Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Red mora biti - predsedniška rezidenca ja, Rupel na Dunaju ne

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (1)

Strani: 1 2 3 4

anon-6533 sporočil: 5.777
[#342682] 15.10.08 14:26 · odgovor na: anon-9939 (#342599)
Odgovori   +    1

0219K21 je napisal(a):

 
Ma *ebo vas, da vas *ebo! Še hleva ne znate upravljat kaj šele države. Država ni le varčevanje, ki meji na stiskaštvo, temveč tudi simbolika. Kolikor boste spoštovali sebe (in lastnega predsednika, ki je simbolično prvi med enakimi) toliko in nič več vas bodo spoštovali tudi drugi.

Tukaj je, očitno, v navadi, da se vse kar je več od povprečja, da se to izniči.

Seveda je treba predsedniku omogočiti uporabo spodobne rezidence in to V LJUBLJANI, saj je Ljubljana glavno mesto RS. Ali pa naj se neko drugo mesto (četudi vukojebina imenovana Brdo pri Kranju) označi kot glavno mesto, pa da enkrat za vselej končamo s to usrano zgodbo okrog tega koliko ima Ljubljana od tega, da je glavno mesto..
 
On ni moj predsednik. Takoj, ko je prav po balkansko paradiral pod reklamami svojih je pokazal, da je pristranski, ne pa predsednik vseh slovencev. Još jedan sa balkana.
novica sporočil: 5.397
[#342685] 15.10.08 14:27 · odgovor na: anon-9939 (#342599)
Odgovori   +    5
malo se bom ponavljal, živimo v državi, kjer vsaj polovica ljudi serje direkt v podtalnico, ki jo potem malce precejeno čez par kamnov spije, skup s predsednikom. ko bo ta država imela urejeno kanalizacijo in čistilne naprave, ko bo ta država imela vse vrtce pokrite s čim drugim kot z azbestno kritino, ko bo ta država imela normalno otroško kliniko in ko bo ta država končno kupila zaščito za svoje vojake v obliki meni tako milih patrij, takrat se lahko začnemo pogovarjat o rezidencah, brunaricah in počitniških prikolicah za ljubega nam predsednika. če se ta debata resno odvija preden so izponjeni prej našteti in še kak pogoj, pa res nismo nič drugega kot wannabe dunajčani, najadni hohštaplerji.
novica

 
dani14 sporočil: 6.657
[#342690] 15.10.08 14:31 · odgovor na: anon-132624 (#342678)
Odgovori   +    0

Bakla je napisal(a):


Spoštovana - ni Dani14 : Očitno me nisi razumel-la. Nisem komentiral ali je kaj potrebno ali ne, komentiral sem nas Slovence, kaj smo in kakšni smo !?

Jaz g. Turku in vsem ostalim zelo privoščim rezidence, a ne na davkoplačevalske stroške. Tu je razlika od nekaterih, ki imajo dve levi roki in so obsojeni na davkoplačevalski denar - in povečevanje porabe davkoplačevalskega denarja zagovarjajo z nevoščljivostjo nekaterih.

021-tka pa je itak poglavje zase, saj rabi nekega močnega idola, sicer ne ve, da se zvečer zobje umivajo.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#342691] 15.10.08 14:32 · odgovor na: novica (#342685)
Odgovori   +    0

novica je napisal(a):
malo se bom ponavljal, živimo v državi, kjer vsaj polovica ljudi serje direkt v podtalnico, ki jo potem malce precejeno čez par kamnov spije, skup s predsednikom. ko bo ta država imela urejeno kanalizacijo in čistilne naprave, ko bo ta država imela vse vrtce pokrite s čim drugim kot z azbestno kritino, ko bo ta država imela normalno otroško kliniko in ko bo ta država končno kupila zaščito za svoje vojake v obliki meni tako milih patrij, takrat se lahko začnemo pogovarjat o rezidencah, brunaricah in počitniških prikolicah za ljubega nam predsednika. če se ta debata resno odvija preden so izponjeni prej našteti in še kak pogoj, pa res nismo nič drugega kot wannabe dunajčani, najadni hohštaplerji.
novica

 
 
bravo novica, dobro napisano.
purinoli sporočil: 8.690
[#342696] 15.10.08 14:34 · odgovor na: crt (#342676)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

 
buh nas obvaruj lenih in/ali nepismenih, ko gre za izbiro foruma... mars v politiko
 
Kaj si tako hud, Črt? Nepismenih je na forumu na vagone he he ( samo medklic in hec, nobena kritika). Sicer pa mislim, da angleška kraljica, pardon naš Turkina Fasso, poterbuje nekaj takega, kot je Ag 21 zagovarjal. Sčasoma jo lahko razširimo in, ko bo ta mala deželica fasala sovražni prevzem, jo lahko uporabimo za otroški vrtec, za kongres kake antiAl-Kaide in podobne stvari. Nič ne bo stran vrženo. Še taka perverznost najde sčasoma svojo pravo ceno.

Pomisli samo na žirafe & ostale afriške primerke favne na Brionih. Večina je končala sicer v loncu ( koristno), nekatere so pa dobile zaslužene rezidence po živalskih vrtovih. Tako bo tudi z dinozavri, ki sanjajo neizpete Brozove sanje. Naši vnuku bodo lahko za vstopnino 18.555 € obiskali rezidenco Turkina Fasso. EUR bo pač devalviral kmalu he he, kot je devalvirala morala Turkine Fasso.

Lep pozdrav, Purinoli

P.S. Hec mora bit
anon-9939 sporočil: 17.846
[#342708] 15.10.08 14:39 · odgovor na: novica (#342685)
Odgovori   +    0

novica je napisal(a):
malo se bom ponavljal, živimo v državi, kjer vsaj polovica ljudi serje direkt v podtalnico, ki jo potem malce precejeno čez par kamnov spije, skup s predsednikom. ko bo ta država imela urejeno kanalizacijo in čistilne naprave, ko bo ta država imela vse vrtce pokrite s čim drugim kot z azbestno kritino, ko bo ta država imela normalno otroško kliniko in ko bo ta država končno kupila zaščito za svoje vojake v obliki meni tako milih patrij, takrat se lahko začnemo pogovarjat o rezidencah, brunaricah in počitniških prikolicah za ljubega nam predsednika. če se ta debata resno odvija preden so izponjeni prej našteti in še kak pogoj, pa res nismo nič drugega kot wannabe dunajčani, najadni hohštaplerji.
novica

 
 Torej nikoli..
anon-9939 sporočil: 17.846
[#342712] 15.10.08 14:42 · odgovor na: anon-6533 (#342682)
Odgovori   +    2

pavel je napisal(a):

 
On ni moj predsednik. Takoj, ko je prav po balkansko paradiral pod reklamami svojih je pokazal, da je pristranski, ne pa predsednik vseh slovencev. Još jedan sa balkana.
 
Ejga, tudi moj predsednik ni, temveč je predsednik Republike Slovenije. Jaz (in tudi ti) pa nisem Republika Slovenija. Sem pa državljan te države in mi pač ni vseeno v kakih sobanah bo predsednik pričakal svoje sogovornike.

V brunarici?

Hej, zakaj ne v hlevu? Ali v kavarni? Ali na parkirišču v BTCu?!

Svašta. Eni pa res ne vedo kje je rit in kje glava in zakaj katera izmed teh "služi". Kar, kakopak, ne pomeni, da ju je mogoče zamenjati.
dani14 sporočil: 6.657
[#342718] 15.10.08 14:47 · odgovor na: anon-9939 (#342712)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Sem pa državljan te države in mi pač ni vseeno v kakih sobanah bo predsednik pričakal svoje sogovornike.
Varčuj in mu prispevaj iz lastnih sredstev.

Če nimaš lastnih sredstev, začni delati in prekini s popkovino iz davkoplačevalskega denarja.

Če imaš lastna sredstva in mu jih ne daš, si škrt in dvoličnež.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#342720] 15.10.08 14:49 · odgovor na: anon-9939 (#342708)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-17372 15.10.2008 14:51

0219K21 je napisal(a):

Torej nikoli..
zakaj pa nikoli? mar je nastel zares neresljive probleme?

sicer pa meni tudi prav, ce nikoli.

ti res ne mores ozdraviti svojih manjvrednostnih kompleksov drugace, kot s tujim denarjem?
anon-131099 sporočil: 6
[#342725] 15.10.08 14:51
Odgovori   +    0
Nekaj o "liku in delu" zunanjega ministra in njegovih "kadrov"

www.ednevnik.si/entr...e_id=71160
anon-17372 sporočil: 6.680
[#342727] 15.10.08 14:52 · odgovor na: anon-9939 (#342712)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Sem pa državljan te države in mi pač ni vseeno v kakih sobanah bo predsednik pričakal svoje sogovornike.
jaz sem tudi drzvaljan in mi je prav vseeno, kje bo pricakal sebi podobne parazite.
anon-86466 sporočil: 3
[#342737] 15.10.08 15:01 · odgovor na: crt (#342676)
Odgovori   +    0
oprosti - zdaj vem - hvala za opozorilo in hvala za napotilo, ampak ne hvala
novica sporočil: 5.397
[#342795] 15.10.08 15:54 · odgovor na: anon-9939 (#342708)
Odgovori   +    1
če ne znamo zgradit kanalizacije in čistilnih naprav, tudi predsednik ne rabi rezidence. nikoli.
novica
anon-17372 sporočil: 6.680
[#342802] 15.10.08 16:06 · odgovor na: novica (#342795)
Odgovori   +    0

novica je napisal(a):
če ne znamo zgradit kanalizacije in čistilnih naprav, tudi predsednik ne rabi rezidence. nikoli.
novica

ampak jaz darka vseeno razumem. ipak je slovenija banana republika.
purinoli sporočil: 8.690
[#342806] 15.10.08 16:16 · odgovor na: novica (#342795)
Odgovori   +    0

novica je napisal(a):
če ne znamo zgradit kanalizacije in čistilnih naprav , tudi predsednik ne rabi rezidence. nikoli.
novica
 
Problem je večji. Institut predsednika države je že per se poterben čistilne naprave he he. Lahko pa skombiniramo tvoje želje s potrebami SLO : zgradimo eno dobro čistilno napravo in vanjo štrbunknemo predsednika, pardon njegovo funkcijo.

Angleška kraljica cela, Dementiostan opran. Lep pozdrav, Purinoli
purinoli sporočil: 8.690
[#342811] 15.10.08 16:21 · odgovor na: anon-9939 (#342712)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 15.10.2008 16:25

0219K21 je napisal(a):

 
Hej, zakaj ne v hlevu? Ali v kavarni? Ali na parkirišču v BTCu?!

 Ne, pri Narobetu v Trzinu ali kaki drugi oštariji, ker se taki tipi, kot je on in njegovi "visoki gostje" itak gredo samo kavarniško politiko. Pa keš mora imeti s sabo, ker po mojem pijavkam dvomljivega slovesa in njegovim ljudožerskim neuvrščenim perjatlom ne dajejo na plastiko ali lepe rdeče oči.

Purinoli
anon-73431 sporočil: 589
[#342868] 15.10.08 18:35 · odgovor na: anon-17372 (#342727)
Odgovori   +    0
Se pridružujem.
Rezidenco naj si začen graditi za svoj denar!
anon-73431 sporočil: 589
[#342870] 15.10.08 18:36 · odgovor na: dani14 (#342718)
Odgovori   +    0
Bravo, najmanj 6 zvezdic za tole!
Tale Darko, ljubljanski Zares-ovec je hecen. Rad bi imel predsednika z rezidenco, ampak ne bi pa dal denarja. Sipaj Darko, SIPAAAJ!
anon-6533 sporočil: 5.777
[#342936] 15.10.08 20:52 · odgovor na: anon-9939 (#342712)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-6533 15.10.2008 20:53

0219K21 je napisal(a):

 
Ejga, tudi moj predsednik ni, temveč je predsednik Republike Slovenije. Jaz (in tudi ti) pa nisem Republika Slovenija. Sem pa državljan te države in mi pač ni vseeno v kakih sobanah bo predsednik pričakal svoje sogovornike.

V brunarici?

Hej, zakaj ne v hlevu? Ali v kavarni? Ali na parkirišču v BTCu?!

Svašta. Eni pa res ne vedo kje je rit in kje glava in zakaj katera izmed teh "služi". Kar, kakopak, ne pomeni, da ju je mogoče zamenjati.
Takole Osho. Ravnokar nekaj berem.:
Politik ima politično moč, duhovnik ima religijsko moč. Politiki varujejo duhovnike, duhovniki blagoslavljajo politike – in oboji izkoriščajo množice, oboji pijejo njihovo kri.

meni je čisto vseeno, če v hlevu, na kmetih. Zelo daleč od tam itak nismo.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#342950] 15.10.08 21:05 · odgovor na: (#342945)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):


Jah, res. Lahko bi  uvedel nov običaj in bi sprejemal po različnih krajih v hotelih, zdraviliščih (saj imajo eni kar lepe kongresne dvorance in kristalne lustre, če je to pogoj),  pa še dobička bi bili veseli...
 
Mlada dama odlično. To je samo dokaz, da nimajo blagorodje idej, kako to deželo "predstaviti" na najbolj prefinjen in okusen način. Za varnost bomo že poskrbeli.
anon-48972 sporočil: 1.443
[#343005] 15.10.08 22:36
Odgovori   +    0
Uganka :Kdo bo vodil novo slovensko vlado ?
Odgovor : Janez Janša z asistenco Dimsija Rupla !
Tako je, če voliš manekena..
anon-154710 sporočil: 3.220
[#343732] 16.10.08 14:14 · odgovor na: anon-48972 (#343005)
Odgovori   +    0
Ni daleč od resnice ! Ta levi so preveč levi!
anon-9939 sporočil: 17.846
[#343816] 16.10.08 15:27 · odgovor na: anon-6533 (#342936)
Odgovori   +    1

pavel je napisal(a):

Takole Osho. Ravnokar nekaj berem.:
Politik ima politično moč, duhovnik ima religijsko moč. Politiki varujejo duhovnike, duhovniki blagoslavljajo politike – in oboji izkoriščajo množice, oboji pijejo njihovo kri.

meni je čisto vseeno, če v hlevu, na kmetih. Zelo daleč od tam itak nismo.
 
Sevede ne, ker se primitivce, zarukance, "Ambrustance", nevoščljivce, pa kar je še vaškomentalitetne sodrge ne odjebe po kratkem postopku, pa naj stane kar stane.

Če se in dokler se Slovenija ne potegne iz brezna in blata vaške mentalitete bo za vedno vas. Primitivna le za odtenel bolj svetovljanska od navadne "Redneck" Amerike.

To ni očitek, to je dejstvo. Proti temu se je treba bojevati s vsemi sredstvi, še najraje s denarjem.

Zdaj, ali je to tuji denar ali slovenski meni je prav vseeno. (BTW, "žrem" evropska sredstva, ki jih je zaradi slovenske nevoščljivosti MANJ v Sloveniji in ne več, tako daaa..).

Torej še enkrat. S nevoščljivci je treba trdo in še bolj trdo. Tako, da poka in to brez preveč debate.
anon-102577 sporočil: 1.544
[#343842] 16.10.08 15:53
Odgovori   +    1
Ko bodo mediji začeli malo več pisati o predsedniški rezidenci, bo javnost še mnogo bolj nenaklonjena njeni zgraditvi, kot pa so nenaklonjeni nekateri forumaši tukaj na našem forumu ..... in to je dobro.

Dobro zato, ker država ne bo tvegala z napihovanjem cene, kot se je to dogajalo doslej pri drugih državnih gradbinskih projektih od otroške bolnice do tunelov.

In ko bo rezidenca postavljena, bo dobra referenca. Ne verjamem, da bo dražja kot milijon evrov, zelo verjetno bo njena cena manjša, med drugim tudi zato, ker bo stala na državnem zemljišču.

Vse tiste bajte, ki se sedaj ponujajo ob slovenski obali po 1 milijon evrov in več, bodo takrat, ko bo znana cena predsedniške rezidence, videti kot slaba šala.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#343862] 16.10.08 16:13 · odgovor na: anon-102577 (#343842)
Odgovori   +    1

Bor777 je napisal(a):
Ko bodo mediji začeli malo več pisati o predsedniški rezidenci, bo javnost še mnogo bolj nenaklonjena njeni zgraditvi, kot pa so nenaklonjeni nekateri forumaši tukaj na našem forumu ..... in to je dobro. Dobro zato, ker država ne bo tvegala z napihovanjem cene, kot se je to dogajalo doslej pri drugih državnih gradbinskih projektih od otroške bolnice do tunelov. In ko bo rezidenca postavljena, bo dobra referenca. Ne verjamem, da bo dražja kot milijon evrov, zelo verjetno bo njena cena manjša, med drugim tudi zato, ker bo stala na državnem zemljišču. Vse tiste bajte, ki se sedaj ponujajo ob slovenski obali po 1 milijon evrov in več, bodo takrat, ko bo znana cena predsedniške rezidence, videti kot slaba šala.
 
Še nekaj.

S tem, ko se zavzemam za to, da Predsednik Republike dobi v uporabo rezidenco še nisem ničesar povedal o tem kako naj je dobi.

Predvsem pa:

- vselitev Predsednika Republike v prostore rezidence (ki postane njegov dom za čas izvajanja funkcije) je stvar povezana tako s njegovo zasebnostjo (ki je skoraj nima več), kot s javnostjo njegove funkcije.

Predsednik PREDVSEM JE FUNKCIJA in OSEBA obenem. Predsednik NE ODHAJA v službo, temveč on JE služba. O predsedniku naj se nebi izražali kot o shisofreni osebi, ki je hkrati zasebnik in hkrati nosilec funkcije, še najmanj pa je direktor gospodarske družbe "Urad predsednika republike".

V tem je glavna poanta predsednikove rezidence.

V istih prostorih predsednik dela in živi. Ali ni logično, da so ti prostori že v izhodišču takšni, da imajo ločen "bivalni" od "delovnega" dela? Ali je to lahko kakšna brunarica?

Še enkrat, gre za simbol. Ne zgolj simbol države, temveč simbol dostopnosti države. Predsednik ni predsednik zgolj med 9:00 in 17:00 (ali 7:30 in 15:30). Se NE štemplja. Zlasti pa ni take vrste predsednik kjer naj bi ga upravnik kake večstanovanjske stavbe nadiral zaradi neplačila vode ali odvoza smeti češ "že, že, ste že predsednik države, ampak jaz pa sem upravnik in morali pa boste vseeno plačati, itn, itn..).

Ni skrbi, da bi se skozi 4-letni mandat izoblikoval kakršen koli "kult osebnosti", saj za kaj takega ni nobenih pogojev. Ampak to ljudstvo mora imeti občutek, da v Sloveniji obstaja vsaj ena stabilna reč. Pa če je to predsednik s 4-letnim mandatom (in brez kakršnih koli otipljivejših pooblastil) potem je to to..

In še..

Kardinalu Rodetu Papirnica Goričane ureja Grad Goričane. Vselil se je vanj in sedaj kot pravi graščak, nekoliko odmaknjeno od ljudi, pač posredno vlada (ker lobira.. Le spomnimo se zgodbe Grasetto).

Prifuknjeni so tisti, ki ne privoščijo temu ljudstvu, da imajo simbole med tistimi, ki so DEMOKRATIČNO IZVOLJENI, hkrati pa se podložniško prilizujejo škornju tistega, ki vlada na podlagi zvijače, ukane, otroških zgodbic in (povejmo tudi to, glede na to, da RKC posluje v glavnem v cashu) korupcije, skoraj gole sile. Mater, popolnoma jasno je od kot in zakaj v nekaterih krogih kolaboracija s Hitlerjem.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#343866] 16.10.08 16:22 · odgovor na: anon-9939 (#343862)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

- vselitev Predsednika Republike v prostore rezidence (ki postane njegov dom za čas izvajanja funkcije) je stvar povezana tako s njegovo zasebnostjo (ki je skoraj nima več), kot s javnostjo njegove funkcije.
jojprejoj. kako se mi smili. prisilili smo ga, da je sprejel to sluzbo, ga oropali zasebnosti, potem mu pa se rezidence ne privoscimo. pa tako sposoben bi si bil sam sluziti denar, ce bi ga le pustili, da se sam izkaze v gospodarstvu, kar si tako mocno zeli.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#343868] 16.10.08 16:23 · odgovor na: anon-9939 (#343862)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-17372 16.10.2008 16:30

0219K21 je napisal(a):

Prifuknjeni so tisti, ki ne privoščijo temu ljudstvu, da imajo simbole med tistimi, ki so DEMOKRATIČNO IZVOLJENI, hkrati pa se podložniško prilizujejo škornju tistega, ki vlada na podlagi zvijače, ukane, otroških zgodbic in (povejmo tudi to, glede na to, da RKC posluje v glavnem v cashu) korupcije, skoraj gole sile. Mater, popolnoma jasno je od kot in zakaj v nekaterih krogih kolaboracija s Hitlerjem.
cist se ti je spet odfukalo :)

btw- simbole drzave si izvolis vtakniti v svojo rit.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#343875] 16.10.08 16:29 · odgovor na: anon-9939 (#343862)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Zlasti pa ni take vrste predsednik kjer naj bi ga upravnik kake večstanovanjske stavbe nadiral zaradi neplačila vode ali odvoza smeti češ "že, že, ste že predsednik države, ampak jaz pa sem upravnik in morali pa boste vseeno plačati, itn, itn..).
revezi naj placujejo, gospodi pa ni treba.

a je morda v programu zares-a kje omenjena uvedba fevdalizma?
anon-1691 sporočil: 389
[#343886] 16.10.08 16:45 · odgovor na: anon-17372 (#343875)
Odgovori   +    0
Šentviški tunel je koštal 250 mio, rezidenca pa naj košta 1 mio. Jebeš tako rezidenco. Naj ostane turk kar v brunarici na Brdu al pa naj mu šerif da kako rezidenco od vrtičkarjev. Pa začnimo kazat rezidenco za dnar, kakor to delajo na Dunaju in Londonu. Easyjet naj oglašuje npr. let treh rezidenc; Dunaj-london-Barje.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#343894] 16.10.08 16:52 · odgovor na: anon-17372 (#343868)
Odgovori   +    1

gregor666 je napisal(a):

cist se ti je spet odfukalo :)

btw- simbole drzave si izvolis vtakniti v svojo rit.
 
Jaz ti zelo želim, da te nekdo ovadi zaradi storitve kaznivega dejanja po 174. čl, 2. odst. KZ.

Oz. takole bom rekel. Dokler se nekoga primerno ne kaznuje zaradi tega, boste sralci nekaznovani srali še naprej. Vas je preprosto treba naučiti spoštovanja lastne države ali pa bo ta država šla lepega dne v krasan kurac tako kot je šla SFRJ (ki ste je ravnotako nekaznovano razfukavali, ampak ajde, tistole je bojda bila huda diktatura, pa sovražna in vse kar češ.. Toda lepo se vidi, da eni pač sovražite VSAK sistem.)

Strani: 1 2 3 4