Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo bo plačal Erjavčeve obljubljene pokojnine?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861

bc123a je napisal(a):


Tale je sploh carska, ne mores verjeti, koliko ljudi je letos vladi zamerilo to, da so morali doplacati dohodnino. Kao, davki so se jim zvisali. Ali pa, letos so morali placati dohodnino, prejsnja leta pa ne, ta je najbolj carska (cca 30% slovenije po moje ne loci med dohodnino in doplacilom dohodnine).

Ne mores verjeti no, letos se je folk tudi pizdil, da je kao vsako leto dobil nazaj za skoraj eno placo dohodnine, da je bilo glih za lepo morje si placat, letos pa jih je jansa zajebal, pa niso dobili nic. In to folk z univerzitetno izobrazbo. Za zjokat.

Pahor bo najvecji car, ce preemptivno pobere 1/12 vec vse dohodnine, in potem tam maja lepo nazaj raztala, "evo, ovcke moje, borut ma vas rad, evo, se za eno placo vam drzava da penezov, vidite, kak smo mi fajn davke znizali".
 
Jaz sem pogledal pri sebi. Pri približno istih dohodkih (par 10 evrov razlike), sem plačal 180 evrov manj dohodnine.

Potem mi več sodelavcev cvili, kako so morali doplačati in da prej niso (univerzitetno izobraženi!). Jaz jim govorim, naj pogledajo, koliko so imeli skupno dohodnine prej, koliko zdaj in pogledajo odstotke. In potem vse tiho je bilo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 325471

Strani: 1

anon-521 sporočil: 5.625

macon je napisal(a):

 
Jaz sem pogledal pri sebi. Pri približno istih dohodkih (par 10 evrov razlike), sem plačal 180 evrov manj dohodnine.

Potem mi več sodelavcev cvili, kako so morali doplačati in da prej niso (univerzitetno izobraženi!). Jaz jim govorim, naj pogledajo, koliko so imeli skupno dohodnine prej, koliko zdaj in pogledajo odstotke. In potem vse tiho je bilo.
 
Slovencem bi do streznitve pomagalo, če bi dobivali bruto znesek in ga potem lastnoročno nakazovali Mami Državi, Kolhozu za zdravstveno zavarovanje, itd.

Poleg tega bi bilo nujno uvesti transparentnost plačil za zdravstvene storitve, če je le mogoče z neko omejeno participacijo zavarovancev (10-20%).

Mogoče - ampak samo mogoče - bi potem izumrla ideja, kako je v našem idealnem sistemu vse zastonj.

Strani: 1