Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-3916 sporočil: 1.205
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#326789] 25.09.08 09:24 · odgovor na: purinoli (#326472)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Vuksan, ti si pravnik in morda gledaš na stvari skozi ta očala. Per se ni ne komunizem in niti fašizem (!) zločinski. Za nacizem v zgodnji fazi velja isto. Pa kaj to pomaga 36 mio Rusom, 10 mio Nemcem, 70 mio Kitajcem in kakih 20.000 Slovencem, žrtvam nacifašikomunizma? In kaj to pomaga milojonom Indijancev in milijonom Evropejcev, pobitih in sežganih na grmadah največje EU verske sekte? NIč, nada, niente.

Ergo, dejanja in rezultati štejejo in ne neke jebiveter floskule. Briga me, če so komunisti obljubljali raj na zemlji, tačrni raj v galaksiji, nacisti večni rajh.....vsi so isti in dajte si že enkrat namalat enačaj med religijami in ideologijami vseh barv in predznakov. Tale forum sicer združuje nadpovprečno raven slovenčkov v smislu inteligence, ampak, če je take fundament aksiome treba furt na furt ponavljat, pa človeka mine volja do debate na malce višjem nivoju.

Globoko se motiš, ko trdiš tisto podčrtano. Tudi komunizem je bil zasnovan na rasizmu in nacionalizmu. Pa se mi ne ljubi to dokazovat, malce si zguglaj.... Enako velja za monoteistične religije. Vsem je pa skupno, da so zasužnjili posameznika in ga ukalupili v horde & črede. Kdor ni mogel ali želel, je postal pepel ( dobesedno).

Rasa sapiens se bo osvobodila nekoč religij in ideologij, če ne drugače pa z zunanjo prisilo ( resursi, vplivi iz vesolja....) in prej, ko bo našla smisel v tehničnem vodenju družb, lažje se bo odzvala na izzive bodočnosti. Politika je danes politikantstvo. Arround the globe.

Purinoli

Ne da se ne bi strinjal s tabo, vendar imam sam glede RKC malo drugačno mnenje od tebe. Mislim, da Cerkev danes ne more več realno zasužnjiti ljudi kot jih je recimo v srednjem veku, lahko bi pa  s svojo moralno težo vplivala na folk, da bi bil boljši, bil bolj pošten in če se že ne boji posledic na zemlji, da ga je vsaj malo strah, kaj bo v eventuelnem posmrtnem življenju, če obstaja. V ZDA, čeprav najrazvitejši državi na svetu sploh ne moreš zmagati na presedniških volitvah, če se razglasiš za ateista. Po moje zato, ker volilci mislijo, da se mora nosilec najmočnejše funkcije na svetu bati vsaj nekoga na nebu, če na zemlji nima konkurence.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 326789

Strani: 1

purinoli sporočil: 8.690
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#326820] 25.09.08 09:48 · odgovor na: anon-3916 (#326789)
Odgovori   +    0

XBIAL je napisal(a):


Ne da se ne bi strinjal s tabo, vendar imam sam glede RKC malo drugačno mnenje od tebe. Mislim, da Cerkev danes ne more več realno zasužnjiti ljudi kot jih je recimo v srednjem veku, lahko bi pa  s svojo moralno težo vplivala na folk, da bi bil boljši, bil bolj pošten in če se že ne boji posledic na zemlji, da ga je vsaj malo strah, kaj bo v eventuelnem posmrtnem življenju, če obstaja. V ZDA, čeprav najrazvitejši državi na svetu sploh ne moreš zmagati na presedniških volitvah, če se razglasiš za ateista. Po moje zato, ker volilci mislijo, da se mora nosilec najmočnejše funkcije na svetu bati vsaj nekoga na nebu, če na zemlji nima konkurence.
 
Vidiš. XBIAL, jaz pa nimam predsodkov. In zato tudi ne bom nikoli predsednik, ne v ZDA, ne v Dementiostanu. Tisto podčrtano pa ne drži povsem. Daj ledih fantom, ki podnevi skačejo okoli v spalnih srajcah, oblast, kot so jo imeli pred časom ( še v 19. stoletju so papeži nosili osebno oborožitev !!) in emisije CO2 se bodo povečale zaradi tisočih grmad, kjer bodo cvrli neposlušne.

V 21 stoletju sapiens ne potrebuje zmedenih religij, da se sprašuje o svojem bitju in žitju in mestu v vesolju. Astronomija, astrofizika in še kaj daje vsaj realno, z eksperimenti podprto upanje na odgovor, religije so pa ena sama megla z namenom ukrasti ljudem denar in lastno voljo . Če bo Amerika kdaj crknila in kolabirala ( seveda bo nekoč, kot vsi mi), bo zato, ker tam lahko uspevajo celo verski blazneži. Čeprav je res, da imajo Ameri srečo, da so praktičen folk, ki vseeno ob odhodu iz cerkve že mislijo na biznis, inovacije in poenostavitve po nepoterbnem zakompliciranih situacij. To jih je naredilo prve na svetu, sicer bi po geografskem in ljudskem potencialu to že zdavnaj bili Rusi ali Kitajci.

Strah pred kaznijo "v onostranstvu" ni še nikoli preprečil lopovom, da ne bi bili lopovi. Strah mora biti realen in tuzemski v okviru norm človečnosti, ki so pa starejše od krščanstva, islama....So stare, kot je staro človeštvo, sicer HS ne bi preživel svoje ekskurzije iz Afrike pred 60.000 leti. Religije si samo prisvajajo nekatera načela in jih prodajajo na trgu duš, kot kako izjemno učinkovito zobno pasto. Samo posledice so hujše, kot pa povprečna zobna pasta, ki se deklarira za revolucionarno.

Naj bo dovolj, je off topic, pa me je vseeno špiknilo, da sem se moral izkašljat. Lep pozdrav, Purinoli

Strani: 1