Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.939
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#327147] 25.09.08 13:21 · odgovor na: purinoli (#327074)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 
Contradictorio in adiecto ali pa vsaj nepoterbno podvajanje pojmov : Vsak nacist, fašist in ali komunist JE BOLNIK. Odloči se, kaj je Enfrice( seveda po tvojem). Če je fašist, je to isto, kot nacist, komunist torej je oznaka z bolnikom nepotrebna.

Purinoli
 ... ne bo držalo...

... verjetno si mislil na... contradictio in adiecto... kar pomeni... nasprotje samo v sebi... nekaj takega, kot okrogla kocka... tako so me vsaj učili v gimnaziji... je pa res malo staromodno (oh, kje si stara dobra latinščina) in se danes manj uporablja... beseda oxymoron je očitno prevladala...  imaš pa prav, da podvajam pojme... sem pač hotel, da povedati, da drži "zaprmejduš"... ko sem pa že pri fašistu (oz. bolniku) enfricu... pri opredeljevanju me ne zanima nobeno članstvo v kaki stranki ali pa neke silne znanstvene razprave... s katerimi se je včeraj poskušal izvleči bolnik (oz. fašist) enfrice... in se iz zagate očitno trudi še danes... mene zanima vzorec razmišljanja... in pri tem fašistu (oz. bolniku) enfricu, je bilo za mojo oceno dovolj, da je včeraj napisal...

Samo v 3 volilnih okrajih (Lj. Bežigrad, Lj. Center in Postojna) od 8 je zmagal Pahor. V ostalih 5 Janša. Skupna razlika pa je cigansko-čefurska v korist Pahorja. Med Slovneci v RS torej Pahor ni zmagal. Treba se bo torej znova vprašati, čigava je ta država.

... zdaj pa ti sodi in presodi... tvojih je naslednjih deset potez, če se vrnem na šahovsko primerjavo iz najine včerajšnje debate...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 327147

Strani: 1

purinoli sporočil: 8.690
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#327187] 25.09.08 13:38 · odgovor na: najobj (#327147)
Odgovori   +    0

najobj je napisal(a):

 ... ne bo držalo...

... verjetno si mislil na... contradictio in adiecto... kar pomeni... nasprotje samo v sebi... nekaj takega, kot okrogla kocka... tako so me vsaj učili v gimnaziji... je pa res malo staromodno (oh, kje si stara dobra latinščina) in se danes manj uporablja... beseda oxymoron je očitno prevladala...  imaš pa prav, da podvajam pojme... sem pač hotel, da povedati, da drži "zaprmejduš"... ko sem pa že pri fašistu (oz. bolniku) enfricu... pri opredeljevanju me ne zanima nobeno članstvo v kaki stranki ali pa neke silne znanstvene razprave... s katerimi se je včeraj poskušal izvleči bolnik (oz. fašist) enfrice... in se iz zagate očitno trudi še danes... mene zanima vzorec razmišljanja... in pri tem fašistu (oz. bolniku) enfricu, je bilo za mojo oceno dovolj, da je včeraj napisal...

Samo v 3 volilnih okrajih (Lj. Bežigrad, Lj. Center in Postojna) od 8 je zmagal Pahor. V ostalih 5 Janša. Skupna razlika pa je cigansko-čefurska v korist Pahorja. Med Slovneci v RS torej Pahor ni zmagal. Treba se bo torej znova vprašati, čigava je ta država.

... zdaj pa ti sodi in presodi... tvojih je naslednjih deset potez, če se vrnem na šahovsko primerjavo iz najine včerajšnje debate...
 
Kar se tiče reka, sem res pomešal špansko varianto contradictorio z latinskim in adiecto. Pravilno je seveda contradictio, imaš prav in hvala za opomin.

Jaz ne sodim, nisem sodnik. Zato me res zanima, ali si ti sodnik ali psihiater, da si tako korajžno upaš lepiti take diagnoze/označbe?. Ali si izjemen pravnik in/ali psihiater ali pa samo nespametno pogumen pri etiketiranju. Praviš, da ti zadostuje vzorec razmišljanja za "diagnozo". In kaj potem, ko trčijo 3 različne? Poiščeš 4., 5., 6 mnenje in na podlagi glasovanja določiš pravo ali pa kar tvoja obvelja?

Previdno, kolega. BTW, kam bi pa mene popredalčkal, ko si že tako determinističen? Karkorkoli me že označiš, ne bom zameril. Pa posebnega veselja tudi najbrž ne bom pokazal; me je pač sama radovednost in nič več.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-9013 sporočil: 5.146
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#327202] 25.09.08 13:49 · odgovor na: najobj (#327147)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-9013 25.09.2008 13:50

najobj je napisal(a):

 ... ne bo držalo...

... verjetno si mislil na... contradictio in adiecto... kar pomeni... nasprotje samo v sebi... nekaj takega, kot okrogla kocka... tako so me vsaj učili v gimnaziji... je pa res malo staromodno (oh, kje si stara dobra latinščina) in se danes manj uporablja... beseda oxymoron je očitno prevladala...  imaš pa prav, da podvajam pojme... sem pač hotel, da povedati, da drži "zaprmejduš"... ko sem pa že pri fašistu (oz. bolniku) enfricu... pri opredeljevanju me ne zanima nobeno članstvo v kaki stranki ali pa neke silne znanstvene razprave... s katerimi se je včeraj poskušal izvleči bolnik (oz. fašist) enfrice... in se iz zagate očitno trudi še danes... mene zanima vzorec razmišljanja... in pri tem fašistu (oz. bolniku) enfricu, je bilo za mojo oceno dovolj, da je včeraj napisal...

Samo v 3 volilnih okrajih (Lj. Bežigrad, Lj. Center in Postojna) od 8 je zmagal Pahor. V ostalih 5 Janša. Skupna razlika pa je cigansko-čefurska v korist Pahorja. Med Slovneci v RS torej Pahor ni zmagal. Treba se bo torej znova vprašati, čigava je ta država.

... zdaj pa ti sodi in presodi... tvojih je naslednjih deset potez, če se vrnem na šahovsko primerjavo iz najine včerajšnje debate...
 
Etiketiranje je klasična metoda totalitaristov. Ni mi namreč jasno, s kakšnim mislenim pogonom si ugotovil, da sem fašist, ker opisujem fašizem. Enfrice seveda ni fašist, ampak samo podaja znastveno analizo Kučanovega nacizma in apartheida. Bolani komunajzerji v tej državi preveč gledajo v NOB in vidijo v tem nekakšen vrunec Mussolinijevega, Hitlerjevega in Titovega totalitarizma, vendar pa je bila ta v nebo kovana vojna v bistvu samo obrobni dogodek v dogajanju teh totalitarizmov, oziroma, vidimo, da je bil Titov in kasneje Kučanov kurbistan veliko bolj totalitarna zadeva od Mussolinijevega in Hitlerejvega sistema, saj je veliko dlje trajala in ljudem tudi veliko več ukradla.

Enfrice.

Strani: 1