Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bessnim sporočil: 545
pa kaj res misliš, da boš lahko naredil spremembe..tiste prave, ne neko prepucavanje in glihanje za nazaj, in potem, ko je to popedenano,pa..no idea..in če bi se že tebi in tvojim strankarskim borcem nekako uspelo ušunjati v hišo, boš imel koliko veljave pri odločanju o tako pomembnih zadevah?..nič..zero.sej se zavedaš tega, a ne?.. ;)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 308552

Strani: 1

alfa55 sporočil: 2.730
Ampak kakšna je pa alternativa?

To kar sem jaz napisal: Ne iti na volišča, ker je itak brez veze koga voliš, ker so vse glavne stranke narejene po istem kopitu (mogoče celo v isti delavnici), zato je bolje da tisti čas izrabimo za kaj pametnejšega (npr. izlet, kino, seks...)

Ali volit eno novo stranko za katero ne vaš kaj bo storila, če bi se ji uspelo pririnit v parlament. Itak s parimi poslanci lahko samo v španoviji z eno od velikih strank delajo, sicer pa nič. Torej se bodo avtomatično prilagodili ostalim, sicer jih čez 4 leta ne bo volil nihče več. (lep primer je Jelinčičeva SNS jadrnica v primerjavi s Peršakovimi Demokrati, ki so sicer pošteni ampak jih že dolgo ni več v parlamentu)

Če bi se šli znanstveno fantastiko, da se nenadoma večina Slovencev odloči, da bo volila za Ladislava Troho, oz. za njegovo stranko in bi zmagala na pralamentarnih volitvah. Kaj bodo potem oni naredili?

Menim, da težava sploh ni v stranki na krmilu, problem je globlji. Problem je v sami strukturi funkcioniranja države, v kateri se brez mogočnega uradniškega aparata 150.000 ljudi, kjer dela že slaba petina vseh zaposlenih sploh nič več ne zgodi. Kjer za vsakega učitelja ali medicinsko sestro, ali vojaka in policaja, ali pa uradnika na občini, davkariji itd. skrbi še na desetine, stotine in tisoče nadrejenih v piramidni strukturi, ki si vsak dan izmišljajo nove zakone, dostikrat same sebi namenjene (beri namenjene polnjenju državne blagajne, oz. za delovanje birokratskih struktur). Ko pa jim zmanjka denarja si izmislijo še regije, nove občine, reorganizacijo Gospodarske zbornice ali kaj drugega. Že število osnovnih državnih uslužbenecev je vprašljivo, saj bi lahko imeli več zasebnih šol, vrtcev, zdravnikov, bolnic, pa tudi zasebne železnice, ceste in še kakšno drugo ustanovo. Ampak to je šele prva stopnja, poleg teh se gnete še kup nadzornikov in njihovih upraviteljev in skupnih služb. Taka struktura je že v svojem principu vaba za nelegalno početje, saj največje skupne državne projekte, enako pa prav tako lokalne projekte preko občin načrtujejo in nadzirajo prav v sami državni upravi. Razumeti kdo o čem odloča in potem ugotoviti, kako dobiti posel je potem le še enostavno seštevanje.

Strani: 1