vede. Če imamo čiste in urejene šole, imamo tudi manj vzgojnih problemov, kot v umazanih, poškodovanih in neprimerno vzdrževanih zgradbah.

Človek, ki pride v čisto stranišče, se potrudi, da bo takega tudi zapusti. Zanemarjeno stranišče večina zapusti, še malo bolj umazano. Kadar je okolica umazana, kadar je vseeno kako se vedeš, kadar ni vrednot ali se te ne spoštujejo, kadar vlada negotovost in recesija, se to odraža na vseh področjih življenja in dela.

Ko država reče, da je sprejetih premalo pravil, ki urejajo neko področje in pristavi, da se še tista, ki so sprejeta ne izvajajo, potem veš, da je nekaj gnilega v deželi Kranjski.
najobj sporočil: 32.245
[#366123] 16.11.08 12:47 · odgovor na: anon-170516 (#366052)
Odgovori   +    0

epikur je napisal(a):
Tako kot evropski ministri za kulturo tudi naša varuhinja človekovih pravic ne loči pojmov: kultura, tradicija, narod, antikultura. In je škodljiva. Čeprav je dobronamerna. Lahko pa bi se poučila. V knjigi Kam greš, Evropa (jaz sem si jo izposodila v knjižnici) je vse pojasnjeno in je prepričljivo dokazano, da je tisto, čemur ona pravi »kulturna raznolikost« dejansko teror antikulture nad kulturo.  Avtor je argumentirano dokazal, zakaj evropski narodi ne rojevajo in odmirajo. Teror antikulture priseljencev postaja neznosen. Okrog 10 odstotkov priseljencev v Evropski uniji (podobno je v Sloveniji), povzroči okrog 70 odstotkov kaznivih dejanj. Toliko tega, okrog česar se po nepotrebnem prepiramo je kot na dlani v knjigi Kam greš, Evropa , napisal pa jo je priseljenec - Anej Sam
 
... ne vem sicer, zakaj meni to pišeš, ker se jaz ne prepiram o ničemer... predvsem pa ne o tem, kar očitno tebe muči... pri tej zgodbi mene moti dejstvo, da gospa direktorica nima pojma o komuniciranju z javnostjo in se s tem še javno hvali... ta njen intervju za Finance je menda dovolj dober dokaz za to... še bolj pa me je groza dejstva, da je butasta raja pripravljena kar tako "na suho" verjeti "sve i svašta", kar se ji servira ... to pa je tudi vse, o čemer sem pravzaprav sploh pisal... si zadovoljen ?...

Strani: 1 2 3 4 5